‘Nieuwe Antwerp-spits komt van shortlist Overmars’

door
‘Nieuwe Antwerp-spits komt van shortlist Overmars’

Mark Van Bommel snakt naar versterking tijdens de aankomende wintermercato, en een extra spits zou zeker welkom zijn. Tijdens de vorige zomermercato heeft Antwerp al enkele interessante aanvallers gevolgd, en misschien kan Marc Overmars straks enkele van die transferdossiers weer oppakken?

LEES OOK: Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Ilenikhena (nog) geen volwaardige back-up van Janssen

Antwerp FC had enkele belangrijke prioriteiten tijdens de zomermercato, waarvan één het aantrekken van een nieuwe diepe spits was. Iemand die als een kwalitatieve back-up voor de vaste aanvalsleider Vincent Janssen moest dienen.

Na het incident tussen Mark van Bommel en Michael Frey was Janssen de enige zuivere centrumspits bij Antwerp, en de club had geen geschikt alternatief meer ter beschikking. Om deze leemte op te vullen, werd Georges Ilenikhena van Amiens SC aangetrokken voor een transfersom van 6 miljoen euro.

Maar op 17-jarige leeftijd is hij nog niet voldoende klaar en ervaren om een dragende basisspeler te worden bij Antwerp. "Voor mij is het een vraagteken waarom ze geen tweede negen gehaald hebben.", zei Thomas Chatelle in De Zondag. "Er is Ilenikhena, maar die is onlangs pas zeventien geworden en dat is jong om nu al druk op hem te leggen.”

Antwerp snakt naar versterking in januari

Bovendien heeft Van Bommel dit seizoen te maken met een selectie die aan de smalle kant is, mede doordat Marc Overmars in de vorige zomerperiode (te) zuinig was op de transfermarkt.

Hierdoor wordt Vincent Janssen bijna elke wedstrijd opgesteld en wordt hij zelden afgewisseld door Ilenikhena, die zelf nog in ontwikkeling is en geen afgewerkt product is. Janssen kampt op zijn beurt dan weer met een enorme doelpuntendip en hij kon nu al negen wedstrijden op een rij geen goal meer scoren.

Antwerp, en vooral coach Van Bommel, snakt daarom naar versterking tijdens de aankomende wintermercato, en een extra spits zou zeker welkom zijn. Tijdens de vorige zomermercato heeft Antwerp al enkele interessante aanvallers gevolgd, en misschien kan Overmars straks enkele van die transferdossiers weer oppakken?

Overmars wilde Dolberg naar Antwerp halen

Antwerp FC had vier spitsen op hun verlanglijst staan, waarvan één opmerkelijke naam... Kasper Dolberg. Toen de Deense spits vorige zomer in volle onderhandelingen was met Anderlecht, kwam plotseling het bericht in La Dernière Heure dat Antwerp zich in de strijd mengde om zijn handtekening.

Op een bepaald moment leek de transfer van Dolberg naar Anderlecht niet door te gaan vanwege een verschil tussen de gevraagde salarisvoorwaarden en het aanbod, en dat was een kans die Marc Overmars naar verluidt wilde benutten.

De Directeur Voetbalzaken kende Dolberg natuurlijk nog goed van hun tijd samen bij Ajax. Overmars haalde de nu 25-jarige spits als tiener naar Ajax en zag daar van dichtbij zijn grote doorbraak.

Jean-Philippe Krasso: klaar voor stap hogerop

Jean-Philippe Krasso stond vorige zomer op het verlanglijstje van elke Belgische topclub en dat hoeft niet te verbazen. De Ivoriaanse aanvaller leverde vorig seizoen indrukwekkende prestaties in de Ligue 2, met 29 beslissende acties (17 doelpunten en 12 assists) voor AS Saint-Etienne, waar zijn contract afliep.

Krasso is een krachtige spits die goed de bal kan bijhouden en een dribbel kan inzetten. Zijn fysieke kwaliteiten en atletisch vermogen springen het meest in het oog, maar de zevenvoudige Ivoriaanse international heeft ook voldoende finesse, techniek en een uitstekende linkervoet.

Het was een weloverwogen beslissing van Krasso om zijn aflopend contract in het Stade Geoffroy-Guichard niet te verlengen. Uit het enorme aanbod van geïnteresseerde clubs koos hij voor Rode Ster Belgrado, waar hij alweer 7 doelpunten in 12 wedstrijden scoorde.

Een hoger aangeschreven competitie lijkt op termijn dan ook heel wat uitdagender te zijn voor Krasso.

Bénie Traoré: zoekt uitweg bij Sheffield United

Volgens het Zweedse Expressen toonden zowel KRC Genk, Union SG als Antwerp FC afgelopen zomer interesse in Bénie Traoré van BK Häcken. Deze 20-jarige Ivoriaanse aanvaller prijkte al twee jaar geleden op het verlanglijstje van RSC Anderlecht, dat toen bereid was om anderhalf miljoen euro te betalen voor het veelbelovende talent.

Traoré was een sensatie in de Allsvenskan, waar hij vorig seizoen de ene na de andere goal scoorde. Hij wist maar liefst 12 doelpunten te maken in slechts 14 wedstrijden, waarmee hij de op één na beste doelpuntenmaker was in de Zweedse competitie.

“Grote, grote klasse”, zei Per-Mathias Högmo, de coach van BK Häcken, vorig seizoen over zijn topspeler. De jonge Ivoriaanse spits staat bekend als een pure doelpuntenmaker en heeft een indrukwekkende efficiëntie voor het doel.

Voordat hij naar Europa kwam, doorliep Traoré zijn opleiding bij het gerenommeerde ASEC Mimosas in Ivoorkust, dat bekend staat om het voortbrengen van voetbaltalenten zoals Aruna Dindane, Emmanuel Eboué, Salomon Kalou, Yaya Touré en vele anderen.

Traoré maakte afgelopen zomer de overstap naar Sheffield United voor een bedrag van 4,6 miljoen euro, maar in Bramall Lane komt hij zelden aan spelen toe. Een tijdelijke uitleenperiode zou wellicht uitkomst kunnen bieden voor deze getalenteerde speler.

Antwerp moet een nieuwe spits halen

Meest recent

Wout wint Roubaix! Voetbalwereld geniet mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

52
52
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

129
129
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

25
25
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

64
64
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

71
71
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

11
11
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

129
129
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

116
116
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

195
195
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

133
133
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

178
178
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

22
22
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

214
214
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

73
73
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

226
226
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

285
285
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

139
139
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

44
44
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

218
218
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

43
43
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

111
111
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

257
257
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

111
111
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

95
95
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

199
199

Meer sportnieuws