Marseille-voorzitter haalt uit naar eigen fans: "Geschokt en woest!"

165 stemmen
Marseille-voorzitter haalt uit naar eigen fans:

Hallucinante taferelen afgelopen weekend in Frankrijk. De wedstrijd tussen Olympique Marseille en Olympique Lyon werd afgelast na een incident waarbij de bus van de bezoekers bekogeld werd en Lyon-coach Fabio Grosso gewond raakte.

De supporters van Marseille bekogelden de ploegbus van Lyon en er sneuvelden meerdere ruiten. Daarbij vlogen glasscherven in het gezicht van bezoekende coach Fabio Grosso. De beelden van de incidenten worden ondertussen gretig gedeeld op sociale media. Grosso werd in de catacomben van het stadion verzorgd en liep heel wat fysieke schade op.

De wedstrijd werd uiteindelijk afgelast, waarna Marseille-voorzitter Pablo Longaoria uithaalde naar de eigen fans. "Wat gebeurd is met Fabio Grosso is totaal onaanvaardbaar", wordt Longoria geciteerd door Sporza. "Dit heeft geen plaats in het voetbal. Ook al gebeurde dit buiten het stadion, het is ontoelaatbaar. Ik ben geschokt en woest", voegde hij eraan toe.

LEES OOK: 'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Ook de Franse minister van Sport spreekt

Amélie Oudéa-Castéra, de minister van Sport in Frankrijk, deed ook haar zegje. "Ik ben ontzet en opstandig. Hier walg ik van", klonk het bij Télématin. "Ik vraag om een mondiale reactie, zonder toegevingen, waarbij de clubs, de Franse Liga en de supportersverenigingen hun verantwoordelijkheid opnemen."

Ze wil de daders streng straffen

"Als onomstotelijk bewezen is dat dit een actie van supporters was, dan kunnen ze daar niet meer omheen", ging ze verder. "Dan moet iedereen verantwoording afleggen. Zulke taferelen ondergraven de waarden van voetbal en sport. De daders moeten opgespoord en streng bestraft worden."

Zelfs FIFA-voorzitter Gianni Infantino reageerde. "Wat gebeurd is in Marseille heeft geen plaats in het voetbal en ook niet in onze samenleving. Ik roep de bevoegde instanties op om gepaste maatregelen te treffen", schrijft hij op Instagram.

Zullen de daders gevat worden?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

74
74
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

36
36
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

114
114
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

63
63
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

93
93
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

109
109
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

108
108
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

37
37
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

263
263
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

36
36
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

310
310
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

110
110
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

287
287
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

113
113
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

206
206
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

189
189
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

107
107
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

41
41
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

102
102
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

269
269
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

742
742
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

197
197
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

254
254
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

166
166
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

127
127
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

224
224

Meer sportnieuws