Kopzorgen Van Bommel: Antwerp mist cruciaal duo in Porto

door
Kopzorgen Van Bommel: Antwerp mist cruciaal duo in Porto

Antwerp FC heeft afgelopen week opnieuw vertrouwen kunnen tanken. De vlotte bekerzege op Lierse kreeg een gepast vervolg met een overwinning in de competitietopper tegen KRC Genk. Een welgekomen opsteker daags voor de Champions League-match op het veld van FC Porto.

De Belgische landskampioen maakt dit seizoen zijn debuut in de Champions League, maar beleefde vooralsnog niet veel plezier aan die campagne. Tijdens de openingsspeeldag werd de Great Old meteen getrakteerd op een 5-0-pandoering op bezoek bij FC Barcelona.

Thuis tegen Shakhtar Donetsk volgde dan weer een nieuwe opdoffer. Antwerp leek immers goed op weg om de volle buit te gaan pakken tegen de Oekraïense kampioen, maar gaf een dubbele voorsprong nog helemaal uit handen (2-3). En ook in de heenmatch tegen FC Porto liep het fout.

LEES OOK: Janssen gooit kaarten open: zomers vertrek bij Antwerp?

Butez reist niet mee

De ploeg van coach Mark van Bommel begon nochtans wederom goed tegen de Portugezen en klom zelfs opnieuw op voorsprong. In een ontluisterende tweede helft slikte Antwerp echter nog vier tegentreffers. En dus is 0 op 9 de trieste balans na drie speeldagen.

Om een kansje te behouden op Europese overwintering, zit er voor RAFC dan ook niets anders op dan deze week iets te gaan rapen in Porto. Maar dat zal wel zonder twee van de vaste sterkhouders moeten gebeuren. Zo meldt Het Nieuwsblad dat Jean Butez de Europese trip aan zich voorbij laat gaan en ook Toby Alderweireld zou niet beschikbaar zijn.

Lammens als stand-in

Butez, die afgelopen zaterdag nog sterk voor de dag kwam tegen Genk, wordt eerstdaags normaal gezien vader. Zijn vrouw is hoogzwanger en is uitgerekend voor deze week. De Franse doelman besluit dan ook om geen risico's te nemen en blijft op het thuisfront.

Antwerp zal dinsdagavond dus zonder zijn vaste sluitstuk moeten aantreden. Bijgevolg neemt Senne Lammens normaal gezien plaats tussen de palen. De Belgische belofte-international werd afgelopen zomer nog transfervrij weggeplukt bij Club Brugge. Afgelopen woensdag maakte hij tegen Lierse zijn officiële debuut namens RAFC, dinsdag komen daar allicht zijn eerste CL-minuten bij.

Ook Alderweireld out

En niet enkel Butez zal er niet bij zijn in Portugal. Inmiddels raakte bekend dat ook aanvoerder Alderweireld de match aan zich voorbij laat gaan. Volgens Het Laatste Nieuws is de ervaren verdediger onvoldoende fit en wil men geen risico's nemen met oog op de rest van het seizoen.

Om hem te vervangen heeft Van Bommel meerdere opties. Zeno Van den Bosch lijkt de meest logische keuze. En ander alternatief is dan weer om Ritchie De Laet naar het centrum te trekken, waardoor op de back-posities een plekje vrijkomt voor jongens als Owen Wijndal of Kobe Corbanie.

Wie zal het meest gemist worden?

Meest recent

Heerenveen pakt uit met komst Antwerp-speler

Er heeft deze zomer bij Antwerp alweer een stevige leegloop plaatsgevonden. Negen spelers hebben ...

5
5
'Rode Duivel moet vertrek Wirtz bij Leverkusen opvangen'

Bij Bayer Leverkusen zagen ze deze zomer toch een beetje een einde aan een cyclus komen. Een jaar ...

29
29
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge gaat hard, domper voor Anderlecht en Antwerp'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

239
239
Zoveel verdient Aster Nzeyimana? Het is ronduit schokkend

Aster Nzeyimana maakte enkele jaren geleden de gewaagde overstap vanuit de openbare omroep richting ...

96
96
Bizar: Belgisch supertalent verlaat topclub voor Turkije

Er kloppen tal van talenten op de deur bij de Rode Duivels. Sommige grote beloften vliegen onder de ...

57
57
Sadiki wimpelde drie Europese clubs én Union SG af

Noah Sadiki maakte de overstap van Union SG naar Sunderland. De middenvelder werd kampioen met de ...

77
77
‘Verbazingwekkende transfer: miljoenenbod op Trossard’

Leandro Trossard staat nog tot 2026 onder contract bij Arsenal. De 30-jarige aanvaller wordt ...

119
119
‘Onwaarschijnlijk: flop AA Gent nu plots gewild’

Bij AA Gent zoeken ze naar geld om de kern nadien te versterken. De Buffalo's hopen een paar spelers ...

262
262
KRC Genk slaat toe: tweede zomeraanwinst is een feit

KRC Genk heeft na Daan Heymans zijn tweede zomeraanwinst beet. De Limburgers hebben een opvolger ...

156
156
'Beerschot beslist: vier spelers in beeld'

Beerschot zal nog heel wat versterking mogen halen als ze willen meedingen naar promotie. De Kielse ...

258
258
'Union SG speelt het hard: fenomenaal bod geweigerd'

Bij Union SG verloren ze met Koki Machida (Hoffenheim) en Noah Sadiki (Sunderland) al twee ...

177
177
'Westerlo gaat voor stuntdeal met Internazionale'

KVC Westerlo stelde gisteren met Nacho Ferri een nieuwe spits voor. Daar gaat het echter niet bij ...

126
126
Roda JC nog wat Belgischer met ex-speler Club Brugge

Roda JC is een club waar Belgen zich altijd zeer goed hebben thuisgevoeld. De Nederlandse ...

34
34
'Miljoenentransfer Club in gevaar: dealbraker op tafel'

Net zoals de spelers en trainersstaf, vertoeft ook de directie van Club Brugge momenteel in het ...

647
647
Fink bevestigt toptransfer Genk: "Kwestie van tijd"

De selectie en trainersstaf van KRC Genk vertoeven momenteel op Duitse bodem. In Marienfeld werken ...

381
381
'Real Madrid pakt uit met vierde grote Alonso-aanwinst'

Real Madrid strijdt woensdagavond tegen Paris Saint-Germain voor een plek in de finale van het WK ...

147
147
'Edozie naar Club Brugge: dossier in stroomversnelling'

Club Brugge staat op punt om Chemsdine Talbi voor de nodige miljoenen aan Sunderland FC te ...

1291
1291
'Miljoenenbom: RSCA flikkert publiekslieveling nu al buiten'

Ondanks zijn populariteit en groeipotentieel, staat het vertrek van een sterkhouder hoog op de ...

776
776
WK Clubs: emotioneel geladen droomdebuut bezorgt Chelsea finale

Chelsea FC heeft zich dinsdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van het WK voor clubs. Amper ...

65
65
Jupiler Pro League davert: Union legt officieel klacht neer

De komende jaargang van de Jupiler Pro League wordt normaal gezien de laatste met het ...

655
655
'Bliksemvertrek Tzolis: Club legt riante transfersom vast'

Met de verkoop van Maxim De Cuyper, Ferran Jutgla, Casper Nielsen en de nakende transfer van ...

1470
1470
'Nieuwste aanwinst pusht Anderlecht-speler naar uitgang'

In het Nederlandse Renesse houdt RSC Anderlecht momenteel een zomers oefenkamp. Coach Besnik Hasi ...

594
594
‘Club op oorlogspad: elke linie krijgt versterking’

Club Brugge wordt momenteel vooral geteisterd door uitgaande transferperikelen, maar ook op inkomend ...

636
636
'El Ouahdi out: KRC Genk drukt door voor vervanger'

In het zog van Mike Penders en Christopher Bonsu Baah bereidt KRC Genk zich voor op nog meer ...

283
283
'AA Gent rolt spierballen met peperdure middenvelder'

AA Gent haalde met Wilfried Kanga tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis. Ivan ...

518
518

Meer sportnieuws