'Fredberg vol vertrouwen in 'potentiële floptransfer''

door
'Fredberg vol vertrouwen in 'potentiële floptransfer''

RSC Anderlecht pakte afgelopen zomer uit met een indrukwekkend transferoffensief. Die kwaliteitsinjectie wierp ook al zijn vruchten af, getuige de huidige tweede plaats in het klassement. Maar een aantal aanwinsten zit nu alweer op een zijspoor.

Na de pijnlijke elfde plaats in de eindstand van vorig seizoen, pakte Paars-Wit afgelopen zomer uit met een spectaculair transferoffensief. Zo wist sportieve baas Jesper Fredberg liefst 12 verse krachten naar het Lotto Park te loodsen. Daarnaast slaagde RSCA er ook in verschillende sterkhouders van vorig seizoen aan boord te houden.

Bijgevolg beschikt Riemer momenteel over een erg ruime kern in de breedte. Zeker voor een ploeg die dit seizoen geen Europees voetbal speelt. Door de integratie van de nieuwkomers was dat in de eerste weken nog geen al te groot probleem, toen kon er nog volop geroteerd worden met de basiself.

LEES OOK: Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Fransen in problemen

Maar nu het seizoen alweer negen speeldagen ver is, is het stilaan tijd voor stabiliteit zodat de nodige automatismen gekweekt kunnen worden. Voor enkele spelers is dat evenwel geen goed nieuws. Maxime Dupé bijvoorbeeld, zal zich definitief moeten schikken in een rol als reserve-doelman achter Kasper Schmeichel.

Een andere zomeraanwinst die in de problemen zit, is Alexis Flips. Onder meer door de ontbolstering van Théo Leoni en de relatief behouden aanpak van Riemer, is er op het middenveld geen plek voor hem. En ook op de flanken is hij inmiddels helemaal weggezakt in de hiërarchie.

Vertrouwen van Fredberg

In de laatste drie wedstrijden kwam Flips dan ook niet verder dan een dik kwartier aan speelminuten. En afgelopen weekend kon hij zijn gebrek aan ritme niet wegsteken in de oefenmatch tegen Beerschot. Bovendien is het wedstrijdschema gezien het gebrek aan Europees voetbal relatief beperkt en is concurrentie op zijn posities bijzonder groot. Toch hoeft Flips nog niet te wanhopen.

Volgens SudPresse blijft Fredberg er immers in geloven dat de Fransman alsnog zijn draai zal vinden. De sportieve baas gelooft dat zijn investering, de spelmaker kostte zo'n 3.5 à 4.2 miljoen euro, op termijn zal renderen. Het lijkt dus een kwestie van geduld te worden.

De selectie van Anderlecht is momenteel té breed ...

Meest recent

Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

100
100
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

108
108
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

102
102
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

67
67
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

155
155
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

69
69
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

243
243
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

34
34
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

869
869
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

273
273
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

308
308
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

85
85
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

384
384
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

177
177
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

23
23
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

323
323
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

124
124
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

129
129
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

268
268
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

149
149
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

204
204
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

458
458
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

395
395
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

423
423
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

388
388

Meer sportnieuws