Essevee tekent voor primeur in CPL, Lierse duwt Seraing in degradatiemoeras

645 stemmen
Essevee tekent voor primeur in CPL, Lierse duwt Seraing in degradatiemoeras

Essevee lijkt eindelijk het goede ritme te pakken te hebben. Het team van Euvrard rekende thuis af met revelatie Club Luik en wipt zo voor het eerst dit seizoen naar de leiding. Onderin tankte Lierse dan weer vertrouwen door Seraing met een nieuw degradatiecomplex op te zadelen.

In de Challenger Pro League kon Essevee vanavond voor de eerste keer dit seizoen de leiding pakken. Daarvoor moest het in eigen huis wel afrekenen met Club Luik, één van de revelaties van het seizoensbegin. In de andere partij namen Lierse en Seraing het tegen mekaar op in een heuse kelderkraker.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

Brilscores halfweg na spektakelarme wedstrijden

In de Elindus Arena staken beide ploegen in het openingskwartier de neus één keer aan het venster: bezoeker Mouhli mikte een vrije trap over, Traoré mikte aan de overzijde naast. Beide ploegen hielden elkaar ook nadien prima in evenwicht, iets voor het halfuur vloog een kopbal van Vossen een metertje over. Essevee kwam nu steeds meer opzetten en niet veel later besloot Traoré van dichtbij nog wild naast. Het slotkwartier leverde geen doelpunt(en) op, met een 0-0 stand gingen we rusten.

Bij Lierse moest een geblesseerde Sampers het veld al vroeg in tranen verlaten. De openingsfase op het Lisp was niet om over naar huis te schrijven met veelvuldig balverlies langs beide kanten, ook niet geholpen door de slechte grasmat. Op het halfuur vloog een flauw vluchtschot van Thibaut Van Acker in de handen van doelman Margueron. Vlak voor de pauze was er plots ook een prima kans voor de Métallos: Fall knalde vanop rechts hard op doel, Teunckens hield de bal met een knappe redding uit zijn doel. Op slag van rust knalde Boone nog eens hard naast en ook Oulare kopte niet binnen het doelkader. Halfweg stond er nog een brilscore op het bord.

Vuurwerk ontploft na de rust

Zulte Waregem had een zege nodig om richting de koppositie te klimmen en zette die ambities na de rust ook kracht bij door de bal op te eisen. Iets voor het uur ontsnapte Essevee wel aan de achterstand toen Bertaccini van dichtbij nog ruim naast kopte. Kort nadien redde Debaty schitterend bij een scot van Ruud Vormer. Zulte Waregem bleef nadien aandringen en kwam op een kwartier van het einde verdiend op voorsprong: Machado (die op het einde nog een heerlijke actie uit de voeten schudde) vond uiteindelijk Gano en die maakte er met een knappe voetbeweging 1-0 van. Een moedig Club Luik bleef nadien strijden maar zou met lege handen achterblijven. Zulte Waregem klimt naar de eerste plek in de CPL.

Meteen na de rust was er meer spektakel op het Lisp. Na een paar minuten spelen kon Ocansey centraal na een prima aanval koppen en via de bezoekende doelman vloog de bal ook tegen de touwen: 1-0 voor Lierse. De thuisploeg tankte duidelijk vertrouwen, kort nadien hield Magueron een prima schot van Thibaut Van Acker nog uit doel. Wat volgde was een zenuwachtige bedoening, waarin Lierse vooral probeerde om de drie punten over de streep te trekken. Dat lukte finaal en zo is er eindelijk nog eens een deugddoende zege voor Christiaens en zijn elftal.

Scoreverloop Zulte Waregem-RFC Liège:

1-0 (73') Gano

Scoreverloop Lierse Kempenzonen-Seraing:

1-0 (48') Ocansey

Zal Zulte Waregem de eerste plaats tot het einde vasthouden?

Meest recent

Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

0
0
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

18
18
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

44
44
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

36
36
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

17
17
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

41
41
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

227
227
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

38
38
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

148
148
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

191
191
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

58
58
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

132
132
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

239
239
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

153
153
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

125
125
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

357
357
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

215
215
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

202
202
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

240
240
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

392
392
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

255
255
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

176
176
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

537
537
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

273
273

Meer sportnieuws