‘Nieuwe Antwerp-spits komt van shortlist Overmars’

915 stemmen
‘Nieuwe Antwerp-spits komt van shortlist Overmars’

Mark Van Bommel snakt naar versterking tijdens de aankomende wintermercato, en een extra spits zou zeker welkom zijn. Tijdens de vorige zomermercato heeft Antwerp al enkele interessante aanvallers gevolgd, en misschien kan Marc Overmars straks enkele van die transferdossiers weer oppakken?

LEES OOK: 'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Ilenikhena (nog) geen volwaardige back-up van Janssen

Antwerp FC had enkele belangrijke prioriteiten tijdens de zomermercato, waarvan één het aantrekken van een nieuwe diepe spits was. Iemand die als een kwalitatieve back-up voor de vaste aanvalsleider Vincent Janssen moest dienen.

Na het incident tussen Mark van Bommel en Michael Frey was Janssen de enige zuivere centrumspits bij Antwerp, en de club had geen geschikt alternatief meer ter beschikking. Om deze leemte op te vullen, werd Georges Ilenikhena van Amiens SC aangetrokken voor een transfersom van 6 miljoen euro.

Maar op 17-jarige leeftijd is hij nog niet voldoende klaar en ervaren om een dragende basisspeler te worden bij Antwerp. "Voor mij is het een vraagteken waarom ze geen tweede negen gehaald hebben.", zei Thomas Chatelle in De Zondag. "Er is Ilenikhena, maar die is onlangs pas zeventien geworden en dat is jong om nu al druk op hem te leggen.”

Antwerp snakt naar versterking in januari

Bovendien heeft Van Bommel dit seizoen te maken met een selectie die aan de smalle kant is, mede doordat Marc Overmars in de vorige zomerperiode (te) zuinig was op de transfermarkt.

Hierdoor wordt Vincent Janssen bijna elke wedstrijd opgesteld en wordt hij zelden afgewisseld door Ilenikhena, die zelf nog in ontwikkeling is en geen afgewerkt product is. Janssen kampt op zijn beurt dan weer met een enorme doelpuntendip en hij kon nu al negen wedstrijden op een rij geen goal meer scoren.

Antwerp, en vooral coach Van Bommel, snakt daarom naar versterking tijdens de aankomende wintermercato, en een extra spits zou zeker welkom zijn. Tijdens de vorige zomermercato heeft Antwerp al enkele interessante aanvallers gevolgd, en misschien kan Overmars straks enkele van die transferdossiers weer oppakken?

Overmars wilde Dolberg naar Antwerp halen

Antwerp FC had vier spitsen op hun verlanglijst staan, waarvan één opmerkelijke naam... Kasper Dolberg. Toen de Deense spits vorige zomer in volle onderhandelingen was met Anderlecht, kwam plotseling het bericht in La Dernière Heure dat Antwerp zich in de strijd mengde om zijn handtekening.

Op een bepaald moment leek de transfer van Dolberg naar Anderlecht niet door te gaan vanwege een verschil tussen de gevraagde salarisvoorwaarden en het aanbod, en dat was een kans die Marc Overmars naar verluidt wilde benutten.

De Directeur Voetbalzaken kende Dolberg natuurlijk nog goed van hun tijd samen bij Ajax. Overmars haalde de nu 25-jarige spits als tiener naar Ajax en zag daar van dichtbij zijn grote doorbraak.

Jean-Philippe Krasso: klaar voor stap hogerop

Jean-Philippe Krasso stond vorige zomer op het verlanglijstje van elke Belgische topclub en dat hoeft niet te verbazen. De Ivoriaanse aanvaller leverde vorig seizoen indrukwekkende prestaties in de Ligue 2, met 29 beslissende acties (17 doelpunten en 12 assists) voor AS Saint-Etienne, waar zijn contract afliep.

Krasso is een krachtige spits die goed de bal kan bijhouden en een dribbel kan inzetten. Zijn fysieke kwaliteiten en atletisch vermogen springen het meest in het oog, maar de zevenvoudige Ivoriaanse international heeft ook voldoende finesse, techniek en een uitstekende linkervoet.

Het was een weloverwogen beslissing van Krasso om zijn aflopend contract in het Stade Geoffroy-Guichard niet te verlengen. Uit het enorme aanbod van geïnteresseerde clubs koos hij voor Rode Ster Belgrado, waar hij alweer 7 doelpunten in 12 wedstrijden scoorde.

Een hoger aangeschreven competitie lijkt op termijn dan ook heel wat uitdagender te zijn voor Krasso.

Bénie Traoré: zoekt uitweg bij Sheffield United

Volgens het Zweedse Expressen toonden zowel KRC Genk, Union SG als Antwerp FC afgelopen zomer interesse in Bénie Traoré van BK Häcken. Deze 20-jarige Ivoriaanse aanvaller prijkte al twee jaar geleden op het verlanglijstje van RSC Anderlecht, dat toen bereid was om anderhalf miljoen euro te betalen voor het veelbelovende talent.

Traoré was een sensatie in de Allsvenskan, waar hij vorig seizoen de ene na de andere goal scoorde. Hij wist maar liefst 12 doelpunten te maken in slechts 14 wedstrijden, waarmee hij de op één na beste doelpuntenmaker was in de Zweedse competitie.

“Grote, grote klasse”, zei Per-Mathias Högmo, de coach van BK Häcken, vorig seizoen over zijn topspeler. De jonge Ivoriaanse spits staat bekend als een pure doelpuntenmaker en heeft een indrukwekkende efficiëntie voor het doel.

Voordat hij naar Europa kwam, doorliep Traoré zijn opleiding bij het gerenommeerde ASEC Mimosas in Ivoorkust, dat bekend staat om het voortbrengen van voetbaltalenten zoals Aruna Dindane, Emmanuel Eboué, Salomon Kalou, Yaya Touré en vele anderen.

Traoré maakte afgelopen zomer de overstap naar Sheffield United voor een bedrag van 4,6 miljoen euro, maar in Bramall Lane komt hij zelden aan spelen toe. Een tijdelijke uitleenperiode zou wellicht uitkomst kunnen bieden voor deze getalenteerde speler.

Antwerp moet een nieuwe spits halen

Meest recent

'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

35
35
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

41
41
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

115
115
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

483
483
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

14
14
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

393
393
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

73
73
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

183
183
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

706
706
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

108
108
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

194
194
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

204
204
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

536
536
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

452
452
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

895
895
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

319
319
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

504
504
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

285
285
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

179
179
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

431
431
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

48
48
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

519
519
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

109
109
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

342
342
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

751
751

Meer sportnieuws