KBVB: om deze reden ging België-Zweden toch van start

door
KBVB: om deze reden ging België-Zweden toch van start

De EK-kwalificatiewedstrijd tussen België en Zweden is maandagavond op brutale wijze stopgezet. Zo werd de tweede helft afgelast na daden van verschrikkelijke terreur gericht tegen Zweedse supporters. Inmiddels werden spelers en supporters veilig geëvacueerd. 

Iets na 19u vond een schietincident plaats in het centrum van de hoofdstad. Al snel werd duidelijk dat er dodelijke slachtoffers werden gemaakt. Op amateurbeelden is te zien hoe de dader op een scooter kwam afgereden en vervolgens met een zwaar wapen op zijn slachoffers mikte. Hij achtervolgde ze tot in de hal van een gebouw en bleef er kogels afvuren.

Vrijwel meteen wordt gemeld dat de slachtoffers Zweedse burgers zijn, vermoedelijk supporters van hun nationale ploeg. Inmiddels melden verschillende media dat de dader in kwestie actief op zoek naar Zweden. Eén van de dodelijke slachtoffers droeg ook een truitje van het nationale elftal.

LEES OOK: Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Geen paniek zaaien

Hoewel de gebeurtenissen plaatsvonden ruim anderhalf uur voor de aftrap werd toch beslist om de match te laten starten. Volgens Manu Leroy, CEO ad interim van de KBVB, had dat met veiligheidsredenen te maken. Bovendien was er op dat moment nog niet voldoende informatie beschikbaar.

Wel vond toen al overleg plaats met verschillende instanties. "Tien minuten voor de wedstrijd begon, kregen we pushberichten binnen dat er een aanslag was gebeurd in Brussel. Vervolgens zijn we meteen naar de controletoren gegaan om de situatie te bekijken. We hebben dan een plan gemaakt en redelijk snel beslist om de wedstrijd toch te laten doorgaan en zo geen paniek te zaaien", aldus Leroy bij Het Nieuwsblad.

Beslissing Zweedse spelers

Aan de pauze werd uiteindelijk toch beslist om niet meer verder te voetballen. Nochtans stond toen al vast dat de aanwezigen nog een tijdje in het stadion zouden moeten blijven. Maar de Zweedse spelers waren duidelijk. "De aanvoerder van Zweden is dan in contact geweest met onze aanvoerder. Daaruit werd duidelijk dat ze niet verder wilden spelen. Daar hebben we op uiteraard op toegezegd. Maar we moesten dan nog wel even in het stadion blijven om geen risico te nemen", besluit Leroy.

De wedstrijd van start laten gaan was de beste optie ...

Meest recent

Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

14
14
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

66
66
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

49
49
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

382
382
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

277
277
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

263
263
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

301
301
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

242
242
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

370
370
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

376
376
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

379
379
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

146
146
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

213
213
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

119
119
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

346
346
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

170
170
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

220
220
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

185
185
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

170
170
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

525
525
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

100
100
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

181
181
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

350
350
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

270
270

Meer sportnieuws