Vader Luis Diaz vrij na kidnapping: eerste foto's duiken op

door
Vader Luis Diaz vrij na kidnapping: eerste foto's duiken op

In de Europa League gaat Liverpool FC donderdagavond op bezoek bij de Franse bekerwinnaar Toulouse. Coach Jürgen Klopp doet daarvoor onder meer beroep op Luis Diaz. In aanloop naar de match kreeg de Colombiaanse aanvaller alvast verlossend nieuws over de kidnapping van zijn vader.

Nadat hij zijn eerste stappen als profvoetballer had gezet in eigen land, maakte Diaz in 2019 de overstap naar Europa. En het duurde niet lang alvorens hij zich bij FC Portro in de kijker kon spelen van de absolute top. Uiteindelijk maakte hij begin 2022 de overstap naar Liverpool.

Daar maakte hij al snel indruk. Vorig seizoen werd zijn ontwikkeling echter afgeremd door een zware blessure, maar inmiddels is de aanvaller weer helemaal fit. In de voorbije weken kreeg hij echter af te rekenen met een nachtmerrie van totaal andere proporties.

LEES OOK: Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

Kidnapping door rebellen

De ouders van Diaz werden in eigen land namelijk het slachtoffer van ontvoering. Toen het koppel aan een lokaal tankstation stopte om meloenen te kopen, werden ze meegenomen door een bende bewapende mannen op motoren. Al snel werd duidelijk dat dit het werk was van de guerrillabeweging ELN.

Diaz' moeder werd vervolgens al snel weer vrijgelaten. Maar zijn vader zat nog dagenlang vast. Er werd een massale zoektocht opgestart om de man te vinden, uiteindelijk knoopte de Colombiaanse overheid ook onderhandelingen aan met ELN.

Ook vader op vrije voeten

Ondertussen bleef Diaz in Engeland zijn plichten voor Liverpool vervullen. Toen hij afgelopen weekend scoorde, toonde de aanvaller wel een boodschap op zijn shirt waarin hij smeekte om de vrijlating van zijn vader. En donderdag volgde dus het verlossende nieuws.

Vader Diaz werd opgevangen door de Colombiaanse politie en kreeg ook de eerste medische zorgen toegediend. Gezien de omstandigheden zou hij nog redelijk goed gesteld zijn.

Liverpool had hem gedurende de kidnapping niet moeten laten spelen ...

Meest recent

Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

5
5
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

7
7
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

60
60
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

34
34
Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

102
102
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

130
130
Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

69
69
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

286
286
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

414
414
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

80
80
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

24
24
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

456
456
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

110
110
De Mil hard na 0 op 6: pijnpunt AA Gent blootgelegd

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

164
164
Leko doet boekje open: saillante details Gent-exit onthuld

Club Brugge won zondagmiddag op eigen veld met 2-1 van AA Gent. Een opsteker voor coach Ivan ...

260
260
Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

32
32
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

74
74
Antwerp-Anderlecht: Oosting resoluut, Hasi verrast op middenveld

RSC Anderlecht wil zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie buitenshuis neerzetten. ...

147
147
Nieuwe coach Genk? Simons reageert live voor camera's

KRC Genk wil vlak voor de jaarwissel zijn nieuwe hoofdcoach presenteren. De voorbije dagen leek het ...

2395
2395
Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

196
196
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

574
574
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

274
274
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

12
12
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

219
219
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

697
697

Meer sportnieuws