KBVB: om deze reden ging België-Zweden toch van start

door
KBVB: om deze reden ging België-Zweden toch van start

De EK-kwalificatiewedstrijd tussen België en Zweden is maandagavond op brutale wijze stopgezet. Zo werd de tweede helft afgelast na daden van verschrikkelijke terreur gericht tegen Zweedse supporters. Inmiddels werden spelers en supporters veilig geëvacueerd. 

Iets na 19u vond een schietincident plaats in het centrum van de hoofdstad. Al snel werd duidelijk dat er dodelijke slachtoffers werden gemaakt. Op amateurbeelden is te zien hoe de dader op een scooter kwam afgereden en vervolgens met een zwaar wapen op zijn slachoffers mikte. Hij achtervolgde ze tot in de hal van een gebouw en bleef er kogels afvuren.

Vrijwel meteen wordt gemeld dat de slachtoffers Zweedse burgers zijn, vermoedelijk supporters van hun nationale ploeg. Inmiddels melden verschillende media dat de dader in kwestie actief op zoek naar Zweden. Eén van de dodelijke slachtoffers droeg ook een truitje van het nationale elftal.

LEES OOK: Ommekeer in de maak: opnieuw Rode Duivel voor Genk?

Geen paniek zaaien

Hoewel de gebeurtenissen plaatsvonden ruim anderhalf uur voor de aftrap werd toch beslist om de match te laten starten. Volgens Manu Leroy, CEO ad interim van de KBVB, had dat met veiligheidsredenen te maken. Bovendien was er op dat moment nog niet voldoende informatie beschikbaar.

Wel vond toen al overleg plaats met verschillende instanties. "Tien minuten voor de wedstrijd begon, kregen we pushberichten binnen dat er een aanslag was gebeurd in Brussel. Vervolgens zijn we meteen naar de controletoren gegaan om de situatie te bekijken. We hebben dan een plan gemaakt en redelijk snel beslist om de wedstrijd toch te laten doorgaan en zo geen paniek te zaaien", aldus Leroy bij Het Nieuwsblad.

Beslissing Zweedse spelers

Aan de pauze werd uiteindelijk toch beslist om niet meer verder te voetballen. Nochtans stond toen al vast dat de aanwezigen nog een tijdje in het stadion zouden moeten blijven. Maar de Zweedse spelers waren duidelijk. "De aanvoerder van Zweden is dan in contact geweest met onze aanvoerder. Daaruit werd duidelijk dat ze niet verder wilden spelen. Daar hebben we op uiteraard op toegezegd. Maar we moesten dan nog wel even in het stadion blijven om geen risico te nemen", besluit Leroy.

De wedstrijd van start laten gaan was de beste optie ...

Meest recent

Leko waarschuwt Anderlecht: Paars-Wit 'vreest'

Club Brugge neemt het morgen in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit wist er voor het ...

0
0
KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Bij KRC Genk draaien ze een zeer wisselvallig seizoen. Nicky Hayen kreeg dat er ook nog niet ...

9
9
Arsenal door in FA Cup: grote zorgen om Trossard

Arsenal speelde om 13u15 zijn partij in de FA Cup tegen Mansfield Town. De Gunners hadden het knap ...

8
8
Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

17
17
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

28
28
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

70
70
Hoe KRC Genk dankzij Union SG zijn lesje heeft geleerd

KRC Genk staat voor een zeer moeilijke verplaatsing naar Union SG. De Limburgers lopen daar een oude ...

43
43
'Jackpot KRC Genk in zicht: extra WK-ganger in de maak'

KRC Genk lijkt komende zomer opnieuw te gaan cashen op verschillende spelers. Eén van de ...

63
63
Gentse natrap op Leko: "Dan hoor je hier misschien niet thuis"

Mathematisch is nog steeds heel wat mogelijk, maar AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' ...

114
114
Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Een kleine maand geleden lag RSC Anderlecht nog tegen de touwen en was de crisis bij de ...

137
137
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

186
186
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

42
42
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

209
209
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

50
50
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

42
42
Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Silvio Proto is momenteel assistent van Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. De voormalige doelman ...

236
236
Tresoldi eerlijk over concurrentiestrijd bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. De aanvaller scoort aan de lopende ...

145
145
Kouyaté verbaast iedereen met uitspraken na Antwerp-zeperd

Royal Antwerp FC heeft de kansen op een plek in de top 6 helemaal om zeep geholpen. The Great Old ...

156
156
Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

110
110
Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

251
251
Kompany verliest geduld met media na Bayern-zege

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

222
222
Proto bijt terug naar Renard na uitval over Anderlecht

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

215
215
Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Zondagmiddag is het weer zover, dan kijken rivalen Club Brugge en RSC Anderlecht mekaar weer recht ...

598
598
Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

174
174
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

108
108

Meer sportnieuws