Hoefkens oordeelt over de kansen van Standard op PO1

door
Hoefkens oordeelt over de kansen van Standard op PO1

Begin september stond Standard nog stijf onderaan in het klassement van de Jupiler Pro League, maar twee maanden later ziet de wereld er helemaal anders uit in Luik. Sindsdiend zetten de Rouches immers een sterke reeks neer, met dank aan enkele geslaagde transfers op het einde van de zomermercato.

Al kregen ze in de laatste twee weken wel een kleine terugslag met een één op zes tegen AA Gent en KV Mechelen. Vooral het gelijkspel tegen Malinwa was toch pijnlijk, want Standard gaf tegen een getergd elftal in de 89ste minuut nog de zege uit handen. Daardoor bleef het op de achtste plaats hangen.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

Hoefkens gelooft in top zes

Desondanks blijft Carl Hoefkens wel geloven in kwalificatie voor Play-Off I. "We staan op vier punten van Genk, drie punten van Antwerp en twee punten van Club Brugge. Dat wil toch iets zeggen", aldus de coach bij RTBF. "We zijn nog in de race om Play-Off I."

Volgens Hoefkens is Standard wel de underdog in de strijd om de top zes. "Het zal moeilijk worden, want al die ploegen beschikken over een groter budget en meer ervaring. Maar dat maakt ons niet uit. We zullen ons voor 100 procent smijten."

Reeks toppers voor Standard

Komend weekend wacht Standard alweer een stevige uitdaging, want ze moeten zaterdag op bezoek bij Antwerp. De Great Old herpakte zich vorige week door de topper tegen Genk te winnen en zal die lijn willen doortrekken om zijn plaats in de top zes te behouden.

Het is bovendien het begin van een waanzinnige reeks toppers voor Standard, dat na de interlandbreak achtereenvolgens Genk, Club Brugge en Anderlecht treft. Ze spelen zelfs twee keer op rij in het Lotto Park: eerst in de achtste finale van de Croky Cup, daarna in de competitie.

Zal Standard de top zes halen?

Meest recent

Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

105
105
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

60
60
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

429
429
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

61
61
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

311
311
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

360
360
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

166
166
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

47
47
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

403
403
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

172
172
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

94
94
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

292
292
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

165
165
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

385
385
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

227
227
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

451
451
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

397
397
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

50
50
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

67
67
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

299
299
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

119
119
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

457
457
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

107
107
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

246
246
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

258
258

Meer sportnieuws