Vader Luis Diaz vrij na kidnapping: eerste foto's duiken op

door
Vader Luis Diaz vrij na kidnapping: eerste foto's duiken op

In de Europa League gaat Liverpool FC donderdagavond op bezoek bij de Franse bekerwinnaar Toulouse. Coach Jürgen Klopp doet daarvoor onder meer beroep op Luis Diaz. In aanloop naar de match kreeg de Colombiaanse aanvaller alvast verlossend nieuws over de kidnapping van zijn vader.

Nadat hij zijn eerste stappen als profvoetballer had gezet in eigen land, maakte Diaz in 2019 de overstap naar Europa. En het duurde niet lang alvorens hij zich bij FC Portro in de kijker kon spelen van de absolute top. Uiteindelijk maakte hij begin 2022 de overstap naar Liverpool.

Daar maakte hij al snel indruk. Vorig seizoen werd zijn ontwikkeling echter afgeremd door een zware blessure, maar inmiddels is de aanvaller weer helemaal fit. In de voorbije weken kreeg hij echter af te rekenen met een nachtmerrie van totaal andere proporties.

LEES OOK: 'Kompany huivert: Liverpool rooft ster weg uit Allianz Arena'

Kidnapping door rebellen

De ouders van Diaz werden in eigen land namelijk het slachtoffer van ontvoering. Toen het koppel aan een lokaal tankstation stopte om meloenen te kopen, werden ze meegenomen door een bende bewapende mannen op motoren. Al snel werd duidelijk dat dit het werk was van de guerrillabeweging ELN.

Diaz' moeder werd vervolgens al snel weer vrijgelaten. Maar zijn vader zat nog dagenlang vast. Er werd een massale zoektocht opgestart om de man te vinden, uiteindelijk knoopte de Colombiaanse overheid ook onderhandelingen aan met ELN.

Ook vader op vrije voeten

Ondertussen bleef Diaz in Engeland zijn plichten voor Liverpool vervullen. Toen hij afgelopen weekend scoorde, toonde de aanvaller wel een boodschap op zijn shirt waarin hij smeekte om de vrijlating van zijn vader. En donderdag volgde dus het verlossende nieuws.

Vader Diaz werd opgevangen door de Colombiaanse politie en kreeg ook de eerste medische zorgen toegediend. Gezien de omstandigheden zou hij nog redelijk goed gesteld zijn.

Liverpool had hem gedurende de kidnapping niet moeten laten spelen ...

Meest recent

'Eén Duivel teleurgesteld door aanvoerdersrol Vanaken'

Indien Youri Tielemans dinsdagavond andermaal niet start, wordt het uitkijken naar wie dit keer de ...

37
37
'Tzolis niet meer te houden: transfersom nu al gelekt'

Club Brugge slaagde er afgelopen zomer in om Christos Tzolis nog een jaartje aan boord te ...

205
205
Lijdensweg Lavia: opzienbarende transferonthulling duikt op

De Rode Duivels kunnen ook tijdens de huidige interland-periode geen beroep doen op Roméo ...

71
71
Grote zorgen bij Rode Duivels: "Slechtste sinds ... 2012"

Mathematisch gezien kan het nog mislopen, maar niemand die echt nog twijfelt aan de WK-kwalificatie ...

227
227
'Duitsers duwen door: exact prijskaartje De Cat onthuld'

Er gaat momenteel haast geen dag voorbij of een nieuwe grootmacht komt op de proppen voor Nathan De ...

364
364
'Smaakmaker verlaat Club Brugge: deal in stroomversnelling'

Club Brugge mag stilaan vrezen voor een heuse leegloop tijdens de wintermercato, want tal van ...

442
442
Complete chaos bij VTM: Deschacht reageert verbijsterd

Sinds het einde van zijn actieve voetbalcarrière heeft Olivier Deschacht zijn plaats stevig ...

81
81
'Hasi velt verdict: Anderlecht dumpt aanwinst Renard'

De wintermercato opent pas binnen anderhalve maand zijn deuren, maar RSC Anderlecht blijkt nu al ...

468
468
Pech voor Garcia: steunpilaar Rode Duivels haakt af

Zaterdag bleven de Rode Duivels steken op een 1-1 gelijkspel in Kazachstan. Een afgesloten ...

289
289
Bayern ontploft: Duitsers vrezen drama voor De Cat

Nathan De Cat staat op een kruispunt dat zijn hele carrière kan maken of kraken. In Duitsland ...

398
398
Garcia stevig: "Anders ben je geen fan van de Rode Duivels"

Rudi Garcia heeft zijn persbabbel met flinke tegenzin afgewerkt. De Franse coach van de Rode Duivels ...

84
84
Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Marc Coucke is een naam die ondertussen klinkt als een klok in heel België. De man maakte ...

341
341
Raskin voert druk op: "Anders geen plaats op het WK"

Nicolas Raskin staat voor een zeer leuk duel. Hij neemt het met de Rode Duivels morgen op tegen ...

51
51
Gepikeerde Garcia scherp over uithaal Doku en forse kritiek

Rudi Garcia kreeg na het 1-1-gelijkspel tegen Kazachstan bakken kritiek over zich heen. Deels ...

255
255
Marc Wilmots slaat toe met volgende topdeal

Marc Wilmots heeft een volgende slag weten te slaan. Standard heeft een van zijn sterkhouders immers ...

93
93
Nederland 'ontdekt' Kompany: "Blij met 10de keuze"

Vincent Kompany is anno 2025 een van de betere trainers in Europa. Na passages bij RSC Anderlecht en ...

225
225
De Cat naar München? Sterke man Bayern reageert

Nathan De Cat wordt ondertussen aan zowat elke Europese subtopper gelinkt, met daarbij ook nog eens ...

236
236
FC Barcelona verrast iedereen met gigantisch groot nieuws

FC Barcelona heeft vandaag groot nieuws meegedeeld. De Catalanen zullen komend weekend immers terug ...

96
96
Marbella komt met update over blessure Vanheusden

Zinho Vanheusden viel onlangs uit met een knieblessure. Er werd meteen gevreesd voor een lange ...

84
84
Rode Duivels terug thuis bij Standard: vijftal keert terug

De Rode Duivels spelen morgen in een vol huis tegen Liechtenstein. Voor de Luikse fans is het ...

144
144
'Club Brugge blijft in running voor pittige transfer'

Het lijkt er niet op dat we bij Club Brugge al te veel transferactiviteit zullen moeten verwachten ...

238
238
Is dit de reden waarom Overmars Antwerp boven Ajax kiest?

Ajax is de laatste weken in een diepe crisis beland. Trainer John Heitinga werd ontslagen en ...

242
242
'Vol huis voor Rode Duivels: KBVB smeedt nu al plan'

Na het gelijkspel van vorig weekend in Kazachstan zijn de Rode Duivels nog niet zeker van hun ticket ...

94
94
Bondscoach benoemt dé reden voor pijnlijke exit op WK U17

Het lijkt voor de Belgische elftallen geen al te beste interlandbreak te worden. De Rode Duivel ...

197
197
Wilmots helemaal overtuigd van Duivel: "Een goudmijn"

De ontgoocheling was de voorbije dagen enorm bij en rond de Rode Duivels na het teleurstellende ...

164
164

Meer sportnieuws