KBVB: om deze reden ging België-Zweden toch van start

door
KBVB: om deze reden ging België-Zweden toch van start

De EK-kwalificatiewedstrijd tussen België en Zweden is maandagavond op brutale wijze stopgezet. Zo werd de tweede helft afgelast na daden van verschrikkelijke terreur gericht tegen Zweedse supporters. Inmiddels werden spelers en supporters veilig geëvacueerd. 

Iets na 19u vond een schietincident plaats in het centrum van de hoofdstad. Al snel werd duidelijk dat er dodelijke slachtoffers werden gemaakt. Op amateurbeelden is te zien hoe de dader op een scooter kwam afgereden en vervolgens met een zwaar wapen op zijn slachoffers mikte. Hij achtervolgde ze tot in de hal van een gebouw en bleef er kogels afvuren.

Vrijwel meteen wordt gemeld dat de slachtoffers Zweedse burgers zijn, vermoedelijk supporters van hun nationale ploeg. Inmiddels melden verschillende media dat de dader in kwestie actief op zoek naar Zweden. Eén van de dodelijke slachtoffers droeg ook een truitje van het nationale elftal.

LEES OOK: Anderlecht én Garcia krijgen duidelijk De Cat-advies

Geen paniek zaaien

Hoewel de gebeurtenissen plaatsvonden ruim anderhalf uur voor de aftrap werd toch beslist om de match te laten starten. Volgens Manu Leroy, CEO ad interim van de KBVB, had dat met veiligheidsredenen te maken. Bovendien was er op dat moment nog niet voldoende informatie beschikbaar.

Wel vond toen al overleg plaats met verschillende instanties. "Tien minuten voor de wedstrijd begon, kregen we pushberichten binnen dat er een aanslag was gebeurd in Brussel. Vervolgens zijn we meteen naar de controletoren gegaan om de situatie te bekijken. We hebben dan een plan gemaakt en redelijk snel beslist om de wedstrijd toch te laten doorgaan en zo geen paniek te zaaien", aldus Leroy bij Het Nieuwsblad.

Beslissing Zweedse spelers

Aan de pauze werd uiteindelijk toch beslist om niet meer verder te voetballen. Nochtans stond toen al vast dat de aanwezigen nog een tijdje in het stadion zouden moeten blijven. Maar de Zweedse spelers waren duidelijk. "De aanvoerder van Zweden is dan in contact geweest met onze aanvoerder. Daaruit werd duidelijk dat ze niet verder wilden spelen. Daar hebben we op uiteraard op toegezegd. Maar we moesten dan nog wel even in het stadion blijven om geen risico te nemen", besluit Leroy.

De wedstrijd van start laten gaan was de beste optie ...

Meest recent

Van der Elst: "Pijnlijk verhaal voor hem bij Club Brugge"

Club Brugge blijft een wisselvallig seizoen afwerken in de Jupiler Pro League. De Bruggelingen ...

16
16
Anderlecht én Garcia krijgen duidelijk De Cat-advies

Anderlecht wist zondag in de klassieker op het veld van Club Brugge een 2-2-gelijkspel uit de brand ...

37
37
Van der Elst waarschuwt Club: "Dan is Union nu al kampioen"

Club Brugge heeft vorig weekend weer wat terrein verloren in de titelstrijd. Terwijl Union vrij ...

91
91
Roestige Roméo? Chelsea-trainer oordeelt over Laviao

Ook dit seizoen werd voor Roméo Lavia weer getekend door blessureleed. Stilaan lijkt onze ...

29
29
'Arsenal casht: pikante zomertransfer voor Trossard'

Leandro Trossard vertolkt nog steeds een belangrijke rol bij Arsenal, ook al hadden velen verwacht ...

31
31
Laatste ticket voor PO1: Vandenbempt voorspelt verrassing

Met nog twee speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de Champions' ...

285
285
WK-chaos dreigt: barrage pas week voor start van toernooi?

Begin juni moet in de Verenigde Staten, Canada en Mexico het WK van start gaan. Drie maanden voor de ...

36
36
'Engelse droomtransfer voor sterkhouder Beerschot'

Beerschot mag nog steeds dromen van een terugkeer op het hoogste niveau, al zal het daarvoor nog ...

106
106
Taravel krijgt lof na geniale tactische zet

De klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge leverde zondag een zeer interessant kijkstuk op. Dat ...

183
183
Rode Duivels en knaltransfer voor Mandela Keita?

Op het einde van de maand trekken de Rode Duivels op stage naar de Verenigde Staten om er te ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswendingen Ajax en Essevee, toptransfer De Cat'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

205
205
KRC Genk krijgt klappen: “Ergste nachtmerrie fans”

KRC Genk verloor roemloos van Union SG en de Limburgers staan niet meer in de top 6. In de Europa ...

370
370
Beloning Taravel na Club-Anderlecht? “Beste prestatie”

RSC Anderlecht speelde 2-2 gelijk op het veld van Club Brugge. Jeremy Taravel is de hoofdtrainer ...

322
322
Hommeles bij Zulte: Vandenbroeck reageert op ontslag

Het is hommeles bij Zulte Waregem. Na desastreuze resultaten en de penibele situatie met Jelle ...

383
383
'Anderlecht zoekt voor De Cat: constructie in de maak'

Ivan Leko was niet helemaal onder de indruk van de prestatie van Nathan De Cat tegen Club Brugge, ...

295
295
Zulte Waregem ontslaat Vandenbroeck, opvolger bekend

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

614
614
Euvrard droomt hardop: "Leeft nog steeds!"

Standard boekte een héél belangrijke zege op het veld van Zulte Waregem. Dankzij een ...

111
111
Vandenbempt: Club in de problemen, RSCA lacht

RSC Anderlecht pakte een punt bij Club Brugge, wat inzake kansen een verdiende uitslag was. ...

401
401
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

69
69
STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

141
141
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

175
175
Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

237
237
'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

667
667
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

377
377
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

256
256

Meer sportnieuws