Verheyen over RSCA'er: "Niet zo goed als ze vooraf zeiden"

752
Verheyen over RSCA'er:

Bij RSC Anderlecht krijgen de spelers van eigen bodem ook dit seizoen speelkansen. Eén van de jongens die zich meer en meer doorzet is Mario Stroeykens. De aanvallende middenvelder werd gewikt en gewogen door Gilles De Bilde en Gert Verheyen.

Stroeykens is nog steeds maar 18 jaar. Riemer gelooft heel erg in hem en tegen KV Mechelen en Standard stond hij in de basis. Daarin liet hij goede zaken zien. Stroeykens maakt progressie. Verheyen wil nog afwachten.

LEES OOK: Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

Kansen grijpen

"Hij heeft al wat kansen gekregen bij Anderlecht. Of hij echt zo goed is als ze voordien zeggen, dat denk ik nu wel niet. Hij moet nu elke kans grijpen die hij krijgt”, zei hij bij DAZN.

De Bilde kwam met een vreemde constatering. “Is het een aanvaller, flankspeler of aanvallende middenvelder? Dat weet je niet. Dat blijft toch een vraagteken. Hij speelt nu als aanvallende middenvelder, maar dat is geen garantie op lange termijn. Hij zal zich moeten bewijzen op de langere termijn."

Aanvallende middenvelder

Nochtans is het bijzonder duidelijk. Stroeykens werd opgeleid als aanvallende middenvelder bij Anderlecht en speelde ook voornamelijk op die positie bij de Belgische jeugdploegen. Als jong talent worden aanvallende spelers wel vaker als flankaanvaller of spits ingebracht. Daar worden jeugdzondes minder snel afgestraft.

Stroeykens tekende onlangs bij tot medio 2026. Dit seizoen lijkt hij definitief door te breken bij de Brusselaars.

Gaat Stroeykens dit seizoen helemaal doorbreken bij RSCA?

Meest recent

‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

11
11
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

18
18
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

16
16
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

18
18
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

32
32
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

43
43
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

214
214
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

48
48
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

41
41
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

98
98
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

76
76
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

128
128
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

160
160
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

57
57
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

61
61
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

333
333
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

838
838
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

94
94
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

28
28
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

182
182
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

86
86
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

177
177
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

217
217
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

415
415
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

732
732

Meer sportnieuws