Voetbalwereld in schok: "En het ergste moet nog komen"

279 stemmen
Voetbalwereld in schok:

De Belgische en bij uitbreiding de volledige voetbalwereld, werd maandagavond flink opgeschrikt. De EK-kwalificatiematch tussen de Rode Duivels en Zweden werd immers gestaakt wegens terreurdaden in Brussel. Vanuit verschillende hoeken werd inmiddels gereageerd op het nieuws.

In aanloop naar de aftrap werden op enkele kilometers van de Heizel drie personen neergeschoten met een oorlogswapen. Al snel blijkt dat het om twee dodelijke slachtoffers ging, beiden van Zweedse nationaliteit. Minstens één daarvan droeg ook een shirtje van de nationale ploeg.

LEES OOK: Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Zweden in zak en as

Inmiddels werd duidelijk dat de dader in kwestie, die zijn aanslagen verklaarde aan de hand van religieuze motieven, bewust zocht naar Zweedse supporters. Aan de rust van de interland besloten de spelers van Zweden dan ook om niet meer verder te spelen, iets waar de Duivels hen in steunden.

In het Zweedse kamp was de ontreddering dan ook groot. "Ik sta hier bijna met tranen in mijn ogen en wil alle steun aan de families van de slachtoffers betuigen", verklaarde bondscoach Janne Andersson achteraf in de catacomben van het Koning Boudewijn-stadion.

Voetbalwereld geschokt

De stopzetting was achteraf gezien ook een logische beslissing. "We houden van het voetbalspel, maar dit is toch een ander verhaal", aldus de Zweedse bondsvoorzitter. Inmiddels werd ook gereageerd vanuit verschillende hoeken uit de voetbalwereld. Zowat iedereen is aangeslagen en geschokt door de gebeurtenissen. "En het ergste moet nog komen", vreest bijvoorbeeld Thomas Meunier.

 

 

De wedstrijd had zelfs nooit mogen beginnen ...

Meest recent

Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

10
10
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

17
17
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

205
205
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

189
189
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

203
203
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

67
67
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

105
105
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

460
460
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

33
33
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

107
107
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

66
66
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

24
24
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

91
91
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

165
165
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

84
84
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

159
159
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

86
86
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

663
663
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

188
188
'Neuer blijft Kompany trouw: imposant jaarsalaris gelekt'

Hoewel hij inmiddels alweer 40 jaar oud is, toonde Manuel Neuer zich ook dit seizoen weer van ...

105
105
Anderlecht vs. Union: Boeckx doet voorspelling bekerfinale

Donderdagnamiddag om 16u is het zover. Dan kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met ...

385
385
Karl Vannieuwkerke veroorzaakt zwoele storm op Instagram

Karl Vannieuwkerke toont plots zijn zachtste kant en Vlaanderen kijkt massaal mee. De ...

74
74
Real blijft uithalen: Arbeloa viseert Barça en Spaanse bond

De laatste weken spelen er zich ongeziene taferelen af bij Real Madrid. Spelers gaan op training met ...

118
118
Taravel meldt dubbele opsteker voor Anderlecht

Anderlecht maakt zich op voor de belangrijkste wedstrijd van zijn seizoen. De bekerfinale wordt niet ...

181
181
Antwerp lanceert nieuwe parel: “Al dit seizoen”

Bij Antwerp moesten ze de voorbije seizoenen noodgedwongen vaak teruggrijpen naar jonge talenten. Op ...

277
277

Meer sportnieuws