Duivel krijgt flinke klap: "Hij moet twee zaken beseffen"

214 stemmen
Duivel krijgt flinke klap:

De Rode Duivels strijden maandagavond tegen Zweden voor groepswinst in hun EK-kwalificatiepoule. Bondscoach Domenico Tedesco zal dan wel voor een andere veldbezetting kiezen dan afgelopen vrijdag in Zweden. Zo is de kans bijzonder klein dat hij opnieuw met twee spitsen zal starten.

Tijdens de eerste interland-periode onder het bewind van Tedesco als bondscoach, maakten de Duivels behoorlijk wat indruk. De wedstrijden op Zweden en Duitsland werden toen op redelijk overtuigende wijze gewonnen. En dat had niet in het minst te maken met draaischijf Kevin De Bruyne.

Maar sindsdien kwam de spelmaker van Manchester City niet meer in actie bij de nationale ploeg. Door blessureleed moest hij telkens forfait geven, wat logischerwijs voor een aanzienlijke aderlating zorgde. Tedesco probeerde zijn absentie dan ook op verschillende manieren op te vangen.

LEES OOK: Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Mislukt experiment

De bondscoach posteerde bijvoorbeeld andere spelers in een vergelijkbare rol, denk aan Yannick Carrasco, Mike Trésor en Leandro Trossard. Dat bleek echter geen onverdeeld succes. Vrijdag op Oostenrijk gooide hij het dan weer over een andere boeg met een nieuwe tactische variant.

Zo koos Tedesco voor een systeem met twee spitsen, Romelu Lukaku en Loïs Openda, en zonder spelmaker op het middenveld. Maar dat leverde uiteindelijk te weinig doelgevaar op en de defensieve kwetsbaarheden kwamen zo nog nog meer bloot te liggen. Aan de rust gooide de bondscoach het roer dan ook meteen weer om.

Zware klap Openda

Uiteindelijk werd Openda het slachtoffer van dienst en moest hij aan de rust al gewisseld worden. Een behoorlijke klap voor de smaakmaker van RB Leipzig. "De beslissing van Tedesco veroorzaakte een slachtoffer en in geen geval kon dat Lukaku zijn", analyseert Philippe Albert bij SudPresse. "Na die klap die hij in Wenen kreeg, moet Openda twee zaken beseffen. Dat hij samenspeelt met een heilig monster uit het Belgische voetbal in een systeem waarin slechts plaats is voor één aanvaller. Én dat er gezien zijn jonge leeftijd nog voldoende kansen zullen volgen."

Openda wordt op termijn eerste spits bij de Duivels ...

Meest recent

Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

4
4
Simons toch tevreden ondanks eerste nederlaag

Oh Leuven begon het seizoen met een 3-1-nederlaag tegen Sporting Charleroi. Ze kregen achteraf wel ...

3
3
Verliest Standard smaakmaker? "Als FC Barcelona belt..."

Standard had altijd moeten winnen tegen Cercle Brugge, maar het verspeelde dure punten. Het werd in ...

19
19
Killer voor Anderlecht? RSCA heeft andere prioriteiten

RSC Anderlecht is uitstekend begonnen aan het seizoen. Twee Europese zeges en een gelijkspel, plus ...

129
129
Transferadvies Anderlecht: "Laat hem niet zomaar vertrekken"

Er staat bij Anderlecht deze zomer nog één en ander op til wat betreft transfers. Zo ...

100
100
Bommetje bij Lommel: CEO stapt plots op

Lommel SK maakte afgelopen weekend zijn rentree in de Jupiler Pro League na meer dan 20 jaar ...

35
35
'De bevestiging: deze megasom vangt Union voor Khalaili'

Bij Union verwachtten ze zich deze zomer aan een stevige leegloop, maar die bleef tot dusver ...

75
75
Defour steekt loftrompet op voor seizoensbegin Anderlecht

Anderlecht wist zondag zijn openingswedstrijd in de Jupiler Pro League op de valreep nog te winnen ...

207
207
'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

76
76
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

414
414
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

309
309
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

121
121
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

179
179
'Club hakt knopen door over komst Esse en Adedeji-Sternberg'

Club Brugge haalde afgelopen weekend nog stevig uit door met Jan Virgili een Spaanse ...

543
543
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat weer toe, knaltransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

396
396
'Atlético Madrid doet bod van 35 miljoen op Rode Duivel'

Atlético Madrid heeft als eerste club concreet aangeklopt voor Matias Fernandez-Pardo. De ...

121
121
Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

RSC Anderlecht won compleet verdiend met 2-1 van La Louvière. Het was 94 minuten baas, maar ...

345
345
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

226
226
Thorup ziet één groot lichtpunt bij KRC Genk

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn elan van vorig seizoen. Matig. De Limburgers verloren met 2-1 ...

272
272
'Hasi shopt bij KRC Genk, géén succes bij STVV'

Het is duidelijk dat er een bepaald netwerk bij Amed SK aanwezig is dat ook in België zaken ...

166
166
Stijnen spreekt klare taal over ambities Patro Eisden

Stijn Stijnen en Wouter Corstjes zijn de twee sterke mannen bij Patro Eisden. De club zette de ...

98
98
'Blunder van Renard en Borguet levert RSCA alsnog geld op'

Bij RSC Anderlecht was de passage van Tim Borguet en Olivier Renard als sportieve bazen een grote ...

558
558
Degryse scherp voor topclub: "Géén winnaars"

De Belgische topclubs begonnen goed aan het seizoen. Bijna allemaal wisten ze hun openingswedstrijd ...

469
469
'Antwerp grijpt naast absolute droomtransfer'

Royal Antwerp FC won met 2-1 van SK Beveren, maar het is ook duidelijk dat er nog de nodige ...

581
581
Bruno doet oproep: "Ik wil dat hij bij Anderlecht blijft"

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 tegen een La Louvière dat zeker geen verkeerde indruk ...

1107
1107

Meer sportnieuws