Riemer onthult: contact met Tedesco over Anderlecht-speler

door
Riemer onthult: contact met Tedesco over Anderlecht-speler

Volgende week valt het doek over de EK-kwalificatiecampagne. De Rode Duivels willen zich dan in de thuismatch tegen Azerbeidzjan verzekeren van groepswinst. Maar achter een aantal Belgische internationals staat nog een vraagteken. 

Vrijdag maakte bondscoach Domenico Tedesco alvast zijn selectie bekend. Voor de gelegenheid riep hij liefst 26 spelers op. Dat heeft te maken met het feit dat de Duivels eerst nog een oefenmatch tegen Servië afwerken en daarin wil Tedesco enkele zaken uitproberen. 

Daarnaast stipte de bondscoach ook aan dat een aantal van de geselecteerden kampt met de nodige fysieke perikelen. Dat is onder meer het geval bij Jan Vertonghen. De aanvoerder van RSC Anderlecht viel afgelopen weekend geblesseerd uit met een kwetsuur aan de enkel.

LEES OOK: Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Groen licht van dokters

Even werd gevreesd voor een lange absentie van de verdediger. Uiteindelijk bleek de schade echter behoorlijk goed mee te vallen. Coach Brian Riemer vertelde op zijn persbabbel dat zijn sterkhouder mogelijk zelfs al terug inzetbaar is voor de clash van zondag tegen AA Gent.

Daarover zal Riemer zaterdag in samenspraak met Vertonghen zelf een beslissing nemen. "Hij heeft groen licht van de dokters om zondag te spelen. Hij stond vrijdag al op het veld, zaterdag zal een laatste test volgen om te kijken hoe goed hij zich voelt. Hij is voldoende ervaren en kent zijn lichaam", klonk het bij RTBF.

Rust bij Duivels?

Het heeft er dus alle schijn van dat Vertonghen ook tijdig fit zal zijn voor de duels met de Duivels, toch zeker voor de kwalificatiematch tegen Azerbeidzjan. Al hoopt Riemer dat de bondscoach geen risico's neemt. "Ik heb direct contact gehad met Tedesco. De Duivels zijn al geplaatst, ik hoop dat dit door zal wegen en hij kan profiteren van wat rust. We zullen zien hoe hij zich voelt als hij zondag wat minuten heeft kunnen maken", aldus de Deense trainer.

Vertonghen is momenteel een certitude voor het EK ...

Meest recent

Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

15
15
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

37
37
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

42
42
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

109
109
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

111
111
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

61
61
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

291
291
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

138
138
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

265
265
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

213
213
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

262
262
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

172
172
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

57
57
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

198
198
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

133
133
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

174
174
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

155
155
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

64
64
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

250
250
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

291
291
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

56
56
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

400
400
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

233
233
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

316
316
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

185
185

Meer sportnieuws