Sensationele Jérémy Doku doet Engelse pers zwijmelen

door
Sensationele Jérémy Doku doet Engelse pers zwijmelen

Verschillende Rode Duivels lieten afgelopen weekend opnieuw van zich spreken op de Europese velden. Romelu Lukaku kroonde zich bijvoorbeeld tot grote held bij AS Roma, maar vooral de prestatie van Jérémy Doku stak er bovenuit. De Engelse pers is dan ook lyrisch over de flankflitser van Manchester City.

Hoewel hij het door blessureleed lastig had om zich helemaal door te zetten bij Stade Rennais, staat het talent van Doku al een tijdje buiten kijf. Iets wat Manchester City maar al te goed besefte. Afgelopen zomer deed de treble-winnaar dan ook een aanzienlijke inspanning om de jonge Rode Duivel naar het Etihad Stadium te loodsen.

In totaal betaalde City zo'n 65 miljoen euro voor de diensten van Doku. Zelfs voor de steenrijke Engelse titelverdediger blijft dat een serieuze investering. Maar afgelopen weekend bewees het jeugdproduct van Anderlecht andermaal dat hij die centen meer dan waard is.

LEES OOK: Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

Nachtmerrie voor defensies

Zo kroonde Doku zich tot de grote held in de competitiematch tegen AFC Bournemouth (6-1) door eerst de score te openen en vervolgens nog vier (!) assists uit te delen. De reacties in de Engelse pers spreken dan ook voor zich. "City heeft een nieuwe 'cheat code' ontgrendeld die de Premier League-defensies vernietigt", klinkt het bijvoorbeeld bij The Sun.

Bij de beoordelingen van het lokale Manchester Evening News krijgt Doku dan weer een knappe 9 op 10. "Wanneer hij wou was hij onbespeelbaar en zijn kwaliteiten maakten het verschil." Sky Sports zag hoe de Belg 'de show wist te stelen'. "Jeremy Doku was sensationeel. Hij bezorgde de Bournemouth-verdedigers nachtmerries", aldus analist Peter Smith.

Antony in de schaduw

Bij de Britse tak van Goal.com deelde men zelfs een 10 op 10 uit: "wat een prachtige prestatie'. The Daily Mail maakt dan weer een vergelijking met Manchester United-aanvaller Antony, die het vorige week nog aan de stok kreeg met Doku. "Hij kostte zo'n 55 miljoen pond, terwijl United 82 miljoen pond betaalde voor Antony. Er is geen debat over wie de beste investering vormt en dit is een 'case-study' over hoe beide clubs gerund worden." Bij Eurosport tot slot, heeft men het over de 'Jeremy Doku-show'. "Hij zal nog jaren heersen over die linkerflank", besluit men nu al.

Doku is momenteel de beste Belg in de Premier League ...

Meest recent

Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

5
5
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

15
15
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

17
17
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

99
99
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

27
27
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

28
28
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

38
38
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

86
86
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

229
229
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

94
94
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

149
149
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

111
111
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

89
89
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

275
275
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

78
78
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

16
16
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

47
47
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

158
158
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

153
153
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

103
103
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

164
164
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

311
311
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

286
286
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

79
79

Meer sportnieuws