Swerts ziet invaller schitteren: "Daarvoor brengen we hem"

78 stemmen
Swerts ziet invaller schitteren:

De jonge Rode Duivels wonnen gisteren hun derde kwalificatiematch voor het EK 2025 van Hongarije. Het werd 0-1. Uitblinker van dienst was nog maar eens Kazeem Olaigbe. Hij scoorde het enige doelpunt van de partij.

België rijdt voorlopig een perfect parcours in zijn groep. Het won met 1-0 van Kazachstan, met 0-2 van Malta en met 0-1 van Hongarije. Drie van de vier goals werden gescoord door Kazeem Olaigbe. Nochtans was hij drie keer slechts invaller.

LEES OOK: 'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Weer de nul gehouden

"Het is in eerste instantie geweldig voor Kazeem zelf. Daarvoor brengen we hem. Hij kan bij vermoeidheid van de tegenstander het verschil maken", zei Swerts aan Belga. België hield ook weer de nul. "We hameren er constant op. Als je ziet hoeveel werk onze middenvelders, verdedigers en Maarten (Vandevoordt, nvdr.) verrichten: zo win je wedstrijden" . 

Olaigbe was dus weer bepalend. De vraag dient gesteld te worden of de flankaanvaller van Cercle Brugge niet stilaan een basisplaats verdient, aangezien hij telkens het verschil maakt. 

Fijn gevoel

"Het voelt heel fijn om elke keer in te vallen en te scoren. De drie punten pakken is altijd lekker", verklaarde hij. Het doelpunt was van mooie makelijk. Hij knalde het leer keihard in doel. "Ik kreeg de bal toegespeeld van Mario (Stroeykens, red.), draaide open, trapte met mijn linkervoet en de bal vloog binne." 

België is met een 9 op 9 uitstekend gestart. "We kennen een perfecte start. Dat is top gedaan van het team, we moeten zo doorgaan", besloot hij.

Verdient Olaigbe een basisplaats?

Meest recent

De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

11
11
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

30
30
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

111
111
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

131
131
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

111
111
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

108
108
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

182
182
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

175
175
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

58
58
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

44
44
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

376
376
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

188
188
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

291
291
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

152
152
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

114
114
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

229
229
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

108
108
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

409
409
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

179
179
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

319
319
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

229
229
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

137
137
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

158
158
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

117
117
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

875
875

Meer sportnieuws