Hoogspanning Club Brugge: Mignolet compléét door het lint

1494 stemmen
Hoogspanning Club Brugge: Mignolet compléét door het lint

Na de ruime bekerzege op Beerschot leek de trein bij Club Brugge weer helemaal vertrokken, maar dat bleek uiteindelijk slechts schijn. Zondag verloor Blauw-Zwart na een erg matige wedstrijd immers op het veld van Union SG (2-1). En dat zorgde voor de nodige spanningen, niet in het minst bij Simon Mignolet.

De Bruggelingen dreigden na de pijnlijke nederlaag tegen KV Kortrijk in een diepe crisis terecht te komen, maar herpakten zich op gepaste wijze. Zo werden broodnodige overwinningen geboekt tegen FC Lugano en Antwerp FC. Vervolgens werd een pandoering uitgedeeld aan Beerschot in de Croky Cup.

Maar die winstreeks kreeg zondag geen gepast vervolg. Op het veld van Union kwam de ploeg van coach Ronny Deila opnieuw erg tegenvallend voor de dag. De Brugse aanvallers kregen voorin waar weinig voor mekaar en in de verdediging werd kans na kans weggeven.

LEES OOK: ‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Uitbrander Mignolet

Mignolet, die wél op niveau was in het Dudenpark, moest dan ook meermaals gepast ingrijpen om verdere schade te voorkomen. Toen de doelman na zo'n 50 minuten spelen andermaal aan de bak moest op een schot van Loïc Lapoussin, was de maat dan ook dan ook vol bij de ex-Rode Duivel.

Zo trakteerde de regerende Gouden Schoen zijn ploegmaats op een enorme uitbrander. Mignolet gaf verschillende spelers over hun voeten en wees hen op strenge wijze op hun defensieve plichten. Veel impact had die reprimande echter niet, pas na enkele wissels keerde de defensieve stabiliteit ietwat terug.

Kleine kinderen

Met enkele verse krachten in de ploeg kwam Club overigens nog langszij, om vervolgens toch weer een bepalend tegendoelpunt te incasseren. Blauw-Zwart mocht zelfs van geluk spreken dat Union nog een strafschop miste. Desondanks konden de Brusselaars alweer 12 punten (!) uitlopen op Blauw-Zwart.

Een pijnlijke nederlaag dus, achteraf liet Mignolet het dan ook niet na om zijn ploegmaats nog een extra veeg uit de pan te geven. "Jongens moeten ervoor zorgen dat ze hun mannetje staan en niet weggezet worden als kleine kinderen. Kijk, het heeft niet zozeer te maken met het voetbal of kwaliteit. Als je naar Union komt, moet je man zijn. Ofwel verschuil je jezelf in een hoekje of je probeert de moeilijke periodes door te komen. Dat moet verbeteren", was de keeper hard bij Sporza.

Mignolet is zelf bezig aan een minder seizoen ...

Meest recent

Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

0
0
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

45
45
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

28
28
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

32
32
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

105
105
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

221
221
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

63
63
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

120
120
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

24
24
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

191
191
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

61
61
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

36
36
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

545
545
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

495
495
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

68
68
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

131
131
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

268
268
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

145
145
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

287
287
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

151
151
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

185
185
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

113
113
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

73
73
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

77
77
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

619
619

Meer sportnieuws