Uitgekookt Cercle duwt Malinwa nog dieper in degradatiemoeras

door
Uitgekookt Cercle duwt Malinwa nog dieper in degradatiemoeras

Na een gitzwarte namiddag staat het water KV Mechelen nog wat meer aan de lippen. Een uitgekookt Cercle Brugge bouwde verder aan zijn droomseizoen en zegevierde achter de oude kazerne. Overleeft Steven Defour de 1/18?

Malinwa kende na een zwakke competitiestart een betere periode, na een gitzwarte reeks komt de degradatiestreep weer heel dichtbij. Defour moest deze namiddag puzzelen door het ontbreken van de geblesseerde Schoofs, onder meer Raemaekers en Van Hecke kwamen in de basis. Minder zorgen waren er bij Cercle Brugge, de Vereniging stond keurig op een vijfde plaats en kon nog wat meer druk zetten op de bovenste ploegen.

LEES OOK: Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Vereniging duwt, Mechelse burcht overleeft

Cercle begon traditioneel door hoog druk te zetten en dat leverde meteen een eerste kans op: Gboho trapte wild over de kooi van Coucke. Wat volgde was vooral veel middenveldspel en enorm veel afval in de combinaties. Een naar vertrouwen zoekend Malinwa geraakte nauwelijks aan de overzijde, Cercle van zijn kant deed weinig met het vele balbezit.

Halfweg de eerste helft was er een eerste echt goede kans voor de Vereniging: na een stilstaande fase kopte Popovic uitstekend, zijn poging poging strandde op de lat. Kort nadien haalde Warleson een lage schuiver van Storm uit doel. Plots twee grote kansen kansen in een enerverende partij. Kort voor de rust kwam Van der Bruggen nog dicht bij de 0-1, een afgeweken poging van de middenvelder werd door Bates van de lijn gehaald. KV verloor in het slot met Raemaekers en Walsh nog twee geblesseerde spelers, rusten gingen we met een 0-0 stand. 

Machteloos Malinwa tot oren in degradatiemoeras

Meteen na de rust verving Malede de onfortuinlijke Walsh. Plots kwam KV toch scherp voor de dag, een poging van Jannes Van Hecke vloog tegen de paal. Een zure misser, op de tegenaanval werd Denkey vrijgespeeld en die dompelde het AFAS Stadion in rouw: 0-1.

Nadien bleef een Mechelse reactie uit en invaller Olaigbe profiteerde van mistasten bij Hairemans en Bates om de wedstrijd op een kwartier van het einde definitief te beslissen: 0-2. In het slot had Lauberbach nog de 1-2 aan de voet maar geheel in de lijn van zijn wedstrijd miste de Duitser jammerlijk. Een late strafschopmisser van Denkey deerde Cercle niet, de Vereniging blijft verder bouwen aan een sprookjesachtig seizoen.

Scoreverloop:

0-1 (54') Denkey, 0-2 (73') Olaigbe

Bijzonderheid:

Denkey (Cercle Brugge) mist een strafschop (90+2').

Voldoet Defour volgens u wel als hoofdcoach?

Meest recent

Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

16
16
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

49
49
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

203
203
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

24
24
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

65
65
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

675
675
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

373
373
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

577
577
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

16
16
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

199
199
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

311
311
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

297
297
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

271
271
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

216
216
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

252
252
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

104
104
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

573
573
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

21
21
'Leegloop bij Club Brugge: Inter plant dubbelslag'

Nicky Hayen mocht het niet meer tot dan uitzingen, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk ...

524
524
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

120
120
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

498
498
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

600
600
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

279
279
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

317
317
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

537
537

Meer sportnieuws