Vrancken over 'waarschuwing': "Dat werkt net motiverend"

door
Vrancken over 'waarschuwing':

D-Day voor KRC Genk. De Limburgers mogen na twee thuismatchen waarin ze 2 op 6 boekten in de Conference League absoluut niet verliezen in Boedapest. Trainer Wouter Vrancken blikte via de clubkanalen vooruit op het treffen met de Hongaarse topclub Ferençvaros.

De vierde match kan dus cruciaal zijn voor Genk. “Cruciaal? Goh, iedere winst is cruciaal. Als je een zege boekt in een groep met vier ploegen, dan doe je altijd een goede zaak. Met een punt houden we ook nog veel open. We gaan zoals altijd voor de drie punten."

KRC Genk moet punten pakken

Volgens de fans is dit een ‘Europa League-waardige groep’. “We zitten in een heel sterke groep, zeker als je naar andere groepen kijkt. Daar zitten soms twee tot drie mindere teams in. Nu hebben we drie heel goede ploegen in de groep”, aldus Vrancken.

“Fiorentina en Ferençvaros zijn ploegen die zich al Europees hebben getoond. Wij gaan met hen de strijd aan. Het is duidelijk dat de verschillen heel klein en hopelijk kunnen we hier goed presteren en een resultaat meepakken naar Genk. Met 1.000 aanwezige fans van ons is het mooi dat we veel steun krijgen.”

Op de UEFA-ranking staat Ferençvaros 54ste, Fiorentina 65ste, KRC Genk 110de en Cukaricki 163ste. De marktwaardes van de ploegen zorgen voor een andere rangschikking met Fiorentina (255,15 miljoen euro), KRC Genk (128,5 miljoen euro), Ferençvaros (48,20 miljoen euro) en Cukaricki (21,05 miljoen euro).

‘Hel van Boedapest’

De Hongaren beloofden Genk een heksenketel. Er zullen 22.000 fans aanwezig zijn, maar Racing Genk is dat wel gewend van de Belgische topmatchen. Daarvan zullen ze dus wellicht niet echt onder de indruk zijn.

“In Turkije zeiden ze bij Adana ook dat het een hel zou zijn. Spelers willen altijd in een vol stadion spelen. Dat werkt ook motiverend voor de tegenpartij. Wij moeten vooral tonen dat wij op het veld ons best doen. In Genk gingen ze veel duels aan, waardoor we het soms moeilijk hadden om kansen bij elkaar te spelen. Misschien gaan ze nu iets lager spelen, waardoor er wat meer ruimte kan komen voor ons. Maar wij moeten ons spel spelen.”

Gaat Genk winnen in Hongarije?

Meest recent

Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

2
2
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

52
52
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

25
25
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

127
127
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

61
61
Play-Off I nog niet binnen: Gent beducht voor nieuw trauma

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

89
89
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

479
479
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

352
352
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

302
302
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

281
281
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

130
130
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

539
539
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

457
457
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

289
289
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

163
163
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

431
431
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

219
219
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

297
297
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

84
84
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

195
195
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

449
449
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

129
129
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

43
43
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

131
131
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

464
464

Meer sportnieuws