Zwitsers ruiken bloed: "Club Brugge heeft het erg moeilijk"

door
Zwitsers ruiken bloed:

In de Conference League komen donderdagavond opnieuw drie Belgische ploegen in actie. Club Brugge is de enige daarvan die in eigen huis mag aantreden. Zo krijgt Blauw-Zwart het bezoek van het Zwitserse FC Lugano. 

Voorlopig zijn de Bruggelingen bezig aan een goede Europese campagne. Via liefst drie voorrondes, wisten de West-Vlamingen zich uiteindelijk te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Conference League. Daarin doen ze momenteel volop mee voor groepswinst.

Na een gelijkspel in eigen huis tegen Besiktas, pakte Blauw-Zwart vervolgens telkens de volle buit op verplaatsing. Zo werd nipt gewonnen op het veld van Bodo/Glimt. Een tweetal weken geleden haalde Club het dan weer met 1-3 in Lugano.

LEES OOK: 'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Zwakke JPL-campagne

Die goede resultaten staan in schril contrast met de prestaties in eigen land. Zo staat de ploeg van coach Ronny Deila momenteel slechts zevende in de Jupiler Pro League. Met 19 op 39 is de competitie tot dusver een behoorlijke tegenvaller.

Iets waar men ook bij Lugano niet blind voor is. "Brugge heeft het erg moeilijk in de competitie. Het is een ploeg die gemaakt is om te winnen, dus hun vertrouwen is gezien de situatie misschien niet groot. Wij willen ze onder druk zetten", werd Lugano-coach Mattia Croci-Torti geciteerd bij Het Nieuwsblad.

Voorbeeld Amoura

Ondanks de 1-3-nederlaag in de heenmatch, geloven de Zwitsers dus in hun kansen. Afgelopen weekend werd het goede voorbeeld alvast gegeven door een ex-speler van de club. Mohamed Amoura, die in de zomer voor zo'n 4 miljoen euro naar Union SG transfereerde, was tegen Blauw-Zwart goed voor twee goals. "Zondag scoorde een oud-speler van Lugano twee doelpunten tegen hen en wij hopen hetzelfde te kunnen doen", aldus Croci-Torti.

Club overwintert in de UECL ...

Meest recent

Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

38
38
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

35
35
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

51
51
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

42
42
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

65
65
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

54
54
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

235
235
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

68
68
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

31
31
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

225
225
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

347
347
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

649
649
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

80
80
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

26
26
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

127
127
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

132
132
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

809
809
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

413
413
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

398
398
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

183
183
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

458
458
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

294
294
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

1302
1302
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

135
135
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

173
173

Meer sportnieuws