Essevee tekent voor primeur in CPL, Lierse duwt Seraing in degradatiemoeras

645 stemmen
Essevee tekent voor primeur in CPL, Lierse duwt Seraing in degradatiemoeras

Essevee lijkt eindelijk het goede ritme te pakken te hebben. Het team van Euvrard rekende thuis af met revelatie Club Luik en wipt zo voor het eerst dit seizoen naar de leiding. Onderin tankte Lierse dan weer vertrouwen door Seraing met een nieuw degradatiecomplex op te zadelen.

In de Challenger Pro League kon Essevee vanavond voor de eerste keer dit seizoen de leiding pakken. Daarvoor moest het in eigen huis wel afrekenen met Club Luik, één van de revelaties van het seizoensbegin. In de andere partij namen Lierse en Seraing het tegen mekaar op in een heuse kelderkraker.

Brilscores halfweg na spektakelarme wedstrijden

In de Elindus Arena staken beide ploegen in het openingskwartier de neus één keer aan het venster: bezoeker Mouhli mikte een vrije trap over, Traoré mikte aan de overzijde naast. Beide ploegen hielden elkaar ook nadien prima in evenwicht, iets voor het halfuur vloog een kopbal van Vossen een metertje over. Essevee kwam nu steeds meer opzetten en niet veel later besloot Traoré van dichtbij nog wild naast. Het slotkwartier leverde geen doelpunt(en) op, met een 0-0 stand gingen we rusten.

Bij Lierse moest een geblesseerde Sampers het veld al vroeg in tranen verlaten. De openingsfase op het Lisp was niet om over naar huis te schrijven met veelvuldig balverlies langs beide kanten, ook niet geholpen door de slechte grasmat. Op het halfuur vloog een flauw vluchtschot van Thibaut Van Acker in de handen van doelman Margueron. Vlak voor de pauze was er plots ook een prima kans voor de Métallos: Fall knalde vanop rechts hard op doel, Teunckens hield de bal met een knappe redding uit zijn doel. Op slag van rust knalde Boone nog eens hard naast en ook Oulare kopte niet binnen het doelkader. Halfweg stond er nog een brilscore op het bord.

Vuurwerk ontploft na de rust

Zulte Waregem had een zege nodig om richting de koppositie te klimmen en zette die ambities na de rust ook kracht bij door de bal op te eisen. Iets voor het uur ontsnapte Essevee wel aan de achterstand toen Bertaccini van dichtbij nog ruim naast kopte. Kort nadien redde Debaty schitterend bij een scot van Ruud Vormer. Zulte Waregem bleef nadien aandringen en kwam op een kwartier van het einde verdiend op voorsprong: Machado (die op het einde nog een heerlijke actie uit de voeten schudde) vond uiteindelijk Gano en die maakte er met een knappe voetbeweging 1-0 van. Een moedig Club Luik bleef nadien strijden maar zou met lege handen achterblijven. Zulte Waregem klimt naar de eerste plek in de CPL.

Meteen na de rust was er meer spektakel op het Lisp. Na een paar minuten spelen kon Ocansey centraal na een prima aanval koppen en via de bezoekende doelman vloog de bal ook tegen de touwen: 1-0 voor Lierse. De thuisploeg tankte duidelijk vertrouwen, kort nadien hield Magueron een prima schot van Thibaut Van Acker nog uit doel. Wat volgde was een zenuwachtige bedoening, waarin Lierse vooral probeerde om de drie punten over de streep te trekken. Dat lukte finaal en zo is er eindelijk nog eens een deugddoende zege voor Christiaens en zijn elftal.

Scoreverloop Zulte Waregem-RFC Liège:

1-0 (73') Gano

Scoreverloop Lierse Kempenzonen-Seraing:

1-0 (48') Ocansey

🚀

Zal Zulte Waregem de eerste plaats tot het einde vasthouden?

Meest recent

‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

12
12
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

150
150
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

270
270
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

35
35
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

157
157
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

92
92
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

106
106
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

197
197
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

35
35
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

33
33
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

131
131
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

444
444
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

212
212
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

201
201
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

131
131
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

84
84
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

427
427
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

330
330
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

141
141
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

134
134
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

23
23
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

126
126
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

555
555
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

347
347
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

231
231

Meer sportnieuws