Vader Luis Diaz vrij na kidnapping: eerste foto's duiken op

door
Vader Luis Diaz vrij na kidnapping: eerste foto's duiken op

In de Europa League gaat Liverpool FC donderdagavond op bezoek bij de Franse bekerwinnaar Toulouse. Coach Jürgen Klopp doet daarvoor onder meer beroep op Luis Diaz. In aanloop naar de match kreeg de Colombiaanse aanvaller alvast verlossend nieuws over de kidnapping van zijn vader.

Nadat hij zijn eerste stappen als profvoetballer had gezet in eigen land, maakte Diaz in 2019 de overstap naar Europa. En het duurde niet lang alvorens hij zich bij FC Portro in de kijker kon spelen van de absolute top. Uiteindelijk maakte hij begin 2022 de overstap naar Liverpool.

Daar maakte hij al snel indruk. Vorig seizoen werd zijn ontwikkeling echter afgeremd door een zware blessure, maar inmiddels is de aanvaller weer helemaal fit. In de voorbije weken kreeg hij echter af te rekenen met een nachtmerrie van totaal andere proporties.

LEES OOK: Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

Kidnapping door rebellen

De ouders van Diaz werden in eigen land namelijk het slachtoffer van ontvoering. Toen het koppel aan een lokaal tankstation stopte om meloenen te kopen, werden ze meegenomen door een bende bewapende mannen op motoren. Al snel werd duidelijk dat dit het werk was van de guerrillabeweging ELN.

Diaz' moeder werd vervolgens al snel weer vrijgelaten. Maar zijn vader zat nog dagenlang vast. Er werd een massale zoektocht opgestart om de man te vinden, uiteindelijk knoopte de Colombiaanse overheid ook onderhandelingen aan met ELN.

Ook vader op vrije voeten

Ondertussen bleef Diaz in Engeland zijn plichten voor Liverpool vervullen. Toen hij afgelopen weekend scoorde, toonde de aanvaller wel een boodschap op zijn shirt waarin hij smeekte om de vrijlating van zijn vader. En donderdag volgde dus het verlossende nieuws.

Vader Diaz werd opgevangen door de Colombiaanse politie en kreeg ook de eerste medische zorgen toegediend. Gezien de omstandigheden zou hij nog redelijk goed gesteld zijn.

Liverpool had hem gedurende de kidnapping niet moeten laten spelen ...

Meest recent

Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

4
4
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

43
43
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

46
46
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

306
306
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

56
56
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

122
122
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

326
326
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

384
384
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

457
457
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

203
203
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

505
505
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

360
360
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

51
51
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

124
124
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

225
225
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

44
44
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

130
130
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

191
191
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

192
192
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

185
185
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

101
101
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

180
180
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

61
61
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

374
374
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

445
445

Meer sportnieuws