Club Brugge flikkert ervaren kracht naar de uitgang

door
Club Brugge flikkert ervaren kracht naar de uitgang

Samen met Simon Mignolet is Denis Odoi de oudste speler in de huidige selectie van Club Brugge. De 35-jarige verdediger heeft dit seizoen nog maar weinig speelkansen gekregen van Ronny Deila, en wanneer hij wel in actie komt, slaagt hij er zelden in om indruk te maken.

Het contract van Odoi bij Club Brugge loopt aan het einde van dit seizoen af, en de kans op verlenging lijkt dan ook uiterst klein.

Van basisspeler in de Champions League naar back-up van Buchanan

Wie stond er in de historische Champions League-campagne vorig jaar op de rechtsback van Club Brugge? Inderdaad, Denis Odoi. “We hebben met hem in de ploeg vijf keer de nul gehouden. Hij is hier nog steeds, hé”, zei Simon Mignolet eind juli aan Het Laatste Nieuws.

Odoi werd vorig seizoen onder Carl Hoefkens als rechtsback gebruikt en later onder Scott Parker als stoplap ingezet, waarbij hij een groot deel van zijn speeltijd als rechtsback en centrale verdediger doorbracht. Daarnaast vulde hij ook de posities van linksachter en centrale middenvelder in wanneer dat nodig was.

Ronny Deila ziet Odoi dit seizoen voornamelijk als een rechtsback, hoewel de omgevormde flankaanvaller Tajon Buchanan dit seizoen de eerste keuze is voor die positie.

Club Brugge is dit seizoen actief op meerdere fronten, met wedstrijden die elkaar in snel tempo opvolgen. Als ervaren speler van 35 jaar moest Odoi in staat zijn om Buchanan te ontlasten als eerste back-up op de rechtsbackpositie, en de Canadees een adempauze te gunnen, terwijl hij ook op andere posities kon bijspringen wanneer dat nodig was.

Zelfs Sabbe voorbij Odoi in de hiërarchie

Hoewel Denis Odoi aanvankelijk leek in te stemmen met het plan van Ronny Deila, is de praktijk anders uitgedraaid. In de achterste linies is Odoi niet langer de veelzijdige kracht die hij eerder was bij Club Brugge.

Op de rechtsbackpositie krijgt naast Tajon Buchanen nu ook Kyriani Sabbe de voorkeur boven hem, de 18-jarige heeft dit seizoen al 630 minuten gespeeld, in vergelijking met de 454 minuten van Odoi.

Dit heeft ervoor gezorgd dat Odoi ontgoocheld is geweest, aangezien hij meer speeltijd wilde. “Maar ik kan niks aanmerken op zijn attitude. Hij is een voorbeeld”, ontweek Ronny Deila dat onderwerp eind augustus.

Wanneer Odoi wel in actie kwam, slaagde hij er echter zelden in om te overtuigen. Bijvoorbeeld tegen KA Akureyri, waar hij de IJslanders met een ziekenhuisbal op weg naar de eerredder zette.

“Odoi haalde in zijn laatste wedstrijden niet het gewenste niveau om basisspeler te zijn”, oordeelde Het Laatste Nieuws over teleurstellende de seizoensstart van Odoi.

Het lijkt erop dat hij nu meer wordt beschouwd als een speler voor de breedte of als een invaller wanneer dat nodig is, in plaats van een vaste basisspeler of zelfs nog maar een rotatiespeler.

Odoi mocht Club Brugge vorige zomer al verlaten

Maar hoe neem je iemand zoals Denis Odoi mee in je verhaal, die als te licht wordt beschouwd voor een basisplaats en zelfs als derde keus is achter Tajon Buchanan en Kyriani Sabbe?

Tijdens de slotfase van de zomertransferperiode werd Odoi alvast in verband gebracht met een transfer naar Oud-Heverlee Leuven, en volgens Het Laatste Nieuws mocht hij Club Brugge na anderhalf jaar weer verlaten, mits een goed bod.

Ronny Deila probeerde Odoi op de juiste momenten in zijn ploeg te gebruiken, zoals bij de blessures van Buchanan en Sabbe, in de hoop dat de ervaren verdediger het team van een kwaliteitsimpuls kon voorzien.

Dit leverde echter wisselende resultaten op. Odoi toonde onlangs zijn waarde tijdens een gretige invalbeurt tegen KRC Genk, waar hij zijn tegenstander Alieu Fadera constant liet verdedigen, en ondanks zijn gebrek aan wedstrijdritme een sterke partij speelde.

“Zag je Odoi invallen? Die deed het, in ondankbare omstandigheden, héél goed”, zei Ronny Deila toen. Anderzijds stond Odoi ook in niemandsland bij het tegendoelpunt van de Limburgers.

Bij gebrek aan alternatieven werd Odoi - nog steeds door een blessure van Buchanan en Sabbe - in het basiselftal opgesteld voor de volgende wedstrijden tegen Sint-Truiden, waar hij Aboubakary Koita te makkelijk liet scoren, en Standard, waar zijn prestaties ondermaats waren.

Odoi haalt de wedstrijdselectie zelfs niet meer

Het Nieuwsblad concludeerde dan ook dat Denis Odoi simpelweg niet voldoende kwaliteit brengt bij Club Brugge. Nu iedereen bij de club weer fit is, heeft Ronny Deila in zijn wedstrijdselectie geen zelfs plaats meer voor Odoi, Dedryck Boyata en Michal Skoras.

Vorig weekend was het tegen KV Kortrijk zelfs de derde keer dit seizoen dat Odoi niet in Deila's selectie voorkwam. Het Nieuwsblad merkt op dat deze spelers nu het slachtoffer lijken te zijn van de weelde bij de club, zonder dat het duidelijk is dat er eventuele blessures mee gemoeid zijn.

Het ziet er in ieder geval niet rooskleurig uit voor de toekomst van Odoi bij Club Brugge. Op de rechtsbackpositie is hij nu pas de derde keuze, achter Tajon Buchanan en Kyriani Sabbe, en de kans dat zijn aflopende contract wordt verlengd, lijkt zeer klein.

Odoi heeft de hoge verwachtingen niet ingelost

Denis Odoi zal ongetwijfeld andere verwachtingen hebben gehad van zijn nu al bijna twee jaar durende avontuur bij Club Brugge. In januari van vorig jaar keerde hij na een periode van 5,5 jaar in Engeland terug naar België, met 177 officiële wedstrijden voor Fulham FC op zijn naam.

Odoi speelde altijd een cruciale rol bij The Cottagers en was een van de sleutelfiguren bij de twee promoties (in 2018 en 2020) van Fulham naar de Premier League. Met andere woorden, Odoi was verre van een meeloper over Het Kanaal.

Hij werd oorspronkelijk als een belangrijke aanwinst beschouwd voor Club Brugge, maar toch heersten er ook twijfels omdat hij op dat moment, op 33-jarige leeftijd, een langdurig contract tekende bij Club dat loopt tot en met 2024.

Bovendien werd Odoi's komst niet meteen met open armen ontvangen door de blauw-zwarte fans, gezien zijn historiek bij aartsrivaal Anderlecht.

Aan de andere kant was het verrassend dat Odoi zijn gevestigde status bij Fulham FC opgaf voor een avontuur bij Club Brugge. Dit was grotendeels te wijten aan de contractuele situatie bij The Cottagers, waar Odoi's verbintenis afliep.

Op die manier verzekerde hij zijn toekomst met een contract van 2,5 jaar bij Club Brugge, waar hij achteraf bekeken ongetwijfeld hoopte om een grotere impact te kunnen maken. Een contractverlenging in Brugge lijkt echter onwaarschijnlijk voor de 35-jarige verdediger.

POLL: Moet Odoi bij Club brugge blijven?

Meest recent

Storck stelt voorwaarde voor verlengd verblijf bij KVK

KV Kortrijk sluit zaterdagnamiddag zijn seizoen af met een thuiswedstrijd tegen STVV. Vervolgens kan ...

35
35
'Eerste transferbom in Premier League: EK-winnaar voor 60 miljoen'

De zomerse transferperiode gaat officieel pas begin volgende maand van start en in verschillende ...

31
31
'Club bibbert: tweede grootmacht klopt aan voor Jashari'

Club Brugge houdt tijdens de zomermercato rekening met het vertrek van verschillende sterkhouders. ...

209
209
Zomers vertrek bij Genk? Tolu gooit kaarten op tafel

Behoudens een sensationele ommekeer, zal KRC Genk dan toch geen landskampioen worden. Desondanks kan ...

51
51
'Kompany klopt op tafel: Bayern gaat transferstrijd aan'

Bayern München verzekerde zich afgelopen weekend van de Duitse landstitel. Zaterdag zal het de ...

99
99
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, toptransfer Bertaccini'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

199
199
Ulderink al weg bij Antwerp? ‘Dat beslist over toekomst’

Andries Ulderink werd aangesteld als de opvolger van de ontslagen Jonas De Roeck. De Nederlander was ...

132
132
Wouter Vandenhaute slaat snoeihard terug: “Klopt niet!”

Wouter Vandenhaute krijgt vaak de wind van voren bij RSC Anderlecht. De club kwam nu weer met een ...

125
125
'Pijnlijke exit Witsel: spectaculaire terugkeer stap dichter'

Axel Witsel miste vorig seizoen amper een minuut bij Atlético Madrid, maar dit seizoen duwde ...

147
147
'Dochter in grote paniek' Ex-Lierse speler doet horrorverhaal

Sportief gaat het de laatste tijd de slechte kant uit met Willem II. Vorige week werd onze ...

36
36
Hasi maakt Club Brugge-fans compleet met de grond gelijk

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale met 2-1 van Club Brugge, maar na afloop ging het vooral over ...

510
510
Guardiola bespreekt transferopties Kevin De Bruyne

Kevin De Bruyne zal Manchester City aan het einde van het seizoen na tien jaar verlaten. De Rode ...

69
69
Georges-Louis Bouchez genadeloos voor Karim Belhocine

Karim Belhocine werd bij Francs Borains aangesteld met één doel: de club in de ...

61
61
'Transferbom bij Club Brugge: revelatie wil vertrekken'

Club Brugge stevent af op een drukke transferzomer, waarin tal van sterkhouders de kassa stevig ...

515
515
Straffe primeur bij Anderlecht? Hasi hakt knopen door

Hoewel het niks meer te winnen of te verliezen heeft wil RSC Anderlecht het seizoen liefst nog in ...

390
390
'Recordzomer bij Club Brugge: minstens 150 miljoen?'

Ongeacht een eventuele landstitel heeft Club Brugge alweer een boerenjaar achter de rug. Dat heeft ...

229
229
Boskamp stomverbaasd door JPL-topclub: "Compleet raadsel"

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop, de titelstrijd nadert dus zijn ...

208
208
'Union zet zinnen op pikante transfer bij Club Brugge'

Union SG en Club Brugge zijn momenteel in een verwoede strijd om de landstitel verwikkeld. En ...

726
726
'Transferschok Donnarumma: titanenstrijd barst los'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor de finale van de Champions League en daar speelde ...

214
214
Gheysens in vieze papieren: verkoop Antwerp tóch op tafel?

Antwerp FC wil dit weekend op het veld van AA Gent een grote stap richting de vijfde plaats zetten. ...

379
379

Meer sportnieuws