'Vertonghen dwingt Anderlecht tot aanzienlijke inspanning'

589 stemmen
'Vertonghen dwingt Anderlecht tot aanzienlijke inspanning'

Hoewel hij inmiddels 36 lentes op de teller heeft staan, blijft Jan Vertonghen een vaste basiskracht bij de Rode Duivels. En ook bij RSC Anderlecht is zijn positie in de basiself onomstreden. Maar binnen enkele maanden zal hij wel over het vervolg van zijn carrière moeten beslissen.

Nadat hij een deel van zijn jeugdopleiding bij Beerschot afwerkte, verhuisde Vertonghen als jonge snaak naar Ajax. En na een geslaagde uitleenbeurt aan RKC Waalwijk, brak de verdediger ook helemaal door bij de Nederlandse recordkampioen. Uiteindelijk zou hij Amsterdam verlaten met meer dan 150 wedstrijden op de teller en enkele mooie prijzen op zijn palmares.

Vervolgens maakte Vertonghen indruk op de Engelse velden. Hoewel zijn prijzenkast er behoorlijk leeg bleef, groeide hij in loondienst van Tottenham Hotspur uit tot één van de beste verdedigers in de Premier League. Maar bij gebrek aan een contractverlenging, koos de international in 2020 voor een nieuw avontuur bij het Portugese SL Benfica.

LEES OOK: Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Aflopend contract

Ook daar was hij doorgaans een basiskracht, tot de komst van Roger Schmidt. De Duitse trainer maakte duidelijk dat hij niet langer op de Belg rekende en dus zag Anderlecht zijn kans schoon om toe te slaan. Ook daar drukte hij stevig zijn stempel. Vertonghen is ondertussen zelfs aanvoerder bij Paars-Wit en geldt als één van de betere verdedigers op de Belgische velden.

Inmiddels is hij echter alweer 36 jaar en zijn contract bij RSCA loopt na het seizoen af. Een toekomstbeslissing is desondanks niet voor meteen. "In maart of april zal ik beslissen over mijn toekomst, dat is nu nog niet aan de orde", liet hij afgelopen weekend nog verstaan. Maar om hem aan boord te houden zal RSCA volgens Het Nieuwsblad wel een flinke inspanning moeten leveren.

Pittig salaris

Vertonghen hoort logischerwijs bij de topverdieners in het Lotto Park. En hij zal wellicht niet bijtekenen aan fel verminderde voorwaarden. Anderlecht zal hem dus een pittige salaris moeten aanbieden om zijn contract te verlengen, terwijl de kans op een doorverkoopsom zo goed als onbestaande is. Met al zijn ervaring lijkt de verdediger die inspanning echter waard.

En indien Paars-Wit goed blijft presteren krijgt het nog een belangrijke troef in handen. Een laatste Europese campagne zou Vertonghen immers kunnen overtuigen om er nog minstens een jaartje bij te doen. Maar dan moet hij natuurlijk wel gespaard blijven van (zware) blessures.

Anderlecht moet nu al proberen zijn contract open te breken ...

Meest recent

De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

13
13
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

36
36
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

87
87
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

99
99
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

90
90
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

92
92
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

197
197
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

167
167
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

43
43
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

145
145
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

366
366
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

188
188
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

89
89
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

424
424
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

240
240
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

248
248
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

96
96
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

178
178
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

341
341
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

184
184
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

204
204
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

233
233
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

872
872
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

181
181
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

710
710

Meer sportnieuws