Frank Raes verrast: "Hij kan rol De Bruyne beste overnemen"

door
Frank Raes verrast:

De Rode Duivels plaatsten zich vrijdag voor het EK 2024, maar beleefden op het veld van het gehavende Oostenrijk toch een lastige wedstrijd. En ook de voorbije interlands waren niet zo overtuigend. Daar zit de afwezigheid van Kevin De Bruyne uiteraard voor iets tussen.

Tijdens de eerste interland-periode onder het bewind van bondscoach Domenico Tedesco, maakten de Duivels flinkt indruk. De wedstrijden op Zweden en Duitsland werden behoorlijk overtuigend gewonnen. En telkens wierp De Bruyne zich op tot dé metronoom van het elftal.

Maar sindsdien kwam de spelmaker van Manchester City niet meer in actie bij de nationale ploeg. Door blessureleed moest hij telkens forfait geven. En de afwezigheid van De Bruyne had een grote invloed op het spelniveau van de Duivels.

LEES OOK: Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Gebrek aan draaischijf

Tedesco probeerde de absentie van zijn draaischijf op te vangen met enkele tactische varianten, de ene al wat succesvoller dan de andere. Maar de conclusie blijft dat het gemis van De Bruyne niet zomaar valt op te vangen met de huidige selectie.

De bondscoach posteerde andere spelers wel in een vergelijkbare rol, denk aan Yannick Carrasco, Mike Trésor en Leandro Trossard. Dat bleken evenwel geen geslaagde ingrepen. "Zolang De Bruyne er niet is, ontberen we in eender welk systeem een draaischijf", stelt men dan ook bij Het Nieuwsblad.

Vanaken of CDK?

In zijn column voor Gazet van Antwerpen ging commentator Frank Raes dieper in op de kwestie. En hij heeft een geschikt alternatief in gedachten. "Ik blijf erbij dat Hans Vanaken bij afwezigheid van Kevin De Bruyne die rol het best op zich kan nemen. Eventueel ook Charles De Ketelaere. Maar Tedesco blijft winnen, dus wie ben ik om zijn keuzes in vraag te stellen?", besluit Raes.

Vanaken had een plaats verdiend in deze selectie ...

Meest recent

KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

10
10
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

59
59
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

128
128
Eden Hazard doet opvallende onthulling over carrière

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische voetballers aller tijden. Toch ...

49
49
Hayen vist flop weer op: dubbele opsteker voor Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht in een belangrijke wedstrijd voor de top ...

146
146
Ferme titelknauw STVV: “Dat mis ik toch bij Vrancken”

Sint-Truiden VV verbaast dit seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League. De Kanaries staan op ...

71
71
Anderlecht plukt piepjong toptalent weg in JPL

RSC Anderlecht heeft op de officiële kanalen een nieuwe parel voor de toekomst voorgesteld. ...

137
137
‘Bom bij Marokko: bondscoach Regragui stapt plots op’

Walid Regragui wordt in Marokko gezien als een held. De bondscoach loodste de nationale ploeg van ...

67
67
Zo reageerde Anderlecht-aanwinst na rampzalig debuut

Anderlecht blijft op de sukkel, want het ging donderdag nog maar eens onderuit. Deze keer moest het ...

187
187
Anthony Limbombe vindt zeer opmerkelijke nieuwe club

In 2018 was Anthony Limbombe nog even Rode Duivel, maar daarna heeft de flankspeler nooit meer de ...

46
46
Club NXT kent zijn verdere parcours in Youth League

Club Brugge heeft de voorbije maanden een zeer knap parcours afgelegd in de Champions League. Ook ...

198
198
'Anderlecht zkt trainer: ook Neerpede-icoon in beeld'

Anderlecht zette eerder deze week Besnik Hasi op straat omwille van de tegenvallende resultaten in ...

255
255
Hubert geeft verklaring voor zeer verrassende wijziging

Voor Union is het een bewogen week geweest. Het sloot zijn campagne in de Champions League af met ...

29
29
Anderlecht in terugmatch op Antwerp toch met rode Diarra?

Anderlecht heeft donderdagavond alweer averij opgelopen. Het ging in eigen stadion met 0-1 onderuit ...

396
396
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing bij Anderlecht, nog transfer Dimata'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

263
263
Sunderland stelt Angulo voor: meteen veel druk

De transfer was al een tijdje geleden aangekondigd, maar nu heeft Sunderland Nilson Angulo ook ...

97
97
Janssen steekt Antwerp-ploegmakker hart onder de riem

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht in de heenwedstrijd van de halve finale ...

134
134
Renard op weg naar exit? “Situatie is onhoudbaar”

Het is storm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit zoekt naar een nieuwe coach na het ontslag van Besnik ...

385
385
Andy Peelman haalt vlammend uit richting Anderlecht

Andy Peelman, kennen we vooral als acteur, presentator en voormalig politieagent. De man werd de ...

382
382
Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Dante Vanzeir maakte in het verleden het mooie weer bij Union SG en in de MLS, maar zijn avontuur ...

438
438
Anderlecht krijgt klappen: ‘Twee coaches weigeren resoluut’

RSC Anderlecht zit in de hoek waar de klappen vallen. Paars-Wit koos ervoor om Besnik Hasi te ...

644
644
Oosting verrast met lof voor opvallende Antwerp-uitblinker

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht. The Great Old heeft zo een goede ...

209
209
'Beerschot slaat alsnog toe en haalt derde Japanner'

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook merken op het vlak van ...

140
140
'Besiktas strikt na Oh ook oude Anderlecht-bekende'

In een handvol landen is de transfermarkt nog steeds open, waaronder ook in Turkije. Daar is onder ...

51
51
TD Westerlo onthult: "Club of Anderlecht? Niet gezien"

Westerlo beleefde een zeer drukke wintermercato. Daarin moest het ook weer een aantal smaakmakers ...

92
92

Meer sportnieuws