Duivel krijgt flinke klap: "Hij moet twee zaken beseffen"

door
Duivel krijgt flinke klap:

De Rode Duivels strijden maandagavond tegen Zweden voor groepswinst in hun EK-kwalificatiepoule. Bondscoach Domenico Tedesco zal dan wel voor een andere veldbezetting kiezen dan afgelopen vrijdag in Zweden. Zo is de kans bijzonder klein dat hij opnieuw met twee spitsen zal starten.

Tijdens de eerste interland-periode onder het bewind van Tedesco als bondscoach, maakten de Duivels behoorlijk wat indruk. De wedstrijden op Zweden en Duitsland werden toen op redelijk overtuigende wijze gewonnen. En dat had niet in het minst te maken met draaischijf Kevin De Bruyne.

Maar sindsdien kwam de spelmaker van Manchester City niet meer in actie bij de nationale ploeg. Door blessureleed moest hij telkens forfait geven, wat logischerwijs voor een aanzienlijke aderlating zorgde. Tedesco probeerde zijn absentie dan ook op verschillende manieren op te vangen.

LEES OOK: WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Mislukt experiment

De bondscoach posteerde bijvoorbeeld andere spelers in een vergelijkbare rol, denk aan Yannick Carrasco, Mike Trésor en Leandro Trossard. Dat bleek echter geen onverdeeld succes. Vrijdag op Oostenrijk gooide hij het dan weer over een andere boeg met een nieuwe tactische variant.

Zo koos Tedesco voor een systeem met twee spitsen, Romelu Lukaku en Loïs Openda, en zonder spelmaker op het middenveld. Maar dat leverde uiteindelijk te weinig doelgevaar op en de defensieve kwetsbaarheden kwamen zo nog nog meer bloot te liggen. Aan de rust gooide de bondscoach het roer dan ook meteen weer om.

Zware klap Openda

Uiteindelijk werd Openda het slachtoffer van dienst en moest hij aan de rust al gewisseld worden. Een behoorlijke klap voor de smaakmaker van RB Leipzig. "De beslissing van Tedesco veroorzaakte een slachtoffer en in geen geval kon dat Lukaku zijn", analyseert Philippe Albert bij SudPresse. "Na die klap die hij in Wenen kreeg, moet Openda twee zaken beseffen. Dat hij samenspeelt met een heilig monster uit het Belgische voetbal in een systeem waarin slechts plaats is voor één aanvaller. Én dat er gezien zijn jonge leeftijd nog voldoende kansen zullen volgen."

Openda wordt op termijn eerste spits bij de Duivels ...

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

19
19
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

50
50
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

93
93
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

158
158
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

227
227
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

88
88
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

67
67
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

164
164
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

491
491
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

194
194
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

727
727
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

181
181
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

127
127
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

158
158
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

231
231
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

653
653
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

66
66
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

367
367
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

312
312
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

182
182
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

425
425
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

203
203
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

71
71
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

55
55
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

323
323

Meer sportnieuws