De Bilde over uitblinker Anderlecht: “Een rare speler"

609
De Bilde over uitblinker Anderlecht: “Een rare speler

Bij RSC Anderlecht heeft Jesper Fredberg een zeer goed elftal samengesteld. De Brusselaars staan knap tweede en de laatste weken wordt het voetbal steeds beter. Gilles De Bilde gaf zijn mening over twee Deense spelers van Paars-Wit.

Is er nog iemand die kritisch is voor de ‘vele Denen’ in het Lotto Park? Wellicht niet. Thomas Delaney is voorlopig een goede aanwinst. Een zeer aanwezige speler inzake coaching en een echte leider. Tegen Cercle Brugge speelde hij een goede partij. De Bilde is opvallend genoeg nog niet overtuigd.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Delaney op retour?

"Hij heeft nog niet 100% overtuigd. Hij moet de jonge gasten meetrekken. Delaney is op zijn retour en is niet meer de allerbeste versie van zichzelf. Maar hij heeft nog genoeg kwaliteit om een meerwaarde te zijn voor Anderlecht”, zei hij aan DAZN.

Anders Dreyer kreeg al meermaals kritiek, maar is een steengoede aanwinst. Hij werd met een duidelijke visie gehaald. Een flankaanvaller die naar binnen trekt, zodat de back kan overlappen. Iedereen wéét dat Dreyer naar zijn linkervoet gaat, maar hij is op de korte ruimte zeer sterk in het vinden van de opening met een pass of combinatie. 

Dreyer: 7 goals en 2 assists

Daarnaast heeft hij een uitstekende trap in de benen. Dreyer is sinds hij in januari in Brussel neerstreek al goed geweest voor 12 goals en 6 assists in 31 duels. Dat is meer dan in orde. We haalden het ook al vaker aan: in een dominante ploeg zal hij nog belangrijk zijn. Dreyer was deze jaargang al betrokken bij 9 (7 goals en 2 assists) doelpunten in elf duels.

"Het is een rare speler. Soms heb je het gevoel dat hij niet meedoet in het spel, maar dan toont hij vlagen van zijn klasse. Hij geeft een heel goede trap, maar in het spel vind ik hem vaak afwezig. Het is niet de meest betrokken speler. Dreyer is niet explosief, niet de meest technische… Het is van alles iets, maar in niks blinkt hij uit. Al is zijn trap wel van grote kwaliteit”, zei De Bilde over hem.

Lees ook:

Moet Delaney altijd starten?

Meest recent

Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

13
13
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

20
20
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

57
57
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

128
128
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

166
166
Antwerp slikt bittere pil: kopzorgen rond Vermeeren

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

89
89
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

99
99
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

177
177
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

136
136
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

223
223
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

279
279
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

179
179
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

218
218
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

101
101
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

81
81
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

234
234
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

46
46
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

129
129
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

230
230
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

890
890
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

105
105
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

176
176
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

207
207
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

255
255
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

81
81

Meer sportnieuws