Club Brugge flikkert ervaren kracht naar de uitgang

1010 stemmen
Club Brugge flikkert ervaren kracht naar de uitgang

Samen met Simon Mignolet is Denis Odoi de oudste speler in de huidige selectie van Club Brugge. De 35-jarige verdediger heeft dit seizoen nog maar weinig speelkansen gekregen van Ronny Deila, en wanneer hij wel in actie komt, slaagt hij er zelden in om indruk te maken.

Het contract van Odoi bij Club Brugge loopt aan het einde van dit seizoen af, en de kans op verlenging lijkt dan ook uiterst klein.

LEES OOK: 'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Van basisspeler in de Champions League naar back-up van Buchanan

Wie stond er in de historische Champions League-campagne vorig jaar op de rechtsback van Club Brugge? Inderdaad, Denis Odoi. “We hebben met hem in de ploeg vijf keer de nul gehouden. Hij is hier nog steeds, hé”, zei Simon Mignolet eind juli aan Het Laatste Nieuws.

Odoi werd vorig seizoen onder Carl Hoefkens als rechtsback gebruikt en later onder Scott Parker als stoplap ingezet, waarbij hij een groot deel van zijn speeltijd als rechtsback en centrale verdediger doorbracht. Daarnaast vulde hij ook de posities van linksachter en centrale middenvelder in wanneer dat nodig was.

Ronny Deila ziet Odoi dit seizoen voornamelijk als een rechtsback, hoewel de omgevormde flankaanvaller Tajon Buchanan dit seizoen de eerste keuze is voor die positie.

Club Brugge is dit seizoen actief op meerdere fronten, met wedstrijden die elkaar in snel tempo opvolgen. Als ervaren speler van 35 jaar moest Odoi in staat zijn om Buchanan te ontlasten als eerste back-up op de rechtsbackpositie, en de Canadees een adempauze te gunnen, terwijl hij ook op andere posities kon bijspringen wanneer dat nodig was.

Zelfs Sabbe voorbij Odoi in de hiërarchie

Hoewel Denis Odoi aanvankelijk leek in te stemmen met het plan van Ronny Deila, is de praktijk anders uitgedraaid. In de achterste linies is Odoi niet langer de veelzijdige kracht die hij eerder was bij Club Brugge.

Op de rechtsbackpositie krijgt naast Tajon Buchanen nu ook Kyriani Sabbe de voorkeur boven hem, de 18-jarige heeft dit seizoen al 630 minuten gespeeld, in vergelijking met de 454 minuten van Odoi.

Dit heeft ervoor gezorgd dat Odoi ontgoocheld is geweest, aangezien hij meer speeltijd wilde. “Maar ik kan niks aanmerken op zijn attitude. Hij is een voorbeeld”, ontweek Ronny Deila dat onderwerp eind augustus.

Wanneer Odoi wel in actie kwam, slaagde hij er echter zelden in om te overtuigen. Bijvoorbeeld tegen KA Akureyri, waar hij de IJslanders met een ziekenhuisbal op weg naar de eerredder zette.

“Odoi haalde in zijn laatste wedstrijden niet het gewenste niveau om basisspeler te zijn”, oordeelde Het Laatste Nieuws over teleurstellende de seizoensstart van Odoi.

Het lijkt erop dat hij nu meer wordt beschouwd als een speler voor de breedte of als een invaller wanneer dat nodig is, in plaats van een vaste basisspeler of zelfs nog maar een rotatiespeler.

Odoi mocht Club Brugge vorige zomer al verlaten

Maar hoe neem je iemand zoals Denis Odoi mee in je verhaal, die als te licht wordt beschouwd voor een basisplaats en zelfs als derde keus is achter Tajon Buchanan en Kyriani Sabbe?

Tijdens de slotfase van de zomertransferperiode werd Odoi alvast in verband gebracht met een transfer naar Oud-Heverlee Leuven, en volgens Het Laatste Nieuws mocht hij Club Brugge na anderhalf jaar weer verlaten, mits een goed bod.

Ronny Deila probeerde Odoi op de juiste momenten in zijn ploeg te gebruiken, zoals bij de blessures van Buchanan en Sabbe, in de hoop dat de ervaren verdediger het team van een kwaliteitsimpuls kon voorzien.

Dit leverde echter wisselende resultaten op. Odoi toonde onlangs zijn waarde tijdens een gretige invalbeurt tegen KRC Genk, waar hij zijn tegenstander Alieu Fadera constant liet verdedigen, en ondanks zijn gebrek aan wedstrijdritme een sterke partij speelde.

“Zag je Odoi invallen? Die deed het, in ondankbare omstandigheden, héél goed”, zei Ronny Deila toen. Anderzijds stond Odoi ook in niemandsland bij het tegendoelpunt van de Limburgers.

Bij gebrek aan alternatieven werd Odoi - nog steeds door een blessure van Buchanan en Sabbe - in het basiselftal opgesteld voor de volgende wedstrijden tegen Sint-Truiden, waar hij Aboubakary Koita te makkelijk liet scoren, en Standard, waar zijn prestaties ondermaats waren.

Odoi haalt de wedstrijdselectie zelfs niet meer

Het Nieuwsblad concludeerde dan ook dat Denis Odoi simpelweg niet voldoende kwaliteit brengt bij Club Brugge. Nu iedereen bij de club weer fit is, heeft Ronny Deila in zijn wedstrijdselectie geen zelfs plaats meer voor Odoi, Dedryck Boyata en Michal Skoras.

Vorig weekend was het tegen KV Kortrijk zelfs de derde keer dit seizoen dat Odoi niet in Deila's selectie voorkwam. Het Nieuwsblad merkt op dat deze spelers nu het slachtoffer lijken te zijn van de weelde bij de club, zonder dat het duidelijk is dat er eventuele blessures mee gemoeid zijn.

Het ziet er in ieder geval niet rooskleurig uit voor de toekomst van Odoi bij Club Brugge. Op de rechtsbackpositie is hij nu pas de derde keuze, achter Tajon Buchanan en Kyriani Sabbe, en de kans dat zijn aflopende contract wordt verlengd, lijkt zeer klein.

Odoi heeft de hoge verwachtingen niet ingelost

Denis Odoi zal ongetwijfeld andere verwachtingen hebben gehad van zijn nu al bijna twee jaar durende avontuur bij Club Brugge. In januari van vorig jaar keerde hij na een periode van 5,5 jaar in Engeland terug naar België, met 177 officiële wedstrijden voor Fulham FC op zijn naam.

Odoi speelde altijd een cruciale rol bij The Cottagers en was een van de sleutelfiguren bij de twee promoties (in 2018 en 2020) van Fulham naar de Premier League. Met andere woorden, Odoi was verre van een meeloper over Het Kanaal.

Hij werd oorspronkelijk als een belangrijke aanwinst beschouwd voor Club Brugge, maar toch heersten er ook twijfels omdat hij op dat moment, op 33-jarige leeftijd, een langdurig contract tekende bij Club dat loopt tot en met 2024.

Bovendien werd Odoi's komst niet meteen met open armen ontvangen door de blauw-zwarte fans, gezien zijn historiek bij aartsrivaal Anderlecht.

Aan de andere kant was het verrassend dat Odoi zijn gevestigde status bij Fulham FC opgaf voor een avontuur bij Club Brugge. Dit was grotendeels te wijten aan de contractuele situatie bij The Cottagers, waar Odoi's verbintenis afliep.

Op die manier verzekerde hij zijn toekomst met een contract van 2,5 jaar bij Club Brugge, waar hij achteraf bekeken ongetwijfeld hoopte om een grotere impact te kunnen maken. Een contractverlenging in Brugge lijkt echter onwaarschijnlijk voor de 35-jarige verdediger.

Moet Odoi bij Club brugge blijven?

Meest recent

Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

46
46
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

51
51
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

119
119
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

66
66
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

300
300
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

392
392
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

262
262
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

501
501
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

119
119
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

227
227
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

291
291
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

115
115
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

432
432
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

378
378
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

431
431
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

803
803
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

194
194
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

195
195
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

384
384
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1828
1828
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

173
173
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

177
177
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

197
197
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

91
91
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

54
54

Meer sportnieuws