Barça-preses Laporta onthult transferbeslissing Messi

door
Barça-preses Laporta onthult transferbeslissing Messi

Lionel Messi toonde zich in de afgelopen dagen opnieuw in grootse doen. Jammer genoeg zit zijn seizoen bij Inter Miami CF er komend weekend alweer op. Desondanks is de wereldkampioen niet van plan om snel te vertrekken bij zijn Amerikaanse werkgever.

De meervoudige Ballon d'Or-winnaar besloot afgelopen zomer te vertrekken bij PSG. Verschillende clubs trokken vervolgens aan zijn mouw, maar zijn keuze viel uiteindelijk op een verrassend avontuur. Zo besloot Messi om het Europese topvoetbal uit te zwaaien. De aanvaller ging immers bij Inter Miami aan de slag.

Bij zijn nieuwe club begon de Argentijn als een wervelwind. In de Leagues Cup, een gloednieuw toernooi tussen clubs uit Noord-Amerika en Mexico, scoorde hij het ene doelpunt na het andere. Uiteindelijk leidde Messi zijn ploeg ook naar de eindzege in dit mini-toernooi. Maar in de MLS liep het alsnog fout.

LEES OOK: Messi geeft heel verrassend toekomstplan prijs

Seizoen vroegtijdig voorbij

Miami had voor de komst van Messi immers een veel te grote puntenachterstand opgelopen. Bovendien liep de Argentijnse grootmeester zelf nog een blessure op. En zo greep de club naast een plek in de play-offs. Bijgevolg zit het seizoen van Miami er weldra al op, wat voor Messi toch een behoorlijk probleem is.

Komende zomer wil hij er met Argentinië immers staan op de Copa America. Om de periode van maanden zonder competitievoetbal overbruggen werd al volop gespeculeerd over een tijdelijke terugkeer naar FC Barcelona. Dat zal er echter toch niet van komen.

Géén tijdelijk vertrek

Barça-preses Joan Laporta sprak immers duidelijke taal over zo'n spraakmakende comeback. "Messi terughalen op huurbasis? We hebben hem voor het seizoen aangeboden om terug te keren, maar nu vinden geen gesprekken plaats. Hij heeft ons zijn beslissing duidelijk gemaakt en die respecteren we", werd Laporta geciteerd door transferexpert Fabrizio Romano.

Ook The Daily Mail bevestigde inmiddels dat Messi geen intentie heeft om (tijdelijk) te vertrekken uit Miami. In de komende maanden zou hij zich focussen op de nationale ploeg en enkele oefenduels met Inter Miami. Vervolgens wacht een vakantieperiode, daarna wordt opgebouwd richting het nieuwe seizoen in de MLS dat in februari van start gaat. En via de Amerikaanse competitie hoopt hij dus in topvorm te raken voor de Copa America.

Messi had zeker nog twee jaar op Europees topniveau mee gekund ...

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

26
26
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

122
122
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

170
170
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

36
36
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

200
200
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

106
106
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

104
104
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

79
79
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

190
190
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

78
78
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

141
141
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1226
1226
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

68
68
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

79
79
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

537
537
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

244
244
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

123
123
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

156
156
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

140
140
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

33
33
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1075
1075
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

133
133
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

64
64
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

402
402
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

901
901

Meer sportnieuws