Sensationele Jérémy Doku doet Engelse pers zwijmelen

526 stemmen
Sensationele Jérémy Doku doet Engelse pers zwijmelen

Verschillende Rode Duivels lieten afgelopen weekend opnieuw van zich spreken op de Europese velden. Romelu Lukaku kroonde zich bijvoorbeeld tot grote held bij AS Roma, maar vooral de prestatie van Jérémy Doku stak er bovenuit. De Engelse pers is dan ook lyrisch over de flankflitser van Manchester City.

Hoewel hij het door blessureleed lastig had om zich helemaal door te zetten bij Stade Rennais, staat het talent van Doku al een tijdje buiten kijf. Iets wat Manchester City maar al te goed besefte. Afgelopen zomer deed de treble-winnaar dan ook een aanzienlijke inspanning om de jonge Rode Duivel naar het Etihad Stadium te loodsen.

In totaal betaalde City zo'n 65 miljoen euro voor de diensten van Doku. Zelfs voor de steenrijke Engelse titelverdediger blijft dat een serieuze investering. Maar afgelopen weekend bewees het jeugdproduct van Anderlecht andermaal dat hij die centen meer dan waard is.

LEES OOK: 'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Nachtmerrie voor defensies

Zo kroonde Doku zich tot de grote held in de competitiematch tegen AFC Bournemouth (6-1) door eerst de score te openen en vervolgens nog vier (!) assists uit te delen. De reacties in de Engelse pers spreken dan ook voor zich. "City heeft een nieuwe 'cheat code' ontgrendeld die de Premier League-defensies vernietigt", klinkt het bijvoorbeeld bij The Sun.

Bij de beoordelingen van het lokale Manchester Evening News krijgt Doku dan weer een knappe 9 op 10. "Wanneer hij wou was hij onbespeelbaar en zijn kwaliteiten maakten het verschil." Sky Sports zag hoe de Belg 'de show wist te stelen'. "Jeremy Doku was sensationeel. Hij bezorgde de Bournemouth-verdedigers nachtmerries", aldus analist Peter Smith.

Antony in de schaduw

Bij de Britse tak van Goal.com deelde men zelfs een 10 op 10 uit: "wat een prachtige prestatie'. The Daily Mail maakt dan weer een vergelijking met Manchester United-aanvaller Antony, die het vorige week nog aan de stok kreeg met Doku. "Hij kostte zo'n 55 miljoen pond, terwijl United 82 miljoen pond betaalde voor Antony. Er is geen debat over wie de beste investering vormt en dit is een 'case-study' over hoe beide clubs gerund worden." Bij Eurosport tot slot, heeft men het over de 'Jeremy Doku-show'. "Hij zal nog jaren heersen over die linkerflank", besluit men nu al.

Doku is momenteel de beste Belg in de Premier League ...

Meest recent

Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

15
15
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

25
25
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

19
19
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

86
86
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

164
164
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

402
402
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

150
150
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

223
223
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

25
25
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

34
34
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

140
140
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

166
166
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

23
23
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

436
436
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

170
170
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

37
37
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

37
37
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

27
27
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

105
105
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

233
233
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

523
523
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

72
72
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

343
343
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

83
83
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

250
250

Meer sportnieuws