'Stormachtige Doku doet grote naam sneuvelen bij City'

door
'Stormachtige Doku doet grote naam sneuvelen bij City'

In de Engelse Premier League is een aantal jonge Belgen bezig met het overnemen van de fakkel. Met name Jérémy Doku levert momenteel uitstekend werk af bij Manchester City. Die straffe prestaties betekenen echter slechts nieuws voor één van de grote namen uit de City-selectie.

De Engelse kampioen legde afgelopen zomer grof geld op tafel voor het jeugdproduct van RSC Anderlecht. In totaal betaalde City zo'n 65 miljoen euro aan Stade Rennais voor de diensten van Doku. Zelfs voor de steenrijke treble-winnaar blijft dat een serieuze investering.

Maar afgelopen weekend bewees het jeugdproduct van Anderlecht andermaal dat hij die centen meer dan waard is. Zo kroonde Doku zich tot de grote held in de competitiematch tegen AFC Bournemouth (6-1) door eerst de score te openen en vervolgens nog eens vier (!) assists uit te delen.

LEES OOK: Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

Engelsen helemaal verkocht

In totaal heeft Doku nu 12 matchen voor City gespeeld over alle competities heen. Daarin was hij goed voor 3 goals en 6 assists. Van een geslaagde start gesproken. In Engeland wordt dan ook met het nodige enthousiasme gereageerd op de prestaties van de Belgische aanvaller.

Bij BBC werd hij bijvoorbeeld opgenomen in het 'Elftal van de Week'. "Pep Guardiola heeft een speler gevonden die in zijn eentje doet wat Riyad Mahrez en Raheem Sterling in de voorbije seizoenen samen deden. Deze gast is één van de meest opwindende talenten die ik in lange tijd heb gezien", stelt analist Garth Cooks.

Grealish in problemen

Doku is dus aan een razend tempo bezig om een vaste basisplaats te veroveren bij City. In de absolute topmatchen werd hij voorlopig als joker uitgespeeld, maar daar lijkt weldra verandering in te komen. Dan zal er wel plaats geruimd moeten worden. Volgens TMW is het vooral Jack Grealish die moet vrezen voor zijn plek. De Engelse international was vorig seizoen nog één van de smaakmakers in het kampioenenelftal, maar dreigt nu compleet overvleugeld te worden door de jonge Belg.

Wie is momenteel de beste aanvaller volgens u?

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

97
97
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

39
39
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

21
21
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

93
93
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

257
257
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

152
152
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

312
312
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

156
156
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

202
202
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

35
35
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

47
47
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

617
617
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

739
739
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

127
127
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

304
304
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

375
375
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

458
458
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

398
398
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

379
379
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

593
593
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

408
408
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

461
461
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

236
236
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws