Essevee tekent voor primeur in CPL, Lierse duwt Seraing in degradatiemoeras

645
Essevee tekent voor primeur in CPL, Lierse duwt Seraing in degradatiemoeras

Essevee lijkt eindelijk het goede ritme te pakken te hebben. Het team van Euvrard rekende thuis af met revelatie Club Luik en wipt zo voor het eerst dit seizoen naar de leiding. Onderin tankte Lierse dan weer vertrouwen door Seraing met een nieuw degradatiecomplex op te zadelen.

In de Challenger Pro League kon Essevee vanavond voor de eerste keer dit seizoen de leiding pakken. Daarvoor moest het in eigen huis wel afrekenen met Club Luik, één van de revelaties van het seizoensbegin. In de andere partij namen Lierse en Seraing het tegen mekaar op in een heuse kelderkraker.

LEES OOK: ‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Brilscores halfweg na spektakelarme wedstrijden

In de Elindus Arena staken beide ploegen in het openingskwartier de neus één keer aan het venster: bezoeker Mouhli mikte een vrije trap over, Traoré mikte aan de overzijde naast. Beide ploegen hielden elkaar ook nadien prima in evenwicht, iets voor het halfuur vloog een kopbal van Vossen een metertje over. Essevee kwam nu steeds meer opzetten en niet veel later besloot Traoré van dichtbij nog wild naast. Het slotkwartier leverde geen doelpunt(en) op, met een 0-0 stand gingen we rusten.

Bij Lierse moest een geblesseerde Sampers het veld al vroeg in tranen verlaten. De openingsfase op het Lisp was niet om over naar huis te schrijven met veelvuldig balverlies langs beide kanten, ook niet geholpen door de slechte grasmat. Op het halfuur vloog een flauw vluchtschot van Thibaut Van Acker in de handen van doelman Margueron. Vlak voor de pauze was er plots ook een prima kans voor de Métallos: Fall knalde vanop rechts hard op doel, Teunckens hield de bal met een knappe redding uit zijn doel. Op slag van rust knalde Boone nog eens hard naast en ook Oulare kopte niet binnen het doelkader. Halfweg stond er nog een brilscore op het bord.

Vuurwerk ontploft na de rust

Zulte Waregem had een zege nodig om richting de koppositie te klimmen en zette die ambities na de rust ook kracht bij door de bal op te eisen. Iets voor het uur ontsnapte Essevee wel aan de achterstand toen Bertaccini van dichtbij nog ruim naast kopte. Kort nadien redde Debaty schitterend bij een scot van Ruud Vormer. Zulte Waregem bleef nadien aandringen en kwam op een kwartier van het einde verdiend op voorsprong: Machado (die op het einde nog een heerlijke actie uit de voeten schudde) vond uiteindelijk Gano en die maakte er met een knappe voetbeweging 1-0 van. Een moedig Club Luik bleef nadien strijden maar zou met lege handen achterblijven. Zulte Waregem klimt naar de eerste plek in de CPL.

Meteen na de rust was er meer spektakel op het Lisp. Na een paar minuten spelen kon Ocansey centraal na een prima aanval koppen en via de bezoekende doelman vloog de bal ook tegen de touwen: 1-0 voor Lierse. De thuisploeg tankte duidelijk vertrouwen, kort nadien hield Magueron een prima schot van Thibaut Van Acker nog uit doel. Wat volgde was een zenuwachtige bedoening, waarin Lierse vooral probeerde om de drie punten over de streep te trekken. Dat lukte finaal en zo is er eindelijk nog eens een deugddoende zege voor Christiaens en zijn elftal.

Scoreverloop Zulte Waregem-RFC Liège:

1-0 (73') Gano

Scoreverloop Lierse Kempenzonen-Seraing:

1-0 (48') Ocansey

Zal Zulte Waregem de eerste plaats tot het einde vasthouden?

Meest recent

Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

0
0
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

29
29
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

21
21
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

86
86
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

199
199
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

31
31
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

13
13
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

71
71
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

58
58
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

101
101
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

125
125
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

255
255
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

482
482
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

211
211
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

168
168
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

447
447
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

76
76
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

413
413
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

48
48
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

71
71
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

126
126
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

282
282
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

30
30
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

83
83
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

153
153

Meer sportnieuws