Details over dader gekend: "Hij viseerde bewust Zweedse fans"

0 stemmen
Details over dader gekend:

De EK-kwalificatiewedstrijd tussen België en Zweden is maandagavond op brutale wijze tot een einde gekomen. Zo werd de partij aan de rust gestaakt door terreurdaden die eerder op de avond in Brussel plaatsvonden. De link tussen de wedstrijd en die gebeurtenissen worden steeds duidelijker.

Iets na 19u vond een schietincident plaats in het centrum van de hoofdstad. Al snel werd duidelijk dat er dodelijke slachtoffers werden gemaakt. Op amateurbeelden is te zien hoe de dader op een scooter kwam afgereden en vervolgens met een zwaar wapen op zijn slachoffers mikte. Hij achtervolgde ze tot in de hal van een gebouw en bleef er kogels afvuren. 

Vrijwel meteen wordt gemeld dat de slachtoffers Zweedse burgers zijn, vermoedelijk supporters van hun nationale ploeg. Inmiddels melden verschillende media dat de dader in kwestie actief op zoek naar Zweden. Eén van de dodelijke slachtoffers droeg ook een truitje van het nationale elftal. 

LEES OOK: Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Bewust gezocht naar Zweden

Op de sociale media deelde de vermoedelijke dader enkele videoboodschappen vlak na zijn daden. Daarin werd ook expliciet verwezen naar de Zweedse nationaliteit van zijn slachtoffers. Bovendien omschrijft de man in kwestie zich als 'een strijder van IS'. Het blijkt dus wel degelijk om een daad van terreur te gaan.

Ondanks de gebeurtenissen werd België-Zweden gewoon afgetrapt. Aan de pauze werd de match echter stopgezet en werd het stadion uiteindelijk geëvacueerd. Ondertussen draaide de klopjacht op de dader op volle toeren. "De aanslag was laf. De dader had het gemunt op Zweedse supporters", verklaarde premier Alexander De Croo op zijn persconferentie.

45-jarige Tunesiër

Momenteel wordt een grootscheepse politie-actie gehouden om de dader te vinden. Inmiddels zijn wel meer details over hem bekend. Het gaat om een Tunesiër van 45 jaar die meermaals tevergeefs asiel aanvroeg in ons land. Sindsdien verbleef hij hier illegaal. Hij stond ook bekend bij de ordediensten voor verschillende criminele activiteiten. Ook was hij al een tijdje geradicaliseerd.

Meest recent

Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

3
3
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

10
10
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

54
54
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

247
247
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

79
79
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

335
335
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

197
197
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

267
267
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

184
184
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

140
140
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

100
100
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

234
234
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

384
384
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

635
635
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

491
491
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

422
422
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

105
105
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

882
882
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

84
84
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

346
346
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

72
72
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

149
149
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

469
469
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

124
124
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

78
78

Meer sportnieuws