Zwitsers ruiken bloed: "Club Brugge heeft het erg moeilijk"

door
Zwitsers ruiken bloed:

In de Conference League komen donderdagavond opnieuw drie Belgische ploegen in actie. Club Brugge is de enige daarvan die in eigen huis mag aantreden. Zo krijgt Blauw-Zwart het bezoek van het Zwitserse FC Lugano. 

Voorlopig zijn de Bruggelingen bezig aan een goede Europese campagne. Via liefst drie voorrondes, wisten de West-Vlamingen zich uiteindelijk te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Conference League. Daarin doen ze momenteel volop mee voor groepswinst.

Na een gelijkspel in eigen huis tegen Besiktas, pakte Blauw-Zwart vervolgens telkens de volle buit op verplaatsing. Zo werd nipt gewonnen op het veld van Bodo/Glimt. Een tweetal weken geleden haalde Club het dan weer met 1-3 in Lugano.

LEES OOK: UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Zwakke JPL-campagne

Die goede resultaten staan in schril contrast met de prestaties in eigen land. Zo staat de ploeg van coach Ronny Deila momenteel slechts zevende in de Jupiler Pro League. Met 19 op 39 is de competitie tot dusver een behoorlijke tegenvaller.

Iets waar men ook bij Lugano niet blind voor is. "Brugge heeft het erg moeilijk in de competitie. Het is een ploeg die gemaakt is om te winnen, dus hun vertrouwen is gezien de situatie misschien niet groot. Wij willen ze onder druk zetten", werd Lugano-coach Mattia Croci-Torti geciteerd bij Het Nieuwsblad.

Voorbeeld Amoura

Ondanks de 1-3-nederlaag in de heenmatch, geloven de Zwitsers dus in hun kansen. Afgelopen weekend werd het goede voorbeeld alvast gegeven door een ex-speler van de club. Mohamed Amoura, die in de zomer voor zo'n 4 miljoen euro naar Union SG transfereerde, was tegen Blauw-Zwart goed voor twee goals. "Zondag scoorde een oud-speler van Lugano twee doelpunten tegen hen en wij hopen hetzelfde te kunnen doen", aldus Croci-Torti.

Club overwintert in de UECL ...

Meest recent

Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

4
4
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

41
41
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

97
97
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

50
50
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

34
34
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

115
115
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

369
369
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

161
161
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

669
669
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

151
151
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

112
112
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

138
138
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

192
192
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

612
612
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

46
46
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

336
336
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

267
267
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

174
174
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

393
393
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

194
194
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

66
66
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

49
49
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

300
300
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

101
101
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

359
359

Meer sportnieuws