Lukebakio over transferperiode: 'Ik sprak elke dag met Kompany'

door
Lukebakio over transferperiode: 'Ik sprak elke dag met Kompany'

Dodi Lukebakio maakte deze zomer de overstap van de Duitse degradant Hertha Berlijn naar topclub Sevilla. In Spanje werkte hij zich de afgelopen weken op tot sterkhouder, maar zijn transfer naar Andalusië was er bijna niet gekomen. Vincent Kopmany wou de Rode Duivel namelijk maar wat graag binnenhalen. 

Het gaat Lukebakio (26) voor de wind, zowel op clubniveau als bij de Rode Duivels. Bij de Belgische nationale ploeg was hij onder Domenico Tedesco goed voor twee goals en drie assists in zes wedstrijden. Bij Sevilla, waar hij een contract heeft tot 2028, wist hij al twee keer te scoren in zeven wedstrijden. 

PREMIER LEAGUE

Maar de rechtsbuiten genoot ook heel wat interesse van andere ploegen. “Vincent en ik spraken elkaar bijna elke dag,” klinkt het in een interview met Proximus Pickx. “Burnley was niet mijn eerste keuze en Kompany was daarvan op de hoogte. Ik ben eerlijk tegen hem geweest en heb hem geen valse hoop gegeven."

“Vincent is ook een voorbeeld voor mij. Ik wilde dat onze relatie goed zou blijven. Hij vroeg me naar mijn situatie en of ik kon komen", ging Lukebakio verder. Uiteindelijk koos hij ervoor om te gaan spelen in La Liga.

"Ik legde hem uit dat ik op andere clubs wachtte. Ik zei tegen mezelf dat ik beter verdiende. Ik heb hoge verwachtingen. Maar Burnley was een optie, dat is zeker.”

Had jij verwacht dat Lukebakio naar Sevilla zou verhuizen?

Meest recent

Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

33
33
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

146
146
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

67
67
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

45
45
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

19
19
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

171
171
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

353
353
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

133
133
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

156
156
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

78
78
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

143
143
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

475
475
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

166
166
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

97
97
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

657
657
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

193
193
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

49
49
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

912
912
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

163
163
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

298
298
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

549
549
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

855
855
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

1007
1007
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

235
235
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

61
61

Meer sportnieuws