Leoni geeft dé reden voor late doorbraak bij Anderlecht

door
Leoni geeft dé reden voor late doorbraak bij Anderlecht

Théo Leoni is dé revelatie bij RSC Anderlecht. De middenvelder groeide uit tot een onmisbare pion op het middenveld. De linkspoot verrast vriend en vijand en velen vragen zich af waarom het zo lang duurde vooraleer Leoni echt zijn kans kreeg.

Onder Vincent Kompany kreeg Leoni tijdens voorbereidingen op het seizoen een kans, maar echt overtuigen deed hij dan zelden. Zo zagen we hem ook wel af en toe op de linkerflank spelen, maar dat was geen succes. 

LEES OOK: 'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

Veldman geloofde in hem

Felice Mazzu liet hem nadien ook links liggen voor de eerste ploeg en Robin Veldman gaf hem daarna een kans. Daarna viel hij nog wel eens in onder Brian Riemer, maar de Deense coach geeft hem dit seizoen echt zijn kans. Leoni zijn lange wachten werd beloond.

"Waarom ik vorig jaar na die goede match tegen Antwerp onder Veldman amper nog kansen kregen? Ik weet het niet, want ik ben nadien geen andere speler geworden. Het klopt dat ik fysiek niet klaar was om op mijn zeventiende of achttiende voor de eerste ploeg van Anderlecht te spelen. Toen ik 19 of 20 was, was ik echter fysiek even sterk als vandaag. Het is nu zo, maar het heeft ook mijn karakter gevormd want ik heb moeten vechten voor mijn plaats", vertelde hij.

Toekomst bij RSCA

Toch zag Leoni ook wel een tendens. "Het waren ook andere types dan mij die de afgelopen jaren een kans kregen, dat ook. Het waren niet echt dezelfde types als mij die doorbraken. Het waren vaak snelle spelers, of dribbelaars."

Zijn toekomst ligt bij RSCA. "Uiteraard zou ik een carrière zoals Deschacht willen bij Anderlecht. Maar dat heb je niet altijd zelf in de hand. In het voetbal kan er snel iets veranderen. Er waren de afgelopen jaren aanbiedingen, maar ik wilde doorbreken bij Anderlecht."

Lees ook: Waarom Mertens en Trossard dé voorbeelden zijn voor Leoni

Had Leoni eerder zijn kans moeten krijgen?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

10
10
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

39
39
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

365
365
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

313
313
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

193
193
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

246
246
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

73
73
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

595
595
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

217
217
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

406
406
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

624
624
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

212
212
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

396
396
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

182
182
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

170
170
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

166
166
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

76
76
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

260
260
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

79
79
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

335
335
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

228
228
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

240
240
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

449
449
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

530
530
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

84
84

Meer sportnieuws