Duivel krijgt flinke klap: "Hij moet twee zaken beseffen"

214 stemmen
Duivel krijgt flinke klap:

De Rode Duivels strijden maandagavond tegen Zweden voor groepswinst in hun EK-kwalificatiepoule. Bondscoach Domenico Tedesco zal dan wel voor een andere veldbezetting kiezen dan afgelopen vrijdag in Zweden. Zo is de kans bijzonder klein dat hij opnieuw met twee spitsen zal starten.

Tijdens de eerste interland-periode onder het bewind van Tedesco als bondscoach, maakten de Duivels behoorlijk wat indruk. De wedstrijden op Zweden en Duitsland werden toen op redelijk overtuigende wijze gewonnen. En dat had niet in het minst te maken met draaischijf Kevin De Bruyne.

Maar sindsdien kwam de spelmaker van Manchester City niet meer in actie bij de nationale ploeg. Door blessureleed moest hij telkens forfait geven, wat logischerwijs voor een aanzienlijke aderlating zorgde. Tedesco probeerde zijn absentie dan ook op verschillende manieren op te vangen.

LEES OOK: 'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Mislukt experiment

De bondscoach posteerde bijvoorbeeld andere spelers in een vergelijkbare rol, denk aan Yannick Carrasco, Mike Trésor en Leandro Trossard. Dat bleek echter geen onverdeeld succes. Vrijdag op Oostenrijk gooide hij het dan weer over een andere boeg met een nieuwe tactische variant.

Zo koos Tedesco voor een systeem met twee spitsen, Romelu Lukaku en Loïs Openda, en zonder spelmaker op het middenveld. Maar dat leverde uiteindelijk te weinig doelgevaar op en de defensieve kwetsbaarheden kwamen zo nog nog meer bloot te liggen. Aan de rust gooide de bondscoach het roer dan ook meteen weer om.

Zware klap Openda

Uiteindelijk werd Openda het slachtoffer van dienst en moest hij aan de rust al gewisseld worden. Een behoorlijke klap voor de smaakmaker van RB Leipzig. "De beslissing van Tedesco veroorzaakte een slachtoffer en in geen geval kon dat Lukaku zijn", analyseert Philippe Albert bij SudPresse. "Na die klap die hij in Wenen kreeg, moet Openda twee zaken beseffen. Dat hij samenspeelt met een heilig monster uit het Belgische voetbal in een systeem waarin slechts plaats is voor één aanvaller. Én dat er gezien zijn jonge leeftijd nog voldoende kansen zullen volgen."

Openda wordt op termijn eerste spits bij de Duivels ...

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

80
80
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

23
23
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

22
22
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

75
75
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

69
69
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

60
60
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

107
107
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

45
45
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

139
139
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

115
115
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

160
160
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

367
367
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

238
238
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

72
72
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

760
760
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

492
492
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

510
510
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

374
374
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

685
685
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

339
339
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

515
515
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

139
139
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2173
2173
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

186
186

Meer sportnieuws