'Fredberg vol vertrouwen in 'potentiële floptransfer''

door
'Fredberg vol vertrouwen in 'potentiële floptransfer''

RSC Anderlecht pakte afgelopen zomer uit met een indrukwekkend transferoffensief. Die kwaliteitsinjectie wierp ook al zijn vruchten af, getuige de huidige tweede plaats in het klassement. Maar een aantal aanwinsten zit nu alweer op een zijspoor.

Na de pijnlijke elfde plaats in de eindstand van vorig seizoen, pakte Paars-Wit afgelopen zomer uit met een spectaculair transferoffensief. Zo wist sportieve baas Jesper Fredberg liefst 12 verse krachten naar het Lotto Park te loodsen. Daarnaast slaagde RSCA er ook in verschillende sterkhouders van vorig seizoen aan boord te houden.

Bijgevolg beschikt Riemer momenteel over een erg ruime kern in de breedte. Zeker voor een ploeg die dit seizoen geen Europees voetbal speelt. Door de integratie van de nieuwkomers was dat in de eerste weken nog geen al te groot probleem, toen kon er nog volop geroteerd worden met de basiself.

LEES OOK: Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

Fransen in problemen

Maar nu het seizoen alweer negen speeldagen ver is, is het stilaan tijd voor stabiliteit zodat de nodige automatismen gekweekt kunnen worden. Voor enkele spelers is dat evenwel geen goed nieuws. Maxime Dupé bijvoorbeeld, zal zich definitief moeten schikken in een rol als reserve-doelman achter Kasper Schmeichel.

Een andere zomeraanwinst die in de problemen zit, is Alexis Flips. Onder meer door de ontbolstering van Théo Leoni en de relatief behouden aanpak van Riemer, is er op het middenveld geen plek voor hem. En ook op de flanken is hij inmiddels helemaal weggezakt in de hiërarchie.

Vertrouwen van Fredberg

In de laatste drie wedstrijden kwam Flips dan ook niet verder dan een dik kwartier aan speelminuten. En afgelopen weekend kon hij zijn gebrek aan ritme niet wegsteken in de oefenmatch tegen Beerschot. Bovendien is het wedstrijdschema gezien het gebrek aan Europees voetbal relatief beperkt en is concurrentie op zijn posities bijzonder groot. Toch hoeft Flips nog niet te wanhopen.

Volgens SudPresse blijft Fredberg er immers in geloven dat de Fransman alsnog zijn draai zal vinden. De sportieve baas gelooft dat zijn investering, de spelmaker kostte zo'n 3.5 à 4.2 miljoen euro, op termijn zal renderen. Het lijkt dus een kwestie van geduld te worden.

De selectie van Anderlecht is momenteel té breed ...

Meest recent

Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

RSC Anderlecht nam maandag weinig verrassend afscheid van Olivier Renard. De recordkampioen moet dus ...

25
25
Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

De reguliere competitie van de Challenger Pro League nadert stilaan zijn ontknoping. Bij Beerschot ...

26
26
'Allianz Arena davert: vertrek Vincent Kompany plots reëel'

Vincent Kompany is bezig aan een geweldig tweede seizoen als hoofdtrainer van Bayern München. ...

274
274
Nieuwe trainer Anderlecht: twee frappante namen genoemd

Afgaande op de woorden van CEO Kenneth Bornauw, wil RSC Anderlecht eind deze week zijn nieuwe ...

311
311
'Miljoenen voor Genk: Milan klopt aan voor toptransfer'

Konstaninos Karetsas werd maandagavond nog eens in de bloemetjes gezet. Het goudhaantje van KRC Genk ...

274
274
Opvolger Renard: Vincent Mannaert écht naar Anderlecht?

De top van RSC Anderlecht heeft opnieuw plaats moeten nemen aan de tekentafel. Paars-Wit was al op ...

460
460
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

347
347
'Anderlecht in extase: topcoach met Guardiola-stempel'

Een bekerwinnaar met een Guardiola-stempel: Anderlecht voelt dat dit een kans kan zijn. In Nederland ...

280
280
Vandevoordt zorgt plots voor grote transferverrassing

Nadat hij al op jonge leeftijd doorbrak bij KRC Genk, leek een grootste carrière in de maak ...

153
153
Club kruist vingers: uitsluitsel over Vermant en Tzolis

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

430
430
'Anderlecht in actie: spectaculaire terugkeer in de maak'

Het overgebleven bestuur van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Men wil zo snel mogelijk ...

590
590
Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

121
121
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

450
450
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

382
382
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

556
556
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

210
210
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

141
141
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

525
525
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

95
95
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

281
281
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

584
584
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

896
896
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

1167
1167
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

378
378
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

52
52

Meer sportnieuws