Kompany verrast met beslissing over gewezen JPL-smaakmaker

door
Kompany verrast met beslissing over gewezen JPL-smaakmaker

De eerste maanden van Vincent Kompany als trainer in de Premier League lopen tot dusver niet op rolletjes. De eerste negen wedstrijden leverden zijn Burnley amper vier punten op en daarmee staan ze momenteel op een degradatieplaats. Het dreigt nog een lange strijd te worden om het behoud.

Daarin kan Kompany wel rekenen op heel wat oude bekenden van het Belgische voetbal. De twee spelers tot dusver die de meeste speelminuten verzamelden zijn Rode Duivel Ameen Al-Dakhil en Josh Cullen, die Kompany bij Anderlecht al onder zijn hoede had. Ook de grootst revelatie bij Burnley heeft een Belgisch verleden.

Foster ontploft helemaal bij Burnley

Lyle Foster is de voorbije maanden immers helemaal ontploft. De Zuid-Afrikaanse spits werd in januari nog tot veler verbazing voor maar liefst 11 miljoen euro weggehaald bij Westerlo. In zijn eerste halfjaar had Foster het nog lastig, want hij was vooral invaller en scoorde amper één keer in elf matchen.

Maar nu heeft hij helemaal zijn draai gevonden. In de Premier League was de 23-jarige al goed voor drie goals en twee assists in zeven matchen en dat is niet onopgemerkt gebleven. Burnley wil potentiële interesse echter voor zijn en dus nam het een verrassende beslissing.

Opsteker voor Kompany

Na nog geen jaar krijgt Foster immers alweer een contractverlenging voorgeschoteld. Hij tekende een nieuwe overeenkomst tot 2028 bij Burnley. Daarmee lijkt een wintertransfer dus definitief van de baan voor de spits die in ons land ook nog voor Cercle Brugge speelde.

Dat is een welkome opsteker voor Burnley, dat voor belangrijke weken staat. Komend weekend treffen ze bijvoorbeeld met Bournemouth een belangrijke concurrent in de strijd om het behoud. De Cherries staan momenteel voorlaatste met één punt minder dan Burnley.

Goede zet van Burnley?

Meest recent

Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

14
14
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

50
50
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

14
14
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

43
43
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

164
164
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

105
105
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

96
96
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

130
130
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

142
142
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

71
71
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

72
72
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

192
192
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

217
217
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

140
140
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

181
181
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

166
166
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

27
27
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

276
276
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

244
244
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

336
336
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

99
99
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

446
446
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

350
350
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

145
145
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

225
225

Meer sportnieuws