Vrancken over 'waarschuwing': "Dat werkt net motiverend"

door
Vrancken over 'waarschuwing':

D-Day voor KRC Genk. De Limburgers mogen na twee thuismatchen waarin ze 2 op 6 boekten in de Conference League absoluut niet verliezen in Boedapest. Trainer Wouter Vrancken blikte via de clubkanalen vooruit op het treffen met de Hongaarse topclub Ferençvaros.

De vierde match kan dus cruciaal zijn voor Genk. “Cruciaal? Goh, iedere winst is cruciaal. Als je een zege boekt in een groep met vier ploegen, dan doe je altijd een goede zaak. Met een punt houden we ook nog veel open. We gaan zoals altijd voor de drie punten."

LEES OOK: Luca Brecel genadeloos afgeslacht: 'Werkelijk schokkend'

KRC Genk moet punten pakken

Volgens de fans is dit een ‘Europa League-waardige groep’. “We zitten in een heel sterke groep, zeker als je naar andere groepen kijkt. Daar zitten soms twee tot drie mindere teams in. Nu hebben we drie heel goede ploegen in de groep”, aldus Vrancken.

“Fiorentina en Ferençvaros zijn ploegen die zich al Europees hebben getoond. Wij gaan met hen de strijd aan. Het is duidelijk dat de verschillen heel klein en hopelijk kunnen we hier goed presteren en een resultaat meepakken naar Genk. Met 1.000 aanwezige fans van ons is het mooi dat we veel steun krijgen.”

Op de UEFA-ranking staat Ferençvaros 54ste, Fiorentina 65ste, KRC Genk 110de en Cukaricki 163ste. De marktwaardes van de ploegen zorgen voor een andere rangschikking met Fiorentina (255,15 miljoen euro), KRC Genk (128,5 miljoen euro), Ferençvaros (48,20 miljoen euro) en Cukaricki (21,05 miljoen euro).

‘Hel van Boedapest’

De Hongaren beloofden Genk een heksenketel. Er zullen 22.000 fans aanwezig zijn, maar Racing Genk is dat wel gewend van de Belgische topmatchen. Daarvan zullen ze dus wellicht niet echt onder de indruk zijn.

“In Turkije zeiden ze bij Adana ook dat het een hel zou zijn. Spelers willen altijd in een vol stadion spelen. Dat werkt ook motiverend voor de tegenpartij. Wij moeten vooral tonen dat wij op het veld ons best doen. In Genk gingen ze veel duels aan, waardoor we het soms moeilijk hadden om kansen bij elkaar te spelen. Misschien gaan ze nu iets lager spelen, waardoor er wat meer ruimte kan komen voor ons. Maar wij moeten ons spel spelen.”

Gaat Genk winnen in Hongarije?

Meest recent

AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

6
6
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

19
19
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

49
49
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

22
22
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

134
134
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

23
23
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

69
69
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

367
367
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

173
173
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

78
78
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

224
224
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

306
306
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

249
249
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

471
471
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

407
407
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

152
152
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

37
37
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

91
91
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

202
202
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

89
89
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

91
91
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

93
93
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

165
165
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

172
172
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

208
208

Meer sportnieuws