Duivel krijgt flinke klap: "Hij moet twee zaken beseffen"

214 stemmen
Duivel krijgt flinke klap:

De Rode Duivels strijden maandagavond tegen Zweden voor groepswinst in hun EK-kwalificatiepoule. Bondscoach Domenico Tedesco zal dan wel voor een andere veldbezetting kiezen dan afgelopen vrijdag in Zweden. Zo is de kans bijzonder klein dat hij opnieuw met twee spitsen zal starten.

Tijdens de eerste interland-periode onder het bewind van Tedesco als bondscoach, maakten de Duivels behoorlijk wat indruk. De wedstrijden op Zweden en Duitsland werden toen op redelijk overtuigende wijze gewonnen. En dat had niet in het minst te maken met draaischijf Kevin De Bruyne.

Maar sindsdien kwam de spelmaker van Manchester City niet meer in actie bij de nationale ploeg. Door blessureleed moest hij telkens forfait geven, wat logischerwijs voor een aanzienlijke aderlating zorgde. Tedesco probeerde zijn absentie dan ook op verschillende manieren op te vangen.

LEES OOK: Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Mislukt experiment

De bondscoach posteerde bijvoorbeeld andere spelers in een vergelijkbare rol, denk aan Yannick Carrasco, Mike Trésor en Leandro Trossard. Dat bleek echter geen onverdeeld succes. Vrijdag op Oostenrijk gooide hij het dan weer over een andere boeg met een nieuwe tactische variant.

Zo koos Tedesco voor een systeem met twee spitsen, Romelu Lukaku en Loïs Openda, en zonder spelmaker op het middenveld. Maar dat leverde uiteindelijk te weinig doelgevaar op en de defensieve kwetsbaarheden kwamen zo nog nog meer bloot te liggen. Aan de rust gooide de bondscoach het roer dan ook meteen weer om.

Zware klap Openda

Uiteindelijk werd Openda het slachtoffer van dienst en moest hij aan de rust al gewisseld worden. Een behoorlijke klap voor de smaakmaker van RB Leipzig. "De beslissing van Tedesco veroorzaakte een slachtoffer en in geen geval kon dat Lukaku zijn", analyseert Philippe Albert bij SudPresse. "Na die klap die hij in Wenen kreeg, moet Openda twee zaken beseffen. Dat hij samenspeelt met een heilig monster uit het Belgische voetbal in een systeem waarin slechts plaats is voor één aanvaller. Én dat er gezien zijn jonge leeftijd nog voldoende kansen zullen volgen."

Openda wordt op termijn eerste spits bij de Duivels ...

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

76
76
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

82
82
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

96
96
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

533
533
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

279
279
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

138
138
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

133
133
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

72
72
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

192
192
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

178
178
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

512
512
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

608
608
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

307
307
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

564
564
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

462
462
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

645
645
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

287
287
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

92
92
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

276
276
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

320
320
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

177
177
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

413
413
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

265
265
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

698
698

Meer sportnieuws