Zulte Waregem in de wolken na bekerstunt: "Hij is de held"

door
Zulte Waregem in de wolken na bekerstunt:

Dinsdagavond werden de zestiende finales van de Croky Cup op gang geschoten. Cercle Brugge kreeg er met Zulte Waregem een stevige klant voorgeschoteld en dat bleek ook. Essevee won het pleit na strafschoppen en bekert verder.

Zulte Waregem had na in de 22ste minuut een voorsprong te pakken via Traoré. Cercle reageerde vrijwel meteen en prikte de 1-1 binnen via Denkey. Dat was meteen de ruststand in Jan Breydel, waar het venijn hem in de staart zou zitten.

Gboho leek Cercle in de 70ste minuut over de streep te trekken, maar dat was buiten Jelle Vossen gerekend. De ervaren spits behield zijn cool en zette vanaf de strafschopstip in de extra tijd de gelijkmaker op het bord.

LEES OOK: 'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Strafschoppen zorgden voor de beslissing

We kregen verlengingen en daarin hielden beide ploegen elkaar in evenwicht, waardoor we naar strafschoppen gingen. Daarin waren het de bezoekers die met 4-3 aan het langste eind trokken en een ronde verder mogen in de Croky Cup.

Vincent Euvrard reageert op kwalificatie

Essevee-coach Vincent Euvrard zag zijn ploeg zeker niet onverdiend doorgaan. "Over de 90 minuten hebben we goed standgehouden, in de verlengingen werd het wat moeilijker. Maar ik denk zeker niet dat we op basis van onze prestatie de kwalificatie gestolen hebben", tekende Sporza op.

"Je kan een goed wedstrijdplan hebben, maar je moet nog altijd de duels aangaan in het winnen van de tweede ballen, hen pijn doen en kansen creëren. Dat hebben we uitstekend gedaan", was Euvrard tevreden. "We scoorden 4 van de 5 penalty's en Van der Gouw keepte een uitstekende wedstrijd én penaltyreeks. Hij is vandaag toch de held."

Speelt Zulte Waregem volgend seizoen opnieuw in de JPL?

Meest recent

Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

5
5
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

154
154
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

112
112
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

31
31
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

396
396
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

424
424
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

145
145
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

296
296
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

91
91
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

607
607
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

124
124
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

133
133
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

386
386
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

127
127
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

471
471
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

157
157
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

584
584
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

650
650
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

222
222
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

533
533
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

83
83
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

206
206
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

951
951
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

54
54
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

752
752

Meer sportnieuws