Leoni geeft dé reden voor late doorbraak bij Anderlecht

door
Leoni geeft dé reden voor late doorbraak bij Anderlecht

Théo Leoni is dé revelatie bij RSC Anderlecht. De middenvelder groeide uit tot een onmisbare pion op het middenveld. De linkspoot verrast vriend en vijand en velen vragen zich af waarom het zo lang duurde vooraleer Leoni echt zijn kans kreeg.

Onder Vincent Kompany kreeg Leoni tijdens voorbereidingen op het seizoen een kans, maar echt overtuigen deed hij dan zelden. Zo zagen we hem ook wel af en toe op de linkerflank spelen, maar dat was geen succes. 

LEES OOK: Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Veldman geloofde in hem

Felice Mazzu liet hem nadien ook links liggen voor de eerste ploeg en Robin Veldman gaf hem daarna een kans. Daarna viel hij nog wel eens in onder Brian Riemer, maar de Deense coach geeft hem dit seizoen echt zijn kans. Leoni zijn lange wachten werd beloond.

"Waarom ik vorig jaar na die goede match tegen Antwerp onder Veldman amper nog kansen kregen? Ik weet het niet, want ik ben nadien geen andere speler geworden. Het klopt dat ik fysiek niet klaar was om op mijn zeventiende of achttiende voor de eerste ploeg van Anderlecht te spelen. Toen ik 19 of 20 was, was ik echter fysiek even sterk als vandaag. Het is nu zo, maar het heeft ook mijn karakter gevormd want ik heb moeten vechten voor mijn plaats", vertelde hij.

Toekomst bij RSCA

Toch zag Leoni ook wel een tendens. "Het waren ook andere types dan mij die de afgelopen jaren een kans kregen, dat ook. Het waren niet echt dezelfde types als mij die doorbraken. Het waren vaak snelle spelers, of dribbelaars."

Zijn toekomst ligt bij RSCA. "Uiteraard zou ik een carrière zoals Deschacht willen bij Anderlecht. Maar dat heb je niet altijd zelf in de hand. In het voetbal kan er snel iets veranderen. Er waren de afgelopen jaren aanbiedingen, maar ik wilde doorbreken bij Anderlecht."

Lees ook: Waarom Mertens en Trossard dé voorbeelden zijn voor Leoni

Had Leoni eerder zijn kans moeten krijgen?

Meest recent

Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

5
5
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

5
5
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

13
13
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

136
136
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

84
84
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

118
118
'Zeer straffe wintertransfer voor Koni De Winter'

De voorbije maanden werd er alweer druk gediscussieerd over de defensie van de Rode Duivels. Met ...

85
85
Marc Coucke steelt alle harten met onverwachte boodschap

Marc Coucke heeft opnieuw bewezen dat hij zichzelf niet al te serieus neemt. De ondernemer en ...

57
57
'Ondergang RWDM: nieuw schrijnend verhaal duikt op'

Krijgen we in de komende maanden een nieuwe tragedie in de Challenger Pro League? Een jaar na het ...

89
89
'Union tussen hoop en vrees: details over interesse bekend'

Het lijkt voor Union alweer een spannende mercato te gaan worden. In zowat elke transferperiode moet ...

36
36
'Origi maakt sensationele comeback bij ex-club'

Divock Origi zou deze winter eindelijk weer voetballer kunnen worden. De ex-Rode Duivel zat het ...

163
163
Blunder van De Mil? "Als hij een week langer gewacht had..."

AA Gent krijgt zaterdag het bezoek van Westerlo en op die wedstrijd staat er toch behoorlijk wat ...

208
208
Domper Anderlecht: verdict voor Stroeykens en Camara bekend

Deze week is de Africa Cup van start gegaan en daardoor moeten ook heel wat Belgische clubs een ...

239
239
Theate waarschuwt Rode Duivels voor WK-valkuil

Voor de Rode Duivels zal 2026 in het teken staan van het WK. In maart trekken ze al naar de ...

71
71
Meteen puzzelen voor Hayen, stormloop in Genk

Een uitgebreid kerstfeest zal er voor de spelers en clubs in de Jupiler Pro League niet inzitten, ...

440
440
Wils reageert op plotse ommekeer Antwerp: "Het is kut"

Antwerp trekt de feestdagen in met een uitstekend gevoel. Nadat de Great Old een maand geleden nog ...

318
318
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat toe, Man City heeft knalaanwinst beet'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

414
414
Ongezien: kijk binnen in nieuw luxeparadijs van Ronaldo

Cristiano Ronaldo verdient een fortuin in Saudi-Arabië en de Portugese superster heeft aldus ...

87
87
'Lionel Messi incasseert familiedrama tijdens feestdagen'

Lionel Messi en zijn familie heeft een ferme klap geïncasseerd. Volgens Argentijnse media is de ...

68
68
‘Real Madrid all-in voor verrassende superster’

De wintermercato staat voor de deur en dan draait de geruchtenmolen weer op volle toeren. Ook in ...

115
115
Toptransfer in Challenger Pro League: lonkt de Eredivisie?

Bij Lommel SK is het vooral belangrijk dat spelers er zich ontwikkelen en worden doorverkocht. Dat ...

72
72
Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

195
195
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

583
583
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

124
124
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

257
257

Meer sportnieuws