Hoogspanning Club Brugge: Mignolet compléét door het lint

1494 stemmen
Hoogspanning Club Brugge: Mignolet compléét door het lint

Na de ruime bekerzege op Beerschot leek de trein bij Club Brugge weer helemaal vertrokken, maar dat bleek uiteindelijk slechts schijn. Zondag verloor Blauw-Zwart na een erg matige wedstrijd immers op het veld van Union SG (2-1). En dat zorgde voor de nodige spanningen, niet in het minst bij Simon Mignolet.

De Bruggelingen dreigden na de pijnlijke nederlaag tegen KV Kortrijk in een diepe crisis terecht te komen, maar herpakten zich op gepaste wijze. Zo werden broodnodige overwinningen geboekt tegen FC Lugano en Antwerp FC. Vervolgens werd een pandoering uitgedeeld aan Beerschot in de Croky Cup.

Maar die winstreeks kreeg zondag geen gepast vervolg. Op het veld van Union kwam de ploeg van coach Ronny Deila opnieuw erg tegenvallend voor de dag. De Brugse aanvallers kregen voorin waar weinig voor mekaar en in de verdediging werd kans na kans weggeven.

LEES OOK: ‘Recordtransfer Khalaili op de schop? Inter verbaast met eis’

Uitbrander Mignolet

Mignolet, die wél op niveau was in het Dudenpark, moest dan ook meermaals gepast ingrijpen om verdere schade te voorkomen. Toen de doelman na zo'n 50 minuten spelen andermaal aan de bak moest op een schot van Loïc Lapoussin, was de maat dan ook dan ook vol bij de ex-Rode Duivel.

Zo trakteerde de regerende Gouden Schoen zijn ploegmaats op een enorme uitbrander. Mignolet gaf verschillende spelers over hun voeten en wees hen op strenge wijze op hun defensieve plichten. Veel impact had die reprimande echter niet, pas na enkele wissels keerde de defensieve stabiliteit ietwat terug.

Kleine kinderen

Met enkele verse krachten in de ploeg kwam Club overigens nog langszij, om vervolgens toch weer een bepalend tegendoelpunt te incasseren. Blauw-Zwart mocht zelfs van geluk spreken dat Union nog een strafschop miste. Desondanks konden de Brusselaars alweer 12 punten (!) uitlopen op Blauw-Zwart.

Een pijnlijke nederlaag dus, achteraf liet Mignolet het dan ook niet na om zijn ploegmaats nog een extra veeg uit de pan te geven. "Jongens moeten ervoor zorgen dat ze hun mannetje staan en niet weggezet worden als kleine kinderen. Kijk, het heeft niet zozeer te maken met het voetbal of kwaliteit. Als je naar Union komt, moet je man zijn. Ofwel verschuil je jezelf in een hoekje of je probeert de moeilijke periodes door te komen. Dat moet verbeteren", was de keeper hard bij Sporza.

Mignolet is zelf bezig aan een minder seizoen ...

Meest recent

Duivels likken wonde: Nederlanders zien énorme gemiste kans

De Rode Duivels hebben het wereldkampioenschap 2026 met een opgeven hoofd kunnen verlaten. In de ...

27
27
Tweede zondebok naast Lammens: "Ondermaats en niet wakker"

De Rode Duivels mogen tevreden terugblikken op hun WK, maar toch heerst het gevoel dat er tijdens de ...

116
116
Werk voor Anderlecht: aanwinst levert Bruno kopzorgen op

Bij RSC Anderlecht begint de voorbereiding te korten, binnen anderhalve week gaat het nieuwe seizoen ...

198
198
'Club maakt zich sterk: gepeperd prijskaartje Tresoldi'

Vertrekt Nicolo Tresoldi deze zomer dan toch bij Club Brugge? Een aantal buitenlandse ploegen, ...

258
258
'Recordtransfer KRC Genk: Barça steekt handje toe'

KRC Genk wil deze zomer zijn transferrecord verbreken voor Kos Karetsas. De voorbije weken was het ...

245
245
Argentinië zwaar bevoordeeld? FIFA-regels klaar en duidelijk

Argentinië blijft voorlopig op koers om zichzelf op te volgen als wereldkampioen. Lionel Messi ...

215
215
Garcia krijgt flinke draai om de oren: "Onwaarschijnlijk"

Voor de Rode Duivels zit het wereldkampioenschap erop. En dus moet weldra een evaluatie gemaakt ...

829
829
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal Karetsas, topdoelman voor Club'

Terwijl het WK in Amerika zijn ontknoping nadert, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

349
349
Bondscoachdebat ontploft: “Hij is zéker een optie”

Na de uitschakeling van de Rode Duivels in de kwartfinales van het WK gaat het maar over ...

237
237
‘Einde Courtois bij België in zicht: verrassing op komst'

Thibaut Courtois zat in zak en as na de nederlaag tegen Spanje. De doelman van Real Madrid moest ...

408
408
Noorwegen in zak en as: dubbel bestolen tegen Engeland?

De kwartfinales van het WK blijven nog nazinderen. Ook tijdens Noorwegen – Engeland was er ...

141
141
Rudi Garcia krijgt evaluatie: grote naam als opvolger?

De Rode Duivels verloren in de kwartfinale van het WK van Spanje. Het was een bewogen tornooi met ...

262
262
Ongezien: Bellingham maakt bondscoach Tuchel af na zege

Engeland zit in de halve finale na de zege in de kwartfinale tegen Noorwegen. Het was niet ...

293
293
‘Opvallende opties na Garcia? Twee ex-Rode Duivels genoemd’

Het WK zit erop voor de Rode Duivels. België strandde in de kwartfinale tegen een sterk Spanje. ...

512
512
Onana komt met héél emotionele boodschap na WK én blessure

Amadou Onana heeft via Instagram gereageerd op de uitschakeling van de Rode Duivels en zijn zware ...

86
86
Tuchel is na kwalificatie snoeihard voor spelers van Engeland

Engeland hoopt nog steeds om na 60 jaar nog eens wereldkampioen te worden. Ze wisten Noorwegen met ...

110
110
Wéér opschudding: "Argentinië kreeg alles in hun voordeel"

Zwitserland ligt uit het WK nadat ze met 3-1 verloren van Argentinië. Na afloop van de partij ...

321
321
Zeven Duivels na WK-verhaal: wat is hun toekomst bij België?

Het WK ligt achter de rug en het was de laatste wereldbeker waar de Gouden Generatie nog aardig was ...

264
264
'KRC Genk ruikt jackpot: Karetsas zorgt voor clubrecord'

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk deze zomer verlaten, dat staat vast. De Limburgers weten dat ...

183
183
Pijnlijke waarheid over Hayen komt boven bij Genk

Bij Genk blijft na het vertrek van Nicky Hayen vooral een wrang gevoel achter. De club gaf hem na ...

1087
1087
Engeland en Argentinië slepen zich naar halve finales

De tweede halve finale is bekend. Engeland en Argentinië nemen het daar tegen elkaar op. Beiden ...

70
70
Waarom Anderlecht zijn fenomenen niet lang(er) kan houden

Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht na amper één seizoen in het eerste elftal verlaten. ...

379
379
Club Brugge droomt van scenario à la Jashari en Stankovic

Club Brugge heeft stevig geïnvesteerd in zijn eerste zomertransfer. De Bruggelingen betaalden ...

309
309
'Terugkeer Klopp als trainer in kannen en kruiken'

Twee jaar nadat hij afzwaaide bij Liverpool lijkt Jürgen Klopp klaar voor zijn grote terugkeer ...

165
165
'Ajax zet zinnen op volgende transferbom'

Ajax gooit het na een tegenvallend seizoen deze zomer alweer over een andere boeg. Sportief ...

81
81

Meer sportnieuws