Hoefkens oordeelt over de kansen van Standard op PO1

door
Hoefkens oordeelt over de kansen van Standard op PO1

Begin september stond Standard nog stijf onderaan in het klassement van de Jupiler Pro League, maar twee maanden later ziet de wereld er helemaal anders uit in Luik. Sindsdiend zetten de Rouches immers een sterke reeks neer, met dank aan enkele geslaagde transfers op het einde van de zomermercato.

Al kregen ze in de laatste twee weken wel een kleine terugslag met een één op zes tegen AA Gent en KV Mechelen. Vooral het gelijkspel tegen Malinwa was toch pijnlijk, want Standard gaf tegen een getergd elftal in de 89ste minuut nog de zege uit handen. Daardoor bleef het op de achtste plaats hangen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

Hoefkens gelooft in top zes

Desondanks blijft Carl Hoefkens wel geloven in kwalificatie voor Play-Off I. "We staan op vier punten van Genk, drie punten van Antwerp en twee punten van Club Brugge. Dat wil toch iets zeggen", aldus de coach bij RTBF. "We zijn nog in de race om Play-Off I."

Volgens Hoefkens is Standard wel de underdog in de strijd om de top zes. "Het zal moeilijk worden, want al die ploegen beschikken over een groter budget en meer ervaring. Maar dat maakt ons niet uit. We zullen ons voor 100 procent smijten."

Reeks toppers voor Standard

Komend weekend wacht Standard alweer een stevige uitdaging, want ze moeten zaterdag op bezoek bij Antwerp. De Great Old herpakte zich vorige week door de topper tegen Genk te winnen en zal die lijn willen doortrekken om zijn plaats in de top zes te behouden.

Het is bovendien het begin van een waanzinnige reeks toppers voor Standard, dat na de interlandbreak achtereenvolgens Genk, Club Brugge en Anderlecht treft. Ze spelen zelfs twee keer op rij in het Lotto Park: eerst in de achtste finale van de Croky Cup, daarna in de competitie.

Zal Standard de top zes halen?

Meest recent

"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

14
14
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

130
130
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

196
196
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

55
55
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

116
116
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

230
230
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

120
120
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

51
51
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

128
128
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

136
136
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

276
276
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

137
137
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

977
977
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

135
135
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

178
178
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

18
18
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

700
700
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

344
344
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

243
243
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

169
169
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

43
43
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

408
408
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

318
318
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

167
167
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

234
234

Meer sportnieuws