"Of Vanheusden de voorkeur moet krijgen op Faes bij Duivels?"

318

Domenico Tedesco zorgde de voorbije weken weer voor enkele nieuwe Rode Duivels, want in de slotfase in Oostenrijk mochten Antwerp-middenvelders Mandela Keita en Arthur Vermeeren hun eerste minuten bij de nationale ploeg maken. Het was niet de enige verrassing die de bondscoach in petto had.

Hij zorgde ook voor een opmerkelijke zet door Zinho Vanheusden weer bij de selectie te halen als vervanger van de geblesseerde Al-Dakhil. De aanvoerder van Standard wacht drie jaar na zijn debuut nog steeds op een tweede cap en zijn laatste selectie dateerde al van twee jaar geleden.

LEES OOK: Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

Vanheusden titularis bij Rode Duivels?

Daarna kende de 24-jarige Vanheusden de ene na de andere blessure, maar nu lijkt hij eindelijk weer fit te zijn. Hij miste dit seizoen bij Standard nog geen minuut en daardoor lijken er kansen te liggen bij de nationale ploeg. Tedesco koos de voorbije maanden resoluut voor Wout Faes in het centrum van de defensie, maar hij kon nog lang niet iedereen overtuigen.

Maar volgens Jonathan Legear kan er van een basisplaats voor Vanheusden nog geen sprake zijn. "Je moet oordelen op basis van de laatste drie seizoenen. Daarin zal Vanheusden niet meer dan 25 matchen gespeeld hebben, terwijl Faes er meer dan 90 in de benen zal hebben", merkt de ex-international op bij RTBF.

Eerst afwachten of Vanheusden fit blijft

Heel erg ver van de waarheid zit Legear niet met zijn inschatting. Sinds de start van het seizoen 2021/22 kwam Vanheusden bij Genoa, AZ en Standard niet verder dan 34 wedstrijden, waarvan tien dit seizoen. Faes kwam in dezelfde periode voor Reims en Leicester tot maar liefst 89 wedstrijden.

Volgens Legear zal Vanheusden nog wat langer fit moeten blijven om aanspraak te maken op minuten bij de nationale ploeg. "Als hij een volledig seizoen gespeeld heeft zonder blessures, dan kunnen we er nog eens over praten. Want over zijn kwaliteiten bestaat natuurlijk geen enkele twijfel", klinkt het.

Moet Vanheusden op termijn de voorkeur krijgen op Faes?

Meest recent

Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

5
5
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

42
42
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

7
7
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

30
30
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

20
20
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

177
177
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

75
75
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

39
39
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

25
25
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

18
18
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

64
64
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

151
151
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

44
44
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

35
35
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

112
112
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

59
59
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

103
103
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

56
56
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

48
48
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

19
19
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

132
132
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

111
111
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

215
215
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16

Meer sportnieuws