"Of Vanheusden de voorkeur moet krijgen op Faes bij Duivels?"

door

Domenico Tedesco zorgde de voorbije weken weer voor enkele nieuwe Rode Duivels, want in de slotfase in Oostenrijk mochten Antwerp-middenvelders Mandela Keita en Arthur Vermeeren hun eerste minuten bij de nationale ploeg maken. Het was niet de enige verrassing die de bondscoach in petto had.

Hij zorgde ook voor een opmerkelijke zet door Zinho Vanheusden weer bij de selectie te halen als vervanger van de geblesseerde Al-Dakhil. De aanvoerder van Standard wacht drie jaar na zijn debuut nog steeds op een tweede cap en zijn laatste selectie dateerde al van twee jaar geleden.

LEES OOK: 'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Vanheusden titularis bij Rode Duivels?

Daarna kende de 24-jarige Vanheusden de ene na de andere blessure, maar nu lijkt hij eindelijk weer fit te zijn. Hij miste dit seizoen bij Standard nog geen minuut en daardoor lijken er kansen te liggen bij de nationale ploeg. Tedesco koos de voorbije maanden resoluut voor Wout Faes in het centrum van de defensie, maar hij kon nog lang niet iedereen overtuigen.

Maar volgens Jonathan Legear kan er van een basisplaats voor Vanheusden nog geen sprake zijn. "Je moet oordelen op basis van de laatste drie seizoenen. Daarin zal Vanheusden niet meer dan 25 matchen gespeeld hebben, terwijl Faes er meer dan 90 in de benen zal hebben", merkt de ex-international op bij RTBF.

Eerst afwachten of Vanheusden fit blijft

Heel erg ver van de waarheid zit Legear niet met zijn inschatting. Sinds de start van het seizoen 2021/22 kwam Vanheusden bij Genoa, AZ en Standard niet verder dan 34 wedstrijden, waarvan tien dit seizoen. Faes kwam in dezelfde periode voor Reims en Leicester tot maar liefst 89 wedstrijden.

Volgens Legear zal Vanheusden nog wat langer fit moeten blijven om aanspraak te maken op minuten bij de nationale ploeg. "Als hij een volledig seizoen gespeeld heeft zonder blessures, dan kunnen we er nog eens over praten. Want over zijn kwaliteiten bestaat natuurlijk geen enkele twijfel", klinkt het.

Moet Vanheusden op termijn de voorkeur krijgen op Faes?

Meest recent

Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

1
1
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

298
298
Hayen speelt open kaart over ziekenboeg Club Brugge

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor Club Brugge, dat zo de tijd kreeg om te herbronnen na de ...

49
49
Antwerp incasseert mokerslag: steunpilaar weken out

Dankzij de zege tegen La Louvière is de crisis even weg op de Bosuil, al is het zondag tegen ...

24
24
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

75
75
Kompany verrast na enorme lof: "Ben ik niet vergeten..."

Het gaat Vincent Kompany dezer dagen voor de wind. Hij raast met Bayern München door het ...

66
66
'Pijnlijk: Barça greep twéé keer naast Courtois'

Komend weekend wordt er ook in La Liga weer gevoetbald en gaat de strijd tussen Real Madrid en FC ...

81
81
'Nieuwe onthullingen over Overmars doen Nederland daveren'

De voorbije weken werd Marc Overmars ruimschoots gelinkt aan een terugkeer naar Ajax, maar die zal ...

158
158
'Schalke wil zeer verrassende Belg binnenhalen'

Bij Schalke 04 gingen ze onlangs nog eens de Belgische toer op met Marc Wilmots als sportief ...

47
47
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Juventus'

Anderlecht kende vorige zomer een zeer drukke transferperiode, maar de voorbije maanden werd ...

112
112
Domper voor Antwerp: geen fans in topwedstrijd

Antwerp beleeft een moeilijk seizoen en is zelfs in de kelder van het klassement verzeild geraakt. ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'De Cat en Ordoñez weg voor waanzinnige sommen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

309
309
Anderlecht & Antwerp-fans boycotten verplaatsingen

Bezoekersvakken die leeg blijven: het lijkt stilaan wel een nieuwe trend in het Belgisch voetbal. ...

88
88
'Club Brugge hakt knoop door over wintertransfer'

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. Mogelijk wordt dat record ...

384
384
Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Ruim een maand geleden ging Antwerp met 1-0 onderuit op het veld van Standard. In twee bedrijven ...

261
261
Gaat Jean-Marie Pfaff erotische wereld in?

Het was de laatste maanden behoorlijk stil rond de familie Pfaff, daar komt nu echter verandering ...

55
55
Nederland huivert: Ajax slachtoffer hallucinante oplichting

In Nederland lopen enkele steengoede onderzoeksjournalisten rond. De programma's, die onder meer ...

17
17
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

93
93
OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

OH Leuven ontving AS Roma in de Women Champions League. De dames van OHL deden het al goed op het ...

81
81
Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

132
132
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

1004
1004
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

180
180
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

307
307
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

603
603
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

222
222

Meer sportnieuws