"Of Vanheusden de voorkeur moet krijgen op Faes bij Duivels?"

door

Domenico Tedesco zorgde de voorbije weken weer voor enkele nieuwe Rode Duivels, want in de slotfase in Oostenrijk mochten Antwerp-middenvelders Mandela Keita en Arthur Vermeeren hun eerste minuten bij de nationale ploeg maken. Het was niet de enige verrassing die de bondscoach in petto had.

Hij zorgde ook voor een opmerkelijke zet door Zinho Vanheusden weer bij de selectie te halen als vervanger van de geblesseerde Al-Dakhil. De aanvoerder van Standard wacht drie jaar na zijn debuut nog steeds op een tweede cap en zijn laatste selectie dateerde al van twee jaar geleden.

LEES OOK: Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Vanheusden titularis bij Rode Duivels?

Daarna kende de 24-jarige Vanheusden de ene na de andere blessure, maar nu lijkt hij eindelijk weer fit te zijn. Hij miste dit seizoen bij Standard nog geen minuut en daardoor lijken er kansen te liggen bij de nationale ploeg. Tedesco koos de voorbije maanden resoluut voor Wout Faes in het centrum van de defensie, maar hij kon nog lang niet iedereen overtuigen.

Maar volgens Jonathan Legear kan er van een basisplaats voor Vanheusden nog geen sprake zijn. "Je moet oordelen op basis van de laatste drie seizoenen. Daarin zal Vanheusden niet meer dan 25 matchen gespeeld hebben, terwijl Faes er meer dan 90 in de benen zal hebben", merkt de ex-international op bij RTBF.

Eerst afwachten of Vanheusden fit blijft

Heel erg ver van de waarheid zit Legear niet met zijn inschatting. Sinds de start van het seizoen 2021/22 kwam Vanheusden bij Genoa, AZ en Standard niet verder dan 34 wedstrijden, waarvan tien dit seizoen. Faes kwam in dezelfde periode voor Reims en Leicester tot maar liefst 89 wedstrijden.

Volgens Legear zal Vanheusden nog wat langer fit moeten blijven om aanspraak te maken op minuten bij de nationale ploeg. "Als hij een volledig seizoen gespeeld heeft zonder blessures, dan kunnen we er nog eens over praten. Want over zijn kwaliteiten bestaat natuurlijk geen enkele twijfel", klinkt het.

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’
196

Moet Vanheusden op termijn de voorkeur krijgen op Faes?

Meest recent

Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

47
47
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

103
103
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

96
96
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

34
34
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

93
93
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

39
39
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

23
23
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

252
252
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

365
365
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

325
325
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

43
43
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

38
38
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

258
258
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

295
295
Opvallende move Vrancken: vertrek bij STVV in de maak?

Wouter Vrancken levert momenteel uitstekend werk als hoofdcoach van STVV. De oud-middenvelder is ...

264
264
'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

292
292
'Real Madrid verrast: Kompany is de echte miljoenenstunt'

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

238
238
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

94
94
De Cat tóch in bekerfinale? 'Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

354
354
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

635
635
Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

45
45
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

72
72
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

407
407
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

592
592
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

168
168

Meer sportnieuws