Kompany verrast met beslissing over gewezen JPL-smaakmaker

door
Kompany verrast met beslissing over gewezen JPL-smaakmaker

De eerste maanden van Vincent Kompany als trainer in de Premier League lopen tot dusver niet op rolletjes. De eerste negen wedstrijden leverden zijn Burnley amper vier punten op en daarmee staan ze momenteel op een degradatieplaats. Het dreigt nog een lange strijd te worden om het behoud.

Daarin kan Kompany wel rekenen op heel wat oude bekenden van het Belgische voetbal. De twee spelers tot dusver die de meeste speelminuten verzamelden zijn Rode Duivel Ameen Al-Dakhil en Josh Cullen, die Kompany bij Anderlecht al onder zijn hoede had. Ook de grootst revelatie bij Burnley heeft een Belgisch verleden.

LEES OOK: 'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Foster ontploft helemaal bij Burnley

Lyle Foster is de voorbije maanden immers helemaal ontploft. De Zuid-Afrikaanse spits werd in januari nog tot veler verbazing voor maar liefst 11 miljoen euro weggehaald bij Westerlo. In zijn eerste halfjaar had Foster het nog lastig, want hij was vooral invaller en scoorde amper één keer in elf matchen.

Maar nu heeft hij helemaal zijn draai gevonden. In de Premier League was de 23-jarige al goed voor drie goals en twee assists in zeven matchen en dat is niet onopgemerkt gebleven. Burnley wil potentiële interesse echter voor zijn en dus nam het een verrassende beslissing.

Opsteker voor Kompany

Na nog geen jaar krijgt Foster immers alweer een contractverlenging voorgeschoteld. Hij tekende een nieuwe overeenkomst tot 2028 bij Burnley. Daarmee lijkt een wintertransfer dus definitief van de baan voor de spits die in ons land ook nog voor Cercle Brugge speelde.

Dat is een welkome opsteker voor Burnley, dat voor belangrijke weken staat. Komend weekend treffen ze bijvoorbeeld met Bournemouth een belangrijke concurrent in de strijd om het behoud. De Cherries staan momenteel voorlaatste met één punt minder dan Burnley.

Goede zet van Burnley?

Meest recent

Deadline gekte: last-minute deals bij Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

1
1
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

226
226
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

34
34
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

216
216
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

688
688
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

313
313
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

388
388
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

65
65
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

46
46
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

307
307
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

101
101
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

90
90
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

19
19
JPL-clubs slapen: Belgische aanvaller versiert transfer

Belgische ploegen speuren vaak in het buitenland rond naar versterking om die witte merel te vinden. ...

85
85
'Geen Club Brugge-deal, Anderlecht waagt plots zijn kans'

Gaat RSC Anderlecht zich nog roeren op de transfermarkt? De kans is klein, maar de Brusselaars ...

450
450
STVV en Cercle Brugge ronden alsnog twee transferdeals af

STVV en Cercle Brugge hebben op de laatste dag van de wintermercato nog twee spelers van de hand ...

55
55
'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

927
927
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

122
122
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

133
133
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

423
423
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

206
206
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

751
751
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

77
77
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

62
62
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

60
60

Meer sportnieuws