De Bilde over uitblinker Anderlecht: “Een rare speler"

609 stemmen
De Bilde over uitblinker Anderlecht: “Een rare speler

Bij RSC Anderlecht heeft Jesper Fredberg een zeer goed elftal samengesteld. De Brusselaars staan knap tweede en de laatste weken wordt het voetbal steeds beter. Gilles De Bilde gaf zijn mening over twee Deense spelers van Paars-Wit.

Is er nog iemand die kritisch is voor de ‘vele Denen’ in het Lotto Park? Wellicht niet. Thomas Delaney is voorlopig een goede aanwinst. Een zeer aanwezige speler inzake coaching en een echte leider. Tegen Cercle Brugge speelde hij een goede partij. De Bilde is opvallend genoeg nog niet overtuigd.

LEES OOK: Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Delaney op retour?

"Hij heeft nog niet 100% overtuigd. Hij moet de jonge gasten meetrekken. Delaney is op zijn retour en is niet meer de allerbeste versie van zichzelf. Maar hij heeft nog genoeg kwaliteit om een meerwaarde te zijn voor Anderlecht”, zei hij aan DAZN.

Anders Dreyer kreeg al meermaals kritiek, maar is een steengoede aanwinst. Hij werd met een duidelijke visie gehaald. Een flankaanvaller die naar binnen trekt, zodat de back kan overlappen. Iedereen wéét dat Dreyer naar zijn linkervoet gaat, maar hij is op de korte ruimte zeer sterk in het vinden van de opening met een pass of combinatie. 

Dreyer: 7 goals en 2 assists

Daarnaast heeft hij een uitstekende trap in de benen. Dreyer is sinds hij in januari in Brussel neerstreek al goed geweest voor 12 goals en 6 assists in 31 duels. Dat is meer dan in orde. We haalden het ook al vaker aan: in een dominante ploeg zal hij nog belangrijk zijn. Dreyer was deze jaargang al betrokken bij 9 (7 goals en 2 assists) doelpunten in elf duels.

"Het is een rare speler. Soms heb je het gevoel dat hij niet meedoet in het spel, maar dan toont hij vlagen van zijn klasse. Hij geeft een heel goede trap, maar in het spel vind ik hem vaak afwezig. Het is niet de meest betrokken speler. Dreyer is niet explosief, niet de meest technische… Het is van alles iets, maar in niks blinkt hij uit. Al is zijn trap wel van grote kwaliteit”, zei De Bilde over hem.

Lees ook:

Moet Delaney altijd starten?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

22
22
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

192
192
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

76
76
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

107
107
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

157
157
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

91
91
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

145
145
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

49
49
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

310
310
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

109
109
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

659
659
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

70
70
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

269
269
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

290
290
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

578
578
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

475
475
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

781
781
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

118
118
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

190
190
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

245
245
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

173
173
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

168
168

Meer sportnieuws