"Die 4 spelers hebben potentie om hoger te spelen dan Standard"

door

Bij Standard konden ze Aron Donnum voor ruim 4 miljoen euro verkopen. De club hoopt in de toekomst nog meer spelers voor mooie sommen van de hand te doen. Jonathan Legear ziet vier spelers die op termijn mogen dromen van een grotere club dan de Rouches.

LEES OOK: 'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Vanheusden & co

"Als ik vier spelers moet noemen die de potentie hebben om hoger te spelen dan Standard, dan zou ik zeggen Steven Alzate, maar ook Nathan Ngoy, Merveille Bokadi en Zinho Vanheusden. Nathan was uitmuntend tegen Brugge. Bokadi maakt indruk omdat hij meters durft te maken met de bal aan de voet. Hij is nooit bang en dat is voor een ploeg heel belangrijk. Zinho Vanheusden is al enkele maanden niet meer geblesseerd en we kennen zijn kwaliteiten”, verklaart hij aan RTBF.

Standard zal echter nog fors moeten doorduwen om deze spelers ooit ten gelde te maken. Alzate is geen eigendom van de club en wordt gehuurd van Brighton. De Luikenaars bedongen ook geen aankoopoptie. Hem kopen lijkt financieel niet haalbaar.

De tijd dringt voor Standard

Vanheusden wordt gehuurd van Inter, maar er is wél een optie om hem aan te kopen. Die bedraagt 7 miljoen euro. Standard hoopt hem te houden, maar kan hij door zijn blessureverleden op nog meer mikken? Bokadi is dan weer een speler die aan het einde van het seizoen einde contract is. Binnen ruim twee maanden kan de speler vrij aan tafel zitten met andere ploegen. De tijd dringt.

Tot slot is er Ngoy. De 20-jarige verdediger doet het goed bij Standard. Hij ligt nog tot medio 2026 onder contract. Als hij zich kan verder blijven ontwikkelen, mogen ze bij Standard dromen van een uitgaande toptransfer.

Wie zal het het verst schoppen?

Meest recent

‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

16
16
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

38
38
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

48
48
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

41
41
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

225
225
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

159
159
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

231
231
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

63
63
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

222
222
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

530
530
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

42
42
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

364
364
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

463
463
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

396
396
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

64
64
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

65
65
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

95
95
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

131
131
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

58
58
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

231
231
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

544
544
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

136
136
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

170
170
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

97
97
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

16
16

Meer sportnieuws