KRC Genk in rep en roer door ‘onbegrijpelijke transfer’

door
KRC Genk in rep en roer door ‘onbegrijpelijke transfer’

Tijdens de voorbije zomermercato werd er veel gespeculeerd over mogelijke uitgaande transfers bij KRC Genk, met Daniel Munoz als een van de belangrijkste kandidaten om de club te verlaten. Tegen alle verwachtingen in bleef Munoz echter in Limburg, ondanks zijn ambities om de stap naar het buitenland te zetten.

Hendrik Van Crombrugge noemt het 'onbegrijpelijk', en Marc Degryse vindt het ongelofelijk, dat een speler van dat kaliber vandaag nog steeds voor Racing speelt. Het lijkt dan ook slechts een kwestie van tijd voordat een transfer zich aandient.

Bovendien loopt het contract van Munoz bij Genk af in 2024, met een cluboptie voor nog een extra seizoen. Dit zet de club voor een belangrijke keuze: verlengen of verkopen.

LEES OOK: 'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

Muñoz ontploft onder Vrancken

In de wintermercato van vorig jaar heeft Paul Onuachu zijn droom waargemaakt met een toptransfer naar de Premier League. Het was voor velen duidelijk dat Daniel Muñoz de volgende speler zou zijn die in de rij stond voor een stap naar een hogere competitie.

De Colombiaanse rechtsback leverde indrukwekkende prestaties en hij vond bovendien zelf ook dat hij klaar was voor die stap hogerop. “Ik ga niet ontkennen dat ik zo’n transfer op termijn ook ambieer. Maar tot nader order ben ik uitsluitend gefocust op Genk. Dat is de beste weg om die droom te realiseren”, zei hij vorig seizoen aan Het Belang van Limburg.

Samen met Joseph Paintsil vormt Muñoz een van de beste flanken in de Jupiler Pro League, een vruchtbare samenwerking die gedurende het vorige seizoen gestaag groeide. “Ze vormen nu het beste duo van België”, zei Jos Daerden aan TV Limburg. “Ze maken brokken met hun twee.”

Muñoz maakte afgelopen jaar aanzienlijke vooruitgang in zijn ontwikkeling en hij plukte de vruchten van de individuele begeleiding en gerichte aanpak bij KRC Genk. In zijn derde seizoen bij Genk is hij werkelijk ontploft, mede dankzij het uitstekende werk van Wouter Vrancken.

De coach staat bekend om vleugelverdedigers naar hun hoogste niveau te tillen, zoals hij eerder deed met Sandy Walsh bij KV Mechelen.

De volgende waarvoor Genk veel miljoenen gaat vangen

Tijdens de voorbije zomermercato werd er veel uitgaande transferactiviteit verwacht bij KRC Genk, met speculaties rond spelers als Mike Trésor, Joseph Paintsil en Daniel Munoz als belangrijkste kandidaten om de club te verlaten.

“Munoz is klaar voor de volgende stap. Dat is de volgende waarvoor Genk veel miljoenen euro’s voor gaat vangen”, vertelde Stef Wijnants aan TV Limburg.

Het Nieuwsblad voorspelde ook dat het uitstekende seizoen van Munoz hem een in de zomer een transfer zou opleveren, en de krant meldde dat scouts van buitenlandse clubs zeker hun oog op hem zouden hebben laten vallen, met Stade Rennes en Lille OSC als enkele van de namen die werden genoemd.

Bovendien loopt het contract van Munoz bij Genk af in 2024, met een cluboptie voor nog een extra seizoen. Dit betekent dat de club voor een keuze staat: verlengen of verkopen. In 2020 betaalde Genk ongeveer 4,5 miljoen euro aan het Colombiaanse Atlético Nacional voor Munoz, en nu wordt zijn marktwaarde al op het dubbele geschat.

“De stap hogerop kan niet meer uitblijven”, stelde Het Nieuwsblad.

Ongelofelijk en onbegrijpelijk dat hij nog bij Genk speelt

Uiteindelijk heeft KRC Genk in de vorige zomer alleen afscheid genomen van Mike Trésor (Burnley FC), ondanks het feit dat Daniel Munoz wellicht nog meer klaar was om de stap naar het buitenland te zetten.

In de Genkse podcast Terril Talks sprak nieuwkomer Hendrik Van Crombrugge vol lof over zijn ploeggenoot, en volgens hem is Munoz helemaal klaar voor een nieuwe uitdaging in zijn carrière.

De ervaren doelman deelde in de podcast zijn bewondering voor Munoz en gaf aan dat hij het 'onbegrijpelijk' vindt dat een speler van dat kaliber nog steeds voor Racing Genk speelt.

“Het is toch een geweldige speler die Munoz. Ik vind het echt ongelooflijk dat hij nog bij KRC Genk speelt”, beaamde ook Marc Degryse bij VTM 2.

Munoz is de beste rechtsback van de Jupiler Pro League

Fysiek behoort Daniel Munoz tot de sterkste spelers in België, en hij heeft stappen gezet op het voetbaltechnisch gebied. Hij geeft in elke wedstrijd ongelooflijk veel gas en zijn uithoudingsvermogen is ongezien.

Een opvallend voorbeeld is de 147 minuten durende wedstrijd (inclusief verlengingen) tegen Adana Demirspor, gevolgd door een korte nachtrust en een vier uur durende vliegreis, waarna hij enkele dagen tegen Anderlecht opnieuw als een bezetene de lijn afdraafde.

“Munoz is fenomenaal”, zei Wouter Vrancken na de match tegen Anderlecht. “Tijdens de rust gaf hij aan dat hij maar 15 minuten meer in de tank had. In minuut 70 zei hij plots dat het wel zou gaan (lacht) . En dan perst hij er nog zo een spurt en assist uit. Straf, heel straf.”

Ook in het aanvallend opzicht is Munoz van grote waarde, wat blijkt uit zijn indrukwekkende statistieken. Dit seizoen heeft hij al 4 doelpunten en 2 assists op zijn naam, terwijl hij vorig seizoen 8 doelpunten en 7 assists verzorgde, opmerkelijke cijfers voor een rechtsback.

Zijn combinatie van verdedigende en aanvallende kwaliteiten maakt hem tot een absolute topper in de Belgische competitie.

Het is dan ook geen toeval dat hij consequent wordt beschouwd als de beste rechtsback in de Jupiler Pro League, zoals onlangs ook bevestigd door Aboubakary Koita van Sint-Truiden. “Voor mij is hij dat ook. Verdedigend is hij top, maar ook aanvallend laat hij zich gelden. Hij kan scoren en laten scoren.”

Speelt Munoz volgend seizoen nog voor Genk?

Meest recent

'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

3
3
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

116
116
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

50
50
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

177
177
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

18
18
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

37
37
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

180
180
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

227
227
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

47
47
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

227
227
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

232
232
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

99
99
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

481
481
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

296
296
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

385
385
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

286
286
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

150
150
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

307
307
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

243
243
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

1254
1254
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

277
277
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

195
195
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

1292
1292
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

480
480
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

194
194

Meer sportnieuws