Still onthult dé reden voor voorlopige Anderlecht-flop

151
Still onthult dé reden voor voorlopige Anderlecht-flop

Anderlecht investeerde in de zomer zwaar in zijn selectie, opdat het dit seizoen weer mee zou kunnen strijden voor de prijzen. Voorlopig lijkt die strategie ook zijn vruchten af te werpen, want na tien speeldagen prijkt Paars-Wit op een knappe tweede plaats met slechts één punt achterstand op leider Union. Nochtans blijken tot dusver niet alle transfers even geslaagd.

Ervaren rotten als Kasper Schmeichel, Thorgan Hazard, Thomas Delaney, Kasper Dolberg en Mats Rits vonden wel meteen hun weg in de basiself van Brian Riemer, maar de jongere aankopen lijken toch wat meer tijd nodig te hebben. Louis Patris en Luis Vazquez zijn bijvoorbeeld voorlopig vooral invaller, terwijl ook Alexis Flips het moeilijk heeft om zich door te zetten.

LEES OOK: WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

Still weet waarom Flips het moeilijk heeft bij Anderlecht

Nochtans werd er van die laatste wel een directe meerwaarde verwacht en Anderlecht betaalde toch 3,5 miljoen euro om de 23-jarige Fransman bij Stade Reims weg te halen. Alleen is het nog zoeken naar de beste rol voor Flips, die zich noch op het middenveld, noch op de flank echt kon bewijzen. Bovendien is op beide posities de concurrentie loodzwaar.

Will Still had Flips vorig seizoen bij Reims onder zijn hoede en weet waarom Flips het voorlopig moeilijk heeft. "Ik denk vooral dat Alexis zich nog moet aanpassen aan de Belgische competitie en cultuur, die heel anders zijn dan in Frankrijk", suggereert de trainer in Le Soir.

Ook Anderlecht gelooft in hem

Volgens Still zal Flips nog wat tijd nodig hebben om zich aan te passen aan de fysieke vereisten van de Jupiler Pro League, een taak die niet makkelijker wordt gezien hij de laatste weken door de zware concurrentie amper nog aan spelen toekomt. "Jullie hebben nog niet gezien tot wat hij in staat is", belooft Still echter.

Ook bij Anderlecht zijn ze het geloof in Flips zeker nog niet verloren. Het wordt echter afwachten hoe zijn situatie de komende maanden evolueert en of Riemer hem de volgende matchen weer wat meer kansen zal geven. In de laatste drie matchen raakte Flips immers niet verder dan vijftien schamele speelminuten.

Zal Flips zich snel weer in de gunst spelen?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

67
67
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

74
74
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

96
96
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

79
79
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

151
151
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

204
204
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

76
76
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

107
107
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

76
76
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

122
122
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

20
20
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

81
81
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

219
219
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

122
122
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

107
107
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

995
995
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

74
74
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

166
166
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

110
110
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

43
43
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

400
400
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

441
441
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

207
207
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

424
424

Meer sportnieuws