Kopzorgen Van Bommel: Antwerp mist cruciaal duo in Porto

door
Kopzorgen Van Bommel: Antwerp mist cruciaal duo in Porto

Antwerp FC heeft afgelopen week opnieuw vertrouwen kunnen tanken. De vlotte bekerzege op Lierse kreeg een gepast vervolg met een overwinning in de competitietopper tegen KRC Genk. Een welgekomen opsteker daags voor de Champions League-match op het veld van FC Porto.

De Belgische landskampioen maakt dit seizoen zijn debuut in de Champions League, maar beleefde vooralsnog niet veel plezier aan die campagne. Tijdens de openingsspeeldag werd de Great Old meteen getrakteerd op een 5-0-pandoering op bezoek bij FC Barcelona.

Thuis tegen Shakhtar Donetsk volgde dan weer een nieuwe opdoffer. Antwerp leek immers goed op weg om de volle buit te gaan pakken tegen de Oekraïense kampioen, maar gaf een dubbele voorsprong nog helemaal uit handen (2-3). En ook in de heenmatch tegen FC Porto liep het fout.

LEES OOK: 'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

Butez reist niet mee

De ploeg van coach Mark van Bommel begon nochtans wederom goed tegen de Portugezen en klom zelfs opnieuw op voorsprong. In een ontluisterende tweede helft slikte Antwerp echter nog vier tegentreffers. En dus is 0 op 9 de trieste balans na drie speeldagen.

Om een kansje te behouden op Europese overwintering, zit er voor RAFC dan ook niets anders op dan deze week iets te gaan rapen in Porto. Maar dat zal wel zonder twee van de vaste sterkhouders moeten gebeuren. Zo meldt Het Nieuwsblad dat Jean Butez de Europese trip aan zich voorbij laat gaan en ook Toby Alderweireld zou niet beschikbaar zijn.

Lammens als stand-in

Butez, die afgelopen zaterdag nog sterk voor de dag kwam tegen Genk, wordt eerstdaags normaal gezien vader. Zijn vrouw is hoogzwanger en is uitgerekend voor deze week. De Franse doelman besluit dan ook om geen risico's te nemen en blijft op het thuisfront.

Antwerp zal dinsdagavond dus zonder zijn vaste sluitstuk moeten aantreden. Bijgevolg neemt Senne Lammens normaal gezien plaats tussen de palen. De Belgische belofte-international werd afgelopen zomer nog transfervrij weggeplukt bij Club Brugge. Afgelopen woensdag maakte hij tegen Lierse zijn officiële debuut namens RAFC, dinsdag komen daar allicht zijn eerste CL-minuten bij.

Ook Alderweireld out

En niet enkel Butez zal er niet bij zijn in Portugal. Inmiddels raakte bekend dat ook aanvoerder Alderweireld de match aan zich voorbij laat gaan. Volgens Het Laatste Nieuws is de ervaren verdediger onvoldoende fit en wil men geen risico's nemen met oog op de rest van het seizoen.

Om hem te vervangen heeft Van Bommel meerdere opties. Zeno Van den Bosch lijkt de meest logische keuze. En ander alternatief is dan weer om Ritchie De Laet naar het centrum te trekken, waardoor op de back-posities een plekje vrijkomt voor jongens als Owen Wijndal of Kobe Corbanie.

Wie zal het meest gemist worden?

Meest recent

Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

29
29
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

48
48
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

47
47
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

132
132
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

78
78
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

54
54
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

119
119
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

94
94
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

366
366
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

480
480
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

249
249
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

240
240
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

293
293
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1173
1173
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

333
333
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

183
183
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

173
173
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

175
175
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

146
146
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

287
287
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

165
165
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

124
124
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

446
446
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

1054
1054

Meer sportnieuws