'Club in de wolken: bondscoach honoreert Nusa-belofte'

308 stemmen
'Club in de wolken: bondscoach honoreert Nusa-belofte'

In de kwalificatiecampagne voor het EK 2024 staan zondagavond weer enkele fraaie affiches op het programma. Zo is het onder meer uitkijken naar het duel tussen Spanje en Noorwegen. Al zal Antonio Nusa normaal gezien niet in de basiself starten.

De 18-jarige flankaanvaller liet in de afgelopen seizoenen al af en toe flitsen van zijn grote potentieel zien. En dit seizoen breekt hij ook helemaal door bij Club Brugge. Ondanks de grote concurrentie voorin, werd Nusa in de eerste weken doorgaans uitgespeeld als basisspeler.

De jongeling kon al snel uitgroeien tot één van de blauw-zwarte smaakmakers. Met zijn goede prestaties versierde Nusa bovendien zijn eerste caps bij de nationale ploeg van Noorwegen . Ook daar maakte hij indruk tijdens de eerste interland-break van het seizoen.

LEES OOK: WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Angst voor terugval

Hoewel hij in de voorbije weken amper in actie kwam bij Club door een rugblessure, werd hij dan ook opnieuw opgeroepen. En de jongeling liet donderdag opnieuw van zich spreken. In de kwalificatiematch tegen Cyprus was hij als invaller goed voor een assist en verschillende flitsende acties.

Bij Club keek men echter met gemengde gevoelens naar dat optreden. Uiteraard was men tevreden met de goede prestaties van het goudhaantje. Maar Nusa keerde zoals vermeld pas terug na blessureleed en Blauw-Zwart vreest natuurlijk voor een terugval indien hij plots weer volop minuten gaat maken.

Solbakken komt belofte na

Maar de Noorse bondscoach Stale Solbakken stelde de Bruggelingen eerder deze week al gerust. Zo liet hij verstaan dat Nusa zeker niet zal starten en geleidelijk aan gebracht zal worden om een terugval in zijn blessure te voorkomen. En het lijkt erop dat hij die belofte zal honoreren.

Bij TV2 meldt men immers dat Nusa gewoon op de bank zal beginnen tegen de Spanjaarden. Oscar Bobb, een ander Noors goudhaantje uit de jeugd van Manchester City, zou de voorkeur krijgen in steun van Erling Haaland. Al is de algemene verwachting wel dat Nusa mag invallen.

Nusa is momenteel het grootste talent in de JPL ...

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

148
148
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

32
32
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

35
35
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

103
103
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

100
100
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

69
69
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

127
127
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

52
52
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

155
155
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

131
131
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

25
25
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

170
170
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

383
383
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

255
255
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

73
73
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

824
824
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

501
501
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

547
547
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

387
387
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

709
709
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

348
348
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

545
545
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

140
140
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2250
2250
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

194
194

Meer sportnieuws