Complexe puzzel Deila: topaanwinst grootste slachtoffer?

door
Complexe puzzel Deila: topaanwinst grootste slachtoffer?

Club Brugge zal in de komende weken een tandje moeten bij schakelen. Met 16 op 30 en een 5de plaats in het klassement, is de competitiestart voorlopig immers geen succes. Het wordt dan ook uitkijken in welke mate coach Ronny Deila zal bijsturen.

De Noor liet in de voorbereiding al verstaan dat hij een redelijk standvastige trainer is en geen grote fan is van roteren. Dat bleek ook in de voorbije weken. Ondanks het drukke wedstrijdschema hield Deila doorgaans vast aan dezelfde veldbezetting en koos hij meestal voor dezelfde spelers.

Maar de huidige omstandigheden dwingen hem nu toch om daarvan af te wijken. Club kon immers een aantal belangrijke krachten recupereren. Antonio Nusa en Andreas Skov Olsen blijken voldoende hersteld. Ook Bjorn Meijer en Tajon Buchanan zijn weer volop inzetbaar.

LEES OOK: Club-fans scanderen opvallende naam, Mechele vol lof

Nieuwe formatie getipt

Daarnaast zal Deila ook een oplossing moeten vinden voor enkele pijnpunten. Het te makkelijk weggeven van tegentreffers bijvoorbeeld. Bij de krant Het Nieuwsblad deed men dan ook de denkoefening voor Deila. En daar constateerde men dat een 3-4-3-formatie wel eens de beste oplossing zou kunnen zijn.

In dat geval zou Meijer achterin voor stabiliteit kunnen zorgen naast Brandon Mechele en Jorne Spileers. Maxim De Cuyper kan op zijn beurt in het elftal blijven staan, net als Buchanan zou hij als wingback uitgespeeld worden. En voorin krijgen jongens als Nusa, Skov Olsen en Philip Zinckernagel veel meer vrijheid achter de diepe spits.

Exit Vetlesen?

Op het middenveld zou Hans Vanaken de lijnen dan weer uitzetten in een iets lagere rol naast Raphael Onyedika. Dat zou echter wel betekenen dat Hugo Vetlesen naast de basiself zou vallen. De Noorse international is dan ook wat teruggevallen na een degelijke seizoensstart. Maar Club betaalde afgelopen zomer wel behoorlijk wat geld om Vetlesen in huis te halen. Bovendien lijkt Deila niet van plan om zijn landgenoot zomaar te laten vallen. Een complexe puzzel dus voor de coach.

De transfer van Vetlesen is tot dusver een succes ...

Meest recent

De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

5
5
'Lukaku moet kiezen: Napoli stelt ultimatum'

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

42
42
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

26
26
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

14
14
Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

67
67
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

48
48
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

116
116
Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

RSC Anderlecht laat zich niet opjagen in de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas. Maar goed ook, ...

169
169
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

370
370
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

98
98
AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Voor het tweede jaar op rij kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs, waarin het dit ...

88
88
Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

403
403
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

107
107
Italianen zorgen voor woede: pikante beelden na kwalificatie

Donderdagavond werden de halve finales van de WK-barrages afgewerkt. Daarin zette onder meer ...

149
149
'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

KRC Genk greep vorige week naast de top zes en dat maakte heel wat los. Heel wat analisten toonden ...

376
376
Rode Duivels schrikken op na nieuwe update uit Iran

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten met het oog op het WK van komende zomer. ...

230
230
'Antwerp hakt knoop door: flop moet beschikken'

Bij Antwerp zullen ze in de Europe Play-Off de komende weken nog alles uit de kast halen om het ...

223
223
'Vuurwerk op Sclessin: transferplannen Standard bekend'

De voorbije jaren werden de Europe Play-Offs doorgaans een sof voor Standard. Dit seizoen willen de ...

245
245
WK-barrages: geen stunts voor Suriname en Nieuw-Caledonië

In de komende dagen worden de laatste tickets voor het WK van deze zomer nog uitgedeeld. ...

78
78
Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

In de jaren '80 en '90 was Mike Verstraeten één van de meest gevreesde verdedigers op ...

0
0
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

122
122
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

199
199
Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

136
136
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

615
615
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

354
354

Meer sportnieuws