Mister Europe: Club Brugge zet Vanaken in de verf

door
Mister Europe: Club Brugge zet Vanaken in de verf

Club Brugge is wederom bezig aan een tegenvallend seizoen in de Jupiler Pro League. De prestaties op het Europese toneel mogen dan weer wel gezien worden. En dat hebben de Bruggelingen voor een aanzienlijk deel aan Hans Vanaken te danken.

In eigen land wil het tot dusver niet lukken voor Blauw-Zwart. Na dertien speeldagen bivakeert het op een teleurstellende zevende plaats in het klassement. Daarentegen is Club wel bezig aan een sterke campagne in de Conference League.

Door drie voorrondes te overleven, plaatsten de West-Vlamingen zich uiteindelijk voor de groepsfase van de UECL. Daarin staat Blauw-Zwart momenteel aan de leiding met 10 op 12. Club wist zich zo als eerste Belgische ploeg te verzekeren van Europese overwintering.

Draaischijf Vanaken

Dat de ploeg van coach Ronny Deila het zo goed doet in Europa, heeft niet in het minst te maken met de prestaties van Vanaken. De Brugse aanvoerder was in de voorbije weken de bepalende figuur met vier goals in evenveel groepsmatchen. Daarmee is hij momenteel gedeeld topschutter in het toernooi.

Om die goede prestaties nog eens extra in de verf te zetten, pakte Club via zijn sociale media-kanalen uit met een video-montage van al zijn doelpunten. "FCB's Mister Europe", wordt hij daarin genoemd. 'Met 'Hans Vanaken is magic' wordt de video dan weer afgesloten.

Onvoldoende voor Tedesco

Ook in de voorrondes was de spelmaker overigens als belangrijk met een doelpunt en twee assists. En in de competitie zit hij toch ook alweer aan 3 goals en 4 assists dit seizoen. De aanvoerder speelde miste overigens nog maar één match dit seizoen en één keer was hij invaller, voorts startte hij telkens als titularis.

Die prestaties blijken echter niet voldoende om bondscoach Domenico Tedesco te overtuigen. Sinds hij het roer overnam bij de Rode Duivels werd Vanaken nog maar één keer opgeroepen en maakte hij geen minuten meer bij de nationale ploeg. Ook nu concurrenten als Kevin De Bruyne en Charles De Ketelaere uit zijn, komt de Limburger niet in aanmerking voor een selectie. Nochtans zou hij volgens heel wat kenners toch zijn plaats hebben ...

POLL: Vanaken moest in de huidige selectie bij de Duivels zitten ...

Meest recent

Storck stelt voorwaarde voor verlengd verblijf bij KVK

KV Kortrijk sluit zaterdagnamiddag zijn seizoen af met een thuiswedstrijd tegen STVV. Vervolgens kan ...

21
21
'Eerste transferbom in Premier League: EK-winnaar voor 60 miljoen'

De zomerse transferperiode gaat officieel pas begin volgende maand van start en in verschillende ...

27
27
'Club bibbert: tweede grootmacht klopt aan voor Jashari'

Club Brugge houdt tijdens de zomermercato rekening met het vertrek van verschillende sterkhouders. ...

175
175
Zomers vertrek bij Genk? Tolu gooit kaarten op tafel

Behoudens een sensationele ommekeer, zal KRC Genk dan toch geen landskampioen worden. Desondanks kan ...

42
42
'Kompany klopt op tafel: Bayern gaat transferstrijd aan'

Bayern München verzekerde zich afgelopen weekend van de Duitse landstitel. Zaterdag zal het de ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, toptransfer Bertaccini'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

190
190
Ulderink al weg bij Antwerp? ‘Dat beslist over toekomst’

Andries Ulderink werd aangesteld als de opvolger van de ontslagen Jonas De Roeck. De Nederlander was ...

126
126
Wouter Vandenhaute slaat snoeihard terug: “Klopt niet!”

Wouter Vandenhaute krijgt vaak de wind van voren bij RSC Anderlecht. De club kwam nu weer met een ...

117
117
'Pijnlijke exit Witsel: spectaculaire terugkeer stap dichter'

Axel Witsel miste vorig seizoen amper een minuut bij Atlético Madrid, maar dit seizoen duwde ...

144
144
'Dochter in grote paniek' Ex-Lierse speler doet horrorverhaal

Sportief gaat het de laatste tijd de slechte kant uit met Willem II. Vorige week werd onze ...

36
36
Hasi maakt Club Brugge-fans compleet met de grond gelijk

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale met 2-1 van Club Brugge, maar na afloop ging het vooral over ...

485
485
Guardiola bespreekt transferopties Kevin De Bruyne

Kevin De Bruyne zal Manchester City aan het einde van het seizoen na tien jaar verlaten. De Rode ...

67
67
Georges-Louis Bouchez genadeloos voor Karim Belhocine

Karim Belhocine werd bij Francs Borains aangesteld met één doel: de club in de ...

59
59
'Transferbom bij Club Brugge: revelatie wil vertrekken'

Club Brugge stevent af op een drukke transferzomer, waarin tal van sterkhouders de kassa stevig ...

496
496
Straffe primeur bij Anderlecht? Hasi hakt knopen door

Hoewel het niks meer te winnen of te verliezen heeft wil RSC Anderlecht het seizoen liefst nog in ...

379
379
'Recordzomer bij Club Brugge: minstens 150 miljoen?'

Ongeacht een eventuele landstitel heeft Club Brugge alweer een boerenjaar achter de rug. Dat heeft ...

224
224
Boskamp stomverbaasd door JPL-topclub: "Compleet raadsel"

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop, de titelstrijd nadert dus zijn ...

205
205
'Union zet zinnen op pikante transfer bij Club Brugge'

Union SG en Club Brugge zijn momenteel in een verwoede strijd om de landstitel verwikkeld. En ...

714
714
'Transferschok Donnarumma: titanenstrijd barst los'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor de finale van de Champions League en daar speelde ...

208
208
Gheysens in vieze papieren: verkoop Antwerp tóch op tafel?

Antwerp FC wil dit weekend op het veld van AA Gent een grote stap richting de vijfde plaats zetten. ...

376
376

Meer sportnieuws