Grote blunder Club Brugge: "Zever, hij móet spelen!"

door
Grote blunder Club Brugge:

Club Brugge staat aanstaande donderdag opnieuw met de rug tegen de muur. Na de pijnlijke nederlaag op het veld van Union SG, is er in het Europese duel tegen FC Lugano absoluut nood aan een goede prestatie. En dus wordt het uitkijken naar hoe coach Ronny Deila zijn basisspelers zal opstellen.

Tijdens de eerste weken van het seizoen hield de Noorse trainer doorgaans vast aan dezelfde starters. Dat bleek een goede zet: Club plaatste zich voor de Europese poules en nam een behoorlijk start in de competitie. Maar vervolgens ging de motor aan het sputteren en had Deila het lastig om oplossingen te vinden.

De coach probeerde weliswaar verschillende zaken uit, al dan niet op aangeven van het bestuur. Maar de heropleving van Eder Balanta bleek bijvoorbeeld slechts van korte duur. Bovendien lieten aanwinsten als Hugo Vetlesen, Igor Thiago en Michal Skoras vooralsnog geen overtuigende indruk achter.

LEES OOK: 'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

Nood aan Nusa

Daarnaast kreeg Deila ook af te rekenen met blessureperikelen. Antonio Nusa bijvoorbeeld, kreeg na de eerste interland-break last aan de rug. Maar inmiddels lijkt hij weer voldoende hersteld en nog steeds wordt het goudhaantje slechts met mondjesmaat gebracht. Nochtans zouden zijn kwaliteiten goed van pas komen.

Oud-speler Vital Borkelmans vindt het dan ook een grote blunder dat Nusa zo weinig minuten krijgt. "Nusa moet áltijd spelen. Hij is jong, ze willen hem beschermen, lees ik dan. Zever! Hij is de beste. Nusa moet spelen", is Borkelmans stellig bij Het Nieuwsblad.

Nummer tien op links

Dat Nusa terug fit is, blijkt onder meer uit zijn nieuwe selectie voor de Noorse nationale ploeg. Ook ex-trainer Henk Houwaart is dus van mening dat de jongeling gewoon weer een vaste basispion moet worden. "Nusa is een plezier om naar te kijken. Je moet geen nummer tien als Zinckernagel op links posteren, zeker niet als je een talent als Nusa ter beschikking hebt", aldus de Nederlander.

Nusa moet terug meer minuten krijgen ...

Meest recent

'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

52
52
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

14
14
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

150
150
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

9
9
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

91
91
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

18
18
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

379
379
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

197
197
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

307
307
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

264
264
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

640
640
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

597
597
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

84
84
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

93
93
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

223
223
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

84
84
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

168
168
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

94
94
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

191
191
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

111
111
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

64
64
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

323
323
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

50
50
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

100
100
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

388
388

Meer sportnieuws