Riemer onthult: contact met Tedesco over Anderlecht-speler

207 stemmen
Riemer onthult: contact met Tedesco over Anderlecht-speler

Volgende week valt het doek over de EK-kwalificatiecampagne. De Rode Duivels willen zich dan in de thuismatch tegen Azerbeidzjan verzekeren van groepswinst. Maar achter een aantal Belgische internationals staat nog een vraagteken. 

Vrijdag maakte bondscoach Domenico Tedesco alvast zijn selectie bekend. Voor de gelegenheid riep hij liefst 26 spelers op. Dat heeft te maken met het feit dat de Duivels eerst nog een oefenmatch tegen Servië afwerken en daarin wil Tedesco enkele zaken uitproberen. 

Daarnaast stipte de bondscoach ook aan dat een aantal van de geselecteerden kampt met de nodige fysieke perikelen. Dat is onder meer het geval bij Jan Vertonghen. De aanvoerder van RSC Anderlecht viel afgelopen weekend geblesseerd uit met een kwetsuur aan de enkel.

LEES OOK: Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Groen licht van dokters

Even werd gevreesd voor een lange absentie van de verdediger. Uiteindelijk bleek de schade echter behoorlijk goed mee te vallen. Coach Brian Riemer vertelde op zijn persbabbel dat zijn sterkhouder mogelijk zelfs al terug inzetbaar is voor de clash van zondag tegen AA Gent.

Daarover zal Riemer zaterdag in samenspraak met Vertonghen zelf een beslissing nemen. "Hij heeft groen licht van de dokters om zondag te spelen. Hij stond vrijdag al op het veld, zaterdag zal een laatste test volgen om te kijken hoe goed hij zich voelt. Hij is voldoende ervaren en kent zijn lichaam", klonk het bij RTBF.

Rust bij Duivels?

Het heeft er dus alle schijn van dat Vertonghen ook tijdig fit zal zijn voor de duels met de Duivels, toch zeker voor de kwalificatiematch tegen Azerbeidzjan. Al hoopt Riemer dat de bondscoach geen risico's neemt. "Ik heb direct contact gehad met Tedesco. De Duivels zijn al geplaatst, ik hoop dat dit door zal wegen en hij kan profiteren van wat rust. We zullen zien hoe hij zich voelt als hij zondag wat minuten heeft kunnen maken", aldus de Deense trainer.

Vertonghen is momenteel een certitude voor het EK ...

Meest recent

Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

10
10
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

499
499
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

24
24
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

165
165
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

84
84
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

368
368
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

422
422
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

67
67
De Ketelaere moet vrezen na opvallende zet van Garcia

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

121
121
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

646
646
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

83
83
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

65
65
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

60
60
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

40
40
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

140
140
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

112
112
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

107
107
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

95
95
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

138
138
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

46
46
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

108
108
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

217
217
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

271
271
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

635
635
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

74
74

Meer sportnieuws