Uitgekookt Cercle duwt Malinwa nog dieper in degradatiemoeras

door
Uitgekookt Cercle duwt Malinwa nog dieper in degradatiemoeras

Na een gitzwarte namiddag staat het water KV Mechelen nog wat meer aan de lippen. Een uitgekookt Cercle Brugge bouwde verder aan zijn droomseizoen en zegevierde achter de oude kazerne. Overleeft Steven Defour de 1/18?

Malinwa kende na een zwakke competitiestart een betere periode, na een gitzwarte reeks komt de degradatiestreep weer heel dichtbij. Defour moest deze namiddag puzzelen door het ontbreken van de geblesseerde Schoofs, onder meer Raemaekers en Van Hecke kwamen in de basis. Minder zorgen waren er bij Cercle Brugge, de Vereniging stond keurig op een vijfde plaats en kon nog wat meer druk zetten op de bovenste ploegen.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vereniging duwt, Mechelse burcht overleeft

Cercle begon traditioneel door hoog druk te zetten en dat leverde meteen een eerste kans op: Gboho trapte wild over de kooi van Coucke. Wat volgde was vooral veel middenveldspel en enorm veel afval in de combinaties. Een naar vertrouwen zoekend Malinwa geraakte nauwelijks aan de overzijde, Cercle van zijn kant deed weinig met het vele balbezit.

Halfweg de eerste helft was er een eerste echt goede kans voor de Vereniging: na een stilstaande fase kopte Popovic uitstekend, zijn poging poging strandde op de lat. Kort nadien haalde Warleson een lage schuiver van Storm uit doel. Plots twee grote kansen kansen in een enerverende partij. Kort voor de rust kwam Van der Bruggen nog dicht bij de 0-1, een afgeweken poging van de middenvelder werd door Bates van de lijn gehaald. KV verloor in het slot met Raemaekers en Walsh nog twee geblesseerde spelers, rusten gingen we met een 0-0 stand. 

Machteloos Malinwa tot oren in degradatiemoeras

Meteen na de rust verving Malede de onfortuinlijke Walsh. Plots kwam KV toch scherp voor de dag, een poging van Jannes Van Hecke vloog tegen de paal. Een zure misser, op de tegenaanval werd Denkey vrijgespeeld en die dompelde het AFAS Stadion in rouw: 0-1.

Nadien bleef een Mechelse reactie uit en invaller Olaigbe profiteerde van mistasten bij Hairemans en Bates om de wedstrijd op een kwartier van het einde definitief te beslissen: 0-2. In het slot had Lauberbach nog de 1-2 aan de voet maar geheel in de lijn van zijn wedstrijd miste de Duitser jammerlijk. Een late strafschopmisser van Denkey deerde Cercle niet, de Vereniging blijft verder bouwen aan een sprookjesachtig seizoen.

Scoreverloop:

0-1 (54') Denkey, 0-2 (73') Olaigbe

Bijzonderheid:

Denkey (Cercle Brugge) mist een strafschop (90+2').

Voldoet Defour volgens u wel als hoofdcoach?

Meest recent

Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

12
12
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

12
12
Mysterie rond rode kaart: exate woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

22
22
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

29
29
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

28
28
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

12
12
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

31
31
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

278
278
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

121
121
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

35
35
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

82
82
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

397
397
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

171
171
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

30
30
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

68
68
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

348
348
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

354
354
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

101
101
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

289
289
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

358
358
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

485
485
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

371
371
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

124
124
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

49
49
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

709
709

Meer sportnieuws