KRC Genk in rep en roer door ‘onbegrijpelijke transfer’

door
KRC Genk in rep en roer door ‘onbegrijpelijke transfer’

Tijdens de voorbije zomermercato werd er veel gespeculeerd over mogelijke uitgaande transfers bij KRC Genk, met Daniel Munoz als een van de belangrijkste kandidaten om de club te verlaten. Tegen alle verwachtingen in bleef Munoz echter in Limburg, ondanks zijn ambities om de stap naar het buitenland te zetten.

Hendrik Van Crombrugge noemt het 'onbegrijpelijk', en Marc Degryse vindt het ongelofelijk, dat een speler van dat kaliber vandaag nog steeds voor Racing speelt. Het lijkt dan ook slechts een kwestie van tijd voordat een transfer zich aandient.

Bovendien loopt het contract van Munoz bij Genk af in 2024, met een cluboptie voor nog een extra seizoen. Dit zet de club voor een belangrijke keuze: verlengen of verkopen.

LEES OOK: Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Muñoz ontploft onder Vrancken

In de wintermercato van vorig jaar heeft Paul Onuachu zijn droom waargemaakt met een toptransfer naar de Premier League. Het was voor velen duidelijk dat Daniel Muñoz de volgende speler zou zijn die in de rij stond voor een stap naar een hogere competitie.

De Colombiaanse rechtsback leverde indrukwekkende prestaties en hij vond bovendien zelf ook dat hij klaar was voor die stap hogerop. “Ik ga niet ontkennen dat ik zo’n transfer op termijn ook ambieer. Maar tot nader order ben ik uitsluitend gefocust op Genk. Dat is de beste weg om die droom te realiseren”, zei hij vorig seizoen aan Het Belang van Limburg.

Samen met Joseph Paintsil vormt Muñoz een van de beste flanken in de Jupiler Pro League, een vruchtbare samenwerking die gedurende het vorige seizoen gestaag groeide. “Ze vormen nu het beste duo van België”, zei Jos Daerden aan TV Limburg. “Ze maken brokken met hun twee.”

Muñoz maakte afgelopen jaar aanzienlijke vooruitgang in zijn ontwikkeling en hij plukte de vruchten van de individuele begeleiding en gerichte aanpak bij KRC Genk. In zijn derde seizoen bij Genk is hij werkelijk ontploft, mede dankzij het uitstekende werk van Wouter Vrancken.

De coach staat bekend om vleugelverdedigers naar hun hoogste niveau te tillen, zoals hij eerder deed met Sandy Walsh bij KV Mechelen.

De volgende waarvoor Genk veel miljoenen gaat vangen

Tijdens de voorbije zomermercato werd er veel uitgaande transferactiviteit verwacht bij KRC Genk, met speculaties rond spelers als Mike Trésor, Joseph Paintsil en Daniel Munoz als belangrijkste kandidaten om de club te verlaten.

“Munoz is klaar voor de volgende stap. Dat is de volgende waarvoor Genk veel miljoenen euro’s voor gaat vangen”, vertelde Stef Wijnants aan TV Limburg.

Het Nieuwsblad voorspelde ook dat het uitstekende seizoen van Munoz hem een in de zomer een transfer zou opleveren, en de krant meldde dat scouts van buitenlandse clubs zeker hun oog op hem zouden hebben laten vallen, met Stade Rennes en Lille OSC als enkele van de namen die werden genoemd.

Bovendien loopt het contract van Munoz bij Genk af in 2024, met een cluboptie voor nog een extra seizoen. Dit betekent dat de club voor een keuze staat: verlengen of verkopen. In 2020 betaalde Genk ongeveer 4,5 miljoen euro aan het Colombiaanse Atlético Nacional voor Munoz, en nu wordt zijn marktwaarde al op het dubbele geschat.

“De stap hogerop kan niet meer uitblijven”, stelde Het Nieuwsblad.

Ongelofelijk en onbegrijpelijk dat hij nog bij Genk speelt

Uiteindelijk heeft KRC Genk in de vorige zomer alleen afscheid genomen van Mike Trésor (Burnley FC), ondanks het feit dat Daniel Munoz wellicht nog meer klaar was om de stap naar het buitenland te zetten.

In de Genkse podcast Terril Talks sprak nieuwkomer Hendrik Van Crombrugge vol lof over zijn ploeggenoot, en volgens hem is Munoz helemaal klaar voor een nieuwe uitdaging in zijn carrière.

De ervaren doelman deelde in de podcast zijn bewondering voor Munoz en gaf aan dat hij het 'onbegrijpelijk' vindt dat een speler van dat kaliber nog steeds voor Racing Genk speelt.

“Het is toch een geweldige speler die Munoz. Ik vind het echt ongelooflijk dat hij nog bij KRC Genk speelt”, beaamde ook Marc Degryse bij VTM 2.

Munoz is de beste rechtsback van de Jupiler Pro League

Fysiek behoort Daniel Munoz tot de sterkste spelers in België, en hij heeft stappen gezet op het voetbaltechnisch gebied. Hij geeft in elke wedstrijd ongelooflijk veel gas en zijn uithoudingsvermogen is ongezien.

Een opvallend voorbeeld is de 147 minuten durende wedstrijd (inclusief verlengingen) tegen Adana Demirspor, gevolgd door een korte nachtrust en een vier uur durende vliegreis, waarna hij enkele dagen tegen Anderlecht opnieuw als een bezetene de lijn afdraafde.

“Munoz is fenomenaal”, zei Wouter Vrancken na de match tegen Anderlecht. “Tijdens de rust gaf hij aan dat hij maar 15 minuten meer in de tank had. In minuut 70 zei hij plots dat het wel zou gaan (lacht) . En dan perst hij er nog zo een spurt en assist uit. Straf, heel straf.”

Ook in het aanvallend opzicht is Munoz van grote waarde, wat blijkt uit zijn indrukwekkende statistieken. Dit seizoen heeft hij al 4 doelpunten en 2 assists op zijn naam, terwijl hij vorig seizoen 8 doelpunten en 7 assists verzorgde, opmerkelijke cijfers voor een rechtsback.

Zijn combinatie van verdedigende en aanvallende kwaliteiten maakt hem tot een absolute topper in de Belgische competitie.

Het is dan ook geen toeval dat hij consequent wordt beschouwd als de beste rechtsback in de Jupiler Pro League, zoals onlangs ook bevestigd door Aboubakary Koita van Sint-Truiden. “Voor mij is hij dat ook. Verdedigend is hij top, maar ook aanvallend laat hij zich gelden. Hij kan scoren en laten scoren.”

Speelt Munoz volgend seizoen nog voor Genk?

Meest recent

Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

2
2
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

16
16
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

53
53
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

148
148
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

76
76
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

128
128
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

159
159
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

344
344
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

247
247
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

76
76
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

615
615
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

206
206
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

237
237
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

218
218
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

101
101
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

57
57
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

172
172
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

521
521
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

222
222
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

100
100
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

440
440
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

545
545
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

61
61
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

218
218
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

748
748

Meer sportnieuws