Frutos glashelder: "Hij is dé beste transfer in de JPL"

855 stemmen
Frutos glashelder:

Traditiegetrouw zag de Jupiler Pro League tijdens de voorbije zomermercato weer enkele smaakmakers vertrekken. Daar tegenover werden wel verschillende nieuwe publiekstrekkers aangetrokken. Met name RSC Anderlecht haalde enkele mooie namen in huis.

De recordkampioen heeft enkele moeizame jaren achter de rug. Vorig seizoen werd echter een zoveelste dieptepunt bereikt met een bedroevende elfde plaats in de eindstand van de reguliere competitie. Bijgevolg besloot sportieve baas Jesper Fredberg om tijdens de voorbije transferperiode alle zeilen bij te zetten.

Zo haalde de Deen onder meer zijn landgenoten Kasper Schmeichel, Kasper Dolberg en Thomas Delaney in huis. Drie internationals met een pak ervaring op het Europese niveau. Bij grote rivaal Club Brugge werd dan weer Mats Rits weggeplukt. En vlak voor het verstrijken van de transferdeadline volgde nog een stunt. 

LEES OOK: Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

Thorgan Hazard maakt indruk

RSCA pakte immers uit met de komst van Thorgan Hazard. De voormalige Gouden Schoen werd weggeplukt bij Borussia Dortmund, waar hij op een zijspoor zat. Die zet lijkt een voltreffer te worden. Na een korte inloopperiode, is Hazard meer en meer aan het uitgroeien tot de absolute smaakmaker bij Paars-Wit.

Zijn statistieken moeten weliswaar nog beter, toch is de impact van de aanvaller nu al behoorlijk groot. Analist Nicolas Frutos is dan ook erg enthousiast. "Hij is een speler die de club vertegenwoordigt en heeft alles om er te slagen. Ik hou ervan om hem te zien spelen. Hij is de beste zomertransfer van de hele competitie", klonk het bij La Tribune.

Titelfavoriet

De komst van Hazard en de andere aanwinsten zorgden er inmiddels voor dat Anderlecht momenteel tweede staat en nog maar twee keer verloor dit seizoen. De Waalse analisten zien in het vernieuwde Paars-Wit dan ook één van de titelfavorieten. "Ze durven het niet zeggen, maar ze moeten voor de titel spelen", aldus Nordin Jbari. "Anderlecht kan zich niet meer verstoppen", besluit Cécile De Gernier.

Thorgan Hazard is de beste transfer in de JPL ...

Meest recent

'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

42
42
Vervanger Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

43
43
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

36
36
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

220
220
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

300
300
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

91
91
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

134
134
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

503
503
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

66
66
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

126
126
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

246
246
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

276
276
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

276
276
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

84
84
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

60
60
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

283
283
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

109
109
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

289
289
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

410
410
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

80
80
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

65
65
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

625
625
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

78
78
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

197
197
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

461
461

Meer sportnieuws