Uitgekookt Cercle duwt Malinwa nog dieper in degradatiemoeras

door
Uitgekookt Cercle duwt Malinwa nog dieper in degradatiemoeras

Na een gitzwarte namiddag staat het water KV Mechelen nog wat meer aan de lippen. Een uitgekookt Cercle Brugge bouwde verder aan zijn droomseizoen en zegevierde achter de oude kazerne. Overleeft Steven Defour de 1/18?

Malinwa kende na een zwakke competitiestart een betere periode, na een gitzwarte reeks komt de degradatiestreep weer heel dichtbij. Defour moest deze namiddag puzzelen door het ontbreken van de geblesseerde Schoofs, onder meer Raemaekers en Van Hecke kwamen in de basis. Minder zorgen waren er bij Cercle Brugge, de Vereniging stond keurig op een vijfde plaats en kon nog wat meer druk zetten op de bovenste ploegen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Vereniging duwt, Mechelse burcht overleeft

Cercle begon traditioneel door hoog druk te zetten en dat leverde meteen een eerste kans op: Gboho trapte wild over de kooi van Coucke. Wat volgde was vooral veel middenveldspel en enorm veel afval in de combinaties. Een naar vertrouwen zoekend Malinwa geraakte nauwelijks aan de overzijde, Cercle van zijn kant deed weinig met het vele balbezit.

Halfweg de eerste helft was er een eerste echt goede kans voor de Vereniging: na een stilstaande fase kopte Popovic uitstekend, zijn poging poging strandde op de lat. Kort nadien haalde Warleson een lage schuiver van Storm uit doel. Plots twee grote kansen kansen in een enerverende partij. Kort voor de rust kwam Van der Bruggen nog dicht bij de 0-1, een afgeweken poging van de middenvelder werd door Bates van de lijn gehaald. KV verloor in het slot met Raemaekers en Walsh nog twee geblesseerde spelers, rusten gingen we met een 0-0 stand. 

Machteloos Malinwa tot oren in degradatiemoeras

Meteen na de rust verving Malede de onfortuinlijke Walsh. Plots kwam KV toch scherp voor de dag, een poging van Jannes Van Hecke vloog tegen de paal. Een zure misser, op de tegenaanval werd Denkey vrijgespeeld en die dompelde het AFAS Stadion in rouw: 0-1.

Nadien bleef een Mechelse reactie uit en invaller Olaigbe profiteerde van mistasten bij Hairemans en Bates om de wedstrijd op een kwartier van het einde definitief te beslissen: 0-2. In het slot had Lauberbach nog de 1-2 aan de voet maar geheel in de lijn van zijn wedstrijd miste de Duitser jammerlijk. Een late strafschopmisser van Denkey deerde Cercle niet, de Vereniging blijft verder bouwen aan een sprookjesachtig seizoen.

Scoreverloop:

0-1 (54') Denkey, 0-2 (73') Olaigbe

Bijzonderheid:

Denkey (Cercle Brugge) mist een strafschop (90+2').

Voldoet Defour volgens u wel als hoofdcoach?

Meest recent

Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

2
2
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

13
13
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

15
15
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

92
92
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

204
204
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

278
278
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

70
70
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

141
141
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

263
263
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

139
139
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

64
64
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

141
141
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

147
147
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

302
302
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

149
149
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

1057
1057
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

152
152
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

180
180
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

19
19
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

735
735
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

350
350
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

250
250
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

183
183
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

45
45
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

415
415

Meer sportnieuws