Leoni geeft dé reden voor late doorbraak bij Anderlecht

187 stemmen
Leoni geeft dé reden voor late doorbraak bij Anderlecht

Théo Leoni is dé revelatie bij RSC Anderlecht. De middenvelder groeide uit tot een onmisbare pion op het middenveld. De linkspoot verrast vriend en vijand en velen vragen zich af waarom het zo lang duurde vooraleer Leoni echt zijn kans kreeg.

Onder Vincent Kompany kreeg Leoni tijdens voorbereidingen op het seizoen een kans, maar echt overtuigen deed hij dan zelden. Zo zagen we hem ook wel af en toe op de linkerflank spelen, maar dat was geen succes. 

LEES OOK: Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

Veldman geloofde in hem

Felice Mazzu liet hem nadien ook links liggen voor de eerste ploeg en Robin Veldman gaf hem daarna een kans. Daarna viel hij nog wel eens in onder Brian Riemer, maar de Deense coach geeft hem dit seizoen echt zijn kans. Leoni zijn lange wachten werd beloond.

"Waarom ik vorig jaar na die goede match tegen Antwerp onder Veldman amper nog kansen kregen? Ik weet het niet, want ik ben nadien geen andere speler geworden. Het klopt dat ik fysiek niet klaar was om op mijn zeventiende of achttiende voor de eerste ploeg van Anderlecht te spelen. Toen ik 19 of 20 was, was ik echter fysiek even sterk als vandaag. Het is nu zo, maar het heeft ook mijn karakter gevormd want ik heb moeten vechten voor mijn plaats", vertelde hij.

Toekomst bij RSCA

Toch zag Leoni ook wel een tendens. "Het waren ook andere types dan mij die de afgelopen jaren een kans kregen, dat ook. Het waren niet echt dezelfde types als mij die doorbraken. Het waren vaak snelle spelers, of dribbelaars."

Zijn toekomst ligt bij RSCA. "Uiteraard zou ik een carrière zoals Deschacht willen bij Anderlecht. Maar dat heb je niet altijd zelf in de hand. In het voetbal kan er snel iets veranderen. Er waren de afgelopen jaren aanbiedingen, maar ik wilde doorbreken bij Anderlecht."

Lees ook: Waarom Mertens en Trossard dé voorbeelden zijn voor Leoni

Had Leoni eerder zijn kans moeten krijgen?

Meest recent

Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

56
56
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

107
107
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

14
14
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

671
671
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

25
25
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

28
28
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

64
64
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

303
303
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

110
110
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

126
126
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

52
52
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

87
87
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

58
58
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

55
55
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

222
222
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

138
138
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

116
116
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

37
37
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

290
290
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

186
186
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

63
63
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

49
49
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

38
38
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

93
93

Meer sportnieuws