De Bilde over uitblinker Anderlecht: “Een rare speler"

door
De Bilde over uitblinker Anderlecht: “Een rare speler

Bij RSC Anderlecht heeft Jesper Fredberg een zeer goed elftal samengesteld. De Brusselaars staan knap tweede en de laatste weken wordt het voetbal steeds beter. Gilles De Bilde gaf zijn mening over twee Deense spelers van Paars-Wit.

Is er nog iemand die kritisch is voor de ‘vele Denen’ in het Lotto Park? Wellicht niet. Thomas Delaney is voorlopig een goede aanwinst. Een zeer aanwezige speler inzake coaching en een echte leider. Tegen Cercle Brugge speelde hij een goede partij. De Bilde is opvallend genoeg nog niet overtuigd.

LEES OOK: 'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

Delaney op retour?

"Hij heeft nog niet 100% overtuigd. Hij moet de jonge gasten meetrekken. Delaney is op zijn retour en is niet meer de allerbeste versie van zichzelf. Maar hij heeft nog genoeg kwaliteit om een meerwaarde te zijn voor Anderlecht”, zei hij aan DAZN.

Anders Dreyer kreeg al meermaals kritiek, maar is een steengoede aanwinst. Hij werd met een duidelijke visie gehaald. Een flankaanvaller die naar binnen trekt, zodat de back kan overlappen. Iedereen wéét dat Dreyer naar zijn linkervoet gaat, maar hij is op de korte ruimte zeer sterk in het vinden van de opening met een pass of combinatie. 

Dreyer: 7 goals en 2 assists

Daarnaast heeft hij een uitstekende trap in de benen. Dreyer is sinds hij in januari in Brussel neerstreek al goed geweest voor 12 goals en 6 assists in 31 duels. Dat is meer dan in orde. We haalden het ook al vaker aan: in een dominante ploeg zal hij nog belangrijk zijn. Dreyer was deze jaargang al betrokken bij 9 (7 goals en 2 assists) doelpunten in elf duels.

"Het is een rare speler. Soms heb je het gevoel dat hij niet meedoet in het spel, maar dan toont hij vlagen van zijn klasse. Hij geeft een heel goede trap, maar in het spel vind ik hem vaak afwezig. Het is niet de meest betrokken speler. Dreyer is niet explosief, niet de meest technische… Het is van alles iets, maar in niks blinkt hij uit. Al is zijn trap wel van grote kwaliteit”, zei De Bilde over hem.

Lees ook:

Moet Delaney altijd starten?

Meest recent

'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

8
8
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

11
11
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

22
22
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

84
84
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

206
206
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

352
352
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

49
49
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

64
64
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

850
850
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

233
233
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

650
650
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

188
188
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

401
401
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

41
41
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

135
135
'Transferbom: deze club werkt aan komst Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

51
51
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

56
56
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

73
73
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

362
362
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

456
456
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

225
225
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

168
168
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

635
635
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

1036
1036
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

80
80

Meer sportnieuws