‘Nieuwe Antwerp-spits komt van shortlist Overmars’

915
‘Nieuwe Antwerp-spits komt van shortlist Overmars’

Mark Van Bommel snakt naar versterking tijdens de aankomende wintermercato, en een extra spits zou zeker welkom zijn. Tijdens de vorige zomermercato heeft Antwerp al enkele interessante aanvallers gevolgd, en misschien kan Marc Overmars straks enkele van die transferdossiers weer oppakken?

LEES OOK: Antwerp blijft inzetten op jeugd en bindt toptalent

Ilenikhena (nog) geen volwaardige back-up van Janssen

Antwerp FC had enkele belangrijke prioriteiten tijdens de zomermercato, waarvan één het aantrekken van een nieuwe diepe spits was. Iemand die als een kwalitatieve back-up voor de vaste aanvalsleider Vincent Janssen moest dienen.

Na het incident tussen Mark van Bommel en Michael Frey was Janssen de enige zuivere centrumspits bij Antwerp, en de club had geen geschikt alternatief meer ter beschikking. Om deze leemte op te vullen, werd Georges Ilenikhena van Amiens SC aangetrokken voor een transfersom van 6 miljoen euro.

Maar op 17-jarige leeftijd is hij nog niet voldoende klaar en ervaren om een dragende basisspeler te worden bij Antwerp. "Voor mij is het een vraagteken waarom ze geen tweede negen gehaald hebben.", zei Thomas Chatelle in De Zondag. "Er is Ilenikhena, maar die is onlangs pas zeventien geworden en dat is jong om nu al druk op hem te leggen.”

Antwerp snakt naar versterking in januari

Bovendien heeft Van Bommel dit seizoen te maken met een selectie die aan de smalle kant is, mede doordat Marc Overmars in de vorige zomerperiode (te) zuinig was op de transfermarkt.

Hierdoor wordt Vincent Janssen bijna elke wedstrijd opgesteld en wordt hij zelden afgewisseld door Ilenikhena, die zelf nog in ontwikkeling is en geen afgewerkt product is. Janssen kampt op zijn beurt dan weer met een enorme doelpuntendip en hij kon nu al negen wedstrijden op een rij geen goal meer scoren.

Antwerp, en vooral coach Van Bommel, snakt daarom naar versterking tijdens de aankomende wintermercato, en een extra spits zou zeker welkom zijn. Tijdens de vorige zomermercato heeft Antwerp al enkele interessante aanvallers gevolgd, en misschien kan Overmars straks enkele van die transferdossiers weer oppakken?

Overmars wilde Dolberg naar Antwerp halen

Antwerp FC had vier spitsen op hun verlanglijst staan, waarvan één opmerkelijke naam... Kasper Dolberg. Toen de Deense spits vorige zomer in volle onderhandelingen was met Anderlecht, kwam plotseling het bericht in La Dernière Heure dat Antwerp zich in de strijd mengde om zijn handtekening.

Op een bepaald moment leek de transfer van Dolberg naar Anderlecht niet door te gaan vanwege een verschil tussen de gevraagde salarisvoorwaarden en het aanbod, en dat was een kans die Marc Overmars naar verluidt wilde benutten.

De Directeur Voetbalzaken kende Dolberg natuurlijk nog goed van hun tijd samen bij Ajax. Overmars haalde de nu 25-jarige spits als tiener naar Ajax en zag daar van dichtbij zijn grote doorbraak.

Jean-Philippe Krasso: klaar voor stap hogerop

Jean-Philippe Krasso stond vorige zomer op het verlanglijstje van elke Belgische topclub en dat hoeft niet te verbazen. De Ivoriaanse aanvaller leverde vorig seizoen indrukwekkende prestaties in de Ligue 2, met 29 beslissende acties (17 doelpunten en 12 assists) voor AS Saint-Etienne, waar zijn contract afliep.

Krasso is een krachtige spits die goed de bal kan bijhouden en een dribbel kan inzetten. Zijn fysieke kwaliteiten en atletisch vermogen springen het meest in het oog, maar de zevenvoudige Ivoriaanse international heeft ook voldoende finesse, techniek en een uitstekende linkervoet.

Het was een weloverwogen beslissing van Krasso om zijn aflopend contract in het Stade Geoffroy-Guichard niet te verlengen. Uit het enorme aanbod van geïnteresseerde clubs koos hij voor Rode Ster Belgrado, waar hij alweer 7 doelpunten in 12 wedstrijden scoorde.

Een hoger aangeschreven competitie lijkt op termijn dan ook heel wat uitdagender te zijn voor Krasso.

Bénie Traoré: zoekt uitweg bij Sheffield United

Volgens het Zweedse Expressen toonden zowel KRC Genk, Union SG als Antwerp FC afgelopen zomer interesse in Bénie Traoré van BK Häcken. Deze 20-jarige Ivoriaanse aanvaller prijkte al twee jaar geleden op het verlanglijstje van RSC Anderlecht, dat toen bereid was om anderhalf miljoen euro te betalen voor het veelbelovende talent.

Traoré was een sensatie in de Allsvenskan, waar hij vorig seizoen de ene na de andere goal scoorde. Hij wist maar liefst 12 doelpunten te maken in slechts 14 wedstrijden, waarmee hij de op één na beste doelpuntenmaker was in de Zweedse competitie.

“Grote, grote klasse”, zei Per-Mathias Högmo, de coach van BK Häcken, vorig seizoen over zijn topspeler. De jonge Ivoriaanse spits staat bekend als een pure doelpuntenmaker en heeft een indrukwekkende efficiëntie voor het doel.

Voordat hij naar Europa kwam, doorliep Traoré zijn opleiding bij het gerenommeerde ASEC Mimosas in Ivoorkust, dat bekend staat om het voortbrengen van voetbaltalenten zoals Aruna Dindane, Emmanuel Eboué, Salomon Kalou, Yaya Touré en vele anderen.

Traoré maakte afgelopen zomer de overstap naar Sheffield United voor een bedrag van 4,6 miljoen euro, maar in Bramall Lane komt hij zelden aan spelen toe. Een tijdelijke uitleenperiode zou wellicht uitkomst kunnen bieden voor deze getalenteerde speler.

Antwerp moet een nieuwe spits halen

Meest recent

Gevecht om Ballon d'Or: opvallende uitspraak Lamine Yamal

Binnen een maand wordt bekend gemaakt wie Ousmane Dembélé opvolgt als winnaar van de ...

0
0
'Wintertransfer Seys: Club Brugge krijgt cruciaal nieuws'

Ondanks de interesse vanuit de Europese topcompetities slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

16
16
Van Bommel meldt domper: tweetal afwezig tegen Fransen

De Rode Duivels moeten daags na hun zege in Italië weer vol aan de bak. Maandag komt Frankrijk ...

131
131
Italianen stomverbaasd door Rode Duivel: "Fenomenale speler"

De Rode Duivels zijn uitstekend aan hun campagne in de Nations League begonnen. Vrijdagavond werd op ...

126
126
'Strijd om Haaland wijd open: Barça schakelt uniek wapen in'

Nu Manchester City schuldig is bevonden aan financiële wanpraktijken en de club zelfs ...

41
41
Transferfabriek JPL: deze zomeraanwinsten brengen straks jackpot op

De Jupiler Pro League maakte zijn reputatie als doorverkoopcompetitie in de voorbije zomermercato ...

236
236
Lammens doet monden openvallen: analisten trekken grote ogen

Verschillende spelers behoorden vrijdag tot de uitblinkers bij de Rode Duivels in hun verdiende zege ...

224
224
'Aardbeving in Manchester: Real klaar om City kaal te plukken'

Manchester City is schuldig bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de financiële regelgeving. ...

409
409
Duivels herboren: "Dan kunnen we van iedereen winnen"

Uiteraard blijft het opletten voor buitensporig enthousiasme, één zwaluw maakt de ...

378
378
Besnik Hasi doet boekje open over Biglia en Still

Besnik Hasi is na zijn ontslag bij RSC Anderlecht aan de slag bij Amedspor. In Turkije verrast de ...

153
153
Beerschot krijgt eindelijk nieuwe aanwinst

Beerschot neemt het in de Croky Cup op tegen vierdeklasser Schaerbeek. De Antwerpse club is ...

44
44
Degryse tempert van Bommel-euforie bij Rode Duivels

Mark van Bommel is uitstekend begonnen bij de Rode Duivels met een knappe 0-2-zege tegen ...

92
92
Israël komt met bikkelharde laatste woorden voor Ierland

De commotie rond Israël in de Nations League blijft voortduren. Ierland wilde aanvankelijk niet ...

65
65
Emotioneel eerbetoon na stunt Heist tegen KV Kortrijk

De eerste grote stunt van de Croky Cup is een feit. KSK Heist won van KV Kortrijk na ...

132
132
'Bom onder Man City: rampscenario tart alle verbeelding'

Manchester City zit in de penarie. De afgelopen jaren gaf de club heel wat miljoenen uit op de ...

304
304
Drama bij KV Kortrijk: Dejaegere snoeihard

KV Kortrijk kent een rotseizoen en werd ook nog eens vernederd in de Croky Cup. Heist was daar te ...

120
120
Xavi verklaart 'vreemde selectie' van Zirkzee

Joshua Zirkzee is de opvallendste naam in de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi ...

52
52
Hasi sneert naar Anderlecht: "Niet eerlijk geweest"

Besnik Hasi doet het momenteel bijzonder goed bij Amedspor in Turkije. Die club staat verrassend ...

176
176
Van Bommel met gigantische luxe: zelfs Brazilië is jaloers

De jeugdopleidingen van bepaalde clubs in België zijn van wereldklasse. De Rode Duivels hebben ...

375
375
Frankrijk als nieuwe start: één Duivel voor cruciale periode

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Frankrijk. Uiteraard is dat een speciale match voor Mika ...

126
126
Ramp voor België: AC Milan loert naar Van Bommel

Mark van Bommel heeft amper één match als bondscoach van de Rode Duivels achter de ...

424
424
Van Bommel charmeert: verhaal à la Martinez op komst?

Mark van Bommel heeft zijn opening bij de Rode Duivels niet gemist. België speelde fris en ...

79
79
Geen tweede Union SG in JPL: "Niet onze ambitie"

Voor veel Belgische voetbalclubs is Europees voetbal de ultieme droom. Bij Lommel SK liggen de ...

102
102
Extra weelde voor Van Bommel, géén blunder van Garcia

De waan van de dag. Rudi Garcia kreeg de afgelopen dagen nog wat sneren van bepaalde media. Onder ...

82
82
'Zidane hakt belangrijke knoop door voor clash met Duivels'

De Rode Duivels zijn zich alweer volop aan het voorbereiden op hun volgende opdracht, want maandag ...

138
138

Meer sportnieuws