Complexe puzzel Deila: topaanwinst grootste slachtoffer?

536 stemmen
Complexe puzzel Deila: topaanwinst grootste slachtoffer?

Club Brugge zal in de komende weken een tandje moeten bij schakelen. Met 16 op 30 en een 5de plaats in het klassement, is de competitiestart voorlopig immers geen succes. Het wordt dan ook uitkijken in welke mate coach Ronny Deila zal bijsturen.

De Noor liet in de voorbereiding al verstaan dat hij een redelijk standvastige trainer is en geen grote fan is van roteren. Dat bleek ook in de voorbije weken. Ondanks het drukke wedstrijdschema hield Deila doorgaans vast aan dezelfde veldbezetting en koos hij meestal voor dezelfde spelers.

Maar de huidige omstandigheden dwingen hem nu toch om daarvan af te wijken. Club kon immers een aantal belangrijke krachten recupereren. Antonio Nusa en Andreas Skov Olsen blijken voldoende hersteld. Ook Bjorn Meijer en Tajon Buchanan zijn weer volop inzetbaar.

LEES OOK: 'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Nieuwe formatie getipt

Daarnaast zal Deila ook een oplossing moeten vinden voor enkele pijnpunten. Het te makkelijk weggeven van tegentreffers bijvoorbeeld. Bij de krant Het Nieuwsblad deed men dan ook de denkoefening voor Deila. En daar constateerde men dat een 3-4-3-formatie wel eens de beste oplossing zou kunnen zijn.

In dat geval zou Meijer achterin voor stabiliteit kunnen zorgen naast Brandon Mechele en Jorne Spileers. Maxim De Cuyper kan op zijn beurt in het elftal blijven staan, net als Buchanan zou hij als wingback uitgespeeld worden. En voorin krijgen jongens als Nusa, Skov Olsen en Philip Zinckernagel veel meer vrijheid achter de diepe spits.

Exit Vetlesen?

Op het middenveld zou Hans Vanaken de lijnen dan weer uitzetten in een iets lagere rol naast Raphael Onyedika. Dat zou echter wel betekenen dat Hugo Vetlesen naast de basiself zou vallen. De Noorse international is dan ook wat teruggevallen na een degelijke seizoensstart. Maar Club betaalde afgelopen zomer wel behoorlijk wat geld om Vetlesen in huis te halen. Bovendien lijkt Deila niet van plan om zijn landgenoot zomaar te laten vallen. Een complexe puzzel dus voor de coach.

De transfer van Vetlesen is tot dusver een succes ...

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

12
12
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

90
90
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

79
79
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

163
163
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

160
160
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

321
321
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

316
316
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

235
235
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

68
68
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

96
96
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

51
51
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

59
59
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

499
499
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

124
124
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

175
175
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

183
183
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

913
913
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

250
250
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

373
373
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

101
101

Meer sportnieuws