"Of Vanheusden de voorkeur moet krijgen op Faes bij Duivels?"

door

Domenico Tedesco zorgde de voorbije weken weer voor enkele nieuwe Rode Duivels, want in de slotfase in Oostenrijk mochten Antwerp-middenvelders Mandela Keita en Arthur Vermeeren hun eerste minuten bij de nationale ploeg maken. Het was niet de enige verrassing die de bondscoach in petto had.

Hij zorgde ook voor een opmerkelijke zet door Zinho Vanheusden weer bij de selectie te halen als vervanger van de geblesseerde Al-Dakhil. De aanvoerder van Standard wacht drie jaar na zijn debuut nog steeds op een tweede cap en zijn laatste selectie dateerde al van twee jaar geleden.

LEES OOK: Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Vanheusden titularis bij Rode Duivels?

Daarna kende de 24-jarige Vanheusden de ene na de andere blessure, maar nu lijkt hij eindelijk weer fit te zijn. Hij miste dit seizoen bij Standard nog geen minuut en daardoor lijken er kansen te liggen bij de nationale ploeg. Tedesco koos de voorbije maanden resoluut voor Wout Faes in het centrum van de defensie, maar hij kon nog lang niet iedereen overtuigen.

Maar volgens Jonathan Legear kan er van een basisplaats voor Vanheusden nog geen sprake zijn. "Je moet oordelen op basis van de laatste drie seizoenen. Daarin zal Vanheusden niet meer dan 25 matchen gespeeld hebben, terwijl Faes er meer dan 90 in de benen zal hebben", merkt de ex-international op bij RTBF.

Eerst afwachten of Vanheusden fit blijft

Heel erg ver van de waarheid zit Legear niet met zijn inschatting. Sinds de start van het seizoen 2021/22 kwam Vanheusden bij Genoa, AZ en Standard niet verder dan 34 wedstrijden, waarvan tien dit seizoen. Faes kwam in dezelfde periode voor Reims en Leicester tot maar liefst 89 wedstrijden.

Volgens Legear zal Vanheusden nog wat langer fit moeten blijven om aanspraak te maken op minuten bij de nationale ploeg. "Als hij een volledig seizoen gespeeld heeft zonder blessures, dan kunnen we er nog eens over praten. Want over zijn kwaliteiten bestaat natuurlijk geen enkele twijfel", klinkt het.

Moet Vanheusden op termijn de voorkeur krijgen op Faes?

Meest recent

De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

3
3
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

30
30
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

50
50
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

45
45
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

58
58
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

136
136
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

54
54
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

105
105
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1020
1020
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

53
53
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

62
62
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

429
429
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

204
204
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

112
112
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

142
142
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

127
127
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

31
31
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

986
986
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

121
121
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

57
57
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

362
362
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

833
833
Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

128
128
Kompany na alle ophef: "Ik neem er afstand van"

Vincent Kompany krijgen ze niet snel gek. De trainer van Bayern München kreeg de nodige vragen ...

82
82
'Code rood bij KRC Genk: sterkhouder richting uitgang'

KRC Genk lijkt deze mercato een topspeler te verliezen. De Premier League lijkt steeds harder te ...

424
424

Meer sportnieuws