Marseille-voorzitter haalt uit naar eigen fans: "Geschokt en woest!"

door
Marseille-voorzitter haalt uit naar eigen fans:

Hallucinante taferelen afgelopen weekend in Frankrijk. De wedstrijd tussen Olympique Marseille en Olympique Lyon werd afgelast na een incident waarbij de bus van de bezoekers bekogeld werd en Lyon-coach Fabio Grosso gewond raakte.

De supporters van Marseille bekogelden de ploegbus van Lyon en er sneuvelden meerdere ruiten. Daarbij vlogen glasscherven in het gezicht van bezoekende coach Fabio Grosso. De beelden van de incidenten worden ondertussen gretig gedeeld op sociale media. Grosso werd in de catacomben van het stadion verzorgd en liep heel wat fysieke schade op.

De wedstrijd werd uiteindelijk afgelast, waarna Marseille-voorzitter Pablo Longaoria uithaalde naar de eigen fans. "Wat gebeurd is met Fabio Grosso is totaal onaanvaardbaar", wordt Longoria geciteerd door Sporza. "Dit heeft geen plaats in het voetbal. Ook al gebeurde dit buiten het stadion, het is ontoelaatbaar. Ik ben geschokt en woest", voegde hij eraan toe.

LEES OOK: 'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

Ook de Franse minister van Sport spreekt

Amélie Oudéa-Castéra, de minister van Sport in Frankrijk, deed ook haar zegje. "Ik ben ontzet en opstandig. Hier walg ik van", klonk het bij Télématin. "Ik vraag om een mondiale reactie, zonder toegevingen, waarbij de clubs, de Franse Liga en de supportersverenigingen hun verantwoordelijkheid opnemen."

Ze wil de daders streng straffen

"Als onomstotelijk bewezen is dat dit een actie van supporters was, dan kunnen ze daar niet meer omheen", ging ze verder. "Dan moet iedereen verantwoording afleggen. Zulke taferelen ondergraven de waarden van voetbal en sport. De daders moeten opgespoord en streng bestraft worden."

Zelfs FIFA-voorzitter Gianni Infantino reageerde. "Wat gebeurd is in Marseille heeft geen plaats in het voetbal en ook niet in onze samenleving. Ik roep de bevoegde instanties op om gepaste maatregelen te treffen", schrijft hij op Instagram.

Zullen de daders gevat worden?

Meest recent

Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

0
0
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

21
21
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

33
33
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

8
8
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

189
189
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

11
11
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

121
121
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

62
62
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

72
72
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

31
31
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

158
158
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

206
206
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

39
39
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

123
123
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

75
75
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

252
252
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

75
75
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

109
109
Vanderbiest gooit Mechelse ambitie in PO1 op tafel

Zondag staat nog de laatste speeldag van de reguliere competitie op het spel, maar daarna staan de ...

123
123
Mokerslag Liverpool: Brighton wint ondanks megablunder

Slechts enkele dagen na de kwalificatie voor de kwartfinales van de Champions League, staat ...

16
16
Taravel zet Anderlecht op scherp: twéé grote doelen

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

172
172
Tielemans laat zich gelden bij Duivels: "Sterk signaal"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

31
31
'United dumpt Zirkzee: absolute soldenprijs gelekt'

Terwijl Manchester United onder caretaker Michael Carrick weer het juiste spoor heeft gevonden, moet ...

160
160
Nieuwe TD Anderlecht: belangrijke kandidaat valt weg

Door Jérémy Taravel te bevestigen tot eind dit seizoen, vond RSC Anderlecht een ...

164
164
Selectie Jonge Duivels: beloningen bij Genk en Anderlecht

Niet enkel de Rode Duivels blazen volgende week verzamelen, ook de nationale beloften moeten weer ...

140
140

Meer sportnieuws