Lukebakio over transferperiode: 'Ik sprak elke dag met Kompany'

door
Lukebakio over transferperiode: 'Ik sprak elke dag met Kompany'

Dodi Lukebakio maakte deze zomer de overstap van de Duitse degradant Hertha Berlijn naar topclub Sevilla. In Spanje werkte hij zich de afgelopen weken op tot sterkhouder, maar zijn transfer naar Andalusië was er bijna niet gekomen. Vincent Kopmany wou de Rode Duivel namelijk maar wat graag binnenhalen. 

Het gaat Lukebakio (26) voor de wind, zowel op clubniveau als bij de Rode Duivels. Bij de Belgische nationale ploeg was hij onder Domenico Tedesco goed voor twee goals en drie assists in zes wedstrijden. Bij Sevilla, waar hij een contract heeft tot 2028, wist hij al twee keer te scoren in zeven wedstrijden. 

PREMIER LEAGUE

Maar de rechtsbuiten genoot ook heel wat interesse van andere ploegen. “Vincent en ik spraken elkaar bijna elke dag,” klinkt het in een interview met Proximus Pickx. “Burnley was niet mijn eerste keuze en Kompany was daarvan op de hoogte. Ik ben eerlijk tegen hem geweest en heb hem geen valse hoop gegeven."

“Vincent is ook een voorbeeld voor mij. Ik wilde dat onze relatie goed zou blijven. Hij vroeg me naar mijn situatie en of ik kon komen", ging Lukebakio verder. Uiteindelijk koos hij ervoor om te gaan spelen in La Liga.

"Ik legde hem uit dat ik op andere clubs wachtte. Ik zei tegen mezelf dat ik beter verdiende. Ik heb hoge verwachtingen. Maar Burnley was een optie, dat is zeker.”

Had jij verwacht dat Lukebakio naar Sevilla zou verhuizen?

Meest recent

Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

6
6
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

6
6
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

24
24
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

105
105
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

145
145
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

77
77
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

37
37
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

81
81
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

72
72
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

374
374
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

120
120
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

220
220
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

50
50
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

65
65
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

356
356
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

194
194
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

91
91
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

360
360
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

238
238
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

218
218
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

269
269
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

79
79
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

550
550
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

784
784
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

237
237

Meer sportnieuws