Complexe puzzel Deila: topaanwinst grootste slachtoffer?

door
Complexe puzzel Deila: topaanwinst grootste slachtoffer?

Club Brugge zal in de komende weken een tandje moeten bij schakelen. Met 16 op 30 en een 5de plaats in het klassement, is de competitiestart voorlopig immers geen succes. Het wordt dan ook uitkijken in welke mate coach Ronny Deila zal bijsturen.

De Noor liet in de voorbereiding al verstaan dat hij een redelijk standvastige trainer is en geen grote fan is van roteren. Dat bleek ook in de voorbije weken. Ondanks het drukke wedstrijdschema hield Deila doorgaans vast aan dezelfde veldbezetting en koos hij meestal voor dezelfde spelers.

Maar de huidige omstandigheden dwingen hem nu toch om daarvan af te wijken. Club kon immers een aantal belangrijke krachten recupereren. Antonio Nusa en Andreas Skov Olsen blijken voldoende hersteld. Ook Bjorn Meijer en Tajon Buchanan zijn weer volop inzetbaar.

LEES OOK: Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Nieuwe formatie getipt

Daarnaast zal Deila ook een oplossing moeten vinden voor enkele pijnpunten. Het te makkelijk weggeven van tegentreffers bijvoorbeeld. Bij de krant Het Nieuwsblad deed men dan ook de denkoefening voor Deila. En daar constateerde men dat een 3-4-3-formatie wel eens de beste oplossing zou kunnen zijn.

In dat geval zou Meijer achterin voor stabiliteit kunnen zorgen naast Brandon Mechele en Jorne Spileers. Maxim De Cuyper kan op zijn beurt in het elftal blijven staan, net als Buchanan zou hij als wingback uitgespeeld worden. En voorin krijgen jongens als Nusa, Skov Olsen en Philip Zinckernagel veel meer vrijheid achter de diepe spits.

Exit Vetlesen?

Op het middenveld zou Hans Vanaken de lijnen dan weer uitzetten in een iets lagere rol naast Raphael Onyedika. Dat zou echter wel betekenen dat Hugo Vetlesen naast de basiself zou vallen. De Noorse international is dan ook wat teruggevallen na een degelijke seizoensstart. Maar Club betaalde afgelopen zomer wel behoorlijk wat geld om Vetlesen in huis te halen. Bovendien lijkt Deila niet van plan om zijn landgenoot zomaar te laten vallen. Een complexe puzzel dus voor de coach.

De transfer van Vetlesen is tot dusver een succes ...

Meest recent

KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

56
56
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

51
51
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

314
314
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

81
81
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

20
20
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

283
283
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

36
36
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

315
315
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

121
121
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

304
304
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

216
216
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

299
299
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

101
101
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

445
445
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

502
502
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

625
625
Hasi glundert: “Sterker en explosiever dan Iachtchouk”

RSC Anderlecht heeft met Danylo Sikan een nieuwe aanvaller binnengehaald. De 24-jarige ...

305
305
Leko spreekt duidelijke taal over transfer Onyedika

Raphael Onyedika werd vorige zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht en dat is ...

213
213
Oosting plots met de handen in het haar bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander heeft weer vuur ...

300
300
Diego Costa hangt vuile was Conte buiten: “Géén seks”

Antonio Conte wordt gezien als een topcoach en hij heeft al bij een resem topclubs gewerkt. De ...

78
78
KAA Gent pakt uit met topdeal: “Een ruwe diamant”

KAA Gent heeft de komst van Moctar Diop bekendgemaakt. De aanvaller komt van het Noorse Lillestrom ...

244
244
Club-fans nog steeds vast in Kazachstan na arrestatie

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Daarmee deed Blauw-Zwart een goede zaak in de ...

133
133
Renard bevestigt volgende vertrekker bij Anderlecht

Anderlecht blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. De teller staat momenteel op vijf deals ...

282
282
'Club wrijft zich in handen: toptarget drukt transfer door'

Club Brugge wist deze winter tot dusver nog geen nieuwe aanwinsten te presenteren, ondanks dat het ...

507
507
'AA Gent hakt knoop door over miljoenendeal'

AA Gent heeft er al een drukke wintermercato opzitten. Het stelde vrijdagochtend nog zijn tweede ...

361
361

Meer sportnieuws