Lukebakio over transferperiode: 'Ik sprak elke dag met Kompany'

44 stemmen
Lukebakio over transferperiode: 'Ik sprak elke dag met Kompany'

Dodi Lukebakio maakte deze zomer de overstap van de Duitse degradant Hertha Berlijn naar topclub Sevilla. In Spanje werkte hij zich de afgelopen weken op tot sterkhouder, maar zijn transfer naar Andalusië was er bijna niet gekomen. Vincent Kopmany wou de Rode Duivel namelijk maar wat graag binnenhalen. 

Het gaat Lukebakio (26) voor de wind, zowel op clubniveau als bij de Rode Duivels. Bij de Belgische nationale ploeg was hij onder Domenico Tedesco goed voor twee goals en drie assists in zes wedstrijden. Bij Sevilla, waar hij een contract heeft tot 2028, wist hij al twee keer te scoren in zeven wedstrijden. 

PREMIER LEAGUE

Maar de rechtsbuiten genoot ook heel wat interesse van andere ploegen. “Vincent en ik spraken elkaar bijna elke dag,” klinkt het in een interview met Proximus Pickx. “Burnley was niet mijn eerste keuze en Kompany was daarvan op de hoogte. Ik ben eerlijk tegen hem geweest en heb hem geen valse hoop gegeven."

“Vincent is ook een voorbeeld voor mij. Ik wilde dat onze relatie goed zou blijven. Hij vroeg me naar mijn situatie en of ik kon komen", ging Lukebakio verder. Uiteindelijk koos hij ervoor om te gaan spelen in La Liga.

"Ik legde hem uit dat ik op andere clubs wachtte. Ik zei tegen mezelf dat ik beter verdiende. Ik heb hoge verwachtingen. Maar Burnley was een optie, dat is zeker.”

Had jij verwacht dat Lukebakio naar Sevilla zou verhuizen?

Meest recent

Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

0
0
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

9
9
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

16
16
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

47
47
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

41
41
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

247
247
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

512
512
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

282
282
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

284
284
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

265
265
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

35
35
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

218
218
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

230
230
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

34
34
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

37
37
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

82
82
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

135
135
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

191
191
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

870
870
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

189
189
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

234
234
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

227
227
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

219
219
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

307
307

Meer sportnieuws