'Ultieme nieuwe Club Brugge-coach is al bekend'

1050
'Ultieme nieuwe Club Brugge-coach is al bekend'

Ronny Deila staat steeds meer onder druk bij Club Brugge, en La Dernière Heure-journalist Yves Taildeman suggereert dat Alexander Blessin de ideale kandidaat zou zijn om de club weer op het juiste spoor te krijgen.

Hoewel het halen van Blessin naar Club Brugge momenteel praktisch onmogelijk lijkt en op dit moment geen reële optie is in Westkapelle, voldoet de Duitse coach aan alle criteria die van een Blauw-Zwart trainer worden verwacht.

Blessin onderscheidt zich door zijn tactische sterkte en flexibiliteit. Hij heeft de capaciteit om een hecht team te smeden en bezit de juiste visie en filosofie van de club. Bovendien is hij een uitstekende peoplemanager en blijft hij zich voortdurend ontwikkelen als coach, daarnaast schuwt Blessin niet om zijn spelers op hun plichten te wijzen.

LEES OOK: Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Deila zal de rekening gepresenteerd krijgen

Indien de resultaten en de spelkwaliteit blijven tegenvallen, dan zal het bestuur van Club Brugge onvermijdelijk maatregelen moeten nemen, met als gevolg dat Ronny Deila mogelijk de prijs zal moeten betalen.

Analist Marc Degryse heeft onlangs zijn bezorgdheid geuit over de huidige toestand bij Club Brugge en vreest dat Deila voor een mission impossible staat in West-Vlaanderen. “Het is onvoldoende en Deila blijft dat negeren. Als hij zijn kop in het zand blijft steken, krijgt hij vroeg of laat de rekening gepresenteerd.”

Bovendien zijn er enkele geschikte alternatieven beschikbaar die Club Brugge kunnen helpen om weer op de rails te komen. Journalist Yves Taildeman suggereert bijvoorbeeld de naam van Alexander Blessin als een mogelijke geschikte vervanger. 

Blessin levert momenteel uitstekend werk bij Union SG en heeft in het recente verleden al meermaals de interesse van Club Brugge gewekt.

Taildeman benadrukt dat als Bart Verhaeghe vorig seizoen voor Blessin had gekozen in plaats van Scott Parker, Club Brugge mogelijk hun vierde opeenvolgende titel had kunnen winnen en op dit moment de Champions League had kunnen spelen, in plaats van FC Lugano te ontvangen in de Conference League.

Blessin was twee keer kandidaat-trainer bij Club Brugge

Twee jaar geleden overwoog Club Brugge de toenmalige Trainer van het Jaar als mogelijke opvolger van Philippe Clement. De Duitse coach werd zelfs geruime tijd beschouwd als de belangrijkste kandidaat in West-Vlaanderen, zoals hij zelf bevestigde in een interview met Het Nieuwsblad in maart.

“Eerlijk? Ik dacht ook dat ik trainer zou worden van Club Brugge”, blikte hij terug op die periode. Blessin ging kijken naar de Champions League-wedstrijden en hij vindt Club Brugge een geweldige club. “Toen duidelijk werd dat Clement naar Monaco ging, zijn er verkennende gesprekken geweest”, gaf Blessin ook toe.

Maar uiteindelijk bleven deze gesprekken beperkt tot een verkenningsronde. “Ze twijfelden opeens aan mijn stijl en stelden een ander type coach aan. Ja, ik was ontgoocheld”, aldus de Duitse coach.

“Ik blijf overtuigd dat mijn filosofie héél goed had kunnen werken bij Brugge met die spelers. Het publiek wil daar net rechttoe-rechtaanvoetbal zien, maar goed….” Toen koos Club Brugge ervoor om Alfred Schreuder aan te stellen als coach.

Niettemin moet de visie en methodologie van Blessin de clubleiding van Club Brugge toch bevallen hebben, aangezien zijn naam eind vorig jaar opnieuw opdook als mogelijke opvolger van Carl Hoefkens.

Maar zelfs toen werd Blessin wederom gepasseerd, want uiteindelijk koos Club Brugge voor Scott Parker, met alle gevolgen van dien. Over een gemiste kans gesproken...

Blessin leidt Union SG naar de eerste plaats in de Jupiler Pro League

Na het vertrek van Karel Geraerts afgelopen zomer, zat Union SG niet stil en ging de club meteen op zoek naar een mogelijke opvolger. Alexander Blessin en Yannick Euvrard werden al snel genoemd als belangrijkste kandidaten voor de openstaande positie, terwijl ook Miron Muslic (Cercle Brugge) in overweging werd genomen.

Uiteindelijk bleef het clubbestuur trouw aan een van hun eerste keuzes en benoemden ze Blessin tot de nieuwe hoofdcoach.

De Duitser, die sinds december zonder club zat, werd in de maanden daarvoor in verband gebracht met een mogelijke overstap naar zowel Club Brugge als Anderlecht, maar beide clubs vonden hem niet de juiste persoon voor de functie.

Blessin tekende een contract voor twee seizoenen bij Union, pas twee weken nadat de samenwerking met Geraerts werd beëindigd.

De Brusselaars hebben niet alleen een uitstekend transferbeleid als het gaat om het aantrekken van spelers, maar ze leveren ook uitstekend werk bij het aanstellen van hun coaches.

Felice Mazzu en Karel Geraerts waren eerder zeer succesvol, en de keuze voor Alexander Blessin lijkt misschien wel de beste zet te zijn geweest. Het is straf wat de Duitser in korte tijd heeft neergezet bij Union.

Ondanks het vertrek van veel nieuwkomers afgelopen zomer en het feit dat hij in zekere zin vanaf nul moest beginnen, staat Royale Union Saint-Gilloise na dertien speeldagen stevig bovenaan in het klassement.

Union heeft de meeste doelpunten gescoord in de Jupiler Pro League, heeft de meeste doelpogingen ondernomen en staat in de top drie als het gaat om pressing en challenge-intensiteit. Ook op Europees niveau doet de club het goed.

Topcoach Blessin blijft tactisch continu evolueren

Alexander Blessin is sterk beïnvloed door de Red Bull-filosofie en is een adept van het Gegenpress-voetbal, waarbij hij zijn ploeg laat evolueren tot een fysieke en intensieve machine, met een sterke focus op de pressing op de bal.

Dit doet hij echter altijd met een zorgvuldig uitgedokterd plan, waarbij hij bepaalt wanneer, waar en hoe de druk moet worden uitgeoefend. Blessin is echter slim genoeg om zijn speelstijl aan te passen aan de beschikbare kwaliteiten in zijn spelersgroep, en laat zijn ploeg niet altijd op dezelfde manier spelen.

“Ik zal nooit zeggen: 'Ik speel liever met dit systeem.' Voor mij hangt het af van wie er beschikbaar is op dat moment, van wat de spelers laten zien op de training”, zei hij dit seizoen.

In een interview met Het Laatste Nieuws voor dit seizoen benadrukte Blessin dat hij ook niet meer dezelfde coach is van bij KV Oostende drie jaar geleden. “Als coach mag je niet stilstaan, ben je constant in evolutie. Je moet kijken wat je beter maakt. Openstaan voor nieuwe dingen.”

Hoewel hij nog steeds streeft om de bal snel te veroveren en om te schakelen, hecht hij nu ook veel belang aan creatieve oplossingen in de aanval. Dit wordt weerspiegeld in het feit dat Union SG momenteel de meeste sleutelpasses verstuurt in de Belgische competitie.

“Union kan ik alleen overladen met complimenten. Eentje voor Blessin: het hele plaatje klopt. Hoe Blessin het klaarspeelt, is mij een raadsel, maar ik doe mijn petje af”, zei Marc Degryse eerder in Het Laatste Nieuws.

Vurige peoplemanager Blessin kan een groepsgevoel creëren

Ondanks dat het spel soms niet mooi of goed is, compenseert de ploeg dit met onverzettelijkheid, organisatie, fysieke kracht, duelkracht, hoge pressing en een hoog tempo. De spelers van Union gaan tot het uiterste voor elkaar, en dit is grotendeels te danken aan Blessin, die op de juiste momenten roteert om iedereen betrokken te houden.

Blessin is een coach die zijn spelers ook vanaf de zijlijn aanvuurt en motiveert. Als hij de lichaamstaal van bepaalde spelers niet bevalt, staat hij ostentatief te molenwieken. Hij benadrukt continuïteit, herkenbaarheid en resultaatgerichtheid, met als doel een sterk collectief en een hecht groepsgevoel te creëren.

Blessin is communicatief sterk en benadert zijn spelers niet afstandelijk, en hij stelt zich niet boven de groep. Hij voert veel één-op-één gesprekken om zijn spelers te leren kennen en om zijn tactische instructies helder over te brengen. Blessin vraagt veel van zijn spelers, maar hij geeft ook veel terug.

Blessin is de droomcoach voor Club Brugge

Meest recent

Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

42
42
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

34
34
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

40
40
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

409
409
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

65
65
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

88
88
Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

56
56
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

26
26
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

290
290
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

339
339
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

200
200
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

297
297
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

271
271
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

72
72
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

318
318
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

108
108
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

126
126
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

43
43
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

302
302
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

197
197
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

59
59
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

198
198
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1180
1180
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

97
97

Meer sportnieuws