Frutos glashelder: "Hij is dé beste transfer in de JPL"

door
Frutos glashelder:

Traditiegetrouw zag de Jupiler Pro League tijdens de voorbije zomermercato weer enkele smaakmakers vertrekken. Daar tegenover werden wel verschillende nieuwe publiekstrekkers aangetrokken. Met name RSC Anderlecht haalde enkele mooie namen in huis.

De recordkampioen heeft enkele moeizame jaren achter de rug. Vorig seizoen werd echter een zoveelste dieptepunt bereikt met een bedroevende elfde plaats in de eindstand van de reguliere competitie. Bijgevolg besloot sportieve baas Jesper Fredberg om tijdens de voorbije transferperiode alle zeilen bij te zetten.

Zo haalde de Deen onder meer zijn landgenoten Kasper Schmeichel, Kasper Dolberg en Thomas Delaney in huis. Drie internationals met een pak ervaring op het Europese niveau. Bij grote rivaal Club Brugge werd dan weer Mats Rits weggeplukt. En vlak voor het verstrijken van de transferdeadline volgde nog een stunt. 

LEES OOK: 'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Thorgan Hazard maakt indruk

RSCA pakte immers uit met de komst van Thorgan Hazard. De voormalige Gouden Schoen werd weggeplukt bij Borussia Dortmund, waar hij op een zijspoor zat. Die zet lijkt een voltreffer te worden. Na een korte inloopperiode, is Hazard meer en meer aan het uitgroeien tot de absolute smaakmaker bij Paars-Wit.

Zijn statistieken moeten weliswaar nog beter, toch is de impact van de aanvaller nu al behoorlijk groot. Analist Nicolas Frutos is dan ook erg enthousiast. "Hij is een speler die de club vertegenwoordigt en heeft alles om er te slagen. Ik hou ervan om hem te zien spelen. Hij is de beste zomertransfer van de hele competitie", klonk het bij La Tribune.

Titelfavoriet

De komst van Hazard en de andere aanwinsten zorgden er inmiddels voor dat Anderlecht momenteel tweede staat en nog maar twee keer verloor dit seizoen. De Waalse analisten zien in het vernieuwde Paars-Wit dan ook één van de titelfavorieten. "Ze durven het niet zeggen, maar ze moeten voor de titel spelen", aldus Nordin Jbari. "Anderlecht kan zich niet meer verstoppen", besluit Cécile De Gernier.

Thorgan Hazard is de beste transfer in de JPL ...

Meest recent

Verstraete onthult: déze woorden maakten Dean volledig gek

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

0
0
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

5
5
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

120
120
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

312
312
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

192
192
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

186
186
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

140
140
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

186
186
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

66
66
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

462
462
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

20
20
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

427
427
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

112
112
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

361
361
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

511
511
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

270
270
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

295
295
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

511
511
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

512
512
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

293
293
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

283
283
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

312
312
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

166
166
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

381
381
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

88
88

Meer sportnieuws