Noodlot slaat toe: Neymar krijgt dramatisch verdict te horen

485 stemmen
Noodlot slaat toe: Neymar krijgt dramatisch verdict te horen

In de Zuid-Amerikaanse kwalificatiecampagne voor het WK 2026, liep Brazilië dinsdagnacht op het veld van Uruguay tegen zijn eerste nederlaag aan. En zo nog veel erger: Neymar Jr. viel zwaar geblesseerd uit. Inmiddels is bekend dat de 31-jarige sterspeler tot liefst een jaar buiten strijd kan staan.

Terwijl aartsrivaal en regerend wereldkampioen Argentinië met het maximum van de punten op kop staat in de lokale WK-kwalificaties, komt Brazilië behoorlijk wisselvallig voor de dag. Dinsdagnacht werd zelfs een eerste keer verloren. Zo gingen de Brazilianen met 2-0 onderuit op Uruguay.

Bij het thuisland kroonde Darwin Nuñez zich tot grote held. De spits van Liverpool tekende voor een doelpunt en een assist. Uruguay komt daardoor op gelijke hoogte van Brazilië met elk 7 op 12. Zelfs Venezuela telt na vier wedstrijden evenveel punten.

Operatie noodzakelijk

Bij de Goddelijke Kanaries incasseerde Neymar bovendien een bijzonder zware tegenvaller. De sterspeler van Al-Hilal liep in het slot van de eerste helft wederom een schijnbaar zware blessure op. In tranen werd hij van het veld gedragen, na de match verliet hij het veld op krukken.

En de eerste verdicten zijn bijzonder zwaar voor de ex-speler van FC Barcelona en PSG. Zo liep Neymar een gescheurde kruisband van de linkerknie op. Daarnaast werd ook zijn meniscus geraakt. Een operatie is dan ook noodzakelijk.

Mogelijk jaar buiten strijd

Bijgevolg staat Neymar voor een bijzonder lange revalidatie. In het beste geval kan hij over zes maanden zijn rentree maken. In dat geval vormt de Copa America 2024 een realistisch doel. Maar er wordt ook al rekening gehouden met een afwezigheid van liefst één jaar. En is het maar de vraag of de 31-jarige aanvaller, die de Ligue 1 afgelopen zomer inruilde voor de Saudische Pro League, in dat geval ooit nog zijn beste niveau zal halen.

Neymar heeft te weinig uit zijn carrière gehaald ...

Meest recent

'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

38
38
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

59
59
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

26
26
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

58
58
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

94
94
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

89
89
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

63
63
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

336
336
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

122
122
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

67
67
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

301
301
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

290
290
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

99
99
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

154
154
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

116
116
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

146
146
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

295
295
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

257
257
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

167
167
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

376
376
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

603
603
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

389
389
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

186
186
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

96
96

Meer sportnieuws