'Vertonghen dwingt Anderlecht tot aanzienlijke inspanning'

door
'Vertonghen dwingt Anderlecht tot aanzienlijke inspanning'

Hoewel hij inmiddels 36 lentes op de teller heeft staan, blijft Jan Vertonghen een vaste basiskracht bij de Rode Duivels. En ook bij RSC Anderlecht is zijn positie in de basiself onomstreden. Maar binnen enkele maanden zal hij wel over het vervolg van zijn carrière moeten beslissen.

Nadat hij een deel van zijn jeugdopleiding bij Beerschot afwerkte, verhuisde Vertonghen als jonge snaak naar Ajax. En na een geslaagde uitleenbeurt aan RKC Waalwijk, brak de verdediger ook helemaal door bij de Nederlandse recordkampioen. Uiteindelijk zou hij Amsterdam verlaten met meer dan 150 wedstrijden op de teller en enkele mooie prijzen op zijn palmares.

Vervolgens maakte Vertonghen indruk op de Engelse velden. Hoewel zijn prijzenkast er behoorlijk leeg bleef, groeide hij in loondienst van Tottenham Hotspur uit tot één van de beste verdedigers in de Premier League. Maar bij gebrek aan een contractverlenging, koos de international in 2020 voor een nieuw avontuur bij het Portugese SL Benfica.

LEES OOK: Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Aflopend contract

Ook daar was hij doorgaans een basiskracht, tot de komst van Roger Schmidt. De Duitse trainer maakte duidelijk dat hij niet langer op de Belg rekende en dus zag Anderlecht zijn kans schoon om toe te slaan. Ook daar drukte hij stevig zijn stempel. Vertonghen is ondertussen zelfs aanvoerder bij Paars-Wit en geldt als één van de betere verdedigers op de Belgische velden.

Inmiddels is hij echter alweer 36 jaar en zijn contract bij RSCA loopt na het seizoen af. Een toekomstbeslissing is desondanks niet voor meteen. "In maart of april zal ik beslissen over mijn toekomst, dat is nu nog niet aan de orde", liet hij afgelopen weekend nog verstaan. Maar om hem aan boord te houden zal RSCA volgens Het Nieuwsblad wel een flinke inspanning moeten leveren.

Pittig salaris

Vertonghen hoort logischerwijs bij de topverdieners in het Lotto Park. En hij zal wellicht niet bijtekenen aan fel verminderde voorwaarden. Anderlecht zal hem dus een pittige salaris moeten aanbieden om zijn contract te verlengen, terwijl de kans op een doorverkoopsom zo goed als onbestaande is. Met al zijn ervaring lijkt de verdediger die inspanning echter waard.

En indien Paars-Wit goed blijft presteren krijgt het nog een belangrijke troef in handen. Een laatste Europese campagne zou Vertonghen immers kunnen overtuigen om er nog minstens een jaartje bij te doen. Maar dan moet hij natuurlijk wel gespaard blijven van (zware) blessures.

Anderlecht moet nu al proberen zijn contract open te breken ...

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

14
14
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

20
20
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

41
41
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

37
37
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

60
60
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

187
187
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

152
152
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

262
262
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

344
344
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

91
91
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

144
144
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

133
133
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

77
77
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

112
112
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

284
284
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

903
903
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

381
381
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

290
290
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

784
784
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

216
216
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

715
715
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

487
487
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

151
151
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1047
1047

Meer sportnieuws