Genkse bekerzege overschaduwd door anti-Waalse spreekkoren

door
Genkse bekerzege overschaduwd door anti-Waalse spreekkoren

Een volwassen Racing Genk heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Limburgers kwamen in elke helft vroeg tot een doelpunt en gaven amateurploeg Visé zo weinig kans. Een derde zege op een rij voor Wouter Vrancken en co, al zorgden spreekkoren nog voor een negatieve voetnoot.

Racing Genk zat in een prima periode: in de eigen competitie pakte het nog eens zes op zes, Europees was het nog in de running voor een plek bij de eerste twee. Vandaag moesten de Limburgers op bezoek bij Visé, de hekkensluiter in onze hoogste amateurklasse.

LEES OOK: Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Genkse trein dendert voort met heerlijk doelpunt

Racing Genk klom in Wallonië op het kwartier op voorsprong: Oyen lanceerde de snelle Sor en die zorgde voor de 0-1. Een veerkrachtige thuisploeg kwam via Karraoui een paar keer dicht bij de gelijkmaker, Van Crombrugge was alert en hield zijn netten ongeschonden. Ook het team van Wouter Vrancken vergat een paar keer om de wedstrijd vroegtijdig te beslissen. Halfweg hadden de Limburgers een krappe voorsprong te pakken.

Spreekkoren als domper op feestvreugde

Meteen na de rust viel de geruststellende 0-2 toch: Ouattara pakte uit met een vleugje genialiteit en krulde de bal heerlijk in de bovenhoek. Een opvallend moment nadien: de scheidsrechter legde de wedstrijd tijdelijk stil vanwege kwetsende spreekkoren (gericht aan de Waalse supporters), uiteindelijk kon er toch verder gevoetbald worden.

Thuisdoelman Cremer was nadien nog een paar keer de held van Visé met knappe reddingen op schoten van Zeqiri en Sor maar in het slot bezegelde Zeqiri (na een nieuwe assist van Oyen) het lot van de moedige thuisploeg door ook nog de 0-3 aan te tekenen en even later zorgde Baah voor de 0-4 eindstand. Zo gaan de Limburgers eenvoudig een ronder verder in de Croky Cup.

Scoreverloop:

0-1 (17') Sor, 0-2 (51') Ouattara, 0-3 (83') Zeqiri, 0-4 (89') Baah

Verdienen deze spreekkoren een strenge bestraffing?

Meest recent

'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Mahamadou Doumbia maakte afgelopen zomermercato de overstap van Royal Antwerp FC naar Al-Ittihad. De ...

22
22
Mourinho heeft beet en briest: bizarre clausule

José Mourinho werd een tijdje geleden ontslagen bij Fenerbahçe. Na de uitschakeling ...

6
6
Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

157
157
Liverpool-fan blijft Simeone pesten: “Krijg ik assist?”

De Champions League-clash tussen Liverpool en Atlético Madrid blijft nazinderen. In het slot ...

23
23
DAZN-affaire moddert aan: Bart Verhaeghe kiest kant

De achtste speeldag van de Jupiler Pro League staat voor de deur en naar alle waarschijnlijkheid ...

572
572
'Totale transferwending na topmeeting bij Anderlecht'

Nu de zomermercato achter de rug is, kan de sportieve leiding bij RSC Anderlecht zich toeleggen op ...

357
357
Suprematie doorbroken? "Union mag voet zetten naast Club"

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League. Maar er ...

188
188
Schmeichel komt met verwoestende boodschap voor Lammens

Zaterdag wacht Manchester United een nieuwe topper in de Premier League, want dan komt Chelsea op ...

139
139
Club Brugge kan toch blijven rekenen op goudhaantje

Voor Club Brugge staan er bijzonder drukke maanden voor de boeg. Blauw-Zwart moet in principe nog ...

100
100
Mignolet naar de uitgang geduwd bij Club Brugge?

Na de pijnlijke nederlaag op La Louvière van afgelopen weekend hoopt Club Brugge straks weer ...

211
211
Antwerp pakt nog uit met knap nieuw shirt

Het nieuwe seizoen is intussen toch al bijna twee maanden aan de gang, maar bij Antwerp pakken ze ...

64
64
Albert keihard: "Was ik Hayen, dan nam ik ontslag"

Wanneer Club Brugge straks in de Champions League AS Monaco in de ogen kijkt, zullen wellicht vele ...

464
464
'Anderlecht grijpt stevig in na harde woorden Lukaku'

Nadat hij vorig weekend in het Lotto Park aanwezig was voor de match tussen Anderlecht en Genk, ...

500
500
'Explosieve situatie bij Cercle Brugge'

Cercle Brugge kende dit seizoen weer een lastige start, maar met een 8 op 21 is het nu toch mee in ...

132
132
Opvallend oordeel: “Verhaeghe heeft écht visie“

Club Brugge begint om 18u45 aan zijn avontuur in de league phase van de Champions League. Daarin ...

189
189
‘De Bruyne schittert bij Napoli: dit detail maakt verschil’

De blikvanger van donderdagavond in de Champions League op donderdagavond is de terugkeer van Kevin ...

132
132
Lukaku terug naar België? Eén detail houdt alles tegen

Lukaku in de loge, knuffel met Coucke — het beeld ging rond. Maar achter die glimlach schuift ...

310
310
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van terugkeer, verrassing Clement'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

324
324
Barça zwaar in de penarie: CL-drama op komst

FC Barcelona begint dit seizoen weer met hernieuwde ambities aan de Champions League. De Catalanen ...

130
130
Crisis in Genk? Smets met de handen in het haar

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. De Limburgers zijn dit seizoen weer razend ...

282
282
Verhaeghe pakt uit met primeur over nieuw Club-stadion

Club Brugge is al jarenlang aan het proberen om een nieuw stadion op poten te zetten en dat blijkt ...

951
951
Goed nieuws voor Club: Monaco ziet steunpilaar nog uitvallen

Club Brugge zal er meteen moeten staan in de Champions League. Het treft dit seizoen immers de ...

274
274
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Terwijl de transfermarkt in principe gesloten is, vallen er toch nog enkele Belgische ...

101
101
'Witte rook op komst: Messi beslist over toekomst'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Lionel Messi. De Argentijnse ...

146
146
Mourinho beschuldigd van bizar 'complot' na nieuwe job

Het lijkt erop dat José Mourinho snel weer aan de slag zal gaan. Amper enkele weken na zijn ...

110
110

Meer sportnieuws