Vader Luis Diaz vrij na kidnapping: eerste foto's duiken op

door
Vader Luis Diaz vrij na kidnapping: eerste foto's duiken op

In de Europa League gaat Liverpool FC donderdagavond op bezoek bij de Franse bekerwinnaar Toulouse. Coach Jürgen Klopp doet daarvoor onder meer beroep op Luis Diaz. In aanloop naar de match kreeg de Colombiaanse aanvaller alvast verlossend nieuws over de kidnapping van zijn vader.

Nadat hij zijn eerste stappen als profvoetballer had gezet in eigen land, maakte Diaz in 2019 de overstap naar Europa. En het duurde niet lang alvorens hij zich bij FC Portro in de kijker kon spelen van de absolute top. Uiteindelijk maakte hij begin 2022 de overstap naar Liverpool.

Daar maakte hij al snel indruk. Vorig seizoen werd zijn ontwikkeling echter afgeremd door een zware blessure, maar inmiddels is de aanvaller weer helemaal fit. In de voorbije weken kreeg hij echter af te rekenen met een nachtmerrie van totaal andere proporties.

LEES OOK: 'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

Kidnapping door rebellen

De ouders van Diaz werden in eigen land namelijk het slachtoffer van ontvoering. Toen het koppel aan een lokaal tankstation stopte om meloenen te kopen, werden ze meegenomen door een bende bewapende mannen op motoren. Al snel werd duidelijk dat dit het werk was van de guerrillabeweging ELN.

Diaz' moeder werd vervolgens al snel weer vrijgelaten. Maar zijn vader zat nog dagenlang vast. Er werd een massale zoektocht opgestart om de man te vinden, uiteindelijk knoopte de Colombiaanse overheid ook onderhandelingen aan met ELN.

Ook vader op vrije voeten

Ondertussen bleef Diaz in Engeland zijn plichten voor Liverpool vervullen. Toen hij afgelopen weekend scoorde, toonde de aanvaller wel een boodschap op zijn shirt waarin hij smeekte om de vrijlating van zijn vader. En donderdag volgde dus het verlossende nieuws.

Vader Diaz werd opgevangen door de Colombiaanse politie en kreeg ook de eerste medische zorgen toegediend. Gezien de omstandigheden zou hij nog redelijk goed gesteld zijn.

Liverpool had hem gedurende de kidnapping niet moeten laten spelen ...

Meest recent

'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

35
35
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

128
128
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

36
36
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

78
78
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

63
63
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

86
86
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

303
303
Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

74
74
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

282
282
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

191
191
'Garcia houdt deur op een kier: onverwachte naam duikt op'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

102
102
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

202
202
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

298
298
'AA Gent moet nog wachten op miljoenentransfer'

AA Gent wil zich deze winter versterken met het oog op de strijd om de top zes, maar voorlopig zien ...

178
178
Hayen haalt oude bekende van bij Club naar Genk

Bij KRC Genk grepen ze eind december hard in. Thorsten Fink werd omwille van de tegenvallende ...

539
539
'Volgende aanwinst Anderlecht helemaal in kannen en kruiken'

Bij Anderlecht lijken ze stilaan helemaal in gang geschoten te zijn op de transfermarkt. Dinsdag ...

327
327
STVV slaat toe en plukt sterkhouder weg bij Beerschot

STVV blijft ook na de winterstop verbazen. De Kanaries wipten vorig weekend zelfs naar de tweede ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker bij Club, Genk sluit deal met Milan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

182
182
‘Na zege duiken kopzorgen Leko weer op: dilemma lonkt’

Club Brugge heeft vertrouwen getankt in de Champions League. Na de 1-4 zege op Kairat Almaty kunnen ...

286
286
Onrust rond Ronaldo: schokkend incident zorgt voor opschudding

Cristiano Ronaldo zal ongetwijfeld in shock zijn na een weerzinwekkende daad. Eén van de ...

83
83
Luis Enrique verbaast iedereen met uitspraken na zeperd

De Champions League zit vol verrassingen. Man City ging hard onderuit op het veld van Bodo/Glimt en ...

60
60
Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Manchester City zit plots weer in de hoek waar de klappen vallen. Na de pijnlijke derbynederlaag ...

89
89
‘Club all-in voor enorme stunt: ferm miljoenenbod op tafel'

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de wintermercato. De formatie van Ivan Leko wist dan wel net ...

846
846
Pocognoli out? T1 is schim van zichzelf bij AS Monaco

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een avontuur bij AS Monaco. De ...

168
168
Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

511
511

Meer sportnieuws