Riemer onthult: contact met Tedesco over Anderlecht-speler

207 stemmen
Riemer onthult: contact met Tedesco over Anderlecht-speler

Volgende week valt het doek over de EK-kwalificatiecampagne. De Rode Duivels willen zich dan in de thuismatch tegen Azerbeidzjan verzekeren van groepswinst. Maar achter een aantal Belgische internationals staat nog een vraagteken. 

Vrijdag maakte bondscoach Domenico Tedesco alvast zijn selectie bekend. Voor de gelegenheid riep hij liefst 26 spelers op. Dat heeft te maken met het feit dat de Duivels eerst nog een oefenmatch tegen Servië afwerken en daarin wil Tedesco enkele zaken uitproberen. 

Daarnaast stipte de bondscoach ook aan dat een aantal van de geselecteerden kampt met de nodige fysieke perikelen. Dat is onder meer het geval bij Jan Vertonghen. De aanvoerder van RSC Anderlecht viel afgelopen weekend geblesseerd uit met een kwetsuur aan de enkel.

LEES OOK: Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

Groen licht van dokters

Even werd gevreesd voor een lange absentie van de verdediger. Uiteindelijk bleek de schade echter behoorlijk goed mee te vallen. Coach Brian Riemer vertelde op zijn persbabbel dat zijn sterkhouder mogelijk zelfs al terug inzetbaar is voor de clash van zondag tegen AA Gent.

Daarover zal Riemer zaterdag in samenspraak met Vertonghen zelf een beslissing nemen. "Hij heeft groen licht van de dokters om zondag te spelen. Hij stond vrijdag al op het veld, zaterdag zal een laatste test volgen om te kijken hoe goed hij zich voelt. Hij is voldoende ervaren en kent zijn lichaam", klonk het bij RTBF.

Rust bij Duivels?

Het heeft er dus alle schijn van dat Vertonghen ook tijdig fit zal zijn voor de duels met de Duivels, toch zeker voor de kwalificatiematch tegen Azerbeidzjan. Al hoopt Riemer dat de bondscoach geen risico's neemt. "Ik heb direct contact gehad met Tedesco. De Duivels zijn al geplaatst, ik hoop dat dit door zal wegen en hij kan profiteren van wat rust. We zullen zien hoe hij zich voelt als hij zondag wat minuten heeft kunnen maken", aldus de Deense trainer.

Vertonghen is momenteel een certitude voor het EK ...

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

10
10
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

43
43
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

10
10
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

94
94
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

92
92
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

18
18
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

23
23
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

100
100
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

182
182
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

50
50
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

165
165
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

35
35
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

176
176
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

257
257
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

101
101
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

396
396
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

555
555
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

144
144
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

223
223
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

300
300
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

292
292
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

569
569
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws