Zwitsers ruiken bloed: "Club Brugge heeft het erg moeilijk"

door
Zwitsers ruiken bloed:

In de Conference League komen donderdagavond opnieuw drie Belgische ploegen in actie. Club Brugge is de enige daarvan die in eigen huis mag aantreden. Zo krijgt Blauw-Zwart het bezoek van het Zwitserse FC Lugano. 

Voorlopig zijn de Bruggelingen bezig aan een goede Europese campagne. Via liefst drie voorrondes, wisten de West-Vlamingen zich uiteindelijk te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Conference League. Daarin doen ze momenteel volop mee voor groepswinst.

Na een gelijkspel in eigen huis tegen Besiktas, pakte Blauw-Zwart vervolgens telkens de volle buit op verplaatsing. Zo werd nipt gewonnen op het veld van Bodo/Glimt. Een tweetal weken geleden haalde Club het dan weer met 1-3 in Lugano.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Zwakke JPL-campagne

Die goede resultaten staan in schril contrast met de prestaties in eigen land. Zo staat de ploeg van coach Ronny Deila momenteel slechts zevende in de Jupiler Pro League. Met 19 op 39 is de competitie tot dusver een behoorlijke tegenvaller.

Iets waar men ook bij Lugano niet blind voor is. "Brugge heeft het erg moeilijk in de competitie. Het is een ploeg die gemaakt is om te winnen, dus hun vertrouwen is gezien de situatie misschien niet groot. Wij willen ze onder druk zetten", werd Lugano-coach Mattia Croci-Torti geciteerd bij Het Nieuwsblad.

Voorbeeld Amoura

Ondanks de 1-3-nederlaag in de heenmatch, geloven de Zwitsers dus in hun kansen. Afgelopen weekend werd het goede voorbeeld alvast gegeven door een ex-speler van de club. Mohamed Amoura, die in de zomer voor zo'n 4 miljoen euro naar Union SG transfereerde, was tegen Blauw-Zwart goed voor twee goals. "Zondag scoorde een oud-speler van Lugano twee doelpunten tegen hen en wij hopen hetzelfde te kunnen doen", aldus Croci-Torti.

Club overwintert in de UECL ...

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

8
8
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

15
15
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

18
18
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

18
18
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

364
364
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

210
210
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

101
101
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

337
337
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

119
119
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

201
201
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

168
168
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

121
121
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

89
89
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

101
101
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

118
118
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

67
67
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

285
285
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

85
85
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

148
148
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

145
145
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

498
498
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

371
371
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

517
517
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

455
455
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

384
384

Meer sportnieuws