Vader Luis Diaz vrij na kidnapping: eerste foto's duiken op

door
Vader Luis Diaz vrij na kidnapping: eerste foto's duiken op

In de Europa League gaat Liverpool FC donderdagavond op bezoek bij de Franse bekerwinnaar Toulouse. Coach Jürgen Klopp doet daarvoor onder meer beroep op Luis Diaz. In aanloop naar de match kreeg de Colombiaanse aanvaller alvast verlossend nieuws over de kidnapping van zijn vader.

Nadat hij zijn eerste stappen als profvoetballer had gezet in eigen land, maakte Diaz in 2019 de overstap naar Europa. En het duurde niet lang alvorens hij zich bij FC Portro in de kijker kon spelen van de absolute top. Uiteindelijk maakte hij begin 2022 de overstap naar Liverpool.

Daar maakte hij al snel indruk. Vorig seizoen werd zijn ontwikkeling echter afgeremd door een zware blessure, maar inmiddels is de aanvaller weer helemaal fit. In de voorbije weken kreeg hij echter af te rekenen met een nachtmerrie van totaal andere proporties.

LEES OOK: Titelstrijd blijft leven: Arsenal ontsnapt tegen Liverpool

Kidnapping door rebellen

De ouders van Diaz werden in eigen land namelijk het slachtoffer van ontvoering. Toen het koppel aan een lokaal tankstation stopte om meloenen te kopen, werden ze meegenomen door een bende bewapende mannen op motoren. Al snel werd duidelijk dat dit het werk was van de guerrillabeweging ELN.

Diaz' moeder werd vervolgens al snel weer vrijgelaten. Maar zijn vader zat nog dagenlang vast. Er werd een massale zoektocht opgestart om de man te vinden, uiteindelijk knoopte de Colombiaanse overheid ook onderhandelingen aan met ELN.

Ook vader op vrije voeten

Ondertussen bleef Diaz in Engeland zijn plichten voor Liverpool vervullen. Toen hij afgelopen weekend scoorde, toonde de aanvaller wel een boodschap op zijn shirt waarin hij smeekte om de vrijlating van zijn vader. En donderdag volgde dus het verlossende nieuws.

Vader Diaz werd opgevangen door de Colombiaanse politie en kreeg ook de eerste medische zorgen toegediend. Gezien de omstandigheden zou hij nog redelijk goed gesteld zijn.

Liverpool had hem gedurende de kidnapping niet moeten laten spelen ...

Meest recent

Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

33
33
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

104
104
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

229
229
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

216
216
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

169
169
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

222
222
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

190
190
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

279
279
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

337
337
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

504
504
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

242
242
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

300
300
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

331
331
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

410
410
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

263
263
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

350
350
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

657
657
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

461
461
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

156
156
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

172
172
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

311
311
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

905
905
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

390
390
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

86
86
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

361
361

Meer sportnieuws