Wat is het geheim van Genk? "Internationale clubs vroegen het"

door
Wat is het geheim van Genk?

KRC Genk staat bekend om z'n goeie jeugdwerking en de manier waarop het steevast topdoelmannen voortbrengt. Thibaut Courtois en Koen Casteels genoten beide hun opleiding in Limburg en zijn al jaar en dag vaste waardes bij de Rode Duivels. Wat is het geheim van Genk? 

KRC Genk heeft in elke tak van het Belgische nationale voetbal een doelman. Courtois en Casteels bij de Rode Duivels, Maarten Vandevoordt bij de Jonge Duivels, Mike Penders bij de U19, Matthias Pieklak bij de U18, Tijn Van Ingelgom bij de U17 en Lucca Kiaba bij de U16. 

Het is onwaarschijnlijk dat één club zo veel topkeepers produceert. Zelfs de scouts van de Belgische voetbalbond kunnen het maar amper geloven. Koen Witters, de manager van de keepers bij Genk, geeft uitleg. 

DIEPGAAND PROCES

Bij Genk steken ze namelijk enorm veel moeite in hun doelmannen. “Veel ploegen zijn al blij als ze een keeperstrainer vinden voor hun jeugdploegen. Wij zijn daarentegen enkele jaren geleden gestart met een uitgebreid sollicitatieproces dat maanden heeft geduurd", legt hij uit op de officiële kanalen van de club. 

En die manier van werken oogst ook heel wat lof in het buitenland. “Deze week was ik nog op een jeugdtoernooi in Kroatië. Daar vroegen meerdere clubs mij wat nu precies het geheim met onze keepers was. Een duidelijke ­visie uitstippelen en daar keihard aan blijven werken, is dan mijn antwoord.”

POLL: Waar eindigt Genk dit seizoen?

Meest recent

Storck en Cercle geven uitleg bij verrassende samenwerking

Zondag is D-Day voor Cercle Brugge. Dan moet het op bezoek bij Patro Eisden voor de heenwedstrijd ...

0
0
KV Kortrijk gooit hyperambitieuze (transfer)plannen op tafel

KV Kortrijk zal komend seizoen in de Challenger Pro League te zien zijn. De club zag ook hoe ...

52
52
KAA Gent vreest gezichtsverlies: ‘Een brevet van onkunde’

KAA Gent zal ook volgend seizoen niet in Europa te zien zijn. De Buffalo’s zijn het zwakke ...

54
54
Louis van Gaal komt met groot transfernieuws

Louis van Gaal is één van de meest gerenommeerde namen in het trainerslandschap. De ...

49
49
Belgische clubs opgelet: deze (top)coaches azen op job

Er wacht komende zomer mogelijk een trainerscarrousel in de Jupiler Pro League. Verschillende clubs ...

160
160
Anderlecht pleziert fans met spetterend Lukaku-nieuws

Zowat alle Anderlecht-fans dromen van de terugkeer van hun grote held: Romelu Lukaku. De aanvaller ...

309
309
Patro Eisden – Lokeren krijgt ferm staartje: straffen bekend

De incidenten van Patro Eisden tegen Lokeren-Temse zinderen nog na. Een kwartier voor het einde ...

101
101
Joodse gemeenschap eist ontslag Gary Lineker: “Gruwelijk!”

Gary Lineker was jarenlang de populaire presentator van ‘Match of the Day’ op de BBC. De ...

85
85
Kasper Dolberg naar deze club in de Premier League?

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

127
127
'Standard legt zeer ambitieus transferplan op tafel'

Bij Standard lijkt de hemel stilaan op te klaren. Het voorbije jaar was de onzekerheid rond de club ...

137
137
Karel Geraerts gooit plots hoge ogen: "Welkom coach!"

Voor Karel Geraerts zijn de beginjaren van zijn trainersloopbaan er één met twee ...

278
278
Tweede aanwinst Antwerp: publiekslieveling keert terug

Antwerp boekte vorig weekend een knappe 0-3-zege in Gent en lijkt daarmee zo goed als zeker te zijn ...

174
174
'Gevolgen voor Club: grote verschuiving in voetballandschap'

Het einde van het seizoen nadert en dat betekent dat de zomermercato alweer in zicht komt. Vlak voor ...

217
217
'Piepjonge Belg mag zich bewijzen bij Man City'

Bij Manchester City gaan ze in de zomer wellicht fel verjongen. De club speurt sowieso al de hele ...

68
68
Genk krijgt nog flinke opsteker voor seizoensafsluiter

Voor KRC Genk is de titeldroom definitief voorbij, want ze gingen vorig weekend tegen Club Brugge ...

76
76
Union kan watertanden: deze stat geeft aan dat titel lonkt

De titelstrijd in de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Ten laatste op 25 mei kennen we de ...

58
58
'Opvolger El Ouahdi: Genk zet zinnen op JPL-goudhaantje'

Voor KRC Genk eindigt het seizoen met een ontgoocheling. Na een één op achttien in de ...

316
316
Anderlecht-Club definitief zonder uitfans: "We zijn verbolgen"

Club Brugge probeert nog altijd om Union te passeren om alsnog de landstitel te pakken. Volgend ...

304
304
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-sensatie, strijd bij Club barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

331
331
Bliksemontslag in JPL? ‘Bestuur ziet tekortkomingen’

Er waren dit seizoen al heel wat ontslagen in de Jupiler Pro League en in het tussenseizoen volgt er ...

173
173

Meer sportnieuws