Leoni geeft dé reden voor late doorbraak bij Anderlecht

door
Leoni geeft dé reden voor late doorbraak bij Anderlecht

Théo Leoni is dé revelatie bij RSC Anderlecht. De middenvelder groeide uit tot een onmisbare pion op het middenveld. De linkspoot verrast vriend en vijand en velen vragen zich af waarom het zo lang duurde vooraleer Leoni echt zijn kans kreeg.

Onder Vincent Kompany kreeg Leoni tijdens voorbereidingen op het seizoen een kans, maar echt overtuigen deed hij dan zelden. Zo zagen we hem ook wel af en toe op de linkerflank spelen, maar dat was geen succes. 

LEES OOK: Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Veldman geloofde in hem

Felice Mazzu liet hem nadien ook links liggen voor de eerste ploeg en Robin Veldman gaf hem daarna een kans. Daarna viel hij nog wel eens in onder Brian Riemer, maar de Deense coach geeft hem dit seizoen echt zijn kans. Leoni zijn lange wachten werd beloond.

"Waarom ik vorig jaar na die goede match tegen Antwerp onder Veldman amper nog kansen kregen? Ik weet het niet, want ik ben nadien geen andere speler geworden. Het klopt dat ik fysiek niet klaar was om op mijn zeventiende of achttiende voor de eerste ploeg van Anderlecht te spelen. Toen ik 19 of 20 was, was ik echter fysiek even sterk als vandaag. Het is nu zo, maar het heeft ook mijn karakter gevormd want ik heb moeten vechten voor mijn plaats", vertelde hij.

Toekomst bij RSCA

Toch zag Leoni ook wel een tendens. "Het waren ook andere types dan mij die de afgelopen jaren een kans kregen, dat ook. Het waren niet echt dezelfde types als mij die doorbraken. Het waren vaak snelle spelers, of dribbelaars."

Zijn toekomst ligt bij RSCA. "Uiteraard zou ik een carrière zoals Deschacht willen bij Anderlecht. Maar dat heb je niet altijd zelf in de hand. In het voetbal kan er snel iets veranderen. Er waren de afgelopen jaren aanbiedingen, maar ik wilde doorbreken bij Anderlecht."

Lees ook: Waarom Mertens en Trossard dé voorbeelden zijn voor Leoni

Had Leoni eerder zijn kans moeten krijgen?

Meest recent

'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

30
30
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

76
76
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

116
116
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

100
100
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

272
272
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

97
97
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

257
257
Rode Duivel krijgt mokerslag: definitief streep door WK?

Rudi Garcia moet stilaan beginnen nadenken over zijn selectie voor het WK 2026. Vanavond staat de ...

54
54
Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

174
174
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

407
407
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

144
144
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

242
242
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

126
126
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

176
176
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

95
95
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

1010
1010
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

101
101
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

245
245
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

354
354
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

342
342
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

256
256
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

254
254
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

282
282
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

495
495
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

618
618

Meer sportnieuws