Frank Raes verrast: "Hij kan rol De Bruyne beste overnemen"

door
Frank Raes verrast:

De Rode Duivels plaatsten zich vrijdag voor het EK 2024, maar beleefden op het veld van het gehavende Oostenrijk toch een lastige wedstrijd. En ook de voorbije interlands waren niet zo overtuigend. Daar zit de afwezigheid van Kevin De Bruyne uiteraard voor iets tussen.

Tijdens de eerste interland-periode onder het bewind van bondscoach Domenico Tedesco, maakten de Duivels flinkt indruk. De wedstrijden op Zweden en Duitsland werden behoorlijk overtuigend gewonnen. En telkens wierp De Bruyne zich op tot dé metronoom van het elftal.

Maar sindsdien kwam de spelmaker van Manchester City niet meer in actie bij de nationale ploeg. Door blessureleed moest hij telkens forfait geven. En de afwezigheid van De Bruyne had een grote invloed op het spelniveau van de Duivels.

LEES OOK: Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Gebrek aan draaischijf

Tedesco probeerde de absentie van zijn draaischijf op te vangen met enkele tactische varianten, de ene al wat succesvoller dan de andere. Maar de conclusie blijft dat het gemis van De Bruyne niet zomaar valt op te vangen met de huidige selectie.

De bondscoach posteerde andere spelers wel in een vergelijkbare rol, denk aan Yannick Carrasco, Mike Trésor en Leandro Trossard. Dat bleken evenwel geen geslaagde ingrepen. "Zolang De Bruyne er niet is, ontberen we in eender welk systeem een draaischijf", stelt men dan ook bij Het Nieuwsblad.

Vanaken of CDK?

In zijn column voor Gazet van Antwerpen ging commentator Frank Raes dieper in op de kwestie. En hij heeft een geschikt alternatief in gedachten. "Ik blijf erbij dat Hans Vanaken bij afwezigheid van Kevin De Bruyne die rol het best op zich kan nemen. Eventueel ook Charles De Ketelaere. Maar Tedesco blijft winnen, dus wie ben ik om zijn keuzes in vraag te stellen?", besluit Raes.

Vanaken had een plaats verdiend in deze selectie ...

Meest recent

Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

99
99
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

24
24
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

154
154
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

92
92
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

51
51
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

89
89
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

192
192
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

48
48
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

59
59
AA Gent pakt weer uit met jeugdinternational

Traditioneel hinkte AA Gent stevig achterop ten opzichte van concurrenten als Anderlecht, Genk, ...

18
18
Genk ontdekt nieuwe parel: "Zegen van Courtois"

Bij KRC Genk dient de Europe Play-Off niet alleen om het seizoen nog een beetje te redden en alsnog ...

56
56
Jonge Duivels kennen loodzware opdracht op EK U17

Komende zomer zien we de Rode Duivels aan het werk op het WK, maar zij worden niet het enige ...

78
78
'KV Mechelen schrap: miljoenenaanbiedingen stromen binnen'

Bij KV Mechelen hopen ze in de Champions' Play-Off nog een Europees ticket af te kunnen dwingen. Of ...

146
146
TRANSFERUURTJE: 'Club droomt nog van Duivel, strijd Standard en Genk'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

126
126
‘Barça stapt naar UEFA: Spaanse rel escaleert’

FC Barcelona kreeg in de heenwedstrijd van de Champions League tegen Atlético Madrid een pak ...

297
297
Nieuwe flirt met De Bruyne: “Contact met entourage”

Kevin De Bruyne ging afgelopen zomer van Manchester City naar Napoli. De middenvelder werd ook ...

96
96
Duivels plan met Tielemans onthuld: “Essentieel”

Youri Tielemans kampte met blessureleed, maar koos er toch voor om met de Rode Duivels op stage te ...

96
96
Opmerkelijke beelden: Nederlandse ref is Godts helemaal beu

Het is dezer dagen alsmaar meer een trend om ook scheidsrechters van een camera en microfoon te ...

89
89
Garcia krijgt hulp aangeboden uit verrassende hoek

Rudi Garcia zal momenteel al met zijn gedachten volledig bij de voorbereiding op het WK zitten. ...

106
106
Coucke breekt na tragedie: Verlies gaat door merg en been

Marc Coucke is een van de meest opvallende ondernemers van België. Als selfmade miljonair ...

127
127
'Charleroi pikt nieuwe trainer in JPL op'

De trainerswals in de Jupiler Pro League gaat ook tijdens de play-offs vrolijk verder. Na de eerste ...

93
93
Na bizar penaltygeval: Flick haalt keihard uit

Voor FC Barcelona dreigen de kwartfinales het eindstation te worden in de Champions League. Ze ...

121
121
'Genk kan na één jaar al cashen op aanwinst'

Na een teleurstellend seizoen staat KRC Genk ongetwijfeld voor een boeiende transferzomer. Het zal ...

274
274
'Standard en Genk vechten pittig transferduel uit'

Standard en KRC Genk zijn uiteraard al bezig met het voorbereiden van de zomermercato. Viaplay weet ...

165
165
Stunt in WK-selectie: "Rode Duivels volgen mij"

Het WK loert om de hoek en heel wat spelers dromen nog van een ticket voor dat Wereldkampioenschoep. ...

177
177

Meer sportnieuws