Noodlot slaat toe: Neymar krijgt dramatisch verdict te horen

door
Noodlot slaat toe: Neymar krijgt dramatisch verdict te horen

In de Zuid-Amerikaanse kwalificatiecampagne voor het WK 2026, liep Brazilië dinsdagnacht op het veld van Uruguay tegen zijn eerste nederlaag aan. En zo nog veel erger: Neymar Jr. viel zwaar geblesseerd uit. Inmiddels is bekend dat de 31-jarige sterspeler tot liefst een jaar buiten strijd kan staan.

Terwijl aartsrivaal en regerend wereldkampioen Argentinië met het maximum van de punten op kop staat in de lokale WK-kwalificaties, komt Brazilië behoorlijk wisselvallig voor de dag. Dinsdagnacht werd zelfs een eerste keer verloren. Zo gingen de Brazilianen met 2-0 onderuit op Uruguay.

Bij het thuisland kroonde Darwin Nuñez zich tot grote held. De spits van Liverpool tekende voor een doelpunt en een assist. Uruguay komt daardoor op gelijke hoogte van Brazilië met elk 7 op 12. Zelfs Venezuela telt na vier wedstrijden evenveel punten.

Operatie noodzakelijk

Bij de Goddelijke Kanaries incasseerde Neymar bovendien een bijzonder zware tegenvaller. De sterspeler van Al-Hilal liep in het slot van de eerste helft wederom een schijnbaar zware blessure op. In tranen werd hij van het veld gedragen, na de match verliet hij het veld op krukken.

En de eerste verdicten zijn bijzonder zwaar voor de ex-speler van FC Barcelona en PSG. Zo liep Neymar een gescheurde kruisband van de linkerknie op. Daarnaast werd ook zijn meniscus geraakt. Een operatie is dan ook noodzakelijk.

Mogelijk jaar buiten strijd

Bijgevolg staat Neymar voor een bijzonder lange revalidatie. In het beste geval kan hij over zes maanden zijn rentree maken. In dat geval vormt de Copa America 2024 een realistisch doel. Maar er wordt ook al rekening gehouden met een afwezigheid van liefst één jaar. En is het maar de vraag of de 31-jarige aanvaller, die de Ligue 1 afgelopen zomer inruilde voor de Saudische Pro League, in dat geval ooit nog zijn beste niveau zal halen.

Neymar heeft te weinig uit zijn carrière gehaald ...

Meest recent

'Akkoord bereikt: knaltransfer Club in stroomversnelling'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

0
0
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

11
11
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

58
58
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

12
12
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

151
151
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

358
358
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

309
309
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

34
34
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

632
632
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

788
788
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

54
54
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

169
169
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

246
246
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

375
375
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

217
217
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

219
219
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

66
66
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

687
687
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

436
436
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

107
107
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

122
122
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

966
966
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

353
353
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

47
47

Meer sportnieuws