Frank Raes verrast: "Hij kan rol De Bruyne beste overnemen"

door
Frank Raes verrast:

De Rode Duivels plaatsten zich vrijdag voor het EK 2024, maar beleefden op het veld van het gehavende Oostenrijk toch een lastige wedstrijd. En ook de voorbije interlands waren niet zo overtuigend. Daar zit de afwezigheid van Kevin De Bruyne uiteraard voor iets tussen.

Tijdens de eerste interland-periode onder het bewind van bondscoach Domenico Tedesco, maakten de Duivels flinkt indruk. De wedstrijden op Zweden en Duitsland werden behoorlijk overtuigend gewonnen. En telkens wierp De Bruyne zich op tot dé metronoom van het elftal.

Maar sindsdien kwam de spelmaker van Manchester City niet meer in actie bij de nationale ploeg. Door blessureleed moest hij telkens forfait geven. En de afwezigheid van De Bruyne had een grote invloed op het spelniveau van de Duivels.

LEES OOK: 'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'

Gebrek aan draaischijf

Tedesco probeerde de absentie van zijn draaischijf op te vangen met enkele tactische varianten, de ene al wat succesvoller dan de andere. Maar de conclusie blijft dat het gemis van De Bruyne niet zomaar valt op te vangen met de huidige selectie.

De bondscoach posteerde andere spelers wel in een vergelijkbare rol, denk aan Yannick Carrasco, Mike Trésor en Leandro Trossard. Dat bleken evenwel geen geslaagde ingrepen. "Zolang De Bruyne er niet is, ontberen we in eender welk systeem een draaischijf", stelt men dan ook bij Het Nieuwsblad.

Vanaken of CDK?

In zijn column voor Gazet van Antwerpen ging commentator Frank Raes dieper in op de kwestie. En hij heeft een geschikt alternatief in gedachten. "Ik blijf erbij dat Hans Vanaken bij afwezigheid van Kevin De Bruyne die rol het best op zich kan nemen. Eventueel ook Charles De Ketelaere. Maar Tedesco blijft winnen, dus wie ben ik om zijn keuzes in vraag te stellen?", besluit Raes.

Vanaken had een plaats verdiend in deze selectie ...

Meest recent

Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

2
2
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

14
14
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

6
6
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

6
6
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

75
75
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

139
139
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

95
95
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

132
132
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

50
50
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

103
103
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

214
214
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

240
240
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

106
106
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

246
246
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

112
112
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

184
184
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

459
459
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

365
365
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

475
475
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

102
102
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

133
133
Mysterie rond rode kaart: exacte woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

156
156
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

120
120
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

79
79
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

21
21

Meer sportnieuws