"Die 4 spelers hebben potentie om hoger te spelen dan Standard"

door

Bij Standard konden ze Aron Donnum voor ruim 4 miljoen euro verkopen. De club hoopt in de toekomst nog meer spelers voor mooie sommen van de hand te doen. Jonathan Legear ziet vier spelers die op termijn mogen dromen van een grotere club dan de Rouches.

LEES OOK: ‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

Vanheusden & co

"Als ik vier spelers moet noemen die de potentie hebben om hoger te spelen dan Standard, dan zou ik zeggen Steven Alzate, maar ook Nathan Ngoy, Merveille Bokadi en Zinho Vanheusden. Nathan was uitmuntend tegen Brugge. Bokadi maakt indruk omdat hij meters durft te maken met de bal aan de voet. Hij is nooit bang en dat is voor een ploeg heel belangrijk. Zinho Vanheusden is al enkele maanden niet meer geblesseerd en we kennen zijn kwaliteiten”, verklaart hij aan RTBF.

Standard zal echter nog fors moeten doorduwen om deze spelers ooit ten gelde te maken. Alzate is geen eigendom van de club en wordt gehuurd van Brighton. De Luikenaars bedongen ook geen aankoopoptie. Hem kopen lijkt financieel niet haalbaar.

De tijd dringt voor Standard

Vanheusden wordt gehuurd van Inter, maar er is wél een optie om hem aan te kopen. Die bedraagt 7 miljoen euro. Standard hoopt hem te houden, maar kan hij door zijn blessureverleden op nog meer mikken? Bokadi is dan weer een speler die aan het einde van het seizoen einde contract is. Binnen ruim twee maanden kan de speler vrij aan tafel zitten met andere ploegen. De tijd dringt.

Tot slot is er Ngoy. De 20-jarige verdediger doet het goed bij Standard. Hij ligt nog tot medio 2026 onder contract. Als hij zich kan verder blijven ontwikkelen, mogen ze bij Standard dromen van een uitgaande toptransfer.

Wie zal het het verst schoppen?

Meest recent

‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

79
79
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

58
58
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

26
26
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

105
105
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

75
75
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

69
69
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

134
134
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

361
361
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

543
543
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

318
318
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

170
170
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

135
135
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

477
477
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

457
457
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

124
124
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

138
138
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

129
129
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

125
125
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

212
212
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

520
520
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

255
255
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

419
419
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

215
215
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

136
136
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

629
629

Meer sportnieuws