"Die 4 spelers hebben potentie om hoger te spelen dan Standard"

door

Bij Standard konden ze Aron Donnum voor ruim 4 miljoen euro verkopen. De club hoopt in de toekomst nog meer spelers voor mooie sommen van de hand te doen. Jonathan Legear ziet vier spelers die op termijn mogen dromen van een grotere club dan de Rouches.

LEES OOK: Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

Vanheusden & co

"Als ik vier spelers moet noemen die de potentie hebben om hoger te spelen dan Standard, dan zou ik zeggen Steven Alzate, maar ook Nathan Ngoy, Merveille Bokadi en Zinho Vanheusden. Nathan was uitmuntend tegen Brugge. Bokadi maakt indruk omdat hij meters durft te maken met de bal aan de voet. Hij is nooit bang en dat is voor een ploeg heel belangrijk. Zinho Vanheusden is al enkele maanden niet meer geblesseerd en we kennen zijn kwaliteiten”, verklaart hij aan RTBF.

Standard zal echter nog fors moeten doorduwen om deze spelers ooit ten gelde te maken. Alzate is geen eigendom van de club en wordt gehuurd van Brighton. De Luikenaars bedongen ook geen aankoopoptie. Hem kopen lijkt financieel niet haalbaar.

De tijd dringt voor Standard

Vanheusden wordt gehuurd van Inter, maar er is wél een optie om hem aan te kopen. Die bedraagt 7 miljoen euro. Standard hoopt hem te houden, maar kan hij door zijn blessureverleden op nog meer mikken? Bokadi is dan weer een speler die aan het einde van het seizoen einde contract is. Binnen ruim twee maanden kan de speler vrij aan tafel zitten met andere ploegen. De tijd dringt.

Tot slot is er Ngoy. De 20-jarige verdediger doet het goed bij Standard. Hij ligt nog tot medio 2026 onder contract. Als hij zich kan verder blijven ontwikkelen, mogen ze bij Standard dromen van een uitgaande toptransfer.

Wie zal het het verst schoppen?

Meest recent

Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

33
33
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

63
63
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

264
264
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

10
10
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

128
128
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

265
265
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

147
147
Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

De feestdagen staan voor de deur en dan is het voor de profs soms tijd om de riem even los te laten. ...

45
45
Hasi in de problemen bij Anderlecht: “Hij weet het niet”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk in de Jupiler Pro League. Paars-Wit heeft grote ...

246
246
'Mika Godts staat plots voor absolute toptransfer'

Ajax beleeft tot dusver een moeilijk seizoen, maar Mika Godts is daarin wel een schaars lichtpuntje. ...

67
67
'Gouden kans: jeugdinternational gratis naar JPL'

De wintermercato opent zeer weldra zijn deuren en heel wat Belgische clubs kunnen versterking ...

85
85
"Hopelijk nooit in de JPL" - Stijnen helemaal afgemaakt

Stijn Stijnen en Patro Eisden stonden de voorbije dagen alweer volop in de spotlights, zij het ...

228
228
'Rampscenario in de maak voor Belgische profclubs'

Het blijft angstvallig afwachten welke afloop de vete tussen DAZN en de Pro League zal kennen. De ...

362
362
Theate sneert weer naar pers over Rode Duivels

Voor de Rode Duivels is 2025 een jaar met pieken en dalen geweest. Ze wisten wel hun ticket voor het ...

106
106
'Stassin krijgt belangrijk nieuws over knaltransfer'

In november haalde Rudi Garcia Romeo Vermant als nieuwe spits bij de selectie. Dat zal toch een ...

87
87
Axel Witsel alsnog terug naar Standard?

Na negentien speeldagen staat Standard knap zesde, al is het maar de vraag of ze die plaats zullen ...

155
155
Ondanks comeback: Defour keihard voor Anderlecht

Anderlecht heeft zondag een sterk staaltje mentale weerbaarheid laten zien. Het leek aanvankelijk op ...

239
239
Union moet alsnog sterkhouder komende weken missen

Union klopte afgelopen weekend Zulte Waregem met 2-0 en pakte zo nog eens een deugddoende ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

1094
1094
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

192
192
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

304
304
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

169
169
Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

186
186
Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

513
513
Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

243
243

Meer sportnieuws