Sensationele Jérémy Doku doet Engelse pers zwijmelen

door
Sensationele Jérémy Doku doet Engelse pers zwijmelen

Verschillende Rode Duivels lieten afgelopen weekend opnieuw van zich spreken op de Europese velden. Romelu Lukaku kroonde zich bijvoorbeeld tot grote held bij AS Roma, maar vooral de prestatie van Jérémy Doku stak er bovenuit. De Engelse pers is dan ook lyrisch over de flankflitser van Manchester City.

Hoewel hij het door blessureleed lastig had om zich helemaal door te zetten bij Stade Rennais, staat het talent van Doku al een tijdje buiten kijf. Iets wat Manchester City maar al te goed besefte. Afgelopen zomer deed de treble-winnaar dan ook een aanzienlijke inspanning om de jonge Rode Duivel naar het Etihad Stadium te loodsen.

In totaal betaalde City zo'n 65 miljoen euro voor de diensten van Doku. Zelfs voor de steenrijke Engelse titelverdediger blijft dat een serieuze investering. Maar afgelopen weekend bewees het jeugdproduct van Anderlecht andermaal dat hij die centen meer dan waard is.

LEES OOK: Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Nachtmerrie voor defensies

Zo kroonde Doku zich tot de grote held in de competitiematch tegen AFC Bournemouth (6-1) door eerst de score te openen en vervolgens nog vier (!) assists uit te delen. De reacties in de Engelse pers spreken dan ook voor zich. "City heeft een nieuwe 'cheat code' ontgrendeld die de Premier League-defensies vernietigt", klinkt het bijvoorbeeld bij The Sun.

Bij de beoordelingen van het lokale Manchester Evening News krijgt Doku dan weer een knappe 9 op 10. "Wanneer hij wou was hij onbespeelbaar en zijn kwaliteiten maakten het verschil." Sky Sports zag hoe de Belg 'de show wist te stelen'. "Jeremy Doku was sensationeel. Hij bezorgde de Bournemouth-verdedigers nachtmerries", aldus analist Peter Smith.

Antony in de schaduw

Bij de Britse tak van Goal.com deelde men zelfs een 10 op 10 uit: "wat een prachtige prestatie'. The Daily Mail maakt dan weer een vergelijking met Manchester United-aanvaller Antony, die het vorige week nog aan de stok kreeg met Doku. "Hij kostte zo'n 55 miljoen pond, terwijl United 82 miljoen pond betaalde voor Antony. Er is geen debat over wie de beste investering vormt en dit is een 'case-study' over hoe beide clubs gerund worden." Bij Eurosport tot slot, heeft men het over de 'Jeremy Doku-show'. "Hij zal nog jaren heersen over die linkerflank", besluit men nu al.

Doku is momenteel de beste Belg in de Premier League ...

Meest recent

'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

61
61
Hasi maakt zich geen zorgen: “De club weet dit héél goed”

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

40
40
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

116
116
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

197
197
Keert Leon Bailey terug naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

89
89
Solden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

83
83
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

173
173
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

44
44
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

282
282
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

286
286
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

56
56
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

317
317
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

153
153
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

150
150
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

93
93
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

220
220
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

90
90
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

169
169
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1386
1386
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

72
72
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

94
94
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

616
616
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

265
265
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

129
129
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

179
179

Meer sportnieuws