‘Nieuwe Antwerp-spits komt van shortlist Overmars’

door
‘Nieuwe Antwerp-spits komt van shortlist Overmars’

Mark Van Bommel snakt naar versterking tijdens de aankomende wintermercato, en een extra spits zou zeker welkom zijn. Tijdens de vorige zomermercato heeft Antwerp al enkele interessante aanvallers gevolgd, en misschien kan Marc Overmars straks enkele van die transferdossiers weer oppakken?

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Alweer jackpot Club, leegloop Anderlecht’

Ilenikhena (nog) geen volwaardige back-up van Janssen

Antwerp FC had enkele belangrijke prioriteiten tijdens de zomermercato, waarvan één het aantrekken van een nieuwe diepe spits was. Iemand die als een kwalitatieve back-up voor de vaste aanvalsleider Vincent Janssen moest dienen.

Na het incident tussen Mark van Bommel en Michael Frey was Janssen de enige zuivere centrumspits bij Antwerp, en de club had geen geschikt alternatief meer ter beschikking. Om deze leemte op te vullen, werd Georges Ilenikhena van Amiens SC aangetrokken voor een transfersom van 6 miljoen euro.

Maar op 17-jarige leeftijd is hij nog niet voldoende klaar en ervaren om een dragende basisspeler te worden bij Antwerp. "Voor mij is het een vraagteken waarom ze geen tweede negen gehaald hebben.", zei Thomas Chatelle in De Zondag. "Er is Ilenikhena, maar die is onlangs pas zeventien geworden en dat is jong om nu al druk op hem te leggen.”

Antwerp snakt naar versterking in januari

Bovendien heeft Van Bommel dit seizoen te maken met een selectie die aan de smalle kant is, mede doordat Marc Overmars in de vorige zomerperiode (te) zuinig was op de transfermarkt.

Hierdoor wordt Vincent Janssen bijna elke wedstrijd opgesteld en wordt hij zelden afgewisseld door Ilenikhena, die zelf nog in ontwikkeling is en geen afgewerkt product is. Janssen kampt op zijn beurt dan weer met een enorme doelpuntendip en hij kon nu al negen wedstrijden op een rij geen goal meer scoren.

Antwerp, en vooral coach Van Bommel, snakt daarom naar versterking tijdens de aankomende wintermercato, en een extra spits zou zeker welkom zijn. Tijdens de vorige zomermercato heeft Antwerp al enkele interessante aanvallers gevolgd, en misschien kan Overmars straks enkele van die transferdossiers weer oppakken?

Overmars wilde Dolberg naar Antwerp halen

Antwerp FC had vier spitsen op hun verlanglijst staan, waarvan één opmerkelijke naam... Kasper Dolberg. Toen de Deense spits vorige zomer in volle onderhandelingen was met Anderlecht, kwam plotseling het bericht in La Dernière Heure dat Antwerp zich in de strijd mengde om zijn handtekening.

Op een bepaald moment leek de transfer van Dolberg naar Anderlecht niet door te gaan vanwege een verschil tussen de gevraagde salarisvoorwaarden en het aanbod, en dat was een kans die Marc Overmars naar verluidt wilde benutten.

De Directeur Voetbalzaken kende Dolberg natuurlijk nog goed van hun tijd samen bij Ajax. Overmars haalde de nu 25-jarige spits als tiener naar Ajax en zag daar van dichtbij zijn grote doorbraak.

Jean-Philippe Krasso: klaar voor stap hogerop

Jean-Philippe Krasso stond vorige zomer op het verlanglijstje van elke Belgische topclub en dat hoeft niet te verbazen. De Ivoriaanse aanvaller leverde vorig seizoen indrukwekkende prestaties in de Ligue 2, met 29 beslissende acties (17 doelpunten en 12 assists) voor AS Saint-Etienne, waar zijn contract afliep.

Krasso is een krachtige spits die goed de bal kan bijhouden en een dribbel kan inzetten. Zijn fysieke kwaliteiten en atletisch vermogen springen het meest in het oog, maar de zevenvoudige Ivoriaanse international heeft ook voldoende finesse, techniek en een uitstekende linkervoet.

Het was een weloverwogen beslissing van Krasso om zijn aflopend contract in het Stade Geoffroy-Guichard niet te verlengen. Uit het enorme aanbod van geïnteresseerde clubs koos hij voor Rode Ster Belgrado, waar hij alweer 7 doelpunten in 12 wedstrijden scoorde.

Een hoger aangeschreven competitie lijkt op termijn dan ook heel wat uitdagender te zijn voor Krasso.

Bénie Traoré: zoekt uitweg bij Sheffield United

Volgens het Zweedse Expressen toonden zowel KRC Genk, Union SG als Antwerp FC afgelopen zomer interesse in Bénie Traoré van BK Häcken. Deze 20-jarige Ivoriaanse aanvaller prijkte al twee jaar geleden op het verlanglijstje van RSC Anderlecht, dat toen bereid was om anderhalf miljoen euro te betalen voor het veelbelovende talent.

Traoré was een sensatie in de Allsvenskan, waar hij vorig seizoen de ene na de andere goal scoorde. Hij wist maar liefst 12 doelpunten te maken in slechts 14 wedstrijden, waarmee hij de op één na beste doelpuntenmaker was in de Zweedse competitie.

“Grote, grote klasse”, zei Per-Mathias Högmo, de coach van BK Häcken, vorig seizoen over zijn topspeler. De jonge Ivoriaanse spits staat bekend als een pure doelpuntenmaker en heeft een indrukwekkende efficiëntie voor het doel.

Voordat hij naar Europa kwam, doorliep Traoré zijn opleiding bij het gerenommeerde ASEC Mimosas in Ivoorkust, dat bekend staat om het voortbrengen van voetbaltalenten zoals Aruna Dindane, Emmanuel Eboué, Salomon Kalou, Yaya Touré en vele anderen.

Traoré maakte afgelopen zomer de overstap naar Sheffield United voor een bedrag van 4,6 miljoen euro, maar in Bramall Lane komt hij zelden aan spelen toe. Een tijdelijke uitleenperiode zou wellicht uitkomst kunnen bieden voor deze getalenteerde speler.

Antwerp moet een nieuwe spits halen

Meest recent

‘Diakhon hakt knoop door: sociale media verklappen’

Mamadou Diakhon is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Na een twijfelachtig begin greep ...

0
0
Selectie Rode Duivels: vijf Garcia-experimenten voor WK?

Bondscoach Rudi Garcia maakt vrijdag om 13u de selectie van de Rode Duivels bekend voor de ...

22
22
Scherpe KRC Genk-reacties na dure fout Matte Smets

KRC Genk ligt uit Europa. Ondanks de goede uitgangspositie na de heenwedstrijd in de Cegeka Arena ...

45
45
Doku roept straffe WK-boodschap naar Rode Duivels

Vandaag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie voor de Rode Duivels bekend. De nationale ploeg ...

25
25
Nieuw shirt Duivels in opspraak: “Materiaalman ontslagen”

De Rode Duivels hebben al een tijdje het thuistenue voor het WK 2026 bekendgemaakt, maar nu werd op ...

103
103
Spanning loopt op rond Vannieuwkerke voor clash

Het zijn woelige weken geweest voor Karl Vannieuwkerke. Professioneel was de West-Vlaming weer ...

12
12
Na uitschakeling Genk: dit is verdict Belgische coëfficiënt

Voor de Belgische clubs zit het Europese seizoen erop. Donderdagavond sneuvelde in de achtste ...

154
154
'Nood breekt wet: Garcia kiest met tegenzin debutant'

Het is uitkijken naar welke namen Rudi Garcia zal afroepen wanneer hij om 13u zijn selectie bekend ...

215
215
Jonge Duivel maakt furore in Spanje: miljoenentransfer gemist

Bij de Rode Duivels is de defensie al jarenlang een heikel thema, al lijkt er achterin wel wat ...

58
58
Genk wrijft zich in handen en ontdekt eigen Tresoldi

Voor KRC Genk kwam er donderdagavond een pijnlijk einde aan het avontuur in de Europa League, want ...

158
158
Goots raadt twee JPL-revelaties aan bij Antwerp

Voor Antwerp staat er komend weekend niets meer op het spel, want de Great Old is al definitief uit ...

162
162
Cercle aangepakt: "Hoeveel keer werkt dat?"

Deze week viel er nog maar eens een trainersontslag te noteren in de Jupiler Pro League. Cercle ...

137
137
De Cat op weg naar Duivels? Grote verrassing lonkt

Het is D-Day voor de Rode Duivels. Om 13u maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de stage in de ...

291
291
Ambities STVV onthult: "Dan zullen we over titel spreken"

Komend weekend kent de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zijn ontknoping. Daarna is het ...

97
97
‘Garcia breekt keihard met afgedankte Rode Duivel’

Hij bleef jarenlang achtervolgd worden door fouten en het label van zondebok in de Belgische ...

247
247
'Witsel krijgt belangrijk nieuws over toekomst'

Vrijdagmiddag zal bondscoach Rudi Garcia zijn selectie vrijgeven voor de komende oefeninterlands ...

85
85
Nieuw hoofdstuk in soap: Pro League stelt DAZN in gebreke

De voorbije maanden leefden de Belgische clubs in grote onzekerheid, nadat DAZN in november ...

148
148
WK en vertrek bij Union: David speelt open kaart

Union lijkt de Champions' Play-Off in te zullen gaan als leider, maar desondanks zijn vele analisten ...

35
35
Rode Duivels stellen nieuw uitshirt voor

Binnen iets minder dan drie maanden staat de start van het WK al op het programma en dat betekent ...

106
106
Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

De kaarten in het Europese voetbal zijn geschud. Zowel in de Champions League als in de Europa ...

62
62
Hayen slaat alarm bij Genk: "Kan moeilijke week worden"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond in de Europa League na een zware 5-1-nederlaag op het veld van SC ...

194
194
Taravel moet puzzelen: vier opties voor middenveld

RSC Anderlecht heeft zondagavond aan één puntje voldoende in de thuismatch tegen ...

232
232
UEL/UECL: Nederlandse polonaise, Onana schakelt Meunier uit

Donderdagavond zijn de laatste tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League. In ...

81
81
Zware pandoering Genk: Heynen duidt dé doodsteek aan

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

169
169
Gouden tip Club Brugge: bekend gezicht opvolger Vanaken?

Club Brugge haalde begin deze week opgelucht adem: de blessure van Hans Vanaken blijkt dan toch niet ...

568
568

Meer sportnieuws