‘Nieuwe Antwerp-spits komt van shortlist Overmars’

door
‘Nieuwe Antwerp-spits komt van shortlist Overmars’

Mark Van Bommel snakt naar versterking tijdens de aankomende wintermercato, en een extra spits zou zeker welkom zijn. Tijdens de vorige zomermercato heeft Antwerp al enkele interessante aanvallers gevolgd, en misschien kan Marc Overmars straks enkele van die transferdossiers weer oppakken?

LEES OOK: 'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Ilenikhena (nog) geen volwaardige back-up van Janssen

Antwerp FC had enkele belangrijke prioriteiten tijdens de zomermercato, waarvan één het aantrekken van een nieuwe diepe spits was. Iemand die als een kwalitatieve back-up voor de vaste aanvalsleider Vincent Janssen moest dienen.

Na het incident tussen Mark van Bommel en Michael Frey was Janssen de enige zuivere centrumspits bij Antwerp, en de club had geen geschikt alternatief meer ter beschikking. Om deze leemte op te vullen, werd Georges Ilenikhena van Amiens SC aangetrokken voor een transfersom van 6 miljoen euro.

Maar op 17-jarige leeftijd is hij nog niet voldoende klaar en ervaren om een dragende basisspeler te worden bij Antwerp. "Voor mij is het een vraagteken waarom ze geen tweede negen gehaald hebben.", zei Thomas Chatelle in De Zondag. "Er is Ilenikhena, maar die is onlangs pas zeventien geworden en dat is jong om nu al druk op hem te leggen.”

Antwerp snakt naar versterking in januari

Bovendien heeft Van Bommel dit seizoen te maken met een selectie die aan de smalle kant is, mede doordat Marc Overmars in de vorige zomerperiode (te) zuinig was op de transfermarkt.

Hierdoor wordt Vincent Janssen bijna elke wedstrijd opgesteld en wordt hij zelden afgewisseld door Ilenikhena, die zelf nog in ontwikkeling is en geen afgewerkt product is. Janssen kampt op zijn beurt dan weer met een enorme doelpuntendip en hij kon nu al negen wedstrijden op een rij geen goal meer scoren.

Antwerp, en vooral coach Van Bommel, snakt daarom naar versterking tijdens de aankomende wintermercato, en een extra spits zou zeker welkom zijn. Tijdens de vorige zomermercato heeft Antwerp al enkele interessante aanvallers gevolgd, en misschien kan Overmars straks enkele van die transferdossiers weer oppakken?

Overmars wilde Dolberg naar Antwerp halen

Antwerp FC had vier spitsen op hun verlanglijst staan, waarvan één opmerkelijke naam... Kasper Dolberg. Toen de Deense spits vorige zomer in volle onderhandelingen was met Anderlecht, kwam plotseling het bericht in La Dernière Heure dat Antwerp zich in de strijd mengde om zijn handtekening.

Op een bepaald moment leek de transfer van Dolberg naar Anderlecht niet door te gaan vanwege een verschil tussen de gevraagde salarisvoorwaarden en het aanbod, en dat was een kans die Marc Overmars naar verluidt wilde benutten.

De Directeur Voetbalzaken kende Dolberg natuurlijk nog goed van hun tijd samen bij Ajax. Overmars haalde de nu 25-jarige spits als tiener naar Ajax en zag daar van dichtbij zijn grote doorbraak.

Jean-Philippe Krasso: klaar voor stap hogerop

Jean-Philippe Krasso stond vorige zomer op het verlanglijstje van elke Belgische topclub en dat hoeft niet te verbazen. De Ivoriaanse aanvaller leverde vorig seizoen indrukwekkende prestaties in de Ligue 2, met 29 beslissende acties (17 doelpunten en 12 assists) voor AS Saint-Etienne, waar zijn contract afliep.

Krasso is een krachtige spits die goed de bal kan bijhouden en een dribbel kan inzetten. Zijn fysieke kwaliteiten en atletisch vermogen springen het meest in het oog, maar de zevenvoudige Ivoriaanse international heeft ook voldoende finesse, techniek en een uitstekende linkervoet.

Het was een weloverwogen beslissing van Krasso om zijn aflopend contract in het Stade Geoffroy-Guichard niet te verlengen. Uit het enorme aanbod van geïnteresseerde clubs koos hij voor Rode Ster Belgrado, waar hij alweer 7 doelpunten in 12 wedstrijden scoorde.

Een hoger aangeschreven competitie lijkt op termijn dan ook heel wat uitdagender te zijn voor Krasso.

Bénie Traoré: zoekt uitweg bij Sheffield United

Volgens het Zweedse Expressen toonden zowel KRC Genk, Union SG als Antwerp FC afgelopen zomer interesse in Bénie Traoré van BK Häcken. Deze 20-jarige Ivoriaanse aanvaller prijkte al twee jaar geleden op het verlanglijstje van RSC Anderlecht, dat toen bereid was om anderhalf miljoen euro te betalen voor het veelbelovende talent.

Traoré was een sensatie in de Allsvenskan, waar hij vorig seizoen de ene na de andere goal scoorde. Hij wist maar liefst 12 doelpunten te maken in slechts 14 wedstrijden, waarmee hij de op één na beste doelpuntenmaker was in de Zweedse competitie.

“Grote, grote klasse”, zei Per-Mathias Högmo, de coach van BK Häcken, vorig seizoen over zijn topspeler. De jonge Ivoriaanse spits staat bekend als een pure doelpuntenmaker en heeft een indrukwekkende efficiëntie voor het doel.

Voordat hij naar Europa kwam, doorliep Traoré zijn opleiding bij het gerenommeerde ASEC Mimosas in Ivoorkust, dat bekend staat om het voortbrengen van voetbaltalenten zoals Aruna Dindane, Emmanuel Eboué, Salomon Kalou, Yaya Touré en vele anderen.

Traoré maakte afgelopen zomer de overstap naar Sheffield United voor een bedrag van 4,6 miljoen euro, maar in Bramall Lane komt hij zelden aan spelen toe. Een tijdelijke uitleenperiode zou wellicht uitkomst kunnen bieden voor deze getalenteerde speler.

Antwerp moet een nieuwe spits halen

Meest recent

'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

58
58
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend?

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

117
117
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

128
128
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

302
302
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

157
157
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

47
47
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

260
260
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

54
54
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

201
201
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

170
170
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

86
86
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

248
248
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

183
183
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

110
110
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

143
143
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

328
328
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

176
176
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

136
136
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

253
253
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

92
92
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

313
313
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

154
154
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

920
920
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

107
107
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

221
221

Meer sportnieuws