KRC Genk in rep en roer door ‘onbegrijpelijke transfer’

952
KRC Genk in rep en roer door ‘onbegrijpelijke transfer’

Tijdens de voorbije zomermercato werd er veel gespeculeerd over mogelijke uitgaande transfers bij KRC Genk, met Daniel Munoz als een van de belangrijkste kandidaten om de club te verlaten. Tegen alle verwachtingen in bleef Munoz echter in Limburg, ondanks zijn ambities om de stap naar het buitenland te zetten.

Hendrik Van Crombrugge noemt het 'onbegrijpelijk', en Marc Degryse vindt het ongelofelijk, dat een speler van dat kaliber vandaag nog steeds voor Racing speelt. Het lijkt dan ook slechts een kwestie van tijd voordat een transfer zich aandient.

Bovendien loopt het contract van Munoz bij Genk af in 2024, met een cluboptie voor nog een extra seizoen. Dit zet de club voor een belangrijke keuze: verlengen of verkopen.

LEES OOK: KRC Genk moet héél dringend de transfermarkt op

Muñoz ontploft onder Vrancken

In de wintermercato van vorig jaar heeft Paul Onuachu zijn droom waargemaakt met een toptransfer naar de Premier League. Het was voor velen duidelijk dat Daniel Muñoz de volgende speler zou zijn die in de rij stond voor een stap naar een hogere competitie.

De Colombiaanse rechtsback leverde indrukwekkende prestaties en hij vond bovendien zelf ook dat hij klaar was voor die stap hogerop. “Ik ga niet ontkennen dat ik zo’n transfer op termijn ook ambieer. Maar tot nader order ben ik uitsluitend gefocust op Genk. Dat is de beste weg om die droom te realiseren”, zei hij vorig seizoen aan Het Belang van Limburg.

Samen met Joseph Paintsil vormt Muñoz een van de beste flanken in de Jupiler Pro League, een vruchtbare samenwerking die gedurende het vorige seizoen gestaag groeide. “Ze vormen nu het beste duo van België”, zei Jos Daerden aan TV Limburg. “Ze maken brokken met hun twee.”

Muñoz maakte afgelopen jaar aanzienlijke vooruitgang in zijn ontwikkeling en hij plukte de vruchten van de individuele begeleiding en gerichte aanpak bij KRC Genk. In zijn derde seizoen bij Genk is hij werkelijk ontploft, mede dankzij het uitstekende werk van Wouter Vrancken.

De coach staat bekend om vleugelverdedigers naar hun hoogste niveau te tillen, zoals hij eerder deed met Sandy Walsh bij KV Mechelen.

De volgende waarvoor Genk veel miljoenen gaat vangen

Tijdens de voorbije zomermercato werd er veel uitgaande transferactiviteit verwacht bij KRC Genk, met speculaties rond spelers als Mike Trésor, Joseph Paintsil en Daniel Munoz als belangrijkste kandidaten om de club te verlaten.

“Munoz is klaar voor de volgende stap. Dat is de volgende waarvoor Genk veel miljoenen euro’s voor gaat vangen”, vertelde Stef Wijnants aan TV Limburg.

Het Nieuwsblad voorspelde ook dat het uitstekende seizoen van Munoz hem een in de zomer een transfer zou opleveren, en de krant meldde dat scouts van buitenlandse clubs zeker hun oog op hem zouden hebben laten vallen, met Stade Rennes en Lille OSC als enkele van de namen die werden genoemd.

Bovendien loopt het contract van Munoz bij Genk af in 2024, met een cluboptie voor nog een extra seizoen. Dit betekent dat de club voor een keuze staat: verlengen of verkopen. In 2020 betaalde Genk ongeveer 4,5 miljoen euro aan het Colombiaanse Atlético Nacional voor Munoz, en nu wordt zijn marktwaarde al op het dubbele geschat.

“De stap hogerop kan niet meer uitblijven”, stelde Het Nieuwsblad.

Ongelofelijk en onbegrijpelijk dat hij nog bij Genk speelt

Uiteindelijk heeft KRC Genk in de vorige zomer alleen afscheid genomen van Mike Trésor (Burnley FC), ondanks het feit dat Daniel Munoz wellicht nog meer klaar was om de stap naar het buitenland te zetten.

In de Genkse podcast Terril Talks sprak nieuwkomer Hendrik Van Crombrugge vol lof over zijn ploeggenoot, en volgens hem is Munoz helemaal klaar voor een nieuwe uitdaging in zijn carrière.

De ervaren doelman deelde in de podcast zijn bewondering voor Munoz en gaf aan dat hij het 'onbegrijpelijk' vindt dat een speler van dat kaliber nog steeds voor Racing Genk speelt.

“Het is toch een geweldige speler die Munoz. Ik vind het echt ongelooflijk dat hij nog bij KRC Genk speelt”, beaamde ook Marc Degryse bij VTM 2.

Munoz is de beste rechtsback van de Jupiler Pro League

Fysiek behoort Daniel Munoz tot de sterkste spelers in België, en hij heeft stappen gezet op het voetbaltechnisch gebied. Hij geeft in elke wedstrijd ongelooflijk veel gas en zijn uithoudingsvermogen is ongezien.

Een opvallend voorbeeld is de 147 minuten durende wedstrijd (inclusief verlengingen) tegen Adana Demirspor, gevolgd door een korte nachtrust en een vier uur durende vliegreis, waarna hij enkele dagen tegen Anderlecht opnieuw als een bezetene de lijn afdraafde.

“Munoz is fenomenaal”, zei Wouter Vrancken na de match tegen Anderlecht. “Tijdens de rust gaf hij aan dat hij maar 15 minuten meer in de tank had. In minuut 70 zei hij plots dat het wel zou gaan (lacht) . En dan perst hij er nog zo een spurt en assist uit. Straf, heel straf.”

Ook in het aanvallend opzicht is Munoz van grote waarde, wat blijkt uit zijn indrukwekkende statistieken. Dit seizoen heeft hij al 4 doelpunten en 2 assists op zijn naam, terwijl hij vorig seizoen 8 doelpunten en 7 assists verzorgde, opmerkelijke cijfers voor een rechtsback.

Zijn combinatie van verdedigende en aanvallende kwaliteiten maakt hem tot een absolute topper in de Belgische competitie.

Het is dan ook geen toeval dat hij consequent wordt beschouwd als de beste rechtsback in de Jupiler Pro League, zoals onlangs ook bevestigd door Aboubakary Koita van Sint-Truiden. “Voor mij is hij dat ook. Verdedigend is hij top, maar ook aanvallend laat hij zich gelden. Hij kan scoren en laten scoren.”

Speelt Munoz volgend seizoen nog voor Genk?

Meest recent

'Stassin krijgt eindelijk gewenste transfer'

Lucas Stassin moest deze zomer tot zijn grote ontgoocheling het WK vanuit zijn zetel volgen. Rudi ...

65
65
'Grote verrassing: Martinez bondscoach van Oranje?'

Na het WK gingen heel wat landen op zoek naar een nieuwe bondscoach. De Rode Duivels vonden na het ...

118
118
'Transfer in de maak voor Bornauw'

Met Brandon Mechele en Nathan Ngoy ontdekten de Rode Duivels op het WK een stevig centraal duo en ...

30
30
Anderlecht kent zijn mogelijke hordes voor league phase

Anderlecht heeft dinsdagavond met grote aandacht gekeken naar wat er zich afspeelde in de Europese ...

180
180
Donkerrode avond Union: Hubert haalt keihard uit

Union zal zich dit seizoen niet kunnen tonen in de Champions League. De Brusselaars sneuvelden ...

659
659
KV Mechelen vindt verdediger in Premier League

KV Mechelen nam een ontgoochelende start in de Jupiler Pro League, want het ging met 2-0 onderuit op ...

60
60
'Standard is eindelijk verlost van dure flop'

Standard heeft deze zomer al veel werk verzet op de transfermarkt. De Rouches haalden al zeven ...

141
141
'Club Brugge blijft gaan: akkoord in de maak'

Club Brugge heeft de laatste weken een stevig transferoffensief ingezet en zette zijn teller ...

788
788
Geen Champions League: Union strandt in Noorwegen

Union SG kruiste dinsdagavond met Bodo/Glimt voor een plek in de laatste voorronde van de Champions ...

272
272
STVV 'rekent zich rijk': "Doet denken aan de jonge Lukaku"

STVV begon met een gelijkspel aan het nieuwe seizoen. De Limburgers konden in die partij nog niet ...

91
91
KRC Genk moet héél dringend de transfermarkt op

KRC Genk verloor met 2-1 van Zulte Waregem. Een valse start. Head of Football Dimitri De ...

362
362
Tielemans verbluft Man United: ijskoude douche volgt meteen

Youri Tielemans kon zijn eerste optreden bij Manchester United bijna niet beter beginnen. De Rode ...

269
269
'Club verpulvert record: zesde miljoenaanwinst op komst'

Club Brugge is de Belgische competitie helemaal ontgroeid op financieel vlak. Dat blijkt deze ...

1754
1754
Hommeles bij KVM: "Hij wordt ongetwijfeld op matje geroepen"

KV Mechelen ging tijdens de eerste speeldag van de Jupiler Pro League vrij kansloos onderuit op AA ...

285
285
'Nieuwe details El Ouahdi-deal; vraagprijs Genk gelekt'

KRC Genk speurt momenteel de markt af naar een nieuwe rechtsback. Dat is ook broodnodig voor de ...

398
398
'Manchester City pakt uit: transfer van 100 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola-tijdperk. En in navolging van de ...

218
218
'Uitsluitsel Antwerp: Verschaeren heeft nieuwe club gekozen'

Yari Verschaeren zit sinds het aflopen van zijn contract bij RSC Anderlecht nog steeds zonder club. ...

698
698
'Lukaku niet naar Anderlecht: exacte reden bekend'

Heel even leek het nu al zover, maar Romelu Lukaku besloot zijn grote comeback bij RSC Anderlecht ...

739
739
De Mil houdt adem in: rampscenario voor AA Gent?

In de derde voorronde van de Conference League verdedigt AA Gent donderdag een 1-0 voorsprong tegen ...

324
324
Mertens en Kerkhofs lokken massaal reacties uit met één foto

Kat Kerkhofs en Dries Mertens zijn al een tijdje onderweg en lijken volop te genieten van de ...

382
382
'Grote kuis in Genk: 8 (!) vertrekkers in de maak'

Ondanks de recordtransfers van Rafiu Durosinmi en Konstantinos Karetsas heeft KRC Genk, waar voorts ...

1931
1931
'Siquet wil weg: Club Brugge neemt standpunt in'

Club Brugge wil de komende weken geen sterkhouders meer zien vertrekken, al lijkt dat toch ...

667
667
KRC Genk in diepe rouw: uniek gebaar raakt tot tranen toe

Michiel Vandeweert, content creator en één van de bekendste mensen van ons land die ...

516
516
UEFA grijpt zwaar in bij VAR-regels: veranderingen nakend

De VAR blijft de gemoederen bezighouden. Sinds de invoering van de videoref is er veel discussie ...

215
215
Fabrizio Romano dropt plots bommetje in transferwereld

Fabrizio Romano is de grootste transferexpert in de voetbalwereld. Een transfer is pas in kannen en ...

110
110

Meer sportnieuws