De Bilde over uitblinker Anderlecht: “Een rare speler"

609
De Bilde over uitblinker Anderlecht: “Een rare speler

Bij RSC Anderlecht heeft Jesper Fredberg een zeer goed elftal samengesteld. De Brusselaars staan knap tweede en de laatste weken wordt het voetbal steeds beter. Gilles De Bilde gaf zijn mening over twee Deense spelers van Paars-Wit.

Is er nog iemand die kritisch is voor de ‘vele Denen’ in het Lotto Park? Wellicht niet. Thomas Delaney is voorlopig een goede aanwinst. Een zeer aanwezige speler inzake coaching en een echte leider. Tegen Cercle Brugge speelde hij een goede partij. De Bilde is opvallend genoeg nog niet overtuigd.

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Delaney op retour?

"Hij heeft nog niet 100% overtuigd. Hij moet de jonge gasten meetrekken. Delaney is op zijn retour en is niet meer de allerbeste versie van zichzelf. Maar hij heeft nog genoeg kwaliteit om een meerwaarde te zijn voor Anderlecht”, zei hij aan DAZN.

Anders Dreyer kreeg al meermaals kritiek, maar is een steengoede aanwinst. Hij werd met een duidelijke visie gehaald. Een flankaanvaller die naar binnen trekt, zodat de back kan overlappen. Iedereen wéét dat Dreyer naar zijn linkervoet gaat, maar hij is op de korte ruimte zeer sterk in het vinden van de opening met een pass of combinatie. 

Dreyer: 7 goals en 2 assists

Daarnaast heeft hij een uitstekende trap in de benen. Dreyer is sinds hij in januari in Brussel neerstreek al goed geweest voor 12 goals en 6 assists in 31 duels. Dat is meer dan in orde. We haalden het ook al vaker aan: in een dominante ploeg zal hij nog belangrijk zijn. Dreyer was deze jaargang al betrokken bij 9 (7 goals en 2 assists) doelpunten in elf duels.

"Het is een rare speler. Soms heb je het gevoel dat hij niet meedoet in het spel, maar dan toont hij vlagen van zijn klasse. Hij geeft een heel goede trap, maar in het spel vind ik hem vaak afwezig. Het is niet de meest betrokken speler. Dreyer is niet explosief, niet de meest technische… Het is van alles iets, maar in niks blinkt hij uit. Al is zijn trap wel van grote kwaliteit”, zei De Bilde over hem.

Lees ook:

Moet Delaney altijd starten?

Meest recent

Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

7
7
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

12
12
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

31
31
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

57
57
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

173
173
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

42
42
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

110
110
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

92
92
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

349
349
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

148
148
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

190
190
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

98
98
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

383
383
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

156
156
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

317
317
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

225
225
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

188
188
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

160
160
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

132
132
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

226
226
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

307
307
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

108
108
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

141
141
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

121
121
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

133
133

Meer sportnieuws