Still onthult dé reden voor voorlopige Anderlecht-flop

151 stemmen
Still onthult dé reden voor voorlopige Anderlecht-flop

Anderlecht investeerde in de zomer zwaar in zijn selectie, opdat het dit seizoen weer mee zou kunnen strijden voor de prijzen. Voorlopig lijkt die strategie ook zijn vruchten af te werpen, want na tien speeldagen prijkt Paars-Wit op een knappe tweede plaats met slechts één punt achterstand op leider Union. Nochtans blijken tot dusver niet alle transfers even geslaagd.

Ervaren rotten als Kasper Schmeichel, Thorgan Hazard, Thomas Delaney, Kasper Dolberg en Mats Rits vonden wel meteen hun weg in de basiself van Brian Riemer, maar de jongere aankopen lijken toch wat meer tijd nodig te hebben. Louis Patris en Luis Vazquez zijn bijvoorbeeld voorlopig vooral invaller, terwijl ook Alexis Flips het moeilijk heeft om zich door te zetten.

LEES OOK: Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Still weet waarom Flips het moeilijk heeft bij Anderlecht

Nochtans werd er van die laatste wel een directe meerwaarde verwacht en Anderlecht betaalde toch 3,5 miljoen euro om de 23-jarige Fransman bij Stade Reims weg te halen. Alleen is het nog zoeken naar de beste rol voor Flips, die zich noch op het middenveld, noch op de flank echt kon bewijzen. Bovendien is op beide posities de concurrentie loodzwaar.

Will Still had Flips vorig seizoen bij Reims onder zijn hoede en weet waarom Flips het voorlopig moeilijk heeft. "Ik denk vooral dat Alexis zich nog moet aanpassen aan de Belgische competitie en cultuur, die heel anders zijn dan in Frankrijk", suggereert de trainer in Le Soir.

Ook Anderlecht gelooft in hem

Volgens Still zal Flips nog wat tijd nodig hebben om zich aan te passen aan de fysieke vereisten van de Jupiler Pro League, een taak die niet makkelijker wordt gezien hij de laatste weken door de zware concurrentie amper nog aan spelen toekomt. "Jullie hebben nog niet gezien tot wat hij in staat is", belooft Still echter.

Ook bij Anderlecht zijn ze het geloof in Flips zeker nog niet verloren. Het wordt echter afwachten hoe zijn situatie de komende maanden evolueert en of Riemer hem de volgende matchen weer wat meer kansen zal geven. In de laatste drie matchen raakte Flips immers niet verder dan vijftien schamele speelminuten.

Zal Flips zich snel weer in de gunst spelen?

Meest recent

Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

19
19
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

15
15
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

72
72
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

52
52
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

502
502
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

192
192
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

233
233
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

348
348
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

107
107
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

84
84
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

133
133
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

225
225
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

40
40
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

289
289
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

209
209
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

38
38
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

38
38
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

152
152
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

258
258
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

73
73
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

221
221
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

39
39
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

218
218
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

289
289
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

123
123

Meer sportnieuws