Uitgekookt Cercle duwt Malinwa nog dieper in degradatiemoeras

door
Uitgekookt Cercle duwt Malinwa nog dieper in degradatiemoeras

Na een gitzwarte namiddag staat het water KV Mechelen nog wat meer aan de lippen. Een uitgekookt Cercle Brugge bouwde verder aan zijn droomseizoen en zegevierde achter de oude kazerne. Overleeft Steven Defour de 1/18?

Malinwa kende na een zwakke competitiestart een betere periode, na een gitzwarte reeks komt de degradatiestreep weer heel dichtbij. Defour moest deze namiddag puzzelen door het ontbreken van de geblesseerde Schoofs, onder meer Raemaekers en Van Hecke kwamen in de basis. Minder zorgen waren er bij Cercle Brugge, de Vereniging stond keurig op een vijfde plaats en kon nog wat meer druk zetten op de bovenste ploegen.

LEES OOK: Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Vereniging duwt, Mechelse burcht overleeft

Cercle begon traditioneel door hoog druk te zetten en dat leverde meteen een eerste kans op: Gboho trapte wild over de kooi van Coucke. Wat volgde was vooral veel middenveldspel en enorm veel afval in de combinaties. Een naar vertrouwen zoekend Malinwa geraakte nauwelijks aan de overzijde, Cercle van zijn kant deed weinig met het vele balbezit.

Halfweg de eerste helft was er een eerste echt goede kans voor de Vereniging: na een stilstaande fase kopte Popovic uitstekend, zijn poging poging strandde op de lat. Kort nadien haalde Warleson een lage schuiver van Storm uit doel. Plots twee grote kansen kansen in een enerverende partij. Kort voor de rust kwam Van der Bruggen nog dicht bij de 0-1, een afgeweken poging van de middenvelder werd door Bates van de lijn gehaald. KV verloor in het slot met Raemaekers en Walsh nog twee geblesseerde spelers, rusten gingen we met een 0-0 stand. 

Machteloos Malinwa tot oren in degradatiemoeras

Meteen na de rust verving Malede de onfortuinlijke Walsh. Plots kwam KV toch scherp voor de dag, een poging van Jannes Van Hecke vloog tegen de paal. Een zure misser, op de tegenaanval werd Denkey vrijgespeeld en die dompelde het AFAS Stadion in rouw: 0-1.

Nadien bleef een Mechelse reactie uit en invaller Olaigbe profiteerde van mistasten bij Hairemans en Bates om de wedstrijd op een kwartier van het einde definitief te beslissen: 0-2. In het slot had Lauberbach nog de 1-2 aan de voet maar geheel in de lijn van zijn wedstrijd miste de Duitser jammerlijk. Een late strafschopmisser van Denkey deerde Cercle niet, de Vereniging blijft verder bouwen aan een sprookjesachtig seizoen.

Scoreverloop:

0-1 (54') Denkey, 0-2 (73') Olaigbe

Bijzonderheid:

Denkey (Cercle Brugge) mist een strafschop (90+2').

Voldoet Defour volgens u wel als hoofdcoach?

Meest recent

Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

6
6
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

24
24
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

127
127
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

212
212
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

37
37
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

128
128
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

108
108
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

66
66
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

29
29
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

258
258
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

44
44
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

44
44
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

218
218
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

112
112
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

280
280
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

220
220
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

268
268
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

638
638
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

283
283
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

150
150
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

516
516
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

134
134
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

100
100
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

223
223
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

525
525

Meer sportnieuws