Hoogspanning Club Brugge: Mignolet compléét door het lint

door
Hoogspanning Club Brugge: Mignolet compléét door het lint

Na de ruime bekerzege op Beerschot leek de trein bij Club Brugge weer helemaal vertrokken, maar dat bleek uiteindelijk slechts schijn. Zondag verloor Blauw-Zwart na een erg matige wedstrijd immers op het veld van Union SG (2-1). En dat zorgde voor de nodige spanningen, niet in het minst bij Simon Mignolet.

De Bruggelingen dreigden na de pijnlijke nederlaag tegen KV Kortrijk in een diepe crisis terecht te komen, maar herpakten zich op gepaste wijze. Zo werden broodnodige overwinningen geboekt tegen FC Lugano en Antwerp FC. Vervolgens werd een pandoering uitgedeeld aan Beerschot in de Croky Cup.

Maar die winstreeks kreeg zondag geen gepast vervolg. Op het veld van Union kwam de ploeg van coach Ronny Deila opnieuw erg tegenvallend voor de dag. De Brugse aanvallers kregen voorin waar weinig voor mekaar en in de verdediging werd kans na kans weggeven.

LEES OOK: Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Uitbrander Mignolet

Mignolet, die wél op niveau was in het Dudenpark, moest dan ook meermaals gepast ingrijpen om verdere schade te voorkomen. Toen de doelman na zo'n 50 minuten spelen andermaal aan de bak moest op een schot van Loïc Lapoussin, was de maat dan ook dan ook vol bij de ex-Rode Duivel.

Zo trakteerde de regerende Gouden Schoen zijn ploegmaats op een enorme uitbrander. Mignolet gaf verschillende spelers over hun voeten en wees hen op strenge wijze op hun defensieve plichten. Veel impact had die reprimande echter niet, pas na enkele wissels keerde de defensieve stabiliteit ietwat terug.

Kleine kinderen

Met enkele verse krachten in de ploeg kwam Club overigens nog langszij, om vervolgens toch weer een bepalend tegendoelpunt te incasseren. Blauw-Zwart mocht zelfs van geluk spreken dat Union nog een strafschop miste. Desondanks konden de Brusselaars alweer 12 punten (!) uitlopen op Blauw-Zwart.

Een pijnlijke nederlaag dus, achteraf liet Mignolet het dan ook niet na om zijn ploegmaats nog een extra veeg uit de pan te geven. "Jongens moeten ervoor zorgen dat ze hun mannetje staan en niet weggezet worden als kleine kinderen. Kijk, het heeft niet zozeer te maken met het voetbal of kwaliteit. Als je naar Union komt, moet je man zijn. Ofwel verschuil je jezelf in een hoekje of je probeert de moeilijke periodes door te komen. Dat moet verbeteren", was de keeper hard bij Sporza.

Mignolet is zelf bezig aan een minder seizoen ...

Meest recent

Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

32
32
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

40
40
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

113
113
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

215
215
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

99
99
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

148
148
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

196
196
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

391
391
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

254
254
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

79
79
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

674
674
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

220
220
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

248
248
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

227
227
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

105
105
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

64
64
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

177
177
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

544
544
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

232
232
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

104
104
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

449
449
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

579
579
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

67
67
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

223
223
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

759
759

Meer sportnieuws