Details over dader gekend: "Hij viseerde bewust Zweedse fans"

door
Details over dader gekend:

De EK-kwalificatiewedstrijd tussen België en Zweden is maandagavond op brutale wijze tot een einde gekomen. Zo werd de partij aan de rust gestaakt door terreurdaden die eerder op de avond in Brussel plaatsvonden. De link tussen de wedstrijd en die gebeurtenissen worden steeds duidelijker.

Iets na 19u vond een schietincident plaats in het centrum van de hoofdstad. Al snel werd duidelijk dat er dodelijke slachtoffers werden gemaakt. Op amateurbeelden is te zien hoe de dader op een scooter kwam afgereden en vervolgens met een zwaar wapen op zijn slachoffers mikte. Hij achtervolgde ze tot in de hal van een gebouw en bleef er kogels afvuren. 

Vrijwel meteen wordt gemeld dat de slachtoffers Zweedse burgers zijn, vermoedelijk supporters van hun nationale ploeg. Inmiddels melden verschillende media dat de dader in kwestie actief op zoek naar Zweden. Eén van de dodelijke slachtoffers droeg ook een truitje van het nationale elftal. 

LEES OOK: Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Bewust gezocht naar Zweden

Op de sociale media deelde de vermoedelijke dader enkele videoboodschappen vlak na zijn daden. Daarin werd ook expliciet verwezen naar de Zweedse nationaliteit van zijn slachtoffers. Bovendien omschrijft de man in kwestie zich als 'een strijder van IS'. Het blijkt dus wel degelijk om een daad van terreur te gaan.

Ondanks de gebeurtenissen werd België-Zweden gewoon afgetrapt. Aan de pauze werd de match echter stopgezet en werd het stadion uiteindelijk geëvacueerd. Ondertussen draaide de klopjacht op de dader op volle toeren. "De aanslag was laf. De dader had het gemunt op Zweedse supporters", verklaarde premier Alexander De Croo op zijn persconferentie.

45-jarige Tunesiër

Momenteel wordt een grootscheepse politie-actie gehouden om de dader te vinden. Inmiddels zijn wel meer details over hem bekend. Het gaat om een Tunesiër van 45 jaar die meermaals tevergeefs asiel aanvroeg in ons land. Sindsdien verbleef hij hier illegaal. Hij stond ook bekend bij de ordediensten voor verschillende criminele activiteiten. Ook was hij al een tijdje geradicaliseerd.

Meest recent

'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

45
45
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

9
9
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

34
34
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

8
8
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

86
86
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

56
56
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

238
238
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

224
224
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

197
197
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

104
104
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

275
275
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

245
245
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

198
198
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

84
84
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

48
48
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

521
521
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

376
376
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

627
627
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

402
402
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

117
117
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

131
131
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

481
481
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

174
174
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

282
282
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

121
121

Meer sportnieuws