Voetbalwereld in schok: "En het ergste moet nog komen"

door
Voetbalwereld in schok:

De Belgische en bij uitbreiding de volledige voetbalwereld, werd maandagavond flink opgeschrikt. De EK-kwalificatiematch tussen de Rode Duivels en Zweden werd immers gestaakt wegens terreurdaden in Brussel. Vanuit verschillende hoeken werd inmiddels gereageerd op het nieuws.

In aanloop naar de aftrap werden op enkele kilometers van de Heizel drie personen neergeschoten met een oorlogswapen. Al snel blijkt dat het om twee dodelijke slachtoffers ging, beiden van Zweedse nationaliteit. Minstens één daarvan droeg ook een shirtje van de nationale ploeg.

LEES OOK: Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Zweden in zak en as

Inmiddels werd duidelijk dat de dader in kwestie, die zijn aanslagen verklaarde aan de hand van religieuze motieven, bewust zocht naar Zweedse supporters. Aan de rust van de interland besloten de spelers van Zweden dan ook om niet meer verder te spelen, iets waar de Duivels hen in steunden.

In het Zweedse kamp was de ontreddering dan ook groot. "Ik sta hier bijna met tranen in mijn ogen en wil alle steun aan de families van de slachtoffers betuigen", verklaarde bondscoach Janne Andersson achteraf in de catacomben van het Koning Boudewijn-stadion.

Voetbalwereld geschokt

De stopzetting was achteraf gezien ook een logische beslissing. "We houden van het voetbalspel, maar dit is toch een ander verhaal", aldus de Zweedse bondsvoorzitter. Inmiddels werd ook gereageerd vanuit verschillende hoeken uit de voetbalwereld. Zowat iedereen is aangeslagen en geschokt door de gebeurtenissen. "En het ergste moet nog komen", vreest bijvoorbeeld Thomas Meunier.

 

 

De wedstrijd had zelfs nooit mogen beginnen ...

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

21
21
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

16
16
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

18
18
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

22
22
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

79
79
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

52
52
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

13
13
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

144
144
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

177
177
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

44
44
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

105
105
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

334
334
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

54
54
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

250
250
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

205
205
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

82
82
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

32
32
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

69
69
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

204
204
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

101
101
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

80
80
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

130
130
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

404
404
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

41
41
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

167
167

Meer sportnieuws