Kopzorgen Van Bommel: Antwerp mist cruciaal duo in Porto

door
Kopzorgen Van Bommel: Antwerp mist cruciaal duo in Porto

Antwerp FC heeft afgelopen week opnieuw vertrouwen kunnen tanken. De vlotte bekerzege op Lierse kreeg een gepast vervolg met een overwinning in de competitietopper tegen KRC Genk. Een welgekomen opsteker daags voor de Champions League-match op het veld van FC Porto.

De Belgische landskampioen maakt dit seizoen zijn debuut in de Champions League, maar beleefde vooralsnog niet veel plezier aan die campagne. Tijdens de openingsspeeldag werd de Great Old meteen getrakteerd op een 5-0-pandoering op bezoek bij FC Barcelona.

Thuis tegen Shakhtar Donetsk volgde dan weer een nieuwe opdoffer. Antwerp leek immers goed op weg om de volle buit te gaan pakken tegen de Oekraïense kampioen, maar gaf een dubbele voorsprong nog helemaal uit handen (2-3). En ook in de heenmatch tegen FC Porto liep het fout.

LEES OOK: Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Butez reist niet mee

De ploeg van coach Mark van Bommel begon nochtans wederom goed tegen de Portugezen en klom zelfs opnieuw op voorsprong. In een ontluisterende tweede helft slikte Antwerp echter nog vier tegentreffers. En dus is 0 op 9 de trieste balans na drie speeldagen.

Om een kansje te behouden op Europese overwintering, zit er voor RAFC dan ook niets anders op dan deze week iets te gaan rapen in Porto. Maar dat zal wel zonder twee van de vaste sterkhouders moeten gebeuren. Zo meldt Het Nieuwsblad dat Jean Butez de Europese trip aan zich voorbij laat gaan en ook Toby Alderweireld zou niet beschikbaar zijn.

Lammens als stand-in

Butez, die afgelopen zaterdag nog sterk voor de dag kwam tegen Genk, wordt eerstdaags normaal gezien vader. Zijn vrouw is hoogzwanger en is uitgerekend voor deze week. De Franse doelman besluit dan ook om geen risico's te nemen en blijft op het thuisfront.

Antwerp zal dinsdagavond dus zonder zijn vaste sluitstuk moeten aantreden. Bijgevolg neemt Senne Lammens normaal gezien plaats tussen de palen. De Belgische belofte-international werd afgelopen zomer nog transfervrij weggeplukt bij Club Brugge. Afgelopen woensdag maakte hij tegen Lierse zijn officiële debuut namens RAFC, dinsdag komen daar allicht zijn eerste CL-minuten bij.

Ook Alderweireld out

En niet enkel Butez zal er niet bij zijn in Portugal. Inmiddels raakte bekend dat ook aanvoerder Alderweireld de match aan zich voorbij laat gaan. Volgens Het Laatste Nieuws is de ervaren verdediger onvoldoende fit en wil men geen risico's nemen met oog op de rest van het seizoen.

Om hem te vervangen heeft Van Bommel meerdere opties. Zeno Van den Bosch lijkt de meest logische keuze. En ander alternatief is dan weer om Ritchie De Laet naar het centrum te trekken, waardoor op de back-posities een plekje vrijkomt voor jongens als Owen Wijndal of Kobe Corbanie.

Wie zal het meest gemist worden?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

61
61
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

168
168
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

128
128
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

150
150
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

248
248
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

75
75
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

602
602
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

301
301
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

181
181
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

311
311
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

215
215
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

382
382
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

358
358
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

486
486
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

221
221
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

106
106
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

422
422
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

386
386
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

151
151
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

295
295
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

225
225
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

307
307
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

169
169

Meer sportnieuws