De Bilde over uitblinker Anderlecht: “Een rare speler"

609 stemmen
De Bilde over uitblinker Anderlecht: “Een rare speler

Bij RSC Anderlecht heeft Jesper Fredberg een zeer goed elftal samengesteld. De Brusselaars staan knap tweede en de laatste weken wordt het voetbal steeds beter. Gilles De Bilde gaf zijn mening over twee Deense spelers van Paars-Wit.

Is er nog iemand die kritisch is voor de ‘vele Denen’ in het Lotto Park? Wellicht niet. Thomas Delaney is voorlopig een goede aanwinst. Een zeer aanwezige speler inzake coaching en een echte leider. Tegen Cercle Brugge speelde hij een goede partij. De Bilde is opvallend genoeg nog niet overtuigd.

LEES OOK: Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Delaney op retour?

"Hij heeft nog niet 100% overtuigd. Hij moet de jonge gasten meetrekken. Delaney is op zijn retour en is niet meer de allerbeste versie van zichzelf. Maar hij heeft nog genoeg kwaliteit om een meerwaarde te zijn voor Anderlecht”, zei hij aan DAZN.

Anders Dreyer kreeg al meermaals kritiek, maar is een steengoede aanwinst. Hij werd met een duidelijke visie gehaald. Een flankaanvaller die naar binnen trekt, zodat de back kan overlappen. Iedereen wéét dat Dreyer naar zijn linkervoet gaat, maar hij is op de korte ruimte zeer sterk in het vinden van de opening met een pass of combinatie. 

Dreyer: 7 goals en 2 assists

Daarnaast heeft hij een uitstekende trap in de benen. Dreyer is sinds hij in januari in Brussel neerstreek al goed geweest voor 12 goals en 6 assists in 31 duels. Dat is meer dan in orde. We haalden het ook al vaker aan: in een dominante ploeg zal hij nog belangrijk zijn. Dreyer was deze jaargang al betrokken bij 9 (7 goals en 2 assists) doelpunten in elf duels.

"Het is een rare speler. Soms heb je het gevoel dat hij niet meedoet in het spel, maar dan toont hij vlagen van zijn klasse. Hij geeft een heel goede trap, maar in het spel vind ik hem vaak afwezig. Het is niet de meest betrokken speler. Dreyer is niet explosief, niet de meest technische… Het is van alles iets, maar in niks blinkt hij uit. Al is zijn trap wel van grote kwaliteit”, zei De Bilde over hem.

Lees ook:

Moet Delaney altijd starten?

Meest recent

Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

5
5
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

14
14
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

48
48
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

25
25
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

45
45
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

41
41
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

51
51
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

66
66
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

100
100
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

298
298
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

79
79
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

179
179
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

142
142
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

80
80
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

470
470
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

393
393
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

124
124
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

401
401
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

113
113
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

299
299
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

281
281
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

529
529
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

206
206
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

96
96
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

245
245

Meer sportnieuws