Still onthult dé reden voor voorlopige Anderlecht-flop

door
Still onthult dé reden voor voorlopige Anderlecht-flop

Anderlecht investeerde in de zomer zwaar in zijn selectie, opdat het dit seizoen weer mee zou kunnen strijden voor de prijzen. Voorlopig lijkt die strategie ook zijn vruchten af te werpen, want na tien speeldagen prijkt Paars-Wit op een knappe tweede plaats met slechts één punt achterstand op leider Union. Nochtans blijken tot dusver niet alle transfers even geslaagd.

Ervaren rotten als Kasper Schmeichel, Thorgan Hazard, Thomas Delaney, Kasper Dolberg en Mats Rits vonden wel meteen hun weg in de basiself van Brian Riemer, maar de jongere aankopen lijken toch wat meer tijd nodig te hebben. Louis Patris en Luis Vazquez zijn bijvoorbeeld voorlopig vooral invaller, terwijl ook Alexis Flips het moeilijk heeft om zich door te zetten.

LEES OOK: 'Geen Club Brugge-deal, Anderlecht waagt plots zijn kans'

Still weet waarom Flips het moeilijk heeft bij Anderlecht

Nochtans werd er van die laatste wel een directe meerwaarde verwacht en Anderlecht betaalde toch 3,5 miljoen euro om de 23-jarige Fransman bij Stade Reims weg te halen. Alleen is het nog zoeken naar de beste rol voor Flips, die zich noch op het middenveld, noch op de flank echt kon bewijzen. Bovendien is op beide posities de concurrentie loodzwaar.

Will Still had Flips vorig seizoen bij Reims onder zijn hoede en weet waarom Flips het voorlopig moeilijk heeft. "Ik denk vooral dat Alexis zich nog moet aanpassen aan de Belgische competitie en cultuur, die heel anders zijn dan in Frankrijk", suggereert de trainer in Le Soir.

Ook Anderlecht gelooft in hem

Volgens Still zal Flips nog wat tijd nodig hebben om zich aan te passen aan de fysieke vereisten van de Jupiler Pro League, een taak die niet makkelijker wordt gezien hij de laatste weken door de zware concurrentie amper nog aan spelen toekomt. "Jullie hebben nog niet gezien tot wat hij in staat is", belooft Still echter.

Ook bij Anderlecht zijn ze het geloof in Flips zeker nog niet verloren. Het wordt echter afwachten hoe zijn situatie de komende maanden evolueert en of Riemer hem de volgende matchen weer wat meer kansen zal geven. In de laatste drie matchen raakte Flips immers niet verder dan vijftien schamele speelminuten.

Zal Flips zich snel weer in de gunst spelen?

Meest recent

OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

1
1
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

41
41
JPL-clubs slapen: Belgische aanvaller versiert transfer

Belgische ploegen speuren vaak in het buitenland rond naar versterking om die witte merel te vinden. ...

22
22
'Geen Club Brugge-deal, Anderlecht waagt plots zijn kans'

Gaat RSC Anderlecht zich nog roeren op de transfermarkt? De kans is klein, maar de Brusselaars ...

186
186
STVV en Cercle Brugge ronden alsnog twee transferdeals af

STVV en Cercle Brugge hebben op de laatste dag van de wintermercato nog twee spelers van de hand ...

28
28
'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

662
662
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

75
75
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

79
79
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

259
259
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

147
147
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

602
602
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

55
55
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

48
48
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

48
48
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

331
331
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

174
174
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

425
425
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

223
223
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

253
253
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

76
76
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

314
314
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

314
314
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

357
357
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

92
92
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

478
478

Meer sportnieuws