Essevee tekent voor primeur in CPL, Lierse duwt Seraing in degradatiemoeras

645
Essevee tekent voor primeur in CPL, Lierse duwt Seraing in degradatiemoeras

Essevee lijkt eindelijk het goede ritme te pakken te hebben. Het team van Euvrard rekende thuis af met revelatie Club Luik en wipt zo voor het eerst dit seizoen naar de leiding. Onderin tankte Lierse dan weer vertrouwen door Seraing met een nieuw degradatiecomplex op te zadelen.

In de Challenger Pro League kon Essevee vanavond voor de eerste keer dit seizoen de leiding pakken. Daarvoor moest het in eigen huis wel afrekenen met Club Luik, één van de revelaties van het seizoensbegin. In de andere partij namen Lierse en Seraing het tegen mekaar op in een heuse kelderkraker.

LEES OOK: Beerschot knokt zich naar zege, comeback Dender

Brilscores halfweg na spektakelarme wedstrijden

In de Elindus Arena staken beide ploegen in het openingskwartier de neus één keer aan het venster: bezoeker Mouhli mikte een vrije trap over, Traoré mikte aan de overzijde naast. Beide ploegen hielden elkaar ook nadien prima in evenwicht, iets voor het halfuur vloog een kopbal van Vossen een metertje over. Essevee kwam nu steeds meer opzetten en niet veel later besloot Traoré van dichtbij nog wild naast. Het slotkwartier leverde geen doelpunt(en) op, met een 0-0 stand gingen we rusten.

Bij Lierse moest een geblesseerde Sampers het veld al vroeg in tranen verlaten. De openingsfase op het Lisp was niet om over naar huis te schrijven met veelvuldig balverlies langs beide kanten, ook niet geholpen door de slechte grasmat. Op het halfuur vloog een flauw vluchtschot van Thibaut Van Acker in de handen van doelman Margueron. Vlak voor de pauze was er plots ook een prima kans voor de Métallos: Fall knalde vanop rechts hard op doel, Teunckens hield de bal met een knappe redding uit zijn doel. Op slag van rust knalde Boone nog eens hard naast en ook Oulare kopte niet binnen het doelkader. Halfweg stond er nog een brilscore op het bord.

Vuurwerk ontploft na de rust

Zulte Waregem had een zege nodig om richting de koppositie te klimmen en zette die ambities na de rust ook kracht bij door de bal op te eisen. Iets voor het uur ontsnapte Essevee wel aan de achterstand toen Bertaccini van dichtbij nog ruim naast kopte. Kort nadien redde Debaty schitterend bij een scot van Ruud Vormer. Zulte Waregem bleef nadien aandringen en kwam op een kwartier van het einde verdiend op voorsprong: Machado (die op het einde nog een heerlijke actie uit de voeten schudde) vond uiteindelijk Gano en die maakte er met een knappe voetbeweging 1-0 van. Een moedig Club Luik bleef nadien strijden maar zou met lege handen achterblijven. Zulte Waregem klimt naar de eerste plek in de CPL.

Meteen na de rust was er meer spektakel op het Lisp. Na een paar minuten spelen kon Ocansey centraal na een prima aanval koppen en via de bezoekende doelman vloog de bal ook tegen de touwen: 1-0 voor Lierse. De thuisploeg tankte duidelijk vertrouwen, kort nadien hield Magueron een prima schot van Thibaut Van Acker nog uit doel. Wat volgde was een zenuwachtige bedoening, waarin Lierse vooral probeerde om de drie punten over de streep te trekken. Dat lukte finaal en zo is er eindelijk nog eens een deugddoende zege voor Christiaens en zijn elftal.

Scoreverloop Zulte Waregem-RFC Liège:

1-0 (73') Gano

Scoreverloop Lierse Kempenzonen-Seraing:

1-0 (48') Ocansey

Zal Zulte Waregem de eerste plaats tot het einde vasthouden?

Meest recent

Patro plukt op nippertje nog smaakmaker bij concurrent weg

Patro Eisden zag op het slot van de zomermercato nog enkele pionnen vertrekken. Zo ging Japhet ...

1
1
Droomscenario OHL Women in Champions League

OH Leuven Women wist zich te kwalificeren voor de League Phase van de Champions League en de loting ...

5
5
Karetsas ontploft in Duitsland: “Bij Kompany zelfde gevoel”

Konstantinos Karetsas maakte deze zomermercato de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund. In ...

27
27
SK Beveren blijft gaan: Bob Peeters pakt wéér uit

SK Beveren blijft maar gaan op de zomermercato. De promovendus wil dit seizoen indruk maken in de ...

29
29
KRC Genk draait Anderlecht een loer: toptalent keert terug

De Belgische topclubs focussen zich meer en meer op de eigen jeugd, maar af en toe plukken ze ook ...

175
175
'Talbi krijgt mokerslag: opmerkelijke transfer in de maak'

In een aantal landen is de transfermarkt voorlopig nog geopend. En daar willen verschillende clubs ...

141
141
Vierde Gouden Schoen op komst? Vader Vanaken spreekt zich uit

Nu de transferperiode erop zit en de ploegen uit de Jupiler Pro League geen nieuwe spelers meer ...

64
64
Solden van start: vertrekkers bij Gent, STVV, Lommel én Westerlo

De zomerse transferperiode zit er ook in België. Tenminste toch aan inkomende zijde, de clubs ...

75
75
Leko moet puzzelen: grote verrassing als vervanger Forbs?

Club Brugge opent vrijdagavond de vijfde speeldag van de Jupiler Pro League met een bezoek aan ...

504
504
Fluitconcertjes in Lotto Park: Bruno zet tweetal uit de wind

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

509
509
TRANSFERUURTJE: De grootste en opvallendste deals van Deadline Day

Het transferseizoen zit er ook in het Belgische voetbal op. Vlak voor het verstrijken van de ...

249
249
‘Shinton verbaast na Beerschot met opvallende transfer’

Beerschot en Nick Shinton gingen verrassend in onderling overleg uit elkaar. Sinds 2024 stond de ...

121
121
Straf: ‘Deze club bood meer dan Dortmund op Karetsas’

Konstantinos Karetsas maakte deze zomer de transfer van KRC Genk naar Borussia Dortmund voor een ...

433
433
Bevestiging: Anderlecht heeft laatste versterking beet

RSC Anderlecht haalde deze zomermercato al heel wat versterkingen binnen. Maar Antoine Sibierski is ...

338
338
Zulte Waregem breekt plots met belangrijke pion

Zulte Waregem is sterk aan het seizoen begonnen met acht punten uit twaalf. Essevee staat daarmee op ...

147
147
KV Kortrijk haalt op slot zomermercato pak ervaring binnen

KV Kortrijk is desastreus aan het seizoen begonnen in de Jupiler Pro League en is voorlopig de rode ...

90
90
SK Beveren pakt nog op de valreep uit met international

SK Beveren werd vorig seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League, maar in de Jupiler ...

77
77
Bruno jammert: "Spelen met ongelijke wapens"

Vitor Bruno heeft zijn start niet gemist bij Anderlecht. Hij won zeven van zijn eerste tien matchen, ...

616
616
KRC Genk verrast alsnog met ultieme transfer

KRC Genk kende nog drukke dagen aan het einde van de zomermercato. De Limburgers haalden ook een ...

190
190
AA Gent ruikt bloed: "Begin van iets heel moois"

AA Gent is voortreffelijk gestart aan het seizoen. Een 12 op 12 en Europese plaatsing. Uiteraard ...

254
254
Vandenbempt stelt dé grote vraag na transferoffensief RSCA

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers in huis. Er vertrokken er ook een heel deel. Peter ...

514
514
Zorgen bij 'mogelijke revelatie' na 0 op 12: "Of de druk toeneemt?"

Voor het seizoen werd OH Leuven door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

175
175
Cvetkovic looft ploegmaat: "Bijna niet van de bal te zetten"

RSC Anderlecht won verdiend met 1-0 van KV Kortrijk. Het was zeker geen topprestatie, maar de Kerels ...

280
280
El Ouahdi geeft dé reden voor vertrek naar Hamburger SV

Zakaria El Ouahdi kijkt met veel vertrouwen uit naar zijn nieuwe avontuur bij Hamburger SV. De ...

234
234
'Club Brugge-kleedkamer keert zich tegen woedende Leko'

Ivan Leko haalde na de nederlaag tegen AA Gent keihard uit naar Carlos Forbs. Opvallend: in de ...

2037
2037

Meer sportnieuws