'Vertonghen dwingt Anderlecht tot aanzienlijke inspanning'

door
'Vertonghen dwingt Anderlecht tot aanzienlijke inspanning'

Hoewel hij inmiddels 36 lentes op de teller heeft staan, blijft Jan Vertonghen een vaste basiskracht bij de Rode Duivels. En ook bij RSC Anderlecht is zijn positie in de basiself onomstreden. Maar binnen enkele maanden zal hij wel over het vervolg van zijn carrière moeten beslissen.

Nadat hij een deel van zijn jeugdopleiding bij Beerschot afwerkte, verhuisde Vertonghen als jonge snaak naar Ajax. En na een geslaagde uitleenbeurt aan RKC Waalwijk, brak de verdediger ook helemaal door bij de Nederlandse recordkampioen. Uiteindelijk zou hij Amsterdam verlaten met meer dan 150 wedstrijden op de teller en enkele mooie prijzen op zijn palmares.

Vervolgens maakte Vertonghen indruk op de Engelse velden. Hoewel zijn prijzenkast er behoorlijk leeg bleef, groeide hij in loondienst van Tottenham Hotspur uit tot één van de beste verdedigers in de Premier League. Maar bij gebrek aan een contractverlenging, koos de international in 2020 voor een nieuw avontuur bij het Portugese SL Benfica.

LEES OOK: Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Aflopend contract

Ook daar was hij doorgaans een basiskracht, tot de komst van Roger Schmidt. De Duitse trainer maakte duidelijk dat hij niet langer op de Belg rekende en dus zag Anderlecht zijn kans schoon om toe te slaan. Ook daar drukte hij stevig zijn stempel. Vertonghen is ondertussen zelfs aanvoerder bij Paars-Wit en geldt als één van de betere verdedigers op de Belgische velden.

Inmiddels is hij echter alweer 36 jaar en zijn contract bij RSCA loopt na het seizoen af. Een toekomstbeslissing is desondanks niet voor meteen. "In maart of april zal ik beslissen over mijn toekomst, dat is nu nog niet aan de orde", liet hij afgelopen weekend nog verstaan. Maar om hem aan boord te houden zal RSCA volgens Het Nieuwsblad wel een flinke inspanning moeten leveren.

Pittig salaris

Vertonghen hoort logischerwijs bij de topverdieners in het Lotto Park. En hij zal wellicht niet bijtekenen aan fel verminderde voorwaarden. Anderlecht zal hem dus een pittige salaris moeten aanbieden om zijn contract te verlengen, terwijl de kans op een doorverkoopsom zo goed als onbestaande is. Met al zijn ervaring lijkt de verdediger die inspanning echter waard.

En indien Paars-Wit goed blijft presteren krijgt het nog een belangrijke troef in handen. Een laatste Europese campagne zou Vertonghen immers kunnen overtuigen om er nog minstens een jaartje bij te doen. Maar dan moet hij natuurlijk wel gespaard blijven van (zware) blessures.

Anderlecht moet nu al proberen zijn contract open te breken ...

Meest recent

Geen onderschatting: Sporting-coach onder de indruk van Club

Club Brugge pakte in zijn eerste vier wedstrijden in de league phase van de Champions League vier op ...

2
2
Definitieve basisplaats? Bounida en Ajax-coach oordelen

Grote verrassing in de basiself bij Ajax voor de Champions League-wedstrijd tegen Benfica ...

2
2
Hubert onthult straffe boodschap die hij David gaf

Union heeft dinsdag alweer voor een straf resultaat gezorgd in de Champions League. Het ging immers ...

11
11
Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Dinsdagavond hebben FC Barcelona en Manchester City een pijnlijke avond beleefd in de Champions ...

15
15
Bounida krijgt lof ondanks nieuwe zeperd Ajax

Voor Ajax blijft de Champions League een calvarietocht. Ook in hun vijfde wedstrijd liepen de ...

26
26
Vloek eindelijk gebroken: Openda maakt zijn eerste voor Juve

Er was de voorbije maanden heel wat te doen omtrent de vorm van Loïs Openda. De spits versierde ...

31
31
Union stunt opnieuw: "Hopen op knock out-fase"

Na drie nederlagen op rij heeft Union dinsdagavond nog eens voor een stunt gezorgd in de Champions ...

38
38
Zorgt DAZN ook voor VAR-ramp? Dit zegt KBVB

Er viel dinsdag een bom op het Belgische voetbal, want DAZN zegde met onmiddellijke ingang het ...

105
105
Reis lijkt wel vervloekt: nieuwe tegenvaller voor Club

Union wist dinsdagavond al te stunten in de Champions League met een zege op Galatasaray, woensdag ...

197
197
Union SG flikt het weer en stunt opnieuw in Champions League

Union SG begon om 18u45 aan zijn partij op het veld van Galatasaray. De Brusselaars hoopte na een 0 ...

122
122
Pro League reageert: Parys zet tegenaanval in op DAZN

DAZN zette het Belgisch voetbal dinsdag op zijn kop door plots aan te kondigen dat het mediacontract ...

185
185
DAZN-bom eist slachtoffer: Parys out bij Pro League?

Clubs die vrezen voor hun recurrente inkomsten, fans die mogelijk in de kou blijven staan: de ...

288
288
Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

38
38
Union SG bestolen in Galatasaray? "Waarom niet?!"

Union SG heeft zijn eerste 45 minuten op het veld van Galatasaray achter de rug. De Brusselaars ...

94
94
Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Annelien Coorevits en Olivier Deschacht waren jarenlang een van de meest besproken showbizzkoppels ...

62
62
Beerschot doorgelicht: eigenaars geven nieuwe ambities prijs

Er is weer rust en positiviteit rondom Beerschot. De Kielse Ratten spelen voluit mee voor promotie ...

146
146
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

41
41
'Manchester ontploft: onverwachte keeperbom rond Lammens'

Bij Manchester United lijkt eindelijk alles goed te zitten met Senne Lammens in doel: clean sheets, ...

293
293
Breuk met DAZN: Pro League kiest tussen regen en de drop

DAZN dropte dinsdag een bom van formaat door het contract met de Pro League op te zeggen. Zowel op ...

407
407
De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Terwijl de heisa rond DAZN de nationale krantenkoppen domineert zouden we haast vergeten dat er ook ...

25
25
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

132
132
DAZN voert druk op: Belgisch voetbal van de buis?

Na een ellenlange soap is de kogel door kerk. DAZN liet dinsdag weten het contract met de Pro League ...

204
204
Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

441
441
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

217
217
Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

204
204

Meer sportnieuws