'Fredberg vol vertrouwen in 'potentiële floptransfer''

door
'Fredberg vol vertrouwen in 'potentiële floptransfer''

RSC Anderlecht pakte afgelopen zomer uit met een indrukwekkend transferoffensief. Die kwaliteitsinjectie wierp ook al zijn vruchten af, getuige de huidige tweede plaats in het klassement. Maar een aantal aanwinsten zit nu alweer op een zijspoor.

Na de pijnlijke elfde plaats in de eindstand van vorig seizoen, pakte Paars-Wit afgelopen zomer uit met een spectaculair transferoffensief. Zo wist sportieve baas Jesper Fredberg liefst 12 verse krachten naar het Lotto Park te loodsen. Daarnaast slaagde RSCA er ook in verschillende sterkhouders van vorig seizoen aan boord te houden.

Bijgevolg beschikt Riemer momenteel over een erg ruime kern in de breedte. Zeker voor een ploeg die dit seizoen geen Europees voetbal speelt. Door de integratie van de nieuwkomers was dat in de eerste weken nog geen al te groot probleem, toen kon er nog volop geroteerd worden met de basiself.

LEES OOK: Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Fransen in problemen

Maar nu het seizoen alweer negen speeldagen ver is, is het stilaan tijd voor stabiliteit zodat de nodige automatismen gekweekt kunnen worden. Voor enkele spelers is dat evenwel geen goed nieuws. Maxime Dupé bijvoorbeeld, zal zich definitief moeten schikken in een rol als reserve-doelman achter Kasper Schmeichel.

Een andere zomeraanwinst die in de problemen zit, is Alexis Flips. Onder meer door de ontbolstering van Théo Leoni en de relatief behouden aanpak van Riemer, is er op het middenveld geen plek voor hem. En ook op de flanken is hij inmiddels helemaal weggezakt in de hiërarchie.

Vertrouwen van Fredberg

In de laatste drie wedstrijden kwam Flips dan ook niet verder dan een dik kwartier aan speelminuten. En afgelopen weekend kon hij zijn gebrek aan ritme niet wegsteken in de oefenmatch tegen Beerschot. Bovendien is het wedstrijdschema gezien het gebrek aan Europees voetbal relatief beperkt en is concurrentie op zijn posities bijzonder groot. Toch hoeft Flips nog niet te wanhopen.

Volgens SudPresse blijft Fredberg er immers in geloven dat de Fransman alsnog zijn draai zal vinden. De sportieve baas gelooft dat zijn investering, de spelmaker kostte zo'n 3.5 à 4.2 miljoen euro, op termijn zal renderen. Het lijkt dus een kwestie van geduld te worden.

De selectie van Anderlecht is momenteel té breed ...

Meest recent

Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

5
5
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

15
15
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

16
16
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

99
99
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

27
27
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

28
28
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

38
38
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

86
86
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

229
229
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

94
94
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

149
149
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

111
111
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

89
89
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

275
275
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

78
78
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

16
16
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

47
47
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

158
158
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

153
153
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

103
103
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

164
164
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

311
311
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

286
286
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

79
79

Meer sportnieuws