Genk troeft concurrentie af met indrukwekkende statistiek

door
Genk troeft concurrentie af met indrukwekkende statistiek

KRC Genk stond deze interlandbreak maar liefst zeven A-internationals af. Daarnaast vertrokken ook heel wat jonkies voor interlandverplichtingen. Ruim 45 stuks om precies te zijn, een indrukwekkende statistiek waar ze in de Cegeka Arena uiteraard graag mee pronken.

Via de officiële clubkanalen lieten de Limburgers eerder deze week al weten dat er in totaal 32 spelers werden geselecteerd voor de verschillende Belgische jeugdelftallen. Cijfers waar pakweg Standard (17), Anderlecht (15) en Club Brugge (14) lang niet aan kunnen tippen.

LEES OOK: Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Volgende El Khannouss

Bovendien levert het opleidingscentrum ook elders jong talent af. Zo geeft technisch directeur Koen Daerden in gesprek met Het Belang van Limburg aan dat er tevens nog een heleboel Marokkaanse jeugdinternationals, waaronder Zakaria El Ouahdi, in Genk vertoeven.

"Hun nationale bond gaat gretig op zoek naar de nieuwe Bilal El Khannouss", glundert Daerden, die alleszins tevreden is met de extra ervaring die zij op die manier opdoen. Ook de tussenstap naar Jong Genk in 1B is volgens hem trouwens cruciaal voor hun ontwikkeling.

Toekomst Rode Duivels

Maarten Vandevoordt en Luca Oyen verblijven momenteel bij de Jonge Duivels, terwijl Josue Kongolo en Mike Penders werden geselecteerd voor de U19. Genk hoopt dat zij in de toekomst de traditie bij het nationale elftal, gespekt met ex-Genkies, kunnen verderzetten.

Wie gaat volgens u een grotere carrière tegemoet?

Meest recent

Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

120
120
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

74
74
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

37
37
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

82
82
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

54
54
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

271
271
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

36
36
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

55
55
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

196
196
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

70
70
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

413
413
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

237
237
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

85
85
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

109
109
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

343
343
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

70
70
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

35
35
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

17
17
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

180
180
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

239
239
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

210
210
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

958
958
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

186
186
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

49
49

Meer sportnieuws