Noodlot slaat toe: Neymar krijgt dramatisch verdict te horen

door
Noodlot slaat toe: Neymar krijgt dramatisch verdict te horen

In de Zuid-Amerikaanse kwalificatiecampagne voor het WK 2026, liep Brazilië dinsdagnacht op het veld van Uruguay tegen zijn eerste nederlaag aan. En zo nog veel erger: Neymar Jr. viel zwaar geblesseerd uit. Inmiddels is bekend dat de 31-jarige sterspeler tot liefst een jaar buiten strijd kan staan.

Terwijl aartsrivaal en regerend wereldkampioen Argentinië met het maximum van de punten op kop staat in de lokale WK-kwalificaties, komt Brazilië behoorlijk wisselvallig voor de dag. Dinsdagnacht werd zelfs een eerste keer verloren. Zo gingen de Brazilianen met 2-0 onderuit op Uruguay.

Bij het thuisland kroonde Darwin Nuñez zich tot grote held. De spits van Liverpool tekende voor een doelpunt en een assist. Uruguay komt daardoor op gelijke hoogte van Brazilië met elk 7 op 12. Zelfs Venezuela telt na vier wedstrijden evenveel punten.

Operatie noodzakelijk

Bij de Goddelijke Kanaries incasseerde Neymar bovendien een bijzonder zware tegenvaller. De sterspeler van Al-Hilal liep in het slot van de eerste helft wederom een schijnbaar zware blessure op. In tranen werd hij van het veld gedragen, na de match verliet hij het veld op krukken.

En de eerste verdicten zijn bijzonder zwaar voor de ex-speler van FC Barcelona en PSG. Zo liep Neymar een gescheurde kruisband van de linkerknie op. Daarnaast werd ook zijn meniscus geraakt. Een operatie is dan ook noodzakelijk.

Mogelijk jaar buiten strijd

Bijgevolg staat Neymar voor een bijzonder lange revalidatie. In het beste geval kan hij over zes maanden zijn rentree maken. In dat geval vormt de Copa America 2024 een realistisch doel. Maar er wordt ook al rekening gehouden met een afwezigheid van liefst één jaar. En is het maar de vraag of de 31-jarige aanvaller, die de Ligue 1 afgelopen zomer inruilde voor de Saudische Pro League, in dat geval ooit nog zijn beste niveau zal halen.

Neymar heeft te weinig uit zijn carrière gehaald ...

Meest recent

Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

6
6
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

6
6
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

81
81
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

27
27
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

66
66
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

73
73
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

15
15
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

41
41
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

240
240
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

61
61
Goots veegt kandidaat-trainer Antwerp van tafel

Antwerp bereikte zondag een nieuw dieptepunt door thuis met 1-2 te verliezen van Dender, de rode ...

255
255
Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Deze week staat er opnieuw Champions League-voetbal op het programma. Union moet dinsdag aan de bak ...

34
34
Arteta spreekt glashelder over mogelijke transfer Trossard

Arsenal boekte zondag een klinkende zege in de derby tegen Tottenham. Daarbij was een glansrol ...

75
75
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

90
90
Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Afgelopen zomer zette Jan Vertonghen een punt achter zijn spelersloopbaan. De recordinternational ...

72
72
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

298
298
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

189
189
Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

512
512
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

474
474
Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

De heenronde in de Jupiler Pro League ligt achter de rug. Hoogstaand was het zeker niet wat we te ...

110
110
JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

175
175
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

215
215
Dé titelfavoriet in de JPL? Vandenbempt slaat en zalft

Voorlopig blijven we toch op onze honger zitten in de Jupiler Pro League. Vooral de topclubs mogen ...

200
200
Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

RSC Anderlecht heeft na een zwakke match alsnog de drie punten weten te rapen op het veld van La ...

326
326
Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Royal Antwerp FC heeft Stef Wils ontslagen na de pijnlijke nederlaag tegen FCV Dender. De Great Old ...

1276
1276

Meer sportnieuws