Verhaeghe trapt tegen schenen: "Waar komt dit vandaan?"

1160 stemmen
Verhaeghe trapt tegen schenen:

In de Conference League krijgt Club Brugge donderdag het bezoek van FC Lugano. Die wedstrijd zal afgewerkt worden in het aftakelende Jan Breydel-stadion. De bouw van een nieuwe voetbaltempel blijft immers vertraging oplopen en dat zorgt voor irritatie bij het clubbbestuur.

Het is geen geheim dat de meervoudige landskampioen zo snel mogelijk een nieuwe voetbaltempel wil neerpoten. Daar worden al sinds 2006 concrete plannen over gemaakt. Maar door allerlei protesten of het ontbreken van vergunningen geraken die plannen maar niet van de grond.

Ook het huidige plan voor de bouw van een nieuw stadion op de huidige Jan Breydel-site blijft op tegenwerking stuiten. Een aantal buurtbewoners en andere betrokkenen stelt zich immers grote vragen bij het mobiliteitsplan en de verwachte parkeeroverlast. En dus blijft de eerste steenlegging maar uitgesteld worden.

LEES OOK: 'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Verhaeghe deelt sneer uit

Voor voorzitter Bart Verhaeghe, de dragende kracht achter dit dossier, is dat uiteraard een vervelende situatie. Onlangs uitte de zakenman nogmaals zijn frustratie in gesprek met de krant 'Het Nieuwsblad'. In dat gesprek verwees hij naar Crossing Schaarbeek in een reactie op de klagende buurtbewoners.

Zo liet Verhaeghe verstaan dat het stadion van de club uit derde amateur ook helemaal verouderd is. "Verkiezen ze dan het stadion te laten verloederen zoals dat van Crossing Schaarbeek in Brussel? Dat was ooit een gezellig volkse plek, maar daar loop je nu rond met een onveiligheidsgevoel. Het zal leiden tot een waardevermindering van de hele buurt", klonk het.

Liever jeugd dan hooligans

Die uitspraak schoot echter in het verkeerde keelgat bij de Brusselse club. Bij Bruzz gaf jeugdvoorzitter Thierry Forton een tegenprik. "We begrijpen niet waar dit vandaan komt", klinkt het. "Jongeren tegenkomen in onze buurt of hooligans van Club Brugge tegen het lijf lopen: ik weet waarvoor ik zou kiezen. Ik kan je garanderen: als er zich iets onveiligs zou afspelen in de buurt van ons stadion, zal dat niets met onze supporters te maken hebben."

Forton wil echter geen verbale strijd aangaan met Verhaeghe en deed de Club-preses zelfs een invitatie. "Het is een beetje ironisch, maar komend weekend organiseren we hier een mosselsouper en Verhaeghe is meer dan welkom, ook om achteraf een match te volgen. Dan kunnen we hem zelfs rondleiden in de buurt."

Club krijgt te weinig steun vanuit politieke hoek in het stadiondossier ...

Meest recent

'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

3
3
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

15
15
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

47
47
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

42
42
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

27
27
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

119
119
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

181
181
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

414
414
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

167
167
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

256
256
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

27
27
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

36
36
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

149
149
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

177
177
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

25
25
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

463
463
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

174
174
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

40
40
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

40
40
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

27
27
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

112
112
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

249
249
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

535
535
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

73
73
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

352
352

Meer sportnieuws