Anderlecht in vuur en vlam voor elegante stilist: topprioriteit!

740
Anderlecht in vuur en vlam voor elegante stilist: topprioriteit!

Tristan Degreef heeft dit seizoen flitsen van zijn immense talent laten zien bij Anderlecht, en hij zou weleens de volgende topper uit de Neerpede-academie kunnen zijn die helemaal doorbreekt op het hoogste niveau.

Heel de club is dan ook gek van het 18-jarige toptalent: Brian Riemer heeft al verklaard dat Degreef een echte Anderlecht-speler wordt en Jesper Fredberg merkte al op dat hij aan het opkomen is.

Het is dan ook geen toeval dat Anderlecht hem als de absolute prioriteit voor de toekomst beschouwt.

LEES OOK: Neerpede in verval: pijnlijke statistiek Anderlecht

Het masker van Riemer valt af: “Window dressing”

In december vorig jaar werd Brian Riemer aangesteld als de nieuwe hoofdcoach van Anderlecht. Op dat moment beschikte de club over beperkte financiële middelen en moesten er geen gekke dingen verwacht worden op de eerstkomende wintermercato.

“De juiste spelers halen kost héél véél geld”, waarschuwde Riemer op zijn officiële voorstelling als T1 van Anderlecht. “Dan geef ik de voorkeur aan het ontwikkelen van al dat talent dat aanwezig is op Neerpede. De geweldige jeugdacademie was voor mij een reden te meer om in dit project te stappen.”

Riemer had al ervaring in talentontwikkeling, gezien zijn tienjarige periode als jeugdcoach bij FC Kopenhagen. “De jeugd is voor mij het belangrijkste in voetbal. Ik zie ze graag groeien, ik zie ze graag floreren,” aldus de Deen.

“De voorbije tien jaar heeft de jeugdwerking van Anderlecht mij altijd aangetrokken. Als je dan Lukaku, Dendoncker of Tielemans in de Premier League zag arriveren… Bij Anderlecht is er enorm veel talent en kwaliteit aanwezig. Dat moeten we tonen.”

Aanvankelijk werd Brian Riemer niet gezien als een coach die jeugdspelers veel kansen gaf bij Anderlecht, en sommigen zagen hem zelfs als deel van oorzaak van het vertrek van veelbelovende jonge talenten bij de club.

Spelers als Marco Kana (KV Kortrijk), Ethan Butera (Ajax), Noah Sadiki (Union SG) en Lucas Stassin (KVC Westerlo) verlieten de club, om er slechts enkelen te noemen.

Guéry Kana, vader van Marco Kana, omschreef de grootspraak van Riemer en het clubbestuur inzake de jeugdpolitiiek als "window dressing" en benadrukte dat de nieuwe leiding vooral bezig was met het behouden van hun eigen imago, terwijl steeds meer jeugdspelers de club verlieten.

Riemer doet Anderlecht dromen van nieuwe Matias Suarez

Dit seizoen voegt Brian Riemer alvast daad bij het woord. Mario Stroeykens maakt een opvallende doorbraak, Francis Amuzu staat opnieuw in de schijnwerpers, terwijl Zeno Debast, Killian Sardella en Théo Leoni zich blijven ontwikkelen tot vaste basisspelers.

Bovendien staat de geblesseerde Yari Verschaeren bijna weer klaar om terug te keren. In de bekerwedstrijd tegen La Louvière gaf Riemer ook speelkansen aan Lucas Lissens (22) en liet hij het veelbelovende talent Tristan Degreef (18) zijn debuut maken in het eerste elftal.

Degreef liet flitsen van zijn immense talent zien en zou wel eens de volgende topper uit de Neerpede-academie kunnen zijn die doorbreekt op het hoogste niveau. De 18-jarige liet van zich spreken met zijn dribbels en verticaliteit.

Hij creëerde kansen en ontpopte zich in het B-elftal van Anderlecht tot de creatieve spelverdeler. “Hij was de heldere noot in een moeizame symfonie. De fans dromen nu al van een nieuwe Matias Suarez”, schreef Het Nieuwsblad na de wedstrijd op Tivoli.

“Hij heeft de gave om tussen de lijnen te lopen en versnelde het spel. Hij voelt hoe hij die acties moest maken”, zag Brian Riemer.

Degreef is de prioriteit voor de toekomst van Anderlecht

Tristan Degreef wordt door La Dernière Heure omschreven als de meest elegante en stijlvolle speler van de RSCA Futures.

Als aanvallende middenvelder met verfijnde techniek en fluwelen voetjes is hij een typisch product van de Anderlecht-opleiding. Brian Riemer heeft al verklaard dat Degreef een echte Anderlecht-speler wordt.

“Tristan bewijst dat er nog heel veel talent zit aan te komen en het toont ook aan welk goed werk er wordt geleverd op Neerpede”, aldus de coach. De club beschouwt Degreef als een prioriteit voor de toekomst, zoals blijkt uit zijn huidige contract dat loopt tot 2026.

Jesper Fredberg merkte al op dat “Degreef aan het opkomen is”, kort na het sluiten van de zomerse transfermarkt in september.

Degreef is een nummer tien die ook op de linkerflank kan spelen, waar hij naar binnen kan snijden. Zijn technische vaardigheden zijn van hoog niveau, waardoor hij zijn directe tegenstanders gemakkelijk kan passeren en voorbij dribbelen, hoewel hij niet dezelfde explosiviteit heeft als bijvoorbeeld Jérémy Doku.

De 18-jarige lefgozer bezit een hoge voetbalintelligentie, waardoor hij altijd slim positioneert, het spel dicteert en zijn looplijnen optimaal benut. De vergelijkingen met Matias Suarez zijn daarom nooit ver weg, zoals David Penneman, bondscoach van de Belgische U17, verklaarde aan La Dernière Heure.

“Dat klopt. Wat hem kenmerkt, is zijn onvoorspelbaarheid. Soms voert hij een actie uit en denk je: 'Wow, dat had ik niet zien aankomen.’ Bovendien weet hij doelpunten te maken”, zei Penneman.

Anderlecht heeft een superman in de rangen

Het vertrouwen dat Anderlecht heeft in Tristan Degreef is absoluut geen loze belofte of window dressing van de club; Brian Riemer rekent daadwerkelijk op de 18-jarige talentvolle speler.

Afgelopen zomer maakte Degreef deel uit van de selectie tijdens de trainingsstage in Oostenrijk en kreeg hij speeltijd in de galawedstrijd tegen Ajax. “Van de Futures die met ons meetrainen, is Tristan (Degreef, nvdr.) echt goed”, gaf Alexis Flips toe op Mauve TV.

Eerder in het seizoen zat Degreef al eens op de bank tijdens de wedstrijd Eupen-Anderlecht, wat zijn eerste selectie voor het eerste elftal betekende.

“Hij verdient deze selectie. Het is een jongen die er soms naast is gevallen door de toegenomen concurrentie. Net als Stroeykens is hij een speler voor de toekomst en het is iemand waar we heel erg op rekenen”, zei Brian Riemer toen.

Enkele uren na zijn selectie voor het eerste elftal tegen Eupen zat Degreef op de bank bij de RSCA Futures in de wedstrijd tegen Lierse Kempenzonen, die zich op 147 kilometer afstand en anderhalf uur later afspeelde. Degreef viel zelfs in tijdens die wedstrijd. “Anderlecht heeft een superman in de rangen”, schreef Het Nieuwsblad.

Hoewel Degreef nog wat kracht en body mist, heeft de club vertrouwen in zijn potentieel om fysiek sterker te worden, aangezien de fysieke coaches dagelijks gericht met de tiener werken en hij regelmatig in de gym traint.

Het is echter niet de bedoeling dat Degreef een echte krachtpatser wordt, aangezien zijn slanke gestalte en elegante speelstijl hem net in staat stellen om gracieus langs zijn tegenstanders te glijden.

Degreef moet meer kansen krijgen bij Anderlecht

Meest recent

Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

30
30
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

18
18
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

23
23
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

97
97
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

150
150
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

128
128
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

947
947
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

78
78
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

29
29
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

237
237
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

61
61
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

65
65
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

27
27
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

55
55
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

45
45
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

81
81
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

28
28
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

162
162
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

331
331
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

277
277
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

40
40
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

278
278
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

55
55
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

108
108
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

128
128

Meer sportnieuws