Interlands leveren Deila lastig Club Brugge-dilemma op

door
Interlands leveren Deila lastig Club Brugge-dilemma op

De tweede interland-break van het seizoen zit erop en dus kan de knop opnieuw omgedraaid worden op het clubvoetbal. Bij Club Brugge maakt men zich bijvoorbeeld op voor een wederom zwaar programma. Bovendien zal coach Ronny Deila enkele lastige knopen moeten doorhakken.

Blauw-Zwart heeft tot nu een wisselvallig seizoen achter de rug. De Europese campagne was tot dusver behoorlijk succesvol. Club plaatste zich via drie voorrondes voor de poules van de Conference League en doet daarin mee voor groepswinst met 4 op 6. In eigen land vielen de resultaten dan weer behoorlijk tegen met een magere 16 op 30.

In de komende weken zal men dus een inhaalbeweging moeten maken. Gemakkelijk wordt dat evenwel niet met toppers tegen onder meer Antwerp FC en Union SG in het vooruitzicht. Daarnaast staat een Europees tweeluik tegen co-leider FC Lugano op het programma. En tussendoor wacht nog een lastige bekermatch op Beerschot VA.

LEES OOK: ‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Zorgen om Skov

Deila zal zijn kern in de breedte dus nodig hebben gezien dit drukke wedstrijdschema. Wat dat betreft werd de interland-periode er één met wisselend succes. Zo vrezen de Bruggelingen voor Andreas Skov Olsen. De topschutter had al last van fysieke perikelen en keerde ook nog eens vroegtijdig terug van de nationale ploeg van Denemarken door een blessure.

Voorlopig is niet duidelijk wanneer Skov Olsen terug inzetbaar zal zijn. Daartegenover toonde Antonio Nusa met zijn invalbeurten bij Noorwegen dat hij stilaan terug klaar is om zijn basisplaats terug in te nemen. En ook Bjorn Meijer bewees dat hij eindelijk voldoende hersteld is om zijn seizoen definitief van start te laten gaan.

Pittige strijd op komst

De Nederlandse back was vorig seizoen nog één van de grote lichtpunten, maar miste bijna het volledige seizoen tot dusver met een aanslepende blessure. Vlak voor de interland-break maakte hij echter zijn rentree bij Club Nxt. En in de voorbije dagen deed hij het erg goed bij de Nederlandse beloften. Meijer startte telkens in de basis en scoorde tegen de U21 van Georgië zelfs twee keer.

Voorlopig werkte hij wel nog geen volledige matchen af, dat lijkt echter niet lang meer te duren. En dus staat Deila voor een lastig dilemma. Tot dusver was Maxim De Cuyper immers zijn vaste linksback en het Brugse jeugdproduct stelde allerminst teleur. Maar Meijer bewees vorig seizoen al dat ook hij een hoog niveau kan halen.

De strijd om de linksback-positie lijkt dus definitief van start gegaan. Aan Deila, die geen fan is van roteren, om een keuze te maken. Er werd hier en daar al geopperd om Meijer naar het centrum door te schuiven, tot dusver is echter niet duidelijk of de Noor effectief met dat plan in het achterhoofd zit.

Welke linksback heeft volgens u het grootste potentieel

Meest recent

Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

15
15
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

182
182
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

72
72
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

201
201
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

287
287
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

92
92
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

216
216
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

280
280
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

54
54
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

490
490
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

397
397
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

158
158
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

474
474
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

432
432
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

83
83
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

369
369
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

598
598
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

222
222
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

263
263
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

315
315
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

310
310
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

385
385
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

564
564
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

204
204
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

316
316

Meer sportnieuws