Grote blunder Club Brugge: "Zever, hij móet spelen!"

door
Grote blunder Club Brugge:

Club Brugge staat aanstaande donderdag opnieuw met de rug tegen de muur. Na de pijnlijke nederlaag op het veld van Union SG, is er in het Europese duel tegen FC Lugano absoluut nood aan een goede prestatie. En dus wordt het uitkijken naar hoe coach Ronny Deila zijn basisspelers zal opstellen.

Tijdens de eerste weken van het seizoen hield de Noorse trainer doorgaans vast aan dezelfde starters. Dat bleek een goede zet: Club plaatste zich voor de Europese poules en nam een behoorlijk start in de competitie. Maar vervolgens ging de motor aan het sputteren en had Deila het lastig om oplossingen te vinden.

De coach probeerde weliswaar verschillende zaken uit, al dan niet op aangeven van het bestuur. Maar de heropleving van Eder Balanta bleek bijvoorbeeld slechts van korte duur. Bovendien lieten aanwinsten als Hugo Vetlesen, Igor Thiago en Michal Skoras vooralsnog geen overtuigende indruk achter.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

Nood aan Nusa

Daarnaast kreeg Deila ook af te rekenen met blessureperikelen. Antonio Nusa bijvoorbeeld, kreeg na de eerste interland-break last aan de rug. Maar inmiddels lijkt hij weer voldoende hersteld en nog steeds wordt het goudhaantje slechts met mondjesmaat gebracht. Nochtans zouden zijn kwaliteiten goed van pas komen.

Oud-speler Vital Borkelmans vindt het dan ook een grote blunder dat Nusa zo weinig minuten krijgt. "Nusa moet áltijd spelen. Hij is jong, ze willen hem beschermen, lees ik dan. Zever! Hij is de beste. Nusa moet spelen", is Borkelmans stellig bij Het Nieuwsblad.

Nummer tien op links

Dat Nusa terug fit is, blijkt onder meer uit zijn nieuwe selectie voor de Noorse nationale ploeg. Ook ex-trainer Henk Houwaart is dus van mening dat de jongeling gewoon weer een vaste basispion moet worden. "Nusa is een plezier om naar te kijken. Je moet geen nummer tien als Zinckernagel op links posteren, zeker niet als je een talent als Nusa ter beschikking hebt", aldus de Nederlander.

Nusa moet terug meer minuten krijgen ...

Meest recent

Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

43
43
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

21
21
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

62
62
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

244
244
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

46
46
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

99
99
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

71
71
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

97
97
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

331
331
Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

83
83
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

305
305
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

211
211
'Garcia houdt deur op een kier: onverwachte naam duikt op'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

119
119
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

231
231
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

308
308
'AA Gent moet nog wachten op miljoenentransfer'

AA Gent wil zich deze winter versterken met het oog op de strijd om de top zes, maar voorlopig zien ...

186
186
Hayen haalt oude bekende van bij Club naar Genk

Bij KRC Genk grepen ze eind december hard in. Thorsten Fink werd omwille van de tegenvallende ...

597
597
'Volgende aanwinst Anderlecht helemaal in kannen en kruiken'

Bij Anderlecht lijken ze stilaan helemaal in gang geschoten te zijn op de transfermarkt. Dinsdag ...

334
334
STVV slaat toe en plukt sterkhouder weg bij Beerschot

STVV blijft ook na de winterstop verbazen. De Kanaries wipten vorig weekend zelfs naar de tweede ...

104
104
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker bij Club, Genk sluit deal met Milan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

185
185
‘Na zege duiken kopzorgen Leko weer op: dilemma lonkt’

Club Brugge heeft vertrouwen getankt in de Champions League. Na de 1-4 zege op Kairat Almaty kunnen ...

291
291
Onrust rond Ronaldo: schokkend incident zorgt voor opschudding

Cristiano Ronaldo zal ongetwijfeld in shock zijn na een weerzinwekkende daad. Eén van de ...

86
86
Luis Enrique verbaast iedereen met uitspraken na zeperd

De Champions League zit vol verrassingen. Man City ging hard onderuit op het veld van Bodo/Glimt en ...

62
62
Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Manchester City zit plots weer in de hoek waar de klappen vallen. Na de pijnlijke derbynederlaag ...

97
97
‘Club all-in voor enorme stunt: ferm miljoenenbod op tafel'

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de wintermercato. De formatie van Ivan Leko wist dan wel net ...

859
859

Meer sportnieuws