Uitgekookt Cercle duwt Malinwa nog dieper in degradatiemoeras

door
Uitgekookt Cercle duwt Malinwa nog dieper in degradatiemoeras

Na een gitzwarte namiddag staat het water KV Mechelen nog wat meer aan de lippen. Een uitgekookt Cercle Brugge bouwde verder aan zijn droomseizoen en zegevierde achter de oude kazerne. Overleeft Steven Defour de 1/18?

Malinwa kende na een zwakke competitiestart een betere periode, na een gitzwarte reeks komt de degradatiestreep weer heel dichtbij. Defour moest deze namiddag puzzelen door het ontbreken van de geblesseerde Schoofs, onder meer Raemaekers en Van Hecke kwamen in de basis. Minder zorgen waren er bij Cercle Brugge, de Vereniging stond keurig op een vijfde plaats en kon nog wat meer druk zetten op de bovenste ploegen.

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Vereniging duwt, Mechelse burcht overleeft

Cercle begon traditioneel door hoog druk te zetten en dat leverde meteen een eerste kans op: Gboho trapte wild over de kooi van Coucke. Wat volgde was vooral veel middenveldspel en enorm veel afval in de combinaties. Een naar vertrouwen zoekend Malinwa geraakte nauwelijks aan de overzijde, Cercle van zijn kant deed weinig met het vele balbezit.

Halfweg de eerste helft was er een eerste echt goede kans voor de Vereniging: na een stilstaande fase kopte Popovic uitstekend, zijn poging poging strandde op de lat. Kort nadien haalde Warleson een lage schuiver van Storm uit doel. Plots twee grote kansen kansen in een enerverende partij. Kort voor de rust kwam Van der Bruggen nog dicht bij de 0-1, een afgeweken poging van de middenvelder werd door Bates van de lijn gehaald. KV verloor in het slot met Raemaekers en Walsh nog twee geblesseerde spelers, rusten gingen we met een 0-0 stand. 

Machteloos Malinwa tot oren in degradatiemoeras

Meteen na de rust verving Malede de onfortuinlijke Walsh. Plots kwam KV toch scherp voor de dag, een poging van Jannes Van Hecke vloog tegen de paal. Een zure misser, op de tegenaanval werd Denkey vrijgespeeld en die dompelde het AFAS Stadion in rouw: 0-1.

Nadien bleef een Mechelse reactie uit en invaller Olaigbe profiteerde van mistasten bij Hairemans en Bates om de wedstrijd op een kwartier van het einde definitief te beslissen: 0-2. In het slot had Lauberbach nog de 1-2 aan de voet maar geheel in de lijn van zijn wedstrijd miste de Duitser jammerlijk. Een late strafschopmisser van Denkey deerde Cercle niet, de Vereniging blijft verder bouwen aan een sprookjesachtig seizoen.

Scoreverloop:

0-1 (54') Denkey, 0-2 (73') Olaigbe

Bijzonderheid:

Denkey (Cercle Brugge) mist een strafschop (90+2').

🚀

Voldoet Defour volgens u wel als hoofdcoach?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

0
0
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

80
80
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

24
24
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

116
116
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

29
29
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

81
81
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

175
175
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

151
151
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

119
119
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

167
167
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

317
317
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

21
21
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

473
473
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

758
758
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

164
164
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

25
25
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

116
116
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

105
105
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

127
127
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

512
512
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

313
313
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

150
150
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

123
123
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

479
479
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

684
684

Meer sportnieuws