SPORT pakt uit: 'Winnaar Gouden Bal nu al gekend'

1395
SPORT pakt uit: 'Winnaar Gouden Bal nu al gekend'

Eind deze maand is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie Karim Benzema opvolgt op de erelijst van de Ballon d'Or. De 30 genomineerden zijn inmiddels bekend en enkele favorieten steken er bovenuit. Het Spaanse SPORT meent echter al te weten wie zal winnen.

Traditiegetrouw werd de Gouden Bal uitgereikt op het einde van het kalenderjaar, waardoor vooral de prestaties van de eerste seizoenshelft doorslaggevend waren. Door het winterse WK werd die uitreiking in 2022 verplaatst naar eind oktober. Daar gaat de organisatie nu ook aan vasthouden.

Zo wordt de opvolger van Benzema dit jaar op 30 oktober bekend gemaakt. Op die manier weegt de beslissende tweede seizoenshelft veel meer door, net zoals de eventuele internationale toernooien in de zomermaanden. En inmiddels zijn de genomineerden dus ook bekend.

LEES OOK: ‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Twee absolute topfavorieten

Zo maakte organisator 'France Football' de lijst met de 30 overgebleven kanshebbers wereldkundig. Daarbij één Belg: Kevin De Bruyne. Maar hoewel zijn aandeel van De Bruyne in de historische treble van Manchester City aanzienlijk was, is de kans klein dat hij effectief met de Ballon d'Or aan de haal zal gaan.

De concurrentie is immers moordend. Niet in het minst van zijn ploegmaat Erling Haaland. De Noorse doelpuntenmachine werd in de zomer nog verkozen tot 'UEFA Player of the Year'. De meeste bookmakers tippen Lionel Messi echter als absolute favoriet na het behalen van de wereldtitel met Argentinië.

Nummer acht

En volgens SPORT bestaat er dus geen twijfel meer over: Messi zal op het gala in Parijs opnieuw als winnaar worden uitgeroepen. Met zijn prestaties op het WK zou hij dan ook een pak punten hebben verzameld bij de stemgerechtigden uit de meer exotische landen. Voor de Argentijn zou het alweer de achtste Gouden Bal uit zijn carrière zijn. En gezien Messi momenteel uitkomt voor het Amerikaanse Inter Miami CF, zou hij meteen de eerste winnaar worden die niet bij een Europese club actief is.

Messi zou een terechte winnaar van de Gouden Bal zijn ...

Meest recent

Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

1
1
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

13
13
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

26
26
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

112
112
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

8
8
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

64
64
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

23
23
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

204
204
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

88
88
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

40
40
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

26
26
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

19
19
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

68
68
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

163
163
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

46
46
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

38
38
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

118
118
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

64
64
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

104
104
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

58
58
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

50
50
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

19
19
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

136
136
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

114
114

Meer sportnieuws