Extra troef Standard? "Hij is al van erger teruggekeerd"

274 stemmen
Extra troef Standard?

Standard heeft geen problemen gekend in de Croky Cup, want het rekende in zijn zestiende finale makkelijk af met tweedenationaler Harelbeke. De West-Vlamingen kregen op Sclessin een 5-0 aangesmeerd en dat was niet de enige reden waarom Carl Hoefkens tevreden kon zijn.

De trainer gaf speelkansen aan heel wat spelers die de voorbije maanden amper aan de bak kwamen in de competitie en de meeste van die jongens hebben ook hun kans gegrepen. Dat blijkt onder meer uit het lijstje met doelpuntenmakers: Stipe Perica stond twee keer aan het kanon en ook Noah Ohio en Renaud Emond pikten hun doelpuntje mee.

LEES OOK: Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Emond stond nog eens aan het kanon

Dat zal zeker die laatste deugd gedaan hebben, want hij haalde de laatste weken de wedstrijdselectie zelden of nooit meer. De teller van de 31-jarige spits staat in de Jupiler Pro League momenteel op één schamele speelminuut, op de openingsspeeldag tegen STVV. Daarna zat hij nog twee keer op de bank, sinds 2 september vertoeft hij in de tribune.

Ploegmaat Laurent Henkinet steekt Emond echter een hart onder de riem. "Iedereen binnen de club waardeert Renaud enorm. Ik hoop dat dit doelpunt hem vertrouwen zal geven en de keuze voor de trainer wat moeilijker zal maken", aldus de reservedoelman in La Dernière Heure.

Herrijst de fenix nogmaals?

Henkinet herinnert eraan dat de bijnaam van Emond niet voor niets 'de fenix' is. "In het verleden heeft hij al teruggeknokt uit ergere situaties dan deze. Het is niet voor niets dat de supporters hem een warm applaus gegeven hebben toen hij mocht invallen. Dat heeft hem evenveel deugd gedaan als zijn doelpunt."

Het valt te bezien of Emond nu snel opnieuw zijn kans zal krijgen in de competitie. Daar koos Hoefkens de laatste weken resoluut voor Kanga en Sowah in de aanval, met Ohio doorgaans als eerste alternatief. Daarachter is het knokken voor Emond en Perica om zelfs maar het wedstrijdblad te halen.

🚀

Verdient Emond de komende weken meer speelkansen?

Meest recent

Madou gaat hard in Baro en Gent: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

101
101
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

26
26
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

27
27
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

21
21
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

175
175
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

174
174
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

493
493
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

129
129
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

16
16
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

377
377
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

121
121
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

126
126
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

612
612
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

706
706
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

317
317
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

387
387
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

96
96
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

170
170
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

233
233
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

94
94
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

173
173
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

83
83
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

185
185
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

204
204
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

32
32

Meer sportnieuws