Anderlecht in vuur en vlam voor elegante stilist: topprioriteit!

door
Anderlecht in vuur en vlam voor elegante stilist: topprioriteit!

Tristan Degreef heeft dit seizoen flitsen van zijn immense talent laten zien bij Anderlecht, en hij zou weleens de volgende topper uit de Neerpede-academie kunnen zijn die helemaal doorbreekt op het hoogste niveau.

Heel de club is dan ook gek van het 18-jarige toptalent: Brian Riemer heeft al verklaard dat Degreef een echte Anderlecht-speler wordt en Jesper Fredberg merkte al op dat hij aan het opkomen is.

Het is dan ook geen toeval dat Anderlecht hem als de absolute prioriteit voor de toekomst beschouwt.

LEES OOK: Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

Het masker van Riemer valt af: “Window dressing”

In december vorig jaar werd Brian Riemer aangesteld als de nieuwe hoofdcoach van Anderlecht. Op dat moment beschikte de club over beperkte financiële middelen en moesten er geen gekke dingen verwacht worden op de eerstkomende wintermercato.

“De juiste spelers halen kost héél véél geld”, waarschuwde Riemer op zijn officiële voorstelling als T1 van Anderlecht. “Dan geef ik de voorkeur aan het ontwikkelen van al dat talent dat aanwezig is op Neerpede. De geweldige jeugdacademie was voor mij een reden te meer om in dit project te stappen.”

Riemer had al ervaring in talentontwikkeling, gezien zijn tienjarige periode als jeugdcoach bij FC Kopenhagen. “De jeugd is voor mij het belangrijkste in voetbal. Ik zie ze graag groeien, ik zie ze graag floreren,” aldus de Deen.

“De voorbije tien jaar heeft de jeugdwerking van Anderlecht mij altijd aangetrokken. Als je dan Lukaku, Dendoncker of Tielemans in de Premier League zag arriveren… Bij Anderlecht is er enorm veel talent en kwaliteit aanwezig. Dat moeten we tonen.”

Aanvankelijk werd Brian Riemer niet gezien als een coach die jeugdspelers veel kansen gaf bij Anderlecht, en sommigen zagen hem zelfs als deel van oorzaak van het vertrek van veelbelovende jonge talenten bij de club.

Spelers als Marco Kana (KV Kortrijk), Ethan Butera (Ajax), Noah Sadiki (Union SG) en Lucas Stassin (KVC Westerlo) verlieten de club, om er slechts enkelen te noemen.

Guéry Kana, vader van Marco Kana, omschreef de grootspraak van Riemer en het clubbestuur inzake de jeugdpolitiiek als "window dressing" en benadrukte dat de nieuwe leiding vooral bezig was met het behouden van hun eigen imago, terwijl steeds meer jeugdspelers de club verlieten.

Riemer doet Anderlecht dromen van nieuwe Matias Suarez

Dit seizoen voegt Brian Riemer alvast daad bij het woord. Mario Stroeykens maakt een opvallende doorbraak, Francis Amuzu staat opnieuw in de schijnwerpers, terwijl Zeno Debast, Killian Sardella en Théo Leoni zich blijven ontwikkelen tot vaste basisspelers.

Bovendien staat de geblesseerde Yari Verschaeren bijna weer klaar om terug te keren. In de bekerwedstrijd tegen La Louvière gaf Riemer ook speelkansen aan Lucas Lissens (22) en liet hij het veelbelovende talent Tristan Degreef (18) zijn debuut maken in het eerste elftal.

Degreef liet flitsen van zijn immense talent zien en zou wel eens de volgende topper uit de Neerpede-academie kunnen zijn die doorbreekt op het hoogste niveau. De 18-jarige liet van zich spreken met zijn dribbels en verticaliteit.

Hij creëerde kansen en ontpopte zich in het B-elftal van Anderlecht tot de creatieve spelverdeler. “Hij was de heldere noot in een moeizame symfonie. De fans dromen nu al van een nieuwe Matias Suarez”, schreef Het Nieuwsblad na de wedstrijd op Tivoli.

“Hij heeft de gave om tussen de lijnen te lopen en versnelde het spel. Hij voelt hoe hij die acties moest maken”, zag Brian Riemer.

Degreef is de prioriteit voor de toekomst van Anderlecht

Tristan Degreef wordt door La Dernière Heure omschreven als de meest elegante en stijlvolle speler van de RSCA Futures.

Als aanvallende middenvelder met verfijnde techniek en fluwelen voetjes is hij een typisch product van de Anderlecht-opleiding. Brian Riemer heeft al verklaard dat Degreef een echte Anderlecht-speler wordt.

“Tristan bewijst dat er nog heel veel talent zit aan te komen en het toont ook aan welk goed werk er wordt geleverd op Neerpede”, aldus de coach. De club beschouwt Degreef als een prioriteit voor de toekomst, zoals blijkt uit zijn huidige contract dat loopt tot 2026.

Jesper Fredberg merkte al op dat “Degreef aan het opkomen is”, kort na het sluiten van de zomerse transfermarkt in september.

Degreef is een nummer tien die ook op de linkerflank kan spelen, waar hij naar binnen kan snijden. Zijn technische vaardigheden zijn van hoog niveau, waardoor hij zijn directe tegenstanders gemakkelijk kan passeren en voorbij dribbelen, hoewel hij niet dezelfde explosiviteit heeft als bijvoorbeeld Jérémy Doku.

De 18-jarige lefgozer bezit een hoge voetbalintelligentie, waardoor hij altijd slim positioneert, het spel dicteert en zijn looplijnen optimaal benut. De vergelijkingen met Matias Suarez zijn daarom nooit ver weg, zoals David Penneman, bondscoach van de Belgische U17, verklaarde aan La Dernière Heure.

“Dat klopt. Wat hem kenmerkt, is zijn onvoorspelbaarheid. Soms voert hij een actie uit en denk je: 'Wow, dat had ik niet zien aankomen.’ Bovendien weet hij doelpunten te maken”, zei Penneman.

Anderlecht heeft een superman in de rangen

Het vertrouwen dat Anderlecht heeft in Tristan Degreef is absoluut geen loze belofte of window dressing van de club; Brian Riemer rekent daadwerkelijk op de 18-jarige talentvolle speler.

Afgelopen zomer maakte Degreef deel uit van de selectie tijdens de trainingsstage in Oostenrijk en kreeg hij speeltijd in de galawedstrijd tegen Ajax. “Van de Futures die met ons meetrainen, is Tristan (Degreef, nvdr.) echt goed”, gaf Alexis Flips toe op Mauve TV.

Eerder in het seizoen zat Degreef al eens op de bank tijdens de wedstrijd Eupen-Anderlecht, wat zijn eerste selectie voor het eerste elftal betekende.

“Hij verdient deze selectie. Het is een jongen die er soms naast is gevallen door de toegenomen concurrentie. Net als Stroeykens is hij een speler voor de toekomst en het is iemand waar we heel erg op rekenen”, zei Brian Riemer toen.

Enkele uren na zijn selectie voor het eerste elftal tegen Eupen zat Degreef op de bank bij de RSCA Futures in de wedstrijd tegen Lierse Kempenzonen, die zich op 147 kilometer afstand en anderhalf uur later afspeelde. Degreef viel zelfs in tijdens die wedstrijd. “Anderlecht heeft een superman in de rangen”, schreef Het Nieuwsblad.

Hoewel Degreef nog wat kracht en body mist, heeft de club vertrouwen in zijn potentieel om fysiek sterker te worden, aangezien de fysieke coaches dagelijks gericht met de tiener werken en hij regelmatig in de gym traint.

Het is echter niet de bedoeling dat Degreef een echte krachtpatser wordt, aangezien zijn slanke gestalte en elegante speelstijl hem net in staat stellen om gracieus langs zijn tegenstanders te glijden.

Degreef moet meer kansen krijgen bij Anderlecht

Meest recent

De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

66
66
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

30
30
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

156
156
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

189
189
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

50
50
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

33
33
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

179
179
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

33
33
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

61
61
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

152
152
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

58
58
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

87
87
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

215
215
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

132
132
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

456
456
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

75
75
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

117
117
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

50
50
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

134
134
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

268
268
'Union sluit nieuwe megadeal met Benfica'

Union zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zijn titel te verlengen. Het ...

118
118
Van der Elst trekt keiharde conclusie over Leko en Club

De 28ste speeldag belooft enkele pittige affiches te brengen. De meeste ogen zullen gericht zijn op ...

471
471
Straffe stoot Vanderbiest: "Als je dat ziet..."

In de komende drie weken wordt de strijd om de Champions' Play-Off helemaal beslist. Union, Club ...

109
109
'Genk moet zich haasten: ervaren sterkhouder krijgt aanbod'

Bij KRC Genk gaat alle aandacht in de komende weken naar het veiligstellen van de zesde plaats. ...

297
297
'Standard krijgt plots drie gigantische opstekers'

Standard deed vorige week een enorme slechte zaak door 1-1 te spelen tegen La Louvière. De ...

190
190

Meer sportnieuws