Kritiek op Mannaert & co: "Wie doet er toch zoiets?"

door
Kritiek op Mannaert & co:

Club Brugge kende een goede week, toch moet het in de competitie veel beter gaan presteren. Tegen Union SG en Cercle Brugge staat er veel druk op de ketel. Walter Meeuws is kritisch voor het transferbeleid van de Belgische topclub.

De afgelopen jaren gooide Club Brugge met heel veel miljoenen euro’s op de transfermarkt. Over bepaalde deals werden in de makelaarswereld toch wel vragen gesteld. Club Brugge overbetaalde voor een aantal spelers, maar kreeg ook soms te veel geld voor uitgaande transfers.

LEES OOK: Schok bij Rode Duivels? 'Nieuw wit konijn op komst'

Kwantiteit in plaats van kwaliteit bij Club?

Meeuws vind dat Club niet goed inkocht de afgelopen jaren. “Club Brugge is een absolute topclub qua omkadering. Maar wat is daar de jongste tijd met transfers gebeurd? 16 miljoen euro voor Yaremchuk, wie doet er toch zoiets? Ik zeg het je: kwantiteit in plaats van kwaliteit”, zei hij in Het Nieuwsblad.

Club Brugge moet hopen dat iemand als Igor Thiago vooral inzake handelingssnelheid stappen voorwaarts gaat zetten. Hij heeft zeker potentie als spits, maar kan de Braziliaan uitgroeien tot een spits van absoluut topniveau in België?

Alle druk op Thiago in Brugge

Thiago kostte 8 miljoen euro, waarmee hij de volgende peperdure spits was bij Club. De afgelopen jaren vielen dure spitsen als Roman Yaremchuk, Michael Krmencik, Kevah Rezaei en nog een aantal anderen flink door de mand.

Mede daardoor is de druk op Thiago wel heel groot… Met 7 goals en 2 assists in 22 duels was hij voorlopig goed voor een beslissende actie om de 155,44 minuten. Degelijk.

Betaalde Club te veel geld de afgelopen jaren?

Meest recent

Schok bij Rode Duivels? 'Nieuw wit konijn op komst'

De Rode Duivels nemen het tijdens de komende dagen op tegen Liechtenstein en Kazachstan. In principe ...

157
157
'Transferbommetje Mitrovic: jaarsalaris van 10 miljoen'

In de grote Europese voetballanden zit de zomerse transferperiode er alweer op, maar in ...

38
38
Oud-scheids doet boekje open: Anderlecht dubbel genekt op Union?

De (bestuurlijke) crisis bij RSC Anderlecht is sinds afgelopen weekend compleet. De nederlaag op het ...

274
274
Garcia dropt eerste naam uit basisploeg Rode Duivels

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026. In principe mag ...

113
113
'Transferbelofte gemaakt: volgende superdeal Club Brugge'

Hoewel de Belgische clubs nog enkele dagen transfers kunnen doen, lijkt de zomermercato bij Club ...

990
990
'Enorme plannen Barça: twee wereldtoppers in 2026

Ondanks de ongeziene transferdrukte in de rest van Europa, ging het sluiten van de zomermercato ...

154
154
Populaire tv-ster wijst Johan Derksen keihard de deur

Bij Vandaag Inside gebeurt nooit iets zonder vuurwerk, maar deze keer liep het anders dan Derksen ...

81
81
'Coucke onder grote druk: één uitweg in Anderlecht-malaise'

De tegenvallende start van het seizoen en aanhoudende supportersprotesten, zijn niet zonder gevolgen ...

877
877
Verbazing na keuze Garcia: "Verwachtte hém als kapitein"

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalficatiecampagne voor het WK 2026. Daags voor de ...

198
198
'Onthuld: met dit plan wil Anderlecht Dolberg doen vergeten'

RSC Anderlecht heeft dan toch afscheid genomen van Kasper Dolberg, die voor zo'n 10 miljoen euro ...

1633
1633
Batshuayi ontketent rel: vonken vliegen eraf

Geen Romelu Lukaku, geen plan. En dus kiest Rudi Garcia maar voor Michy Batshuayi. Maar waarom geen ...

495
495
Niet alleen Lukaku: nog Rode Duivel krijgt mokerslag in CL

In de komende week is er nog interlandvoetbal, maar daarna kan het vizier stilaan gericht worden op ...

125
125
Antwerp krijgt harde klap: Goots voorspelt rampscenario

De transferperiode zit er in de meeste landen op, terwijl Belgische clubs zich wel nog enkele dagen ...

556
556
Spelerslijsten CL: 5 afwezigen bij Union, Club verrast niet

Dinsdagavond verstreek de deadline voor het indienen van de spelerslijsten voor de Champions League. ...

297
297
Hein verrast met Duivels-defensie: "Hij is er klaar voor"

Donderdag en zondag zijn de Rode Duivels opnieuw aan zet in de kwalificatiecampagne voor het WK ...

362
362
Dolberg komt met emotionele boodschap voor Anderlecht

De voorbije dagen heeft het weer gestormd bij Anderlecht. De tegenvallende resultaten deden het ...

453
453
Na 'uiteenspatten' emotionele bom: Yamal haalt keihard uit

Lamine Yamal is dé sensatie in het Spaanse voetbal. Het 18-jarige FC Barcelona-talent staat ...

241
241
Union slaat weer toe met compleet onbekende Belg

Union moest de voorbije dagen plots nog vol aan de bak op de transfermarkt. Het moest onverwacht nog ...

241
241
Garcia kondigt nieuwe aanvoerder Rode Duivels aan

De Rode Duivels zijn stilaan klaar voor hun volgende opdrachten in de kwalificatiecampagne voor het ...

514
514
Genk krijgt dankzij ref verrassende opsteker

KRC Genk kende enkele bewogen dagen. Het verbrook zijn transferrecord met de verkoop van Tolu aan ...

532
532
'Westerlo verrast en shopt nog bij PSV'

In Nederland sloot de transfermarkt dinsdagavond al zijn deuren, maar Belgische clubs kunnen wel nog ...

102
102
Slaat STVV nog een grote transferslag?

Bij STVV doen ze al heel wat jaren goede transfers. Dat vulde de kassa al zeer goed, maar de ...

552
552
Lommel SK raast door: volgende vertrekker een feit

Lommel SK heeft een volgende uitgaande transfer afgerond. De Limburgers maakten vandaag nog een ...

60
60
Euvrard deelt nu al fikse waarschuwing uit bij Standard

Bij Standard is de start van het seizoen mislukt. De Rouches tellen na zes speeldagen amper zeven ...

404
404
Makelaar Dolberg doet boekje open over Anderlecht-vertrek

RSC Anderlecht heeft met Kasper Dolberg zijn beste speler verkocht. Dat brengt 10 miljoen euro in de ...

793
793

Meer sportnieuws