"Of Vanheusden de voorkeur moet krijgen op Faes bij Duivels?"

318 stemmen

Domenico Tedesco zorgde de voorbije weken weer voor enkele nieuwe Rode Duivels, want in de slotfase in Oostenrijk mochten Antwerp-middenvelders Mandela Keita en Arthur Vermeeren hun eerste minuten bij de nationale ploeg maken. Het was niet de enige verrassing die de bondscoach in petto had.

Hij zorgde ook voor een opmerkelijke zet door Zinho Vanheusden weer bij de selectie te halen als vervanger van de geblesseerde Al-Dakhil. De aanvoerder van Standard wacht drie jaar na zijn debuut nog steeds op een tweede cap en zijn laatste selectie dateerde al van twee jaar geleden.

LEES OOK: Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

Vanheusden titularis bij Rode Duivels?

Daarna kende de 24-jarige Vanheusden de ene na de andere blessure, maar nu lijkt hij eindelijk weer fit te zijn. Hij miste dit seizoen bij Standard nog geen minuut en daardoor lijken er kansen te liggen bij de nationale ploeg. Tedesco koos de voorbije maanden resoluut voor Wout Faes in het centrum van de defensie, maar hij kon nog lang niet iedereen overtuigen.

Maar volgens Jonathan Legear kan er van een basisplaats voor Vanheusden nog geen sprake zijn. "Je moet oordelen op basis van de laatste drie seizoenen. Daarin zal Vanheusden niet meer dan 25 matchen gespeeld hebben, terwijl Faes er meer dan 90 in de benen zal hebben", merkt de ex-international op bij RTBF.

Eerst afwachten of Vanheusden fit blijft

Heel erg ver van de waarheid zit Legear niet met zijn inschatting. Sinds de start van het seizoen 2021/22 kwam Vanheusden bij Genoa, AZ en Standard niet verder dan 34 wedstrijden, waarvan tien dit seizoen. Faes kwam in dezelfde periode voor Reims en Leicester tot maar liefst 89 wedstrijden.

Volgens Legear zal Vanheusden nog wat langer fit moeten blijven om aanspraak te maken op minuten bij de nationale ploeg. "Als hij een volledig seizoen gespeeld heeft zonder blessures, dan kunnen we er nog eens over praten. Want over zijn kwaliteiten bestaat natuurlijk geen enkele twijfel", klinkt het.

🚀

Moet Vanheusden op termijn de voorkeur krijgen op Faes?

Meest recent

'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

4
4
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

64
64
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

85
85
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

99
99
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

237
237
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

60
60
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

165
165
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

63
63
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

338
338
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

151
151
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

148
148
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

69
69
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

235
235
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

282
282
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

90
90
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

328
328
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

952
952
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

500
500
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

399
399
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

593
593
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

180
180
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

185
185
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

235
235
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

511
511
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

573
573

Meer sportnieuws