Marseille-voorzitter haalt uit naar eigen fans: "Geschokt en woest!"

165 stemmen
Marseille-voorzitter haalt uit naar eigen fans:

Hallucinante taferelen afgelopen weekend in Frankrijk. De wedstrijd tussen Olympique Marseille en Olympique Lyon werd afgelast na een incident waarbij de bus van de bezoekers bekogeld werd en Lyon-coach Fabio Grosso gewond raakte.

De supporters van Marseille bekogelden de ploegbus van Lyon en er sneuvelden meerdere ruiten. Daarbij vlogen glasscherven in het gezicht van bezoekende coach Fabio Grosso. De beelden van de incidenten worden ondertussen gretig gedeeld op sociale media. Grosso werd in de catacomben van het stadion verzorgd en liep heel wat fysieke schade op.

De wedstrijd werd uiteindelijk afgelast, waarna Marseille-voorzitter Pablo Longaoria uithaalde naar de eigen fans. "Wat gebeurd is met Fabio Grosso is totaal onaanvaardbaar", wordt Longoria geciteerd door Sporza. "Dit heeft geen plaats in het voetbal. Ook al gebeurde dit buiten het stadion, het is ontoelaatbaar. Ik ben geschokt en woest", voegde hij eraan toe.

LEES OOK: Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Ook de Franse minister van Sport spreekt

Amélie Oudéa-Castéra, de minister van Sport in Frankrijk, deed ook haar zegje. "Ik ben ontzet en opstandig. Hier walg ik van", klonk het bij Télématin. "Ik vraag om een mondiale reactie, zonder toegevingen, waarbij de clubs, de Franse Liga en de supportersverenigingen hun verantwoordelijkheid opnemen."

Ze wil de daders streng straffen

"Als onomstotelijk bewezen is dat dit een actie van supporters was, dan kunnen ze daar niet meer omheen", ging ze verder. "Dan moet iedereen verantwoording afleggen. Zulke taferelen ondergraven de waarden van voetbal en sport. De daders moeten opgespoord en streng bestraft worden."

Zelfs FIFA-voorzitter Gianni Infantino reageerde. "Wat gebeurd is in Marseille heeft geen plaats in het voetbal en ook niet in onze samenleving. Ik roep de bevoegde instanties op om gepaste maatregelen te treffen", schrijft hij op Instagram.

Zullen de daders gevat worden?

Meest recent

'Kompany genadeloos: 100M-transferbom bij PSG'

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

21
21
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

67
67
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

16
16
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

84
84
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

48
48
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

268
268
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

208
208
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

461
461
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

413
413
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

233
233
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

326
326
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

216
216
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

265
265
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

161
161
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

527
527
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

215
215
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

343
343
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

394
394
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

292
292
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

336
336
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

99
99
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

189
189
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

114
114
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

294
294
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

404
404

Meer sportnieuws