Genk troeft concurrentie af met indrukwekkende statistiek

door
Genk troeft concurrentie af met indrukwekkende statistiek

KRC Genk stond deze interlandbreak maar liefst zeven A-internationals af. Daarnaast vertrokken ook heel wat jonkies voor interlandverplichtingen. Ruim 45 stuks om precies te zijn, een indrukwekkende statistiek waar ze in de Cegeka Arena uiteraard graag mee pronken.

Via de officiële clubkanalen lieten de Limburgers eerder deze week al weten dat er in totaal 32 spelers werden geselecteerd voor de verschillende Belgische jeugdelftallen. Cijfers waar pakweg Standard (17), Anderlecht (15) en Club Brugge (14) lang niet aan kunnen tippen.

LEES OOK: Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Volgende El Khannouss

Bovendien levert het opleidingscentrum ook elders jong talent af. Zo geeft technisch directeur Koen Daerden in gesprek met Het Belang van Limburg aan dat er tevens nog een heleboel Marokkaanse jeugdinternationals, waaronder Zakaria El Ouahdi, in Genk vertoeven.

"Hun nationale bond gaat gretig op zoek naar de nieuwe Bilal El Khannouss", glundert Daerden, die alleszins tevreden is met de extra ervaring die zij op die manier opdoen. Ook de tussenstap naar Jong Genk in 1B is volgens hem trouwens cruciaal voor hun ontwikkeling.

Toekomst Rode Duivels

Maarten Vandevoordt en Luca Oyen verblijven momenteel bij de Jonge Duivels, terwijl Josue Kongolo en Mike Penders werden geselecteerd voor de U19. Genk hoopt dat zij in de toekomst de traditie bij het nationale elftal, gespekt met ex-Genkies, kunnen verderzetten.

Wie gaat volgens u een grotere carrière tegemoet?

Meest recent

‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

70
70
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

19
19
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

107
107
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

156
156
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

141
141
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

43
43
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

118
118
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

42
42
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

25
25
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

307
307
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

398
398
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

354
354
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

51
51
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

39
39
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

285
285
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

313
313
Opvallende move Vrancken: vertrek bij STVV in de maak?

Wouter Vrancken levert momenteel uitstekend werk als hoofdcoach van STVV. De oud-middenvelder is ...

290
290
'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

305
305
'Real Madrid verrast: Kompany is de echte miljoenenstunt'

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

249
249
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

101
101
De Cat tóch in bekerfinale? 'Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

358
358
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

675
675
Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

46
46
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

73
73
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

418
418

Meer sportnieuws