Frutos glashelder: "Hij is dé beste transfer in de JPL"

door
Frutos glashelder:

Traditiegetrouw zag de Jupiler Pro League tijdens de voorbije zomermercato weer enkele smaakmakers vertrekken. Daar tegenover werden wel verschillende nieuwe publiekstrekkers aangetrokken. Met name RSC Anderlecht haalde enkele mooie namen in huis.

De recordkampioen heeft enkele moeizame jaren achter de rug. Vorig seizoen werd echter een zoveelste dieptepunt bereikt met een bedroevende elfde plaats in de eindstand van de reguliere competitie. Bijgevolg besloot sportieve baas Jesper Fredberg om tijdens de voorbije transferperiode alle zeilen bij te zetten.

Zo haalde de Deen onder meer zijn landgenoten Kasper Schmeichel, Kasper Dolberg en Thomas Delaney in huis. Drie internationals met een pak ervaring op het Europese niveau. Bij grote rivaal Club Brugge werd dan weer Mats Rits weggeplukt. En vlak voor het verstrijken van de transferdeadline volgde nog een stunt. 

LEES OOK: Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Thorgan Hazard maakt indruk

RSCA pakte immers uit met de komst van Thorgan Hazard. De voormalige Gouden Schoen werd weggeplukt bij Borussia Dortmund, waar hij op een zijspoor zat. Die zet lijkt een voltreffer te worden. Na een korte inloopperiode, is Hazard meer en meer aan het uitgroeien tot de absolute smaakmaker bij Paars-Wit.

Zijn statistieken moeten weliswaar nog beter, toch is de impact van de aanvaller nu al behoorlijk groot. Analist Nicolas Frutos is dan ook erg enthousiast. "Hij is een speler die de club vertegenwoordigt en heeft alles om er te slagen. Ik hou ervan om hem te zien spelen. Hij is de beste zomertransfer van de hele competitie", klonk het bij La Tribune.

Titelfavoriet

De komst van Hazard en de andere aanwinsten zorgden er inmiddels voor dat Anderlecht momenteel tweede staat en nog maar twee keer verloor dit seizoen. De Waalse analisten zien in het vernieuwde Paars-Wit dan ook één van de titelfavorieten. "Ze durven het niet zeggen, maar ze moeten voor de titel spelen", aldus Nordin Jbari. "Anderlecht kan zich niet meer verstoppen", besluit Cécile De Gernier.

Thorgan Hazard is de beste transfer in de JPL ...

Meest recent

Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

39
39
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

144
144
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

50
50
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

155
155
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

170
170
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

129
129
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

53
53
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

151
151
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

146
146
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

45
45
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

535
535
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

88
88
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

474
474
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

198
198
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

222
222
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

313
313
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

190
190
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

141
141
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

659
659
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

121
121
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

98
98
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

242
242
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

222
222
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

484
484
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

722
722

Meer sportnieuws