Opstelling Duivels: Tedesco wisselt op sleutelposities

539
Opstelling Duivels: Tedesco wisselt op sleutelposities

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het EK 2024 inmiddels beet, maandagavond kunnen ze zich ook van groepswinst verzekeren. Maar dan moet op eigen veld wel gewonnen worden van Zweden. En dus wordt het uitkijken naar hoe bondscoach Domenico Tedesco zijn basispionnen zal posteren.

Voetballend gezien blijft er in heel wat facetten ruimte voor verbetering, maar qua resultaten is de kwalificatiecampagne tot dusver een groot succes. Enkel in de thuismatch tegen Oostenrijk (1-1) werden punten verspeeld, voorts wisten de Belgen al hun kwalificatieduels te winnen.

Dat deden ze overigens door zelf liefst 16 keer te scoren in 6 wedstrijden. En hoewel de defensieve zorgen zeker nog niet verdwenen zijn, incasseerden de Duivels slechts 3 tegentreffers. Het merendeel daarvan werd afgelopen vrijdag op Oostenrijk (2-3) geslikt.

LEES OOK: ‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Casteels niet hersteld

Over het algemeen mag de kwalificatiecampagne dus zeker gezien worden. Die begon bovendien met een klinkende 0-3-overwinning op het veld van Zweden. Maar voor de return van maandagavond worden wel de nodige veranderingen in de basiself verwacht.

In doel is Koen Casteels nog steeds afwezig, waardoor Matz Sels zijn basisplek naar waarschijnlijkheid houdt. Ook de defensie blijft normaal dezelfde als afgelopen vrijdag. Hier en daar wordt geopperd om Zeno Debast een kans te geven naast Jan Vertonghen, maar Tedesco sprak openlijk zijn steun uit in Wout Faes.

Vervanger Onana

Op het middenveld wordt er wel geschoven door de schorsing van Amadou Onana. De bondscoach liet al verstaan dat Youri Tielemans, Arthur Vermeeren en Mandela Keita de drie kandidaten zijn om hem te vervangen. Al zou die laatste de meest logische optie vormen.

Voorin lijkt Tedesco af te stappen van het systeem met twee spitsen, wat slecht nieuws betekent voor Loïs Openda. De kans is groot dat Yannick Carrasco daarvan profiteert in een meer centrale rol achter het trio Doku-Lukaku-Lukebakio. Tenzij de bondscoach enkele verrassingen achter de hand houdt ...

De mogelijke basiself:

Sels; Castagne, Debast, Vertonghen, Theate; Keita, Mangala; Lukebakio, Carrasco, Doku; Lukaku

Debast moet zijn kans in de basiself krijgen ...

Meest recent

De Roeck ziet nog groot werkpunt ondanks ruime zege STVV

Jonas De Roeck heeft zijn intrede niet gemist bij zijn tweede passage op Stayen. In zijn eerste ...

0
0
Union komt aan leiding: Hubert relativeert koppositie

We duiken de interlandbreak in met een nieuwe leider in de Jupiler Pro League. Na het gelijkspel van ...

3
3
AA Gent bidt na nieuws over Vergara: "Niet ideaal"

AA Gent kan met een goed gevoel de interlandbreak in, want het heeft in zijn laatste wedstrijd weer ...

65
65
Beerschot lacht wéér in vuistje: Dender struikelt opnieuw

In de Challenger Pro League lijkt Beerschot alsmaar meer vrije baan te hebben richting de titel en ...

19
19
Droomdebuut voor De Roeck: STVV deelt Essevee uppercup uit

Jonas De Roeck heeft zondagavond een droomdebuut gemaakt als trainer van STVV. Hij zag de Kanaries ...

47
47
AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

52
52
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

54
54
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

225
225
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

358
358
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

109
109
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

261
261
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

134
134
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

106
106
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

466
466
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

37
37
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

562
562
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

64
64
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

776
776
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

76
76
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

649
649
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

226
226
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

1134
1134
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

167
167
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

30
30

Meer sportnieuws