Grote blunder Club Brugge: "Zever, hij móet spelen!"

door
Grote blunder Club Brugge:

Club Brugge staat aanstaande donderdag opnieuw met de rug tegen de muur. Na de pijnlijke nederlaag op het veld van Union SG, is er in het Europese duel tegen FC Lugano absoluut nood aan een goede prestatie. En dus wordt het uitkijken naar hoe coach Ronny Deila zijn basisspelers zal opstellen.

Tijdens de eerste weken van het seizoen hield de Noorse trainer doorgaans vast aan dezelfde starters. Dat bleek een goede zet: Club plaatste zich voor de Europese poules en nam een behoorlijk start in de competitie. Maar vervolgens ging de motor aan het sputteren en had Deila het lastig om oplossingen te vinden.

De coach probeerde weliswaar verschillende zaken uit, al dan niet op aangeven van het bestuur. Maar de heropleving van Eder Balanta bleek bijvoorbeeld slechts van korte duur. Bovendien lieten aanwinsten als Hugo Vetlesen, Igor Thiago en Michal Skoras vooralsnog geen overtuigende indruk achter.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

Nood aan Nusa

Daarnaast kreeg Deila ook af te rekenen met blessureperikelen. Antonio Nusa bijvoorbeeld, kreeg na de eerste interland-break last aan de rug. Maar inmiddels lijkt hij weer voldoende hersteld en nog steeds wordt het goudhaantje slechts met mondjesmaat gebracht. Nochtans zouden zijn kwaliteiten goed van pas komen.

Oud-speler Vital Borkelmans vindt het dan ook een grote blunder dat Nusa zo weinig minuten krijgt. "Nusa moet áltijd spelen. Hij is jong, ze willen hem beschermen, lees ik dan. Zever! Hij is de beste. Nusa moet spelen", is Borkelmans stellig bij Het Nieuwsblad.

Nummer tien op links

Dat Nusa terug fit is, blijkt onder meer uit zijn nieuwe selectie voor de Noorse nationale ploeg. Ook ex-trainer Henk Houwaart is dus van mening dat de jongeling gewoon weer een vaste basispion moet worden. "Nusa is een plezier om naar te kijken. Je moet geen nummer tien als Zinckernagel op links posteren, zeker niet als je een talent als Nusa ter beschikking hebt", aldus de Nederlander.

Nusa moet terug meer minuten krijgen ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

28
28
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

44
44
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

72
72
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

151
151
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

35
35
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

165
165
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

292
292
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

114
114
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

89
89
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

460
460
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

67
67
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

349
349
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

193
193
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

321
321
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

462
462
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

268
268
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

228
228
Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

317
317
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

384
384
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

388
388
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

324
324
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

495
495
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

713
713
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

267
267
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

49
49

Meer sportnieuws