Essevee tekent voor primeur in CPL, Lierse duwt Seraing in degradatiemoeras

door
Essevee tekent voor primeur in CPL, Lierse duwt Seraing in degradatiemoeras

Essevee lijkt eindelijk het goede ritme te pakken te hebben. Het team van Euvrard rekende thuis af met revelatie Club Luik en wipt zo voor het eerst dit seizoen naar de leiding. Onderin tankte Lierse dan weer vertrouwen door Seraing met een nieuw degradatiecomplex op te zadelen.

In de Challenger Pro League kon Essevee vanavond voor de eerste keer dit seizoen de leiding pakken. Daarvoor moest het in eigen huis wel afrekenen met Club Luik, één van de revelaties van het seizoensbegin. In de andere partij namen Lierse en Seraing het tegen mekaar op in een heuse kelderkraker.

LEES OOK: Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

Brilscores halfweg na spektakelarme wedstrijden

In de Elindus Arena staken beide ploegen in het openingskwartier de neus één keer aan het venster: bezoeker Mouhli mikte een vrije trap over, Traoré mikte aan de overzijde naast. Beide ploegen hielden elkaar ook nadien prima in evenwicht, iets voor het halfuur vloog een kopbal van Vossen een metertje over. Essevee kwam nu steeds meer opzetten en niet veel later besloot Traoré van dichtbij nog wild naast. Het slotkwartier leverde geen doelpunt(en) op, met een 0-0 stand gingen we rusten.

Bij Lierse moest een geblesseerde Sampers het veld al vroeg in tranen verlaten. De openingsfase op het Lisp was niet om over naar huis te schrijven met veelvuldig balverlies langs beide kanten, ook niet geholpen door de slechte grasmat. Op het halfuur vloog een flauw vluchtschot van Thibaut Van Acker in de handen van doelman Margueron. Vlak voor de pauze was er plots ook een prima kans voor de Métallos: Fall knalde vanop rechts hard op doel, Teunckens hield de bal met een knappe redding uit zijn doel. Op slag van rust knalde Boone nog eens hard naast en ook Oulare kopte niet binnen het doelkader. Halfweg stond er nog een brilscore op het bord.

Vuurwerk ontploft na de rust

Zulte Waregem had een zege nodig om richting de koppositie te klimmen en zette die ambities na de rust ook kracht bij door de bal op te eisen. Iets voor het uur ontsnapte Essevee wel aan de achterstand toen Bertaccini van dichtbij nog ruim naast kopte. Kort nadien redde Debaty schitterend bij een scot van Ruud Vormer. Zulte Waregem bleef nadien aandringen en kwam op een kwartier van het einde verdiend op voorsprong: Machado (die op het einde nog een heerlijke actie uit de voeten schudde) vond uiteindelijk Gano en die maakte er met een knappe voetbeweging 1-0 van. Een moedig Club Luik bleef nadien strijden maar zou met lege handen achterblijven. Zulte Waregem klimt naar de eerste plek in de CPL.

Meteen na de rust was er meer spektakel op het Lisp. Na een paar minuten spelen kon Ocansey centraal na een prima aanval koppen en via de bezoekende doelman vloog de bal ook tegen de touwen: 1-0 voor Lierse. De thuisploeg tankte duidelijk vertrouwen, kort nadien hield Magueron een prima schot van Thibaut Van Acker nog uit doel. Wat volgde was een zenuwachtige bedoening, waarin Lierse vooral probeerde om de drie punten over de streep te trekken. Dat lukte finaal en zo is er eindelijk nog eens een deugddoende zege voor Christiaens en zijn elftal.

Scoreverloop Zulte Waregem-RFC Liège:

1-0 (73') Gano

Scoreverloop Lierse Kempenzonen-Seraing:

1-0 (48') Ocansey

Zal Zulte Waregem de eerste plaats tot het einde vasthouden?

Meest recent

Ongezien: Club Brugge liet 102 miljoen euro liggen

Club Brugge staat financieel zeer sterk. De afgelopen seizoenen pakte Blauw-Zwart verschillende ...

21
21
Anderlecht stelt Jacobs teleur: “Had ik nooit verwacht”

RSC Anderlecht pakte een ferme opsteker door zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Royal ...

34
34
Vanderbiest briest na KRC Genk: “Niet de eerste keer”

KV Mechelen ging in eigen huis met 2-3 onderuit tegen KRC Genk, een rechtstreekse concurrent voor ...

74
74
‘Club Brugge schuift toptarget naar voren: zomerse knaller'

Club Brugge bleef afgelopen wintermercato relatief rustig. De grote opdracht van Devy Rigaux en ...

125
125
Hatenboer komt met bizarre openbaring over Hasi

RSC Anderlecht haalde ruim een jaar geleden Cédric Hatenboer naar het Lotto Park. Hij mocht ...

205
205
Rigaux deelt straffe financiële cijfers Furo-deal mee

Bij Club Brugge baalden ze enorm toen bleek dat Kaye Furo zijn contract niet wenste open te breken. ...

137
137
'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

RSC Anderlecht bakte er maandenlang niets van onder Besnik Hasi. De Brusselaars leken op weg naar ...

306
306
'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

"Buitenaards". "Grootste talent op de Belgische velden". "Vijf sterren-prestatie". De superlatieven ...

676
676
'Bom barst bij Barça: Flick volledig door het lint'

FC Barcelona slikte donderdagavond een optater van formaat. In de heenmatch van de halve finales in ...

72
72
‘Schreuder schokt Anderlecht: hallucinant miljoenenloon’

Anderlecht staat met de rug tegen de muur in zijn trainerszoektocht. Nu de shortlist slinkt, duikt ...

731
731
Genk plots in top zes: Hayen ziet drastische metamorfose

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

173
173
Rigaux onthult: superaanwinst op agenda Club Brugge

Club Brugge maakt zich stilaan op voor de hervatting van de Champions League en mikt in eigen land ...

463
463
'Anderlecht hakt knoop door: nieuwe trainer voor de deur'

RSC Anderlecht plaatste zich donderdagavond tot ieders verbazing voor de finale van die Croky Cup. ...

591
591
Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

70
70
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

153
153
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

165
165
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

63
63
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

155
155
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

88
88
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

177
177
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

79
79
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

147
147
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

38
38
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

179
179
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

629
629

Meer sportnieuws