Frank Raes verrast: "Hij kan rol De Bruyne beste overnemen"

door
Frank Raes verrast:

De Rode Duivels plaatsten zich vrijdag voor het EK 2024, maar beleefden op het veld van het gehavende Oostenrijk toch een lastige wedstrijd. En ook de voorbije interlands waren niet zo overtuigend. Daar zit de afwezigheid van Kevin De Bruyne uiteraard voor iets tussen.

Tijdens de eerste interland-periode onder het bewind van bondscoach Domenico Tedesco, maakten de Duivels flinkt indruk. De wedstrijden op Zweden en Duitsland werden behoorlijk overtuigend gewonnen. En telkens wierp De Bruyne zich op tot dé metronoom van het elftal.

Maar sindsdien kwam de spelmaker van Manchester City niet meer in actie bij de nationale ploeg. Door blessureleed moest hij telkens forfait geven. En de afwezigheid van De Bruyne had een grote invloed op het spelniveau van de Duivels.

LEES OOK: Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Gebrek aan draaischijf

Tedesco probeerde de absentie van zijn draaischijf op te vangen met enkele tactische varianten, de ene al wat succesvoller dan de andere. Maar de conclusie blijft dat het gemis van De Bruyne niet zomaar valt op te vangen met de huidige selectie.

De bondscoach posteerde andere spelers wel in een vergelijkbare rol, denk aan Yannick Carrasco, Mike Trésor en Leandro Trossard. Dat bleken evenwel geen geslaagde ingrepen. "Zolang De Bruyne er niet is, ontberen we in eender welk systeem een draaischijf", stelt men dan ook bij Het Nieuwsblad.

Vanaken of CDK?

In zijn column voor Gazet van Antwerpen ging commentator Frank Raes dieper in op de kwestie. En hij heeft een geschikt alternatief in gedachten. "Ik blijf erbij dat Hans Vanaken bij afwezigheid van Kevin De Bruyne die rol het best op zich kan nemen. Eventueel ook Charles De Ketelaere. Maar Tedesco blijft winnen, dus wie ben ik om zijn keuzes in vraag te stellen?", besluit Raes.

Vanaken had een plaats verdiend in deze selectie ...

Meest recent

Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

13
13
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

12
12
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

147
147
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

96
96
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

77
77
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

27
27
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

59
59
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

77
77
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

54
54
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

270
270
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

181
181
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

264
264
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

73
73
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

246
246
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

577
577
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

44
44
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

385
385
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

474
474
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

442
442
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

67
67
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

74
74
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

103
103
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

134
134
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

61
61
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

238
238

Meer sportnieuws