Leoni geeft dé reden voor late doorbraak bij Anderlecht

door
Leoni geeft dé reden voor late doorbraak bij Anderlecht

Théo Leoni is dé revelatie bij RSC Anderlecht. De middenvelder groeide uit tot een onmisbare pion op het middenveld. De linkspoot verrast vriend en vijand en velen vragen zich af waarom het zo lang duurde vooraleer Leoni echt zijn kans kreeg.

Onder Vincent Kompany kreeg Leoni tijdens voorbereidingen op het seizoen een kans, maar echt overtuigen deed hij dan zelden. Zo zagen we hem ook wel af en toe op de linkerflank spelen, maar dat was geen succes. 

LEES OOK: Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

Veldman geloofde in hem

Felice Mazzu liet hem nadien ook links liggen voor de eerste ploeg en Robin Veldman gaf hem daarna een kans. Daarna viel hij nog wel eens in onder Brian Riemer, maar de Deense coach geeft hem dit seizoen echt zijn kans. Leoni zijn lange wachten werd beloond.

"Waarom ik vorig jaar na die goede match tegen Antwerp onder Veldman amper nog kansen kregen? Ik weet het niet, want ik ben nadien geen andere speler geworden. Het klopt dat ik fysiek niet klaar was om op mijn zeventiende of achttiende voor de eerste ploeg van Anderlecht te spelen. Toen ik 19 of 20 was, was ik echter fysiek even sterk als vandaag. Het is nu zo, maar het heeft ook mijn karakter gevormd want ik heb moeten vechten voor mijn plaats", vertelde hij.

Toekomst bij RSCA

Toch zag Leoni ook wel een tendens. "Het waren ook andere types dan mij die de afgelopen jaren een kans kregen, dat ook. Het waren niet echt dezelfde types als mij die doorbraken. Het waren vaak snelle spelers, of dribbelaars."

Zijn toekomst ligt bij RSCA. "Uiteraard zou ik een carrière zoals Deschacht willen bij Anderlecht. Maar dat heb je niet altijd zelf in de hand. In het voetbal kan er snel iets veranderen. Er waren de afgelopen jaren aanbiedingen, maar ik wilde doorbreken bij Anderlecht."

Lees ook: Waarom Mertens en Trossard dé voorbeelden zijn voor Leoni

Had Leoni eerder zijn kans moeten krijgen?

Meest recent

Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

20
20
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

74
74
Europese barrages: dé favorieten voor de laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

34
34
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

201
201
'Anderlecht likt wonden: miljoenen de vuilbak in'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

163
163
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

96
96
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

322
322
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

77
77
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

725
725
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

244
244
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

184
184
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

157
157
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

302
302
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

118
118
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

116
116
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

75
75
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

386
386
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

82
82
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

48
48
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

272
272
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

105
105
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

83
83
Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

214
214
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

147
147

Meer sportnieuws