Complexe puzzel Deila: topaanwinst grootste slachtoffer?

door
Complexe puzzel Deila: topaanwinst grootste slachtoffer?

Club Brugge zal in de komende weken een tandje moeten bij schakelen. Met 16 op 30 en een 5de plaats in het klassement, is de competitiestart voorlopig immers geen succes. Het wordt dan ook uitkijken in welke mate coach Ronny Deila zal bijsturen.

De Noor liet in de voorbereiding al verstaan dat hij een redelijk standvastige trainer is en geen grote fan is van roteren. Dat bleek ook in de voorbije weken. Ondanks het drukke wedstrijdschema hield Deila doorgaans vast aan dezelfde veldbezetting en koos hij meestal voor dezelfde spelers.

Maar de huidige omstandigheden dwingen hem nu toch om daarvan af te wijken. Club kon immers een aantal belangrijke krachten recupereren. Antonio Nusa en Andreas Skov Olsen blijken voldoende hersteld. Ook Bjorn Meijer en Tajon Buchanan zijn weer volop inzetbaar.

LEES OOK: 'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Nieuwe formatie getipt

Daarnaast zal Deila ook een oplossing moeten vinden voor enkele pijnpunten. Het te makkelijk weggeven van tegentreffers bijvoorbeeld. Bij de krant Het Nieuwsblad deed men dan ook de denkoefening voor Deila. En daar constateerde men dat een 3-4-3-formatie wel eens de beste oplossing zou kunnen zijn.

In dat geval zou Meijer achterin voor stabiliteit kunnen zorgen naast Brandon Mechele en Jorne Spileers. Maxim De Cuyper kan op zijn beurt in het elftal blijven staan, net als Buchanan zou hij als wingback uitgespeeld worden. En voorin krijgen jongens als Nusa, Skov Olsen en Philip Zinckernagel veel meer vrijheid achter de diepe spits.

Exit Vetlesen?

Op het middenveld zou Hans Vanaken de lijnen dan weer uitzetten in een iets lagere rol naast Raphael Onyedika. Dat zou echter wel betekenen dat Hugo Vetlesen naast de basiself zou vallen. De Noorse international is dan ook wat teruggevallen na een degelijke seizoensstart. Maar Club betaalde afgelopen zomer wel behoorlijk wat geld om Vetlesen in huis te halen. Bovendien lijkt Deila niet van plan om zijn landgenoot zomaar te laten vallen. Een complexe puzzel dus voor de coach.

De transfer van Vetlesen is tot dusver een succes ...

Meest recent

Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

16
16
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

152
152
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

154
154
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

45
45
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

33
33
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

111
111
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

439
439
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

234
234
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

49
49
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

78
78
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

52
52
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

29
29
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

379
379
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

310
310
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

121
121
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

30
30
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

196
196
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

127
127
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

75
75
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

107
107
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

202
202
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

449
449
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

445
445
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

778
778
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

398
398

Meer sportnieuws