KRC Genk in rep en roer door ‘onbegrijpelijke transfer’

door
KRC Genk in rep en roer door ‘onbegrijpelijke transfer’

Tijdens de voorbije zomermercato werd er veel gespeculeerd over mogelijke uitgaande transfers bij KRC Genk, met Daniel Munoz als een van de belangrijkste kandidaten om de club te verlaten. Tegen alle verwachtingen in bleef Munoz echter in Limburg, ondanks zijn ambities om de stap naar het buitenland te zetten.

Hendrik Van Crombrugge noemt het 'onbegrijpelijk', en Marc Degryse vindt het ongelofelijk, dat een speler van dat kaliber vandaag nog steeds voor Racing speelt. Het lijkt dan ook slechts een kwestie van tijd voordat een transfer zich aandient.

Bovendien loopt het contract van Munoz bij Genk af in 2024, met een cluboptie voor nog een extra seizoen. Dit zet de club voor een belangrijke keuze: verlengen of verkopen.

LEES OOK: RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

Muñoz ontploft onder Vrancken

In de wintermercato van vorig jaar heeft Paul Onuachu zijn droom waargemaakt met een toptransfer naar de Premier League. Het was voor velen duidelijk dat Daniel Muñoz de volgende speler zou zijn die in de rij stond voor een stap naar een hogere competitie.

De Colombiaanse rechtsback leverde indrukwekkende prestaties en hij vond bovendien zelf ook dat hij klaar was voor die stap hogerop. “Ik ga niet ontkennen dat ik zo’n transfer op termijn ook ambieer. Maar tot nader order ben ik uitsluitend gefocust op Genk. Dat is de beste weg om die droom te realiseren”, zei hij vorig seizoen aan Het Belang van Limburg.

Samen met Joseph Paintsil vormt Muñoz een van de beste flanken in de Jupiler Pro League, een vruchtbare samenwerking die gedurende het vorige seizoen gestaag groeide. “Ze vormen nu het beste duo van België”, zei Jos Daerden aan TV Limburg. “Ze maken brokken met hun twee.”

Muñoz maakte afgelopen jaar aanzienlijke vooruitgang in zijn ontwikkeling en hij plukte de vruchten van de individuele begeleiding en gerichte aanpak bij KRC Genk. In zijn derde seizoen bij Genk is hij werkelijk ontploft, mede dankzij het uitstekende werk van Wouter Vrancken.

De coach staat bekend om vleugelverdedigers naar hun hoogste niveau te tillen, zoals hij eerder deed met Sandy Walsh bij KV Mechelen.

De volgende waarvoor Genk veel miljoenen gaat vangen

Tijdens de voorbije zomermercato werd er veel uitgaande transferactiviteit verwacht bij KRC Genk, met speculaties rond spelers als Mike Trésor, Joseph Paintsil en Daniel Munoz als belangrijkste kandidaten om de club te verlaten.

“Munoz is klaar voor de volgende stap. Dat is de volgende waarvoor Genk veel miljoenen euro’s voor gaat vangen”, vertelde Stef Wijnants aan TV Limburg.

Het Nieuwsblad voorspelde ook dat het uitstekende seizoen van Munoz hem een in de zomer een transfer zou opleveren, en de krant meldde dat scouts van buitenlandse clubs zeker hun oog op hem zouden hebben laten vallen, met Stade Rennes en Lille OSC als enkele van de namen die werden genoemd.

Bovendien loopt het contract van Munoz bij Genk af in 2024, met een cluboptie voor nog een extra seizoen. Dit betekent dat de club voor een keuze staat: verlengen of verkopen. In 2020 betaalde Genk ongeveer 4,5 miljoen euro aan het Colombiaanse Atlético Nacional voor Munoz, en nu wordt zijn marktwaarde al op het dubbele geschat.

“De stap hogerop kan niet meer uitblijven”, stelde Het Nieuwsblad.

Ongelofelijk en onbegrijpelijk dat hij nog bij Genk speelt

Uiteindelijk heeft KRC Genk in de vorige zomer alleen afscheid genomen van Mike Trésor (Burnley FC), ondanks het feit dat Daniel Munoz wellicht nog meer klaar was om de stap naar het buitenland te zetten.

In de Genkse podcast Terril Talks sprak nieuwkomer Hendrik Van Crombrugge vol lof over zijn ploeggenoot, en volgens hem is Munoz helemaal klaar voor een nieuwe uitdaging in zijn carrière.

De ervaren doelman deelde in de podcast zijn bewondering voor Munoz en gaf aan dat hij het 'onbegrijpelijk' vindt dat een speler van dat kaliber nog steeds voor Racing Genk speelt.

“Het is toch een geweldige speler die Munoz. Ik vind het echt ongelooflijk dat hij nog bij KRC Genk speelt”, beaamde ook Marc Degryse bij VTM 2.

Munoz is de beste rechtsback van de Jupiler Pro League

Fysiek behoort Daniel Munoz tot de sterkste spelers in België, en hij heeft stappen gezet op het voetbaltechnisch gebied. Hij geeft in elke wedstrijd ongelooflijk veel gas en zijn uithoudingsvermogen is ongezien.

Een opvallend voorbeeld is de 147 minuten durende wedstrijd (inclusief verlengingen) tegen Adana Demirspor, gevolgd door een korte nachtrust en een vier uur durende vliegreis, waarna hij enkele dagen tegen Anderlecht opnieuw als een bezetene de lijn afdraafde.

“Munoz is fenomenaal”, zei Wouter Vrancken na de match tegen Anderlecht. “Tijdens de rust gaf hij aan dat hij maar 15 minuten meer in de tank had. In minuut 70 zei hij plots dat het wel zou gaan (lacht) . En dan perst hij er nog zo een spurt en assist uit. Straf, heel straf.”

Ook in het aanvallend opzicht is Munoz van grote waarde, wat blijkt uit zijn indrukwekkende statistieken. Dit seizoen heeft hij al 4 doelpunten en 2 assists op zijn naam, terwijl hij vorig seizoen 8 doelpunten en 7 assists verzorgde, opmerkelijke cijfers voor een rechtsback.

Zijn combinatie van verdedigende en aanvallende kwaliteiten maakt hem tot een absolute topper in de Belgische competitie.

Het is dan ook geen toeval dat hij consequent wordt beschouwd als de beste rechtsback in de Jupiler Pro League, zoals onlangs ook bevestigd door Aboubakary Koita van Sint-Truiden. “Voor mij is hij dat ook. Verdedigend is hij top, maar ook aanvallend laat hij zich gelden. Hij kan scoren en laten scoren.”

Speelt Munoz volgend seizoen nog voor Genk?

Meest recent

Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

27
27
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

36
36
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

220
220
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

35
35
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

158
158
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

40
40
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

85
85
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

553
553
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

71
71
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

164
164
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

433
433
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

112
112
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

254
254
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

67
67
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

381
381
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

643
643
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

209
209
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

659
659
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

173
173
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

374
374
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

80
80
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

113
113
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

243
243
Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge speelde 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de tussenronde van de Champions ...

136
136
Vanhaezebrouck velt oordeel: “Anti-De-Mil-voetbal”

KAA Gent doet volop mee voor een plek in de top 6. Afgelopen speeldag boekten de Buffalo’s een ...

195
195

Meer sportnieuws