KRC Genk in rep en roer door ‘onbegrijpelijke transfer’

952 stemmen
KRC Genk in rep en roer door ‘onbegrijpelijke transfer’

Tijdens de voorbije zomermercato werd er veel gespeculeerd over mogelijke uitgaande transfers bij KRC Genk, met Daniel Munoz als een van de belangrijkste kandidaten om de club te verlaten. Tegen alle verwachtingen in bleef Munoz echter in Limburg, ondanks zijn ambities om de stap naar het buitenland te zetten.

Hendrik Van Crombrugge noemt het 'onbegrijpelijk', en Marc Degryse vindt het ongelofelijk, dat een speler van dat kaliber vandaag nog steeds voor Racing speelt. Het lijkt dan ook slechts een kwestie van tijd voordat een transfer zich aandient.

Bovendien loopt het contract van Munoz bij Genk af in 2024, met een cluboptie voor nog een extra seizoen. Dit zet de club voor een belangrijke keuze: verlengen of verkopen.

LEES OOK: JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Muñoz ontploft onder Vrancken

In de wintermercato van vorig jaar heeft Paul Onuachu zijn droom waargemaakt met een toptransfer naar de Premier League. Het was voor velen duidelijk dat Daniel Muñoz de volgende speler zou zijn die in de rij stond voor een stap naar een hogere competitie.

De Colombiaanse rechtsback leverde indrukwekkende prestaties en hij vond bovendien zelf ook dat hij klaar was voor die stap hogerop. “Ik ga niet ontkennen dat ik zo’n transfer op termijn ook ambieer. Maar tot nader order ben ik uitsluitend gefocust op Genk. Dat is de beste weg om die droom te realiseren”, zei hij vorig seizoen aan Het Belang van Limburg.

Samen met Joseph Paintsil vormt Muñoz een van de beste flanken in de Jupiler Pro League, een vruchtbare samenwerking die gedurende het vorige seizoen gestaag groeide. “Ze vormen nu het beste duo van België”, zei Jos Daerden aan TV Limburg. “Ze maken brokken met hun twee.”

Muñoz maakte afgelopen jaar aanzienlijke vooruitgang in zijn ontwikkeling en hij plukte de vruchten van de individuele begeleiding en gerichte aanpak bij KRC Genk. In zijn derde seizoen bij Genk is hij werkelijk ontploft, mede dankzij het uitstekende werk van Wouter Vrancken.

De coach staat bekend om vleugelverdedigers naar hun hoogste niveau te tillen, zoals hij eerder deed met Sandy Walsh bij KV Mechelen.

De volgende waarvoor Genk veel miljoenen gaat vangen

Tijdens de voorbije zomermercato werd er veel uitgaande transferactiviteit verwacht bij KRC Genk, met speculaties rond spelers als Mike Trésor, Joseph Paintsil en Daniel Munoz als belangrijkste kandidaten om de club te verlaten.

“Munoz is klaar voor de volgende stap. Dat is de volgende waarvoor Genk veel miljoenen euro’s voor gaat vangen”, vertelde Stef Wijnants aan TV Limburg.

Het Nieuwsblad voorspelde ook dat het uitstekende seizoen van Munoz hem een in de zomer een transfer zou opleveren, en de krant meldde dat scouts van buitenlandse clubs zeker hun oog op hem zouden hebben laten vallen, met Stade Rennes en Lille OSC als enkele van de namen die werden genoemd.

Bovendien loopt het contract van Munoz bij Genk af in 2024, met een cluboptie voor nog een extra seizoen. Dit betekent dat de club voor een keuze staat: verlengen of verkopen. In 2020 betaalde Genk ongeveer 4,5 miljoen euro aan het Colombiaanse Atlético Nacional voor Munoz, en nu wordt zijn marktwaarde al op het dubbele geschat.

“De stap hogerop kan niet meer uitblijven”, stelde Het Nieuwsblad.

Ongelofelijk en onbegrijpelijk dat hij nog bij Genk speelt

Uiteindelijk heeft KRC Genk in de vorige zomer alleen afscheid genomen van Mike Trésor (Burnley FC), ondanks het feit dat Daniel Munoz wellicht nog meer klaar was om de stap naar het buitenland te zetten.

In de Genkse podcast Terril Talks sprak nieuwkomer Hendrik Van Crombrugge vol lof over zijn ploeggenoot, en volgens hem is Munoz helemaal klaar voor een nieuwe uitdaging in zijn carrière.

De ervaren doelman deelde in de podcast zijn bewondering voor Munoz en gaf aan dat hij het 'onbegrijpelijk' vindt dat een speler van dat kaliber nog steeds voor Racing Genk speelt.

“Het is toch een geweldige speler die Munoz. Ik vind het echt ongelooflijk dat hij nog bij KRC Genk speelt”, beaamde ook Marc Degryse bij VTM 2.

Munoz is de beste rechtsback van de Jupiler Pro League

Fysiek behoort Daniel Munoz tot de sterkste spelers in België, en hij heeft stappen gezet op het voetbaltechnisch gebied. Hij geeft in elke wedstrijd ongelooflijk veel gas en zijn uithoudingsvermogen is ongezien.

Een opvallend voorbeeld is de 147 minuten durende wedstrijd (inclusief verlengingen) tegen Adana Demirspor, gevolgd door een korte nachtrust en een vier uur durende vliegreis, waarna hij enkele dagen tegen Anderlecht opnieuw als een bezetene de lijn afdraafde.

“Munoz is fenomenaal”, zei Wouter Vrancken na de match tegen Anderlecht. “Tijdens de rust gaf hij aan dat hij maar 15 minuten meer in de tank had. In minuut 70 zei hij plots dat het wel zou gaan (lacht) . En dan perst hij er nog zo een spurt en assist uit. Straf, heel straf.”

Ook in het aanvallend opzicht is Munoz van grote waarde, wat blijkt uit zijn indrukwekkende statistieken. Dit seizoen heeft hij al 4 doelpunten en 2 assists op zijn naam, terwijl hij vorig seizoen 8 doelpunten en 7 assists verzorgde, opmerkelijke cijfers voor een rechtsback.

Zijn combinatie van verdedigende en aanvallende kwaliteiten maakt hem tot een absolute topper in de Belgische competitie.

Het is dan ook geen toeval dat hij consequent wordt beschouwd als de beste rechtsback in de Jupiler Pro League, zoals onlangs ook bevestigd door Aboubakary Koita van Sint-Truiden. “Voor mij is hij dat ook. Verdedigend is hij top, maar ook aanvallend laat hij zich gelden. Hij kan scoren en laten scoren.”

Speelt Munoz volgend seizoen nog voor Genk?

Meest recent

Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

68
68
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

118
118
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

42
42
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

452
452
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

105
105
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

212
212
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

371
371
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

119
119
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

83
83
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

517
517
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

203
203
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

483
483
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

387
387
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

168
168
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

714
714
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

217
217
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

604
604
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

159
159
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

851
851
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

275
275
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

1028
1028
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

551
551
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

219
219
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

405
405
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1621
1621

Meer sportnieuws