'Fredberg vol vertrouwen in 'potentiële floptransfer''

470 stemmen
'Fredberg vol vertrouwen in 'potentiële floptransfer''

RSC Anderlecht pakte afgelopen zomer uit met een indrukwekkend transferoffensief. Die kwaliteitsinjectie wierp ook al zijn vruchten af, getuige de huidige tweede plaats in het klassement. Maar een aantal aanwinsten zit nu alweer op een zijspoor.

Na de pijnlijke elfde plaats in de eindstand van vorig seizoen, pakte Paars-Wit afgelopen zomer uit met een spectaculair transferoffensief. Zo wist sportieve baas Jesper Fredberg liefst 12 verse krachten naar het Lotto Park te loodsen. Daarnaast slaagde RSCA er ook in verschillende sterkhouders van vorig seizoen aan boord te houden.

Bijgevolg beschikt Riemer momenteel over een erg ruime kern in de breedte. Zeker voor een ploeg die dit seizoen geen Europees voetbal speelt. Door de integratie van de nieuwkomers was dat in de eerste weken nog geen al te groot probleem, toen kon er nog volop geroteerd worden met de basiself.

LEES OOK: 'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Fransen in problemen

Maar nu het seizoen alweer negen speeldagen ver is, is het stilaan tijd voor stabiliteit zodat de nodige automatismen gekweekt kunnen worden. Voor enkele spelers is dat evenwel geen goed nieuws. Maxime Dupé bijvoorbeeld, zal zich definitief moeten schikken in een rol als reserve-doelman achter Kasper Schmeichel.

Een andere zomeraanwinst die in de problemen zit, is Alexis Flips. Onder meer door de ontbolstering van Théo Leoni en de relatief behouden aanpak van Riemer, is er op het middenveld geen plek voor hem. En ook op de flanken is hij inmiddels helemaal weggezakt in de hiërarchie.

Vertrouwen van Fredberg

In de laatste drie wedstrijden kwam Flips dan ook niet verder dan een dik kwartier aan speelminuten. En afgelopen weekend kon hij zijn gebrek aan ritme niet wegsteken in de oefenmatch tegen Beerschot. Bovendien is het wedstrijdschema gezien het gebrek aan Europees voetbal relatief beperkt en is concurrentie op zijn posities bijzonder groot. Toch hoeft Flips nog niet te wanhopen.

Volgens SudPresse blijft Fredberg er immers in geloven dat de Fransman alsnog zijn draai zal vinden. De sportieve baas gelooft dat zijn investering, de spelmaker kostte zo'n 3.5 à 4.2 miljoen euro, op termijn zal renderen. Het lijkt dus een kwestie van geduld te worden.

De selectie van Anderlecht is momenteel té breed ...

Meest recent

Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

5
5
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

72
72
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

21
21
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

111
111
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

24
24
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

309
309
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

369
369
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

111
111
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

72
72
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

342
342
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

351
351
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

364
364
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

128
128
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

150
150
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

651
651
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

79
79
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

145
145
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

276
276
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

311
311
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

296
296
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

64
64
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

312
312
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

127
127
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

302
302

Meer sportnieuws