Vrancken over 'waarschuwing': "Dat werkt net motiverend"

door
Vrancken over 'waarschuwing':

D-Day voor KRC Genk. De Limburgers mogen na twee thuismatchen waarin ze 2 op 6 boekten in de Conference League absoluut niet verliezen in Boedapest. Trainer Wouter Vrancken blikte via de clubkanalen vooruit op het treffen met de Hongaarse topclub Ferençvaros.

De vierde match kan dus cruciaal zijn voor Genk. “Cruciaal? Goh, iedere winst is cruciaal. Als je een zege boekt in een groep met vier ploegen, dan doe je altijd een goede zaak. Met een punt houden we ook nog veel open. We gaan zoals altijd voor de drie punten."

LEES OOK: Trekt Genk-fan Luca Brecel dartswereld in? "Bijna klaar"

KRC Genk moet punten pakken

Volgens de fans is dit een ‘Europa League-waardige groep’. “We zitten in een heel sterke groep, zeker als je naar andere groepen kijkt. Daar zitten soms twee tot drie mindere teams in. Nu hebben we drie heel goede ploegen in de groep”, aldus Vrancken.

“Fiorentina en Ferençvaros zijn ploegen die zich al Europees hebben getoond. Wij gaan met hen de strijd aan. Het is duidelijk dat de verschillen heel klein en hopelijk kunnen we hier goed presteren en een resultaat meepakken naar Genk. Met 1.000 aanwezige fans van ons is het mooi dat we veel steun krijgen.”

Op de UEFA-ranking staat Ferençvaros 54ste, Fiorentina 65ste, KRC Genk 110de en Cukaricki 163ste. De marktwaardes van de ploegen zorgen voor een andere rangschikking met Fiorentina (255,15 miljoen euro), KRC Genk (128,5 miljoen euro), Ferençvaros (48,20 miljoen euro) en Cukaricki (21,05 miljoen euro).

‘Hel van Boedapest’

De Hongaren beloofden Genk een heksenketel. Er zullen 22.000 fans aanwezig zijn, maar Racing Genk is dat wel gewend van de Belgische topmatchen. Daarvan zullen ze dus wellicht niet echt onder de indruk zijn.

“In Turkije zeiden ze bij Adana ook dat het een hel zou zijn. Spelers willen altijd in een vol stadion spelen. Dat werkt ook motiverend voor de tegenpartij. Wij moeten vooral tonen dat wij op het veld ons best doen. In Genk gingen ze veel duels aan, waardoor we het soms moeilijk hadden om kansen bij elkaar te spelen. Misschien gaan ze nu iets lager spelen, waardoor er wat meer ruimte kan komen voor ons. Maar wij moeten ons spel spelen.”

Gaat Genk winnen in Hongarije?

Meest recent

Vanaken looft RSCA'er: “Redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

60
60
Keert Leon Bailey terug naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

35
35
Solden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

41
41
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

106
106
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

39
39
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

219
219
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

246
246
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

48
48
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

270
270
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

137
137
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

128
128
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

88
88
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

206
206
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

83
83
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

156
156
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1310
1310
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

70
70
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

87
87
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

575
575
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

255
255
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

128
128
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

172
172
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

149
149
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

34
34
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1134
1134

Meer sportnieuws